Bitka za bebe

odgovora

Objavljeno

Свака част. Поскупело ад млеко. Пре неколико дана сам плаћао 890 динара, а сад је 960 и који динар више. Нан 1 од 600 грама. :angry:

Strašno kako brzo poskupljuje... A cena od apoteke d o apoteke se razlikuje i po 100-200 dinara. Užas. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo i ja ovo htedoh da napisem.

Svaka cast, vidim bebe su pobedile, a Bebelak poskupeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo i ja ovo htedoh da napisem.

Svaka cast, vidim bebe su pobedile, a Bebelak poskupeo.

Jes bebilak poskupeo a kazu i sve ostalo .Trgovci podigli cene za 10 do 20 odsto par dana pre ukidanja pdva , pa vi sad vidite da li cete uopste osetiti to famozno ukidanje pdva. Treba drzava u ovom slucaju da skrese silne marze koje trgovci stavljaju na artikle mislim da je to veci problem nego pdv. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jes bebilak poskupeo a kazu i sve ostalo .Trgovci podigli cene za 10 do 20 odsto par dana pre ukidanja pdva , pa vi sad vidite da li cete uopste osetiti to famozno ukidanje pdva. Treba drzava u ovom slucaju da skrese silne marze koje trgovci stavljaju na artikle mislim da je to veci problem nego pdv. :angry:

Koliko sam skontala pdv nije ni ukinut. A ovo refundiranje je cisto *****.

U svakom slucaju, bezobrazluk je da je mleko za bebe ovoliko skupo. Da ima ko da mi ga kupuje u inostranstvu i salje, sigurno bih ga odavno kupovala tako. Nesto ne bih iz inata punila dzepove lopovima svojom nesrecom sto ne mogu da dojim bebu i kupujem ad mleko. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zar nije osnovni plan bio ukidanje pdv-a i ograničavanje marži? Nisam u toku pa šta se desilo sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zar nije osnovni plan bio ukidanje pdv-a i ograničavanje marži? Nisam u toku pa šta se desilo sa tim?

Pa jeste, ali marze nisu ogranicene a pdv nije ukinut vec se refundira. Znaci skupis racune pa odes na jedan salter da ti vrate pare koje si ti dala za pdv. Ko zna sta ce od toga da bude, ja verujem da je od toga samo mazanje ociju, kao nesto su uradili. Ne znam sta je ispalo od toga, ali vidim da ja za bebelak sada dajem 50din vise nego pre mesec dana, toliko o ogranicenju marzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

beveze je sve ispalo, oni kao ispali velikodusni a u stvari nisu nista uradili <_<

Koliko ce ljudi samo da odustane od povrata novca zbog tog cimanja.

MM npr nikad ali nikad ne uzme racun u radnji. A sta ako idem u mesecni pazar pa nakupujem svega + pelene, taj tako kilometarski racun sa svim i svacim im nosim tamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezobrazni su, od svega toga nece nista da bude zato sto su izbori u toku, a ova bitka za bebe nema nikakve veze sa izborima. Sad bi trebao narod da se pobuni i da ne izadje na izbore bas zato sto svi lazu i nisu njima bitne ni bebe ni trudnice ni niko vec samo sebe gledaju, a trebalo bi da gledaju narod jer za to oni sluze. Tako da ja i mm i niko iz nase porodice ne ide na izbore jer znam da nece niko od njih nista da promeni. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezobrazni su, od svega toga nece nista da bude zato sto su izbori u toku, a ova bitka za bebe nema nikakve veze sa izborima. Sad bi trebao narod da se pobuni i da ne izadje na izbore bas zato sto svi lazu i nisu njima bitne ni bebe ni trudnice ni niko vec samo sebe gledaju, a trebalo bi da gledaju narod jer za to oni sluze. Tako da ja i mm i niko iz nase porodice ne ide na izbore jer znam da nece niko od njih nista da promeni. :angry:

takoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otisla sam po pelene i prodavacica kaze "Ajde da vidimo da li su smanjili cenu" sva happy, kad ono... Pelene poskupele! :blink: Stidi se Srbijo kakva si! Sramota!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otisla sam po pelene i prodavacica kaze "Ajde da vidimo da li su smanjili cenu" sva happy, kad ono... Pelene poskupele! :blink: Stidi se Srbijo kakva si! Sramota!

Pa da, trgovci su digli cene kad su čuli za ovo smanjenje PDV-a, koji je uzgred najveća glupost 21-og veka. Teška obmana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da bi juce isalo u novinama da ukidanja i refundacije uopste nece ni biti :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, trgovci su digli cene kad su čuli za ovo smanjenje PDV-a, koji je uzgred najveća glupost 21-og veka. Teška obmana!

Није истина да су због тога подигнуте цене, подигнуте су због паритета € и РСД. Ако је роба увозна (а већина јесте) роба се плаћа добављачу у € а пошто је за исту количину € потребно више динара, самим тим и цена је повећана.

У принципу, цена је остала иста, али је вредност домаће валута пала за 10 - 15 % од пре пар месеци!

Како се одређује вредност једне валуте је друго питање, утиче много фактора, али и ова вредност је прилично не реална а реалну вредност нећемо још дуго сазнати, јер постоје опет бројни спољни фактори који утичу на то. Новац је роба и има цену на тржишту, требало би да се вредност формира на тржишту, само, рекао бих да то код нас није случај!

Свако добро

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Није истина да су због тога подигнуте цене, подигнуте су због паритета € и РСД. Ако је роба увозна (а већина јесте) роба се плаћа добављачу у € а пошто је за исту количину € потребно више динара, самим тим и цена је повећана.

У принципу, цена је остала иста, али је вредност домаће валута пала за 10 - 15 % од пре пар месеци!

Како се одређује вредност једне валуте је друго питање, утиче много фактора, али и ова вредност је прилично не реална а реалну вредност нећемо још дуго сазнати, јер постоје опет бројни спољни фактори који утичу на то. Новац је роба и има цену на тржишту, требало би да се вредност формира на тржишту, само, рекао бих да то код нас није случај!

Свако добро

Da, da, da... da nisu podigute zbog evra, podigli bi ih onda zbog cene nafte ili ko zna cega jos... Uvek ima izgovora za rast cena. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, da... da nisu podigute zbog evra, podigli bi ih onda zbog cene nafte ili ko zna cega jos... Uvek ima izgovora za rast cena. ;)

Немојте погрешно да ме схватите, не браним ја увознике, једноставно, то је економски принцип пословања. Не може нико да забрани (може у одређеним случајевима и за одређену врсту робе) тржишно формирање цена. Онда, опет и са друге стране имате намете државе, трошкове закупа, радне снаге ...

Решење може да буде отворено тржиште или државна контрола цена. Ово друго баш и не иде, кажу комунизам, значи оно прво, па опет да се вратимо, економско пословање и тржишна економија, слободно формирање цена ...

Проблем је у СИСТЕМУ! Развој и цивилизацијске тековине су од првобитних заједница, робовласништва, преко феудализма до капитализма и на крају савршеног комунистичког друштва (бар смо ми тако учили). Међутим, наш народ је прескочио али буквално два система, можда и три, јер, били смо робови Отоманског царства и таман када смо се ослободили постали смо робови комунизма. Оно што је било између и дан данас се суди за "реституцију". Тако да, овакве ствари су нормалне јер наш народ каже: "што се грбо роди, време не исправи", зато мора да се прво све постави на своје место, да се зна ШТА ЈЕ ЧИЈЕ, па онда ће и овакве ствари бити мање битне за шире народне масе!

Свако добро

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo vam primer ogromnih marzi trgovaca u Jankovic apoteci bebilak kosta 554 dinara tri koraka dalje neka privatna apoteka 700 dinara. Pitam apotekarku zbog cega je kod njih skuplji za 150 dinara odgovor me sokirao kaze ko zna gde i kakvu robu nabavlja Jankovic nisam mogla da se suzdrzim rekoh joj gospodjo sram vas bilo na cemu vi zaradjujete novac. Poenta je u tome da Jankovic ima vise apoteka i zaradjuje na kolicini a ovaj skot ima samo jednu i zaradjuje na ogromnim marzama, a vecina ih je takva . :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Није истина да су због тога подигнуте цене, подигнуте су због паритета € и РСД. Ако је роба увозна (а већина јесте) роба се плаћа добављачу у € а пошто је за исту количину € потребно више динара, самим тим и цена је повећана.

У принципу, цена је остала иста, али је вредност домаће валута пала за 10 - 15 % од пре пар месеци!

Како се одређује вредност једне валуте је друго питање, утиче много фактора, али и ова вредност је прилично не реална а реалну вредност нећемо још дуго сазнати, јер постоје опет бројни спољни фактори који утичу на то. Новац је роба и има цену на тржишту, требало би да се вредност формира на тржишту, само, рекао бих да то код нас није случај!

Свако добро

I onda je mrmot zavio čokoladu u foliju :D

Da, da, da... da nisu podigute zbog evra, podigli bi ih onda zbog cene nafte ili ko zna cega jos... Uvek ima izgovora za rast cena. ;)

:D :D Upravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.