Ispadi u ponašanju dece

odgovora

Objavljeno

Ma, samo onako diskretno se raspitivati, malo "pronjuškati" po ličnim stvarima i usmeravati i dobrom pravcu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su moji dosta kontrolisali i to mi je strasno smetalo. Zbog toga sam namerno i krila neke stvari od njih. Uvek sam mislila da sta god da uradim, nece valjati. Mislim da treba da se kontrolisu, ali ne preterano i naravno ne da oni to znaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa mojom curom (trenutno u raljama najžešćeg puberteta) sam dugo bila sama, pa smo razvili odnos pun poverenja. Ona je uvek znala gde sam, kad dolazim i obrnuto. I onda je došlo doba jelda i ljubav da se proba. I patilo moje dete :( Ali tu sam uvek za nju za razgovor za savet. Poveri mi se, ali naravno ni ja baš ne želim da znam sve detalje :wub: i da smaram je, i zvocam baš svaki dan, i ponekad treniram strogoću. Ali je jako dobar osećaj da znam da će mi reći ako bude neki ozbiljan problem u pitanju.

Što se tiče dnevnika jednom sam ali stvarno, stvarno slučajno nabasala na njega :rolleyes: Rasplakala sam se, pisala je o tome kako ne bi preživela da se meni nešto desilo na porodjaju (Ja i md smo dobili bebana u maju 2011), i kako joj je md kao otac. Nikad više neću da čitam njen dnevnik.

A pubertet vam je kao tobogan, malo gore, malo dole. Jednog dana vidite nevino detešce, a drugog razjarenu veštičicu. :D :D :D Ali fakat mora se biti strog i autoritativan, jer mada ne izgleda tako deca se ugledaju na nas

Zlatni savet: sa tinejdžerom nema rasprave, vaša reč je ZAKON.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zujalice, hvala na savetima...bliži nam se to tinejdžersko doba... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Ancicu ucim da mi se povjerava .... e sada, da li cu je potajno kontrolisati vjerovatno hocu!

Drago mi je da imam istomisljenike :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da decu treba kontrolisati! Samo sto verujem da ona to ne treba da znaju. Treba ih nauciti da se poveravaju, a s vremena na vreme proveriti koliko se ustvari poveravaju i je li sve tako kako kazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D Naravno da cu je kontrolisati...diskretno i mudro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Ana nikada neče znati da je kontrolišem, potrudiću se da se osjeća opušteni. Ne želim da je opteretim kontrolisanjem tako da cu to raditi ali da ona ne zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Povremeno sam 'bacala oko'...'prisluškivala'...propitivala im drugare...sve onako diskretno....e sada je počelo da bude mnogo ozbiljnije...Miloš je već blizu 13.godine i počinjem ozbiljnije da se bavim 'špijuniranjem'...meni je svaki savet dobro došao,otvorila sam četvoro očiju...pretvorila sam se u uvo....trudiću se da budem što diskretnija a opet da 'znaju' da su pod kontrolom (nadam se da ću postići balans)...htela sam još letos da otvorim novu temu ali eto nisam imala vremena upravo o ovom 'odrastanju'....mislim da je sve do 10.11. godinica bezazleno....do sad sam zadovoljna mojom decom...videćemo kasnije šta će biti...volela bi da čujem Kristal...Ptičicu i ostale dsame koje rade u prosveti šta imaju reći na ovu temu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedna situacija...moj 'mali' sin je počeo ići sa društvom na drugu plažu...i jedna je došao kući i kaže :"Mama danas smo skakali sa 'vojničkih banja'"...to su stenčuge visoke nekoliko metara...treba se jako paziti gde 'skočiti' jer ima milion malih stena koje se naziru okolo......ja samzanemela...zanm veoma dobro kakvo je to mesto...koliko je opasno.....onda sam se setila da sam i ja skakala u njegovim godinama...i da je moja mama i brat...ma svi smo skakali u tim godinama...i krili smo se....nastavlja Miloš priču...al' mama svi su se razbežali kada je naišao trener od jednog druga....i uplašili sus e da će trener da ih tuži... a ja tebi kažem :rolleyes: ....Ja sam zadržala (jedva) reakciju AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...i smirenim tonom mu objanila kako je to opasno,ali da ja znam da je on pametan dečkić i da zna da se čuva i PREDLOŽILA mu da tamo više ne ide....narednih 3 dana sam išla na tu plažu..2 dana sama se krila a jedan dan sam prolazila i javila sam mu se,eto da ipak zna da sam tu negde :D ...ima još situacija..pisaću kasnije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da decu treba kontrolisati! Samo sto verujem da ona to ne treba da znaju. Treba ih nauciti da se poveravaju, a s vremena na vreme proveriti koliko se ustvari poveravaju i je li sve tako kako kazu.

Lepo receno :)

Mene su moji dosta kontrolisali i to mi je strasno smetalo. Zbog toga sam namerno i krila neke stvari od njih. Uvek sam mislila da sta god da uradim, nece valjati. Mislim da treba da se kontrolisu, ali ne preterano i naravno ne da oni to znaju.

I kod mene je bio isti slucaj, znaci gestapo sistem, a nisu imali razloga,

stvarno smo i sestra i ja bile deca za primer :mellow: :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.