Kako se uspavati bez sike....

odgovora

Objavljeno

da... spava u svom krevetiću dok meni ne dosadi da ustajem pa je prebacim kod mene... i tako od rođenja... ali ja ne želim da se ona budi i jede noću, i želim da spava u svom krevetiću da bih se odmorila...i ne mislim da je detetu od 8 meseci i 10 kila potebno da jede 5 puta u toku noći... noću se spava, ne jede se, nije dobro za stomak a kada ne bi jela noću jela bi dovoljno preko dana i ne bi se budila od gladi...

Ali, shveco, beba ti se ne budi sto je gladna nego iz nekih drugih razloga...mozda je muce zubici, mozda je nesto sanjala, mozda je cak i zedna. To jednostavno ne mozes promeniti nego se pomiriti sa tim. A sve je to faza koja ce proci!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali, shveco, beba ti se ne budi sto je gladna nego iz nekih drugih razloga...mozda je muce zubici, mozda je nesto sanjala, mozda je cak i zedna. To jednostavno ne mozes promeniti nego se pomiriti sa tim. A sve je to faza koja ce proci!!!

ma znam... zubići su definitivno... sad su krenuli kečevi gore, i opet je ista priča... šta da radimo, izdržaćemo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja pocinje manje da se budi nocu, al kd se probudi resimo to sikom ukoliko ona sama ne resi da nece (a i to se desava), kada su zubi kao nocas ponekad ni sika nepomaze...ja tu nemam neku dilemu, upravljam se prema njoj, a i dalje sisa li sisa, a skoro ce joj godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja pocinje manje da se budi nocu, al kd se probudi resimo to sikom ukoliko ona sama ne resi da nece (a i to se desava), kada su zubi kao nocas ponekad ni sika nepomaze...ja tu nemam neku dilemu, upravljam se prema njoj, a i dalje sisa li sisa, a skoro ce joj godina :)

Budi srećna što je sika umiri.Zamisli da ne sisa,pa da cijelu noć plačete zajedno. ;) Mm danas prvi put uspavao Sofiju preko dana.Ja dolazim kući,a on skače od sreće.Kaže uspavala se bez sike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma razmisljam da joj ukinem to sisanje pred popodnevnu dremku, ona meni sisa dva puta preko dana pred prepodnevno spavanje i pred popodnevno, bukvalno neume da zaspi bez sike...i uvece pred spavanje...moze da jede koliko hoces opet trazi siku...kad skupim snage i dobro se odmorim probacu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebka ni sinoc, ni preksinoc, opet nije htjela da sisa pred spavanje. Mozda se odbija, a mozda je bas bila sita. Zato ujutro sve nadoknadi. A ja sam prelomila - ne sjekiram se i kad se probudi u pet, podojim je i nastavimo mirno da spavamo.

Sve ce se to samo stabilizovati! Ja sam moju godinu dana uspavljivala sikom (tokom dana i uvece) i onda sam pocela samo da lezim pored nje dok ne zaspe. Tako se nekako i odvikla od dnevnih podoja (dnevnih pred spavanje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma znam... zubići su definitivno... sad su krenuli kečevi gore, i opet je ista priča... šta da radimo, izdržaćemo :D

I to ce proci, ubrzo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebka ni sinoc, ni preksinoc, opet nije htjela da sisa pred spavanje. Mozda se odbija, a mozda je bas bila sita. Zato ujutro sve nadoknadi. A ja sam prelomila - ne sjekiram se i kad se probudi u pet, podojim je i nastavimo mirno da spavamo.

Sve ce se to samo stabilizovati! Ja sam moju godinu dana uspavljivala sikom (tokom dana i uvece) i onda sam pocela samo da lezim pored nje dok ne zaspe. Tako se nekako i odvikla od dnevnih podoja (dnevnih pred spavanje).

Slažem se.E sad to je dobro,što legneš pored nje i ona zaspi.Nisam za varijantu da se uspavljuje na flašicu sa AD mlijeko,da bi se odvikla od uspavljivanja od sike,kako rade u nekim jaslicama.Posebno ako planiraš dojiti i dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram ovo da napišem i podelim sa vama.Toliko sam se plašila kako će moja beba da se uspava bez mene kad počnem da radim.I danas u 12 kad je imala ručak,ona jede,jede,oči joj se sklapaju,nisam mogla da verujem,puf pade glavica zaspa :o:) Samo sam je prenela u krevet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram ovo da napišem i podelim sa vama.Toliko sam se plašila kako će moja beba da se uspava bez mene kad počnem da radim.I danas u 12 kad je imala ručak,ona jede,jede,oči joj se sklapaju,nisam mogla da verujem,puf pade glavica zaspa :o:) Samo sam je prenela u krevet.

Super Marijaci! Dokle planiras da je dojis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Marijaci! Dokle planiras da je dojis?

Dok ona sama ne odluči ;) Vagala sam,vagala i shvatila da je tako najbolje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram ovo da napišem i podelim sa vama.Toliko sam se plašila kako će moja beba da se uspava bez mene kad počnem da radim.I danas u 12 kad je imala ručak,ona jede,jede,oči joj se sklapaju,nisam mogla da verujem,puf pade glavica zaspa :o:) Samo sam je prenela u krevet.

Joj najsladji su mi kad ovo urade :lol:

Anita srecom ume da zaspi bez sike, kad je mm uspavljuje ;) On samo legne pored nje, mazi je i ona zaspi bez problema. Ali zato kad sam ja tu, to je cupanjeeee :rolleyes: Oseti dete miris, i nema sanse da joj uskratim to zadovoljstvo ;) Mada je juce popodne zaspala tako sto sam je ja samo zagrlila, nije ni trazila siku. Ma nista se ja za to ne brinem, sve oni znaju bolje nego mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok ona sama ne odluči ;) Vagala sam,vagala i shvatila da je tako najbolje..

Najbolje za nju, a najlakse za tebe. Pogotovo kad krenes da radis. Ako bude nervozna zbog tvog odlaska tako ce se smiriti. Sika moze samo da joj pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potrebno nam je nesto saveta.... Moj sin ima 14 meseci i jos uvek ga dojim. Za nekih mesec dana bi trebalo da pocnem da radim, a samim tim i da ukinem podoj pre popodnevnog spavanja.On je jedan veliki sisavac :rolleyes:, u toku dana siki uglavnom po dva puta, a u toku noci ume i do cetiri puta....

Par puta sam, u poslednjih 10_tak dana pokusala da mu ponudim flasicu sa mlekom ili vodom ili sokom umesto sike, ali bi se uvek zavrsavalo u suzama i vristuci... Na kraju bih se sazalila, sto znam da je pogresno, a on bi, jecajuci, zagrlio siku sa obe ruke, pogledao me zahvalno i zaspao posle par sekundi.

Kakva su vasa iskustva sa prelaskom na uspavljivanje bez sike.........

Hvala unapred.................. :)

Cao mame, moja beba ima 18 meseci i vrlo dobro zna sta hoce :) navikla je da se uspavljuje na dojci i ne zeli nikako drugacije.. Da li imate savet kako da je dviknem od takvog uspavljivanja?  Hvala unapreed 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne das. Ne das,ljuljas,pevas,mazis,grlis...ponudi joj mleko ili vodu pre spavanja iz soljice(ako je zedna) i to je to...i istraj. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.