Kako se uspavati bez sike....

odgovora

Objavljeno

Uh, bre..pa beba ima tek 4 meseca i samo je dojiš...mislim, kako drugačije i da se uspava...Marijachi, ne grešiš ti ni u čemu...samo možda malo u tome što beba noću spava sa tobom... :D

Moje mišljenje je da je prirodno da beba spava sa majkom.U prirodi nijedna majka mladunče noću ne stavlja u "krevetac".Ili vi znate neku?To su ljudi izmislili.Pa nek bace sad na mene drvlje i kamenje ja smatram da moj mališa treba da spava pored mene dok sama ne pobjegne :D

Ovom prilikom ne osuđujem mame što stavljaju bebe u krevetac,svako ima pravo na svoje mišljenje.Ali,vidim da te mame vrlo rado osuđuje one koje ne rade tako.Naslušala sam se tih osuda,i pravo da vam kažem,sve manje ne obraćam pažnju.Jel možda naučno dokazano da beba ne sme spavati sa majkom?Hajte molimm vas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi ako ti je za utehu,moja beba ima 7 i po meseci i ne moze da zaspi bez sike moze da se najede koliko hoce ali siku nikad ne odbija.Ja se ne kajem sto je tako jer znam da moje dete nije zaplakalo i da je uvek nalazilo utehu u siki.

A ti pusti svekrvu nek prica sta hoce ja da sam slusala svekrvu moje dete bi dojilo do 2meseca i odraslo bi na adaptiranom mleku samo zato sto se naviklo na siku i zato sto je ona dojila njenu decu po dva meseca.

I ako mi pricaju da prestanem da je dojim jer se budi nocu po 100 puta samo da se pomazi sa sikom ne slusam ih i dojicu sve dok bude bilo mleka ili dok sama ne prestane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi ako ti je za utehu,moja beba ima 7 i po meseci i ne moze da zaspi bez sike moze da se najede koliko hoce ali siku nikad ne odbija.Ja se ne kajem sto je tako jer znam da moje dete nije zaplakalo i da je uvek nalazilo utehu u siki.

A ti pusti svekrvu nek prica sta hoce ja da sam slusala svekrvu moje dete bi dojilo do 2meseca i odraslo bi na adaptiranom mleku samo zato sto se naviklo na siku i zato sto je ona dojila njenu decu po dva meseca.

I ako mi pricaju da prestanem da je dojim jer se budi nocu po 100 puta samo da se pomazi sa sikom ne slusam ih i dojicu sve dok bude bilo mleka ili dok sama ne prestane.

Bravo,tvoje riječi prijaju mojim očima :) znam puno žena koje su odustale od dojenja zbog majke,strine,svekrve i moram vam reći meni nije bilo lako kads me napadnu kao Hunska četa,sad sam postala malo drska,iako mi to nije u prirodi.I odzvanjalo mi je njihovo pametovanje u glavi,hajde stariji su,ali mislim da su njima dr u to vrijeme propagirali sve samo ne prirodno.Na nama je da "evoluiarmo" ii dojimo uprkos AD mafiji :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo,tvoje riječi prijaju mojim očima :) znam puno žena koje su odustale od dojenja zbog majke,strine,svekrve i moram vam reći meni nije bilo lako kads me napadnu kao Hunska četa,sad sam postala malo drska,iako mi to nije u prirodi.I odzvanjalo mi je njihovo pametovanje u glavi,hajde stariji su,ali mislim da su njima dr u to vrijeme propagirali sve samo ne prirodno.Na nama je da "evoluiarmo" ii dojimo uprkos AD mafiji :lol:

Ma ja sam prestala da se nerviram o tome sta ko prica i sta su oni radili i dok je moja svekrva pricala na sva usta ja cu njoj da dam ADmleko kupi mi i svekar kupio sad naravno mora da se baci jer kad je htela rekla sam da moje dete ima mleko i kod majke i da to mleko nece da pije,vise nije ni pokusala da kaze nesto.A ona je ustvari videla da je puno vezana za mene i smatrala je da cu ja da dam moje dete njoj da ga cuva kao sto je i ona dala dete u srbiju kod majke da je cuva.Glupost,posle sam shvatila sta je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam prestala da se nerviram o tome sta ko prica i sta su oni radili i dok je moja svekrva pricala na sva usta ja cu njoj da dam ADmleko kupi mi i svekar kupio sad naravno mora da se baci jer kad je htela rekla sam da moje dete ima mleko i kod majke i da to mleko nece da pije,vise nije ni pokusala da kaze nesto.A ona je ustvari videla da je puno vezana za mene i smatrala je da cu ja da dam moje dete njoj da ga cuva kao sto je i ona dala dete u srbiju kod majke da je cuva.Glupost,posle sam shvatila sta je u pitanju.

<_< sasvim moguće..ali,tradicija se NE nastavlja :) Moja je i otvoreno rekla jednom prilikom,idi gde hoćeš,moraš malo odvojiti se od bebe,ja sam pripremila AD.Sa nekim čudnim sjajem u očima turururu turururu :huh: Odoh OT.Mada i nisam i dalje pričamo o s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam prestala da se nerviram o tome sta ko prica i sta su oni radili i dok je moja svekrva pricala na sva usta ja cu njoj da dam ADmleko kupi mi i svekar kupio sad naravno mora da se baci jer kad je htela rekla sam da moje dete ima mleko i kod majke i da to mleko nece da pije,vise nije ni pokusala da kaze nesto.A ona je ustvari videla da je puno vezana za mene i smatrala je da cu ja da dam moje dete njoj da ga cuva kao sto je i ona dala dete u srbiju kod majke da je cuva.Glupost,posle sam shvatila sta je u pitanju.

<_< sasvim moguće..ali,tradicija se NE nastavlja :) Moja je i otvoreno rekla jednom prilikom,idi gde hoćeš,moraš malo odvojiti se od bebe,ja sam pripremila AD.Sa nekim čudnim sjajem u očima turururu turururu :huh: Odoh OT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje mišljenje je da je prirodno da beba spava sa majkom.U prirodi nijedna majka mladunče noću ne stavlja u "krevetac".Ili vi znate neku?To su ljudi izmislili.Pa nek bace sad na mene drvlje i kamenje ja smatram da moj mališa treba da spava pored mene dok sama ne pobjegne :D

Ovom prilikom ne osuđujem mame što stavljaju bebe u krevetac,svako ima pravo na svoje mišljenje.Ali,vidim da te mame vrlo rado osuđuje one koje ne rade tako.Naslušala sam se tih osuda,i pravo da vam kažem,sve manje ne obraćam pažnju.Jel možda naučno dokazano da beba ne sme spavati sa majkom?Hajte molimm vas..

Ja sam se šalila na konto tvog posta u temi SEX... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se šalila na konto tvog posta u temi SEX... :P

Da i tamo imam isti stav.. ;)

Hvala što me pratiš :lol: Šalu na stranu,mislim da bebama puno znači blizina majke u prvim mjesecima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neke žene osjećaju krivnju zbog uspavljivanja i tješenja bebe na dojci, često pod pritiskom negativnih komentara okoline. Normalno je i primjereno dječjem razvoju da se tijekom prve godine, pa i dulje, bebe bude 1-3 puta tijekom noći, te da traže uspavljivanje na dojci. Neke bebe to ne čine, no to je iznimka, ne pravilo. Dojenje je namijenjeno tome da utješi bebu i pomogne joj da zaspi i zaista ne postoji nijedan uvjerljivi razlog zašto majke ne bi u tu svrhu koristile čudesan „alat“ kojeg im je priroda podarila.

http://www.kellymom.com/parenting/sleep/co...ng.html#toddler

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo već neko vrijeme ona se ne uspavljuje na siki.Sama je jednostavno prestala.Uveče,sisa,al onda se otkotrlja od mene igra se priča,i zaspi.Kad šetamo nosim je kad vidim da joj se spava ona poslije nekog vremena zaspi i ja je spustim u kolica.I to sve je došlo kad sam se ja brinula kako će se uspavati bez sike kad ja počnem da radim.Kao da je moju brigu osjetila pa mi pokazala :unsure:

mama ata voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epa mi bez sike tesko zaspimo. Tj skoro nemoguce. Moja mama nekada uspe da ga uspava ali uvece nema sanse. Ne znam sta cemo <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima. Ja imam slican problem kao bojana..

moja bebica za 2 dana puni mesec dana. Od rodjenja zaspi na siki.

spava i vuce... Neki put sama izbaci, ili joj ja izvadim kada vidim da je cvrsto zaspala.

Tako da ne znam kada se najela.

Eh,da, i kada je budna (obicno grcici kada je muce) nece da zaspi dok ne oseti siku.

kako je stavim malo povuce i uspava se,a dok je ne stavim ona place.

Zanima me da li je naka od vas imala takva iskustva??? svi su mi pricali da je budim

ali ne pomaze... ne mogu da je pobudim. da napomenem da ona vuce dok spava. Hvala vam unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smo svi u tom uzrastu imali isto iskustvo. Beba ti je mala i pored hrane, njoj treba odmor jer je porodjaj jako naporan za bebu. Tvoja toplina i sika je sve sto joj sada treba pored spavanja i ne vidim nikakav razloga da se zbog toga pitas ili brines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slayem se sa Yelenom. Moja Andjela i dan danas se uspava samo na siki, i trazi je kad god je nervozna. A ona je jos veeeeeeeeeeeeelika cura spram tvoje bebe. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam mnogo ste mi pomogle... :)

sad mi je lakse, u porodilistu su mi rekli da moram da je budim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moras da je budis samo ako pocne da sisa i odmah zaspi pa ne sisa vise. Pogotovo ako je beba rodjena sa manjom tezinom. Ukoliko ima normalnu tezinu, pa tako zaspi na siki i ne sisa mnogo, onda ce ti traziti cesce da sisa i to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aha.okk. vuce ona i kada se uspava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebka sinoc nije htjela da sisa i zaspala je prvi put bez sike :) Ali, probudila se u cetiri (kao i prethodnih noci) i htjela je da rucki, ali sam je jedno dva sata :wacko: zabavljala ne bi li se sama uspavala. I uspjela sam, komirana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali Idjoš,jel bilo suza dok si uspjela,mislim njenih ;)?Moja se uspava bez sike,al kad se probudi usred noći,pomazim je po kosici,nekad zaspi nekad ne,pa joj dam siku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali Idjoš,jel bilo suza dok si uspjela,mislim njenih ;)?Moja se uspava bez sike,al kad se probudi usred noći,pomazim je po kosici,nekad zaspi nekad ne,pa joj dam siku..

Nije plakala bas sve vrijeme, ali je imala napada :) Onda se zaigra, pa se vjerovatno sjeti da bi mogla malo na siki, pa se naljuti sto joj ne dam, pa tako dva sata (naravno, dajem joj vode).

E sad, cim pocne da place ja je necim zabavim (pun nam je krevet medonja). Evo ne znam kako ce veceras biti. Mozda je i vrucina probudi, veceras cu ponovo drzati klimu upaljenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam večeras pokušala... zaspi mi na ramenu i u naručju, ali nema šanse da je prebacim u krevetac... 50 minuta ljuljanja i ništa... kad sam joj dala siku komirala se odmah, pa pravo u krevetac i nije se budila...

ja imam problem jer se budi 100 puta u toku noći, i uvukla mi se u krevet, samo pored sike hoće da spava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svheco pa jel spav a pored tebe noću?

Moja počela da se budi noću od kad preskače večeru.Zapravo,ona tačno budna,jer je gladna,iako postoji neka teorija zavere,da beba od 8 mjeseci ne može da se probudi zbog gladi.A kako onda ja kobila od 29 godina mogu da se probudim od gladi? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xeexexxex meni se sada desava da je budna.. malo se igramo i ona zeva i trazi siku... jednom je nisam dala i zaplakala se,guknula i okrenula se i zaspala.. ali to je samo jednom bilo.. nekada joj je dovoljno samo da je ubaci u usta i ona je zaspala...

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svheco pa jel spav a pored tebe noću?

Moja počela da se budi noću od kad preskače večeru.Zapravo,ona tačno budna,jer je gladna,iako postoji neka teorija zavere,da beba od 8 mjeseci ne može da se probudi zbog gladi.A kako onda ja kobila od 29 godina mogu da se probudim od gladi? :D

da... spava u svom krevetiću dok meni ne dosadi da ustajem pa je prebacim kod mene... i tako od rođenja... ali ja ne želim da se ona budi i jede noću, i želim da spava u svom krevetiću da bih se odmorila...i ne mislim da je detetu od 8 meseci i 10 kila potebno da jede 5 puta u toku noći... noću se spava, ne jede se, nije dobro za stomak a kada ne bi jela noću jela bi dovoljno preko dana i ne bi se budila od gladi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da... spava u svom krevetiću dok meni ne dosadi da ustajem pa je prebacim kod mene... i tako od rođenja... ali ja ne želim da se ona budi i jede noću, i želim da spava u svom krevetiću da bih se odmorila...i ne mislim da je detetu od 8 meseci i 10 kila potebno da jede 5 puta u toku noći... noću se spava, ne jede se, nije dobro za stomak a kada ne bi jela noću jela bi dovoljno preko dana i ne bi se budila od gladi...

A jel ona jede večeru pre spavanja ili siki?

Da probaš da joj pre spavanja daš čvrstu hranu, a umesto večere da siki?

Čisto da se rešiš toga jel gladna ili se samo budi da bi sikila po malo da spavka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.