Kako se uspavati bez sike....

odgovora

Objavljeno

Potrebno nam je nesto saveta.... Moj sin ima 14 meseci i jos uvek ga dojim. Za nekih mesec dana bi trebalo da pocnem da radim, a samim tim i da ukinem podoj pre popodnevnog spavanja.On je jedan veliki sisavac :rolleyes:, u toku dana siki uglavnom po dva puta, a u toku noci ume i do cetiri puta....

Par puta sam, u poslednjih 10_tak dana pokusala da mu ponudim flasicu sa mlekom ili vodom ili sokom umesto sike, ali bi se uvek zavrsavalo u suzama i vristuci... Na kraju bih se sazalila, sto znam da je pogresno, a on bi, jecajuci, zagrlio siku sa obe ruke, pogledao me zahvalno i zaspao posle par sekundi.

Kakva su vasa iskustva sa prelaskom na uspavljivanje bez sike.........

Hvala unapred.................. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je to bila zamena sike vožnjom u kolicima. Znači, kada dođe vreme za spavanje, u kolica i kraća vožnja.

Tajči voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potrebno nam je nesto saveta.... Moj sin ima 14 meseci i jos uvek ga dojim. Za nekih mesec dana bi trebalo da pocnem da radim, a samim tim i da ukinem podoj pre popodnevnog spavanja.On je jedan veliki sisavac :rolleyes:, u toku dana siki uglavnom po dva puta, a u toku noci ume i do cetiri puta....

Par puta sam, u poslednjih 10_tak dana pokusala da mu ponudim flasicu sa mlekom ili vodom ili sokom umesto sike, ali bi se uvek zavrsavalo u suzama i vristuci... Na kraju bih se sazalila, sto znam da je pogresno, a on bi, jecajuci, zagrlio siku sa obe ruke, pogledao me zahvalno i zaspao posle par sekundi.

Kakva su vasa iskustva sa prelaskom na uspavljivanje bez sike.........

Hvala unapred.................. :)

Najlaksi nacin je setnjom, pa da ti zaspi u kolicima. Kod nas uspeva i ljuljanje uz pevanje i ceskanje po ledjima, ona se potpuno opusti i zaspi. Sad je u vrticu ljuljaju i tako se uspava, ali vikendom prepodne se ogrebe za malo sisanja pred spavanje, prosto mi je zao da joj ukinem... :rolleyes: Nikada joj nisam nudila flasicu jer znam da kod nje ne bi upalilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potrebno nam je nesto saveta.... Moj sin ima 14 meseci i jos uvek ga dojim. Za nekih mesec dana bi trebalo da pocnem da radim, a samim tim i da ukinem podoj pre popodnevnog spavanja.On je jedan veliki sisavac :rolleyes:, u toku dana siki uglavnom po dva puta, a u toku noci ume i do cetiri puta....

Par puta sam, u poslednjih 10_tak dana pokusala da mu ponudim flasicu sa mlekom ili vodom ili sokom umesto sike, ali bi se uvek zavrsavalo u suzama i vristuci... Na kraju bih se sazalila, sto znam da je pogresno, a on bi, jecajuci, zagrlio siku sa obe ruke, pogledao me zahvalno i zaspao posle par sekundi.

Kakva su vasa iskustva sa prelaskom na uspavljivanje bez sike.........

Hvala unapred.................. :)

I mene interesuje 'čarobna formula' :PB) ...moja ima 22 meseca,a ja ne znam kako da je uspavam bez sike <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nemam resenje jer i sama imam bebana koji bi sisao non stop. samo sam htela da napisem da mi je presladak komentar mame koja je otvorila ovu temu i da je skroz razumem sto se sazali svaki put. iskreno, bojim se dana kada ce beba prestati da sisa jer nikada necemo biti prisnije sa njima nego sad

pozdrav za sve mame i bebe :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nemam resenje jer i sama imam bebana koji bi sisao non stop. samo sam htela da napisem da mi je presladak komentar mame koja je otvorila ovu temu i da je skroz razumem sto se sazali svaki put. iskreno, bojim se dana kada ce beba prestati da sisa jer nikada necemo biti prisnije sa njima nego sad

pozdrav za sve mame i bebe :***

Da :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto kaze Kristal, kolica su dobra varijanta i to bez nutkanja bilo cega.

Ja sam svom detetu napravila od platna lezaljku ljuljasku (

) i uz 'neobavezno ljuljuskanje i pevanje je zaspao prvi put posle pola sata, a kasnije u roku od 10 minuta. Od prvog puta kada je tako zaspao, vise nikad nije ni trazio da sisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraću da probam nešto <_< ...Anđelina kako se približava vreme dnevnom i noćnog spavanja već počinje da 'doziva' ako (sika) <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo probali kolica, ali bez uspeha :( Posle puuuuuunoooooooo suza je zaspao tako sto sam ga ljuljuskala na rukama, verovatno je bio iscrpljen od plakanja...... Sutra ce valjda biti bolje :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo probali kolica, ali bez uspeha :( Posle puuuuuunoooooooo suza je zaspao tako sto sam ga ljuljuskala na rukama, verovatno je bio iscrpljen od plakanja...... Sutra ce valjda biti bolje :mellow:

Kad bi imala nekog drugog da pokusa da ga uspava par puta, bilo bi jos jednostavnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sledece nedelje pocinje da dolazi zena koja ce ga cuvati.... verovatno ce onda biti lakse......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, evo teme :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,odmah sam se prepoznala...al ni moja nece da spava u kolicima...kad smo u gradu a vrijeme spavanja,moram je izvadit,na siku,pa kad zespe vracam je u kolica...al kontam se za ovaj link sto je Yelena postavila...morat cu da vidim sa muzem da napravimo ovo,,,vrijedi probat...

Ugledala sam ovu temu i setih se da ti kazem da je ovo bolja varijanta:

http://www.ikea.com/se/sv/catalog/products/S19809351/

Mi smo je sad dobili za Novu godinu iz Nemacke i Petar sad spava u njoj preko dana po 2 sata bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti je za utehu, moj sin uvece nece da zaspi a da mi ne zavuce ruku pod majicu. :lol:

A prestao je da sisa pre skoro 9 meseci. ;)

Drugim recima, nemam vise saveta. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje dete ne zaspi dok mi ne stavi ruku na grudi! ;) A uspavljujem je i ljuljenjem na rukama uz uspavanku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala srecu da moje dete ni kao beba nije voleo da se ljulja u rukama. Zato je ljuljaska posle postala hit. ;)

U vasem uzrastu, ja sam ga uspavljivala u autosedistu, jajetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isprobala sam i sediste i kolica,ali nista joj ne odgovara. nije mi tesko,zaspi skoro odmah nakon sto je uzmem u narucje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti je za utehu, moj sin uvece nece da zaspi a da mi ne zavuce ruku pod majicu. :lol:

A prestao je da sisa pre skoro 9 meseci. ;)

Drugim recima, nemam vise saveta. :(

Kako mi je samo ovo poznato, Moja teodora se duuuugoooo uspavljivala sa rukom ispod majce, jedva sam je nekako odvikla neposredno pre Tijaninog rodjenja, mlatila sam svakakve gluposti (reko cika doktor da to nije dobro za bebu) i jedva je prestala. Primecujem i kod Tijane sad tako nesto, ali joj ne dozvoljvama, siku dobije samo kao svrsishodnu nikako kao igracku :D Ne ponavljam istu gresku dva puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isprobala sam i sediste i kolica,ali nista joj ne odgovara. nije mi tesko,zaspi skoro odmah nakon sto je uzmem u narucje.

Onda je to OK. ;)

Kako mi je samo ovo poznato, Moja teodora se duuuugoooo uspavljivala sa rukom ispod majce, jedva sam je nekako odvikla neposredno pre Tijaninog rodjenja, mlatila sam svakakve gluposti (reko cika doktor da to nije dobro za bebu) i jedva je prestala. Primecujem i kod Tijane sad tako nesto, ali joj ne dozvoljvama, siku dobije samo kao svrsishodnu nikako kao igracku :D Ne ponavljam istu gresku dva puta.

Uh, sa ovim se ne slazem, ma koliko mi padalo tesko, ali nije ova tema za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam velike kritike od svekrve,što se beba da uspavati samo na siki. :( Posebno noću,ne samo da zaspemo tako što ona sisa,nego me i zagrli.A preko dana uspavljuje se samo poslije podoja,ili vožnjom kolicima.Moja svekrva mi je bukvalno otimala da je uspava kako je uspavljivala svoju decu,al ne ide.Onda bi samo ljutito prokomentarisala,navadila se na sisu.

Meni to ne smeta,i mislim da nisam loša majka što je ne odvikavam.Kad ona bude spremna sama će valjda da odluči.Recite mi vaše iskustvo?

Majku i ne pitam,ona nas nije ni dojila,samo flašica i u krevetac.Tako mi je barem rekla.A kad sam je pitala šta ako beba plače,ona kaže pa nek plače i cijelu noć,na kraju će zaspati a jednog dana će shvatiti da nema ništa od plakanja.E sad,ja mislim da je to okrutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam velike kritike od svekrve,što se beba da uspavati samo na siki. :( Posebno noću,ne samo da zaspemo tako što ona sisa,nego me i zagrli.A preko dana uspavljuje se samo poslije podoja,ili vožnjom kolicima.Moja svekrva mi je bukvalno otimala da je uspava kako je uspavljivala svoju decu,al ne ide.Onda bi samo ljutito prokomentarisala,navadila se na sisu.

Meni to ne smeta,i mislim da nisam loša majka što je ne odvikavam.Kad ona bude spremna sama će valjda da odluči.Recite mi vaše iskustvo?

Majku i ne pitam,ona nas nije ni dojila,samo flašica i u krevetac.Tako mi je barem rekla.A kad sam je pitala šta ako beba plače,ona kaže pa nek plače i cijelu noć,na kraju će zaspati a jednog dana će shvatiti da nema ništa od plakanja.E sad,ja mislim da je to okrutno.

Pa Boze sacuvaj. Kao da ce nasa deca vecno biti bebe i nece porasti i nece se odvici od sise. Moj Luka je sisao 15 meseci, u tom periodu nije hteo od mene ni tren, niko drugi nije mogao da ga uspava, niti sam ga ja ostavljala sa nekim. Jednog dana je resio sam i prekinuo da sisa, od tada se sve promenilo. Jos uvek sam mu ja najdraza osoba :rolleyes: ali dolaze u obzir i ostali clanovi porodice. ;) A ti lepo svekrvi pa i mami reci ako im se gaji jos neko dete neka rode a tebe da puste da gajis svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa Boze sacuvaj. Kao da ce nasa deca vecno biti bebe i nece porasti i nece se odvici od sise. Moj Luka je sisao 15 meseci, u tom periodu nije hteo od mene ni tren, niko drugi nije mogao da ga uspava, niti sam ga ja ostavljala sa nekim. Jednog dana je resio sam i prekinuo da sisa, od tada se sve promenilo. Jos uvek sam mu ja najdraza osoba :rolleyes: ali dolaze u obzir i ostali clanovi porodice. ;)A ti lepo svekrvi pa i mami reci ako im se gaji jos neko dete neka rode a tebe da puste da gajis svoje.

:) mama se više ne mješa,ali sveki ne odustaje..mama se oparila,a svekrvi iz poštovanja ćutim..pa mi tjeskobno kad nam dođe a beba se uspava samo na siki..

Elem,ja moju isto ne ostavljam,osim kad moram završiti nešto lično.Al,je pre toga uspavam.U pravu si,neće cijeli život biti na sisi.Hvala na utjesi da je mali sam riješio da prestane.Ja nekako ne želim da mojoj branim,to bi me jakoooo zaboljelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) mama se više ne mješa,ali sveki ne odustaje..mama se oparila,a svekrvi iz poštovanja ćutim..pa mi tjeskobno kad nam dođe a beba se uspava samo na siki..

Elem,ja moju isto ne ostavljam,osim kad moram završiti nešto lično.Al,je pre toga uspavam.U pravu si,neće cijeli život biti na sisi.Hvala na utjesi da je mali sam riješio da prestane.Ja nekako ne želim da mojoj branim,to bi me jakoooo zaboljelo.

Ma joj da vidis kad poraste jos malo pa se zatvori u sobu, bice ti zao sto je jos vise nisi mazila. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma joj da vidis kad poraste jos malo pa se zatvori u sobu, bice ti zao sto je jos vise nisi mazila. ;)

Uh,ako bude mrgud mali na mene,ima da se zatvori i ćaska ceo dan sa igračkama,i

živi u nekom svom malom svetu..Kad se sjetim..Mene nikad nisu mazili,samo vojni režim,tako da ja moju mazim i družim se s njom.Dole vojni režim :P Odoh OT.Sorry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, bre..pa beba ima tek 4 meseca i samo je dojiš...mislim, kako drugačije i da se uspava...Marijachi, ne grešiš ti ni u čemu...samo možda malo u tome što beba noću spava sa tobom... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.