Da li ste zadovoljni izabranim pedijatrima?

odgovora

Objavljeno

Jeziva tragedija. Ja bih takvima sudila po kratkom postupku.

Inače, ja sam prinuđena da vodim decu privatno. Zašto? Zato što u domu zdravlja kome pripadamo nisu hteli da mi otvore karton za bebe. Prvo je na mene vikala šalteruša, pa je onda došla i doktorka da mi kaže da su svi lekari prebukirani i da me pita otkud mi ideja da blizance od mesec dana dovedem na kontrolu kod njih. Kad sam rekla da pripadamo tom domu zdravlja, pozvale su lika iz obezbeđenja koji nas je izbacio. Ja sam ih prijavila ministarstvu zdravlja i zdravstvenoj inspekciji, ali mi je sama inspektorka rekla da se ne nadam ničemu. Jedina sreća u nesreći je bilo to što moj žmu nije išao sa nama, jer bi onda bilo svašta. Hteo je posle da ide, ali sam ga nekako sprečila.

U drugim državnim domovima zdravlja nisu radi da nas prime, jer im ne pripadamo i "prebukirani su", tako da smo na kraju završili kod privatnika.

E, sad bi čovek očekivao da je kod privatnika sve sjajno i bajno. Uopšte nisu jeftini, a i nerviralo me je što doktorka uvek pobegne kad hoću nešto da je pitam, jer, pobogu, bebe plaču. Tako da sam negde oko njihovog 6. meseca presekla sve, otišla na VMA i objasnila naš slučaj.

Sad idemo tamo i plaćamo, naravski. Ali, mogu da vam kažem da sam prezadovoljna. Em su jeftiniji od privatne klinike u koju smo išli, em su na VMA zaista stručnjaci i ne mogu da se porede sa ovim prethodnim tikvanima.

NE MOGU DA VERUJEM!!!!

Kako bre nece da vas prime sa bebama ako pripadate njihovom DZ????? :huh:

Ja bi tu stvar terala do kraja...ako treba i u Hag....bezobrazluk i javasluk...

Pa onda u Srbiji BELA KUGA....c c c c c c c

Ne mogu ....bas se iznerviram :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeziva tragedija. Ja bih takvima sudila po kratkom postupku.

Inače, ja sam prinuđena da vodim decu privatno. Zašto? Zato što u domu zdravlja kome pripadamo nisu hteli da mi otvore karton za bebe. Prvo je na mene vikala šalteruša, pa je onda došla i doktorka da mi kaže da su svi lekari prebukirani i da me pita otkud mi ideja da blizance od mesec dana dovedem na kontrolu kod njih. Kad sam rekla da pripadamo tom domu zdravlja, pozvale su lika iz obezbeđenja koji nas je izbacio. Ja sam ih prijavila ministarstvu zdravlja i zdravstvenoj inspekciji, ali mi je sama inspektorka rekla da se ne nadam ničemu. Jedina sreća u nesreći je bilo to što moj žmu nije išao sa nama, jer bi onda bilo svašta. Hteo je posle da ide, ali sam ga nekako sprečila.

U drugim državnim domovima zdravlja nisu radi da nas prime, jer im ne pripadamo i "prebukirani su", tako da smo na kraju završili kod privatnika.

E, sad bi čovek očekivao da je kod privatnika sve sjajno i bajno. Uopšte nisu jeftini, a i nerviralo me je što doktorka uvek pobegne kad hoću nešto da je pitam, jer, pobogu, bebe plaču. Tako da sam negde oko njihovog 6. meseca presekla sve, otišla na VMA i objasnila naš slučaj.

Sad idemo tamo i plaćamo, naravski. Ali, mogu da vam kažem da sam prezadovoljna. Em su jeftiniji od privatne klinike u koju smo išli, em su na VMA zaista stručnjaci i ne mogu da se porede sa ovim prethodnim tikvanima.

Ja sam bila ubedjena da mozes da biras DZ, a ne gde pripadas! Svasta! Na kojoj opstini zivite? Mi na nasoj opstini imamo, cini mi se da ima 7 sektora gde imaju pedijatriju. Mada sam ja mislila da mozes da odes na bilo koju opstinu. Cemu onda 'izabrani' lekar, ako ne mozes da ga biras gde hoces?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila ubedjena da mozes da biras DZ, a ne gde pripadas! Svasta! Na kojoj opstini zivite? Mi na nasoj opstini imamo, cini mi se da ima 7 sektora gde imaju pedijatriju. Mada sam ja mislila da mozes da odes na bilo koju opstinu. Cemu onda 'izabrani' lekar, ako ne mozes da ga biras gde hoces?

Zvezdara.

Pa, ispade da mozes da biras lekara samo u okviru svog doma zdravlja.

Vec sam rekla da sam isla da ih prijavim i zdravstvenoj inspekciji, ali inspektorka mi je rekla da to jeste strasno i da je necuveno, ali da se ne nadam nicemu.

Na Vracaru su rekli da ne pripadamo njima i da moramo u nas dom zdravlja. Oni bi kao hteli, ali kao nema mesta...

Nisam tad bas imala vremena da se zahebavam. - klinci su morali da mi prime vakcine, pa sam zato otisla privatniku. A kod privatnika cene praznichne, a usluga... Jos su nam stalno pakovali da moramo da idemo chesto kod njih: te motorika nije ok, te mnogo su "zategnuti", te ovo, te ono. E, u 6. mesecu mi kazu: "ccccccc... kukici nisu bas ok..." Tu meni pukne film i pozovem VMA da pitam imaju li pedijatriju i kako mogu da stignem do iste (treba li mi uput, itd.). kazu oni meni da je sa uputom besplatno, a ako hocu bez uputa da se placa. I ja odem tamo. Uopste nisu skupi, a usluga je neverovatna. Bez obzira koliko ovi moji dreche (a dreche k'o da ih neko dere), doktorka pricha sa mnom. Jos mi je (kad sam bila prvi put kod nje) rekla da spremim papir sa pitanjima za sledecu kontrolu i da je pitam sve sto me interesuje. E, to je lekar. Ne bih je menjala sad da mi ne znam sta daju. Zena je fantasticna. A sa bebanima, je (hvala svim silama telesnim & bestelesnim) sve u najboljem redu (da ne pricham sad kakve su im sve testove radili, pre svega da bih ja bila mirna, jer su oni "privatni" stalno nesto pakovali...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno si ti resila problem, samo ti dripci tebi izbijaju pare iz dzepa jer nemas karton u nekom DZ. Sa uputom bi sve bilo za dz! To mene nervira! I ja ne bih menjala doktorku. Moja se isto tako ponasa kao tvoja na WMA, plus sto daje upute za sve sto hocu. Cula sam da dr u Dz ne daju lako ni upute.

Ipak, da sam na tvom mestu, ja bih poslala muza da im u Zvezdari otvore kartone. Bez dece i bez kontrole. Neko mora sa njima da se posvadja kad vec inspekcija ne zna sta im je posao. Na silu bi im otvorila kartone a onda bih na silu trazila i uput za WMA, majke mi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdara.

Pa, ispade da mozes da biras lekara samo u okviru svog doma zdravlja.

Vec sam rekla da sam isla da ih prijavim i zdravstvenoj inspekciji, ali inspektorka mi je rekla da to jeste strasno i da je necuveno, ali da se ne nadam nicemu.

Na Vracaru su rekli da ne pripadamo njima i da moramo u nas dom zdravlja. Oni bi kao hteli, ali kao nema mesta...

Nisam tad bas imala vremena da se zahebavam. - klinci su morali da mi prime vakcine, pa sam zato otisla privatniku. A kod privatnika cene praznichne, a usluga... Jos su nam stalno pakovali da moramo da idemo chesto kod njih: te motorika nije ok, te mnogo su "zategnuti", te ovo, te ono. E, u 6. mesecu mi kazu: "ccccccc... kukici nisu bas ok..." Tu meni pukne film i pozovem VMA da pitam imaju li pedijatriju i kako mogu da stignem do iste (treba li mi uput, itd.). kazu oni meni da je sa uputom besplatno, a ako hocu bez uputa da se placa. I ja odem tamo. Uopste nisu skupi, a usluga je neverovatna. Bez obzira koliko ovi moji dreche (a dreche k'o da ih neko dere), doktorka pricha sa mnom. Jos mi je (kad sam bila prvi put kod nje) rekla da spremim papir sa pitanjima za sledecu kontrolu i da je pitam sve sto me interesuje. E, to je lekar. Ne bih je menjala sad da mi ne znam sta daju. Zena je fantasticna. A sa bebanima, je (hvala svim silama telesnim & bestelesnim) sve u najboljem redu (da ne pricham sad kakve su im sve testove radili, pre svega da bih ja bila mirna, jer su oni "privatni" stalno nesto pakovali...).

Ja sam apsolutno SOKIRANA!! Rodi deci i cekaj da te drzava sikanira na svakom koraku!!! Apsolutno je katastrofalno to u domu zdravlja ali mislim da me jos vise izvodi iz takta sto inspektorka kaze da se ne nadas nicemu!! Mi kao poslednja karika nemamo kome da se obratimo....zemljo Srbijo..preteska si!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo doktorku u dz koja je skroz ok, ali na poslednjem pregledu je menjala druga koja je na moje pitanje vezano za fontanelu koja brzo zarasta i da li bi trebalo da batalim da dajem bebi vitamin d-sto sam čitala po forumima, odgovorila sa pa ja ne znam za to, po mozete da prestanete...grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, kad beba ide na prvu kontrolu, sa mesec ili 40 dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, kad beba ide na prvu kontrolu, sa mesec ili 40 dana?

Mi smo išli sa mesec dana. Izmerili su bebi dužinu i težinu, pogledali fontanele, poslušali pluća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

generalno sam zadovoljna. dr je skroz ok a ja sam posebno srecna sto se ne srecemo cesto..

imali smo jednu smesnu situaciju, morala sam ici kod nje po uput za ortopeda-pravimo cipele, a Luki se nesto upalio prstic, tj nokat na ruci. medjutim nisam htela da ga uvodim medju bolesnu decu da ne pokupi nesto pa je sa mm bio napolju. rekla je da ga zovem mob i ubacila dete krozprozor da ga pogleda..

super mi je jer je tako mlaga i nezna sa decom, veoma je pazljiva i spremna za razgovor. kad se posle mmr osuo zvala sam telefonom i sasvim je normalno pricala sa mnom i cak mi rekla da se javim i sutra da cuje kako je i da li treba da ga dovedem..

ono sto mi se ne svidja je sistem, neprevda i cekanja sa decom cak i kad se zakaze.

skoro smo Luku vodili privatno jer kod dezurnog nisu hteli da nas prime a njemu se upalila pisa...

taj dr je divan i sad se razmisljam da li bebu da vodim u dz kad se rodi ili kod njega..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neka vodi dete u Siminu, Stari Grad, da mi preporuci nekog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neka vodi dete u Siminu, Stari Grad, da mi preporuci nekog...

Dok smo jos bili u Beogradu,ja sam svoju bebu vodila kod dr. Micovic.

Znam je i privatno,ali bez obzira na to,imam beskrajno poverenje u nju,odlicna je ... najvise mi se svidja sto ne daje antibiotike olako ...

Volela bih da i ovde imamo takvog pedijatra,nista mi se ne svidjaju ovi rimski,odmah antibiotici,uzas ... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok smo jos bili u Beogradu,ja sam svoju bebu vodila kod dr. Micovic.

Znam je i privatno,ali bez obzira na to,imam beskrajno poverenje u nju,odlicna je ... najvise mi se svidja sto ne daje antibiotike olako ...

Volela bih da i ovde imamo takvog pedijatra,nista mi se ne svidjaju ovi rimski,odmah antibiotici,uzas ... :(

SUtra vodim bebca, i bas se potrefilo da ona radi :) Tako da bicemo kod nje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SUtra vodim bebca, i bas se potrefilo da ona radi :) Tako da bicemo kod nje :D

Ajde javi kako je proslo,da li ti se svidja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam nesto posebno zadovoljna ona je ljubazna sve to stoji ali ima previse dece po troje dece ulaze odjenom razumem da ne moze da stigne da se posveti pa kaze samo ono najosnovnije al zato tamo idemo samo na vakcinu a jednom mesecno kod privatnog pedijatra koja ga pogleda od glave do pete i odgovara mi na milion pitanja pola sata ti se posveti maksimalno, tad budem prezadovoljna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam nesto posebno zadovoljna ona je ljubazna sve to stoji ali ima previse dece po troje dece ulaze odjenom razumem da ne moze da stigne da se posveti pa kaze samo ono najosnovnije al zato tamo idemo samo na vakcinu a jednom mesecno kod privatnog pedijatra koja ga pogleda od glave do pete i odgovara mi na milion pitanja pola sata ti se posveti maksimalno, tad budem prezadovoljna.

Pa znas kako,kod bilo koje lekarke u domu zdravlja je guzva,nikada ne dobijes isti tretman kao kod privatnika,to je tacno,ali meni npr nikada nije nista zbrzala,niti jos nekim mojim drugaricama koje vode bebe kod nje .... Ja kao prvorotka sam bila panicar najstrasniji i bilo je situacija kada sam bukvalno udavila zenu pitanjima i potpitanjim,ona je strpljivo odgovrala i savetovala me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a znate li mozda kakva je lazovicka???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a znate li mozda kakva je lazovicka???

Cula sam da je malo gruba sa bebama...

Kada vodis bebu na kontrolu ? Mozes uvek da promenis lekara,bar je tako bilo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam da je malo gruba sa bebama...

Kada vodis bebu na kontrolu ? Mozes uvek da promenis lekara,bar je tako bilo ....

Pa sutra idemo prvi put, popodne je Micovic a pre podne ta Lazovic... Znaci vodicu ga popodne kod te tvoje :) Nadam se da ce nam biti ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sutra idemo prvi put, popodne je Micovic a pre podne ta Lazovic... Znaci vodicu ga popodne kod te tvoje :) Nadam se da ce nam biti ok...

Nadam se da ce ti se svideti :) Dodji ranije,za svaki slucaj ...

Obavezno se javi sutra !!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce ti se svideti :) Dodji ranije,za svaki slucaj ...

Obavezno se javi sutra !!! :)

pa nisu nam zakazali, samo rekli da dodjemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa nisu nam zakazali, samo rekli da dodjemo

Ma znam,nego ako popodnevna smena pocinje u 1 (ili tako nesto),budi tamo u 1,mozda cak i malo ranije ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li bila na kontroli ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad smo dosli... Super je doktorka... Jest da brza malo, ali i sta bi vise... bar sam dobila odgovore na pitanja... i sto mi drago nije me kritikovala zbog dohrane...

i da, cak me primila za vreme pauze, a moj mali je y znak zahvalnosti popiskio xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad smo dosli... Super je doktorka... Jest da brza malo, ali i sta bi vise... bar sam dobila odgovore na pitanja... i sto mi drago nije me kritikovala zbog dohrane...

i da, cak me primila za vreme pauze, a moj mali je y znak zahvalnosti popiskio xD

E,bas mi je drago :) Jeste li mozda dobili neke vezbice da radite ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja uopste nisam zadovljna izborom pedijatra,mi zivimo na selu i posto imamo pedijatra ne mozemo ici u grad kod drugog...svi se zale ali nikako da nam dovedu drugog da ne budemo u strahu....svaki put kad dodjemo sa kontrole konsultujemo se sa drugim pedijatrima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.