Cyber jela i slastice

odgovora

Objavljeno

Nije slatko nešto posebno, ali je super poslastica! Nije ni teško za pravljenje, brzo se napravi.

Kome nije dovoljno slatko, pretpostavljam da može da stavi nešto unutra, ali po meni nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako si napravila ovaj "sir" od sirovog susama ? Nisam bas najjasnije shvatila, da li se taj susam melje ili ga samo takvog umesas?

Sirovo seme suncokreta staviš u blender i sa vodom izblenderišeš. Ispadne stvarno kao neki sir po strukturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reform torta

Ovo je jedna od omiljenih mojih torti, gdje nema greške, tako da ću nju praviti.

Najčešće pravim čokoladne i čvršće po strukturi, kada se nareže da lijepo izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voćne me previše nerviraju, ono kada pusti sok po kremi, pa se sve razmulja

Jedino dolaze u obzir voćne torte gdje se voće kuha npr. u nekoj kremi, kao kod Kidy torte.

Kidy torta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja sam na ntu našla kapri tortu, samo nemam ni link ni ništa, prepisala sam u tefter p odande gledam - i odličn je

Našla sam i neku kinder tortu u novinama... isto fonomenalna.

To kad dođem ćiku će vi pišem, ako vi interesira :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kapri torta je preeeeukusna, zbilja. Ali ja kod te torte ne mogu postići čvrstinu niti je narazeti. Sav trud uložiš u nju i kada ju serviraš ovako izgleda:

DSC02536.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kapri torta je preeeeukusna, zbilja. Ali ja kod te torte ne mogu postići čvrstinu niti je narazeti. Sav trud uložiš u nju i kada ju serviraš ovako izgleda:

DSC02536.JPG

A zar ne ide preko kore prvo fil sa malinama/jagodama pa odozgo fil od pudinga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kapri

Ovaj recept ja imam. Kako god da izmjeniš raspored ne može se lijepo narezati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zar ne ide preko kore prvo fil sa malinama/jagodama pa odozgo fil od pudinga?

Ja za kapri tortu imam ovakav recept. Dole idu piskote, pa puding od jagoda koji se kuva u soku od jagoda (ispadne mnogo cvrst i ne razliva se), preko ide fil od vanil pudinga sa margarinom pa preko rastopljena cokolada i na kraju slag.

Jako je ukusno i lepo izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa kidy torta je jako ukusna i lepa, pravila sam je jedne godine za slavu. Da se ne bi mucila sa seckanjem kidy cokoladica stavi ih u zamrzivac pre upotrebe. Secam se da sam se napatila dok sam ih seckala, pa sam ih onda i rendala, one se slepile :rolleyes: , ali je bila bas lepa torta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kapri torta je preeeeukusna, zbilja. Ali ja kod te torte ne mogu postići čvrstinu niti je narazeti. Sav trud uložiš u nju i kada ju serviraš ovako izgleda:

pitaj majstora :lol: ja koja do pre tri godine nisam ulazila u kuhinju, iznenađuje me spremanje slatkiša.

Elem, to što ti je retko - caka je u sledećem - kada kuvaš puding ne pravi po receptu, nego. Ako recimo na kesicu pudinga ide pola litre mleka i na kesici piše da staviš 3-4kašike hladnog mleka, a ti nemoj tako. Nego, prah pudinga umuti u 100ml mleka, a 400 stavi da se kuva. Tako puding ostane čvrst.

Za fil sa jagodama - isto, ako piše (na tom tvom receptu 300 zavreti, 100 za puding ti odvoj više)

Gledam sad ovaj tvoj i ne verujem. Katastrofa od recepta.

Kod mene ide sledeći redosled

kora od belanaca

preliv od čokolade

fil sa jagodama

žuti fil

Znam sigurno da kod mene ide 3 pudinga od jagode, 3 od vanile. Sad ću da kopam po netu ne bi li našla recopis. Ali to samo zato što si ti Filipa u pitanju :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo je, nađoh!!!

Ja pravim po ovom recopisu. Naravno pre nego što kreneš stavljaš filove, nek se ohlade. Samo nemoj previše da se ohlade. Po ovom receptu ja uvek pravim s tim da sve pravim u pola. ALI npr, kad pravim pola mere - ja turim DVA pudinga (kako da podelim jedan? :D) Tako da je to možda razlog zašto se meni ne sliva.

Ali da je zeznuto - jeste. Nabolje bi bilo kad bi imali neki kalup, ili onaj đavo što se skida sa pleha, pa da se tako naređaju filovi i onda kad se dobro stegne da se skine. Ili brate jednostavno napravi od debljeg kartona i uvij ga u alu foliju, pa kad se stegne - skineš.

Nadam se da sam ti pomogla ;)

p.s. ja uvek stavljam JAGODE, kaprni nije bez jagoda. Kad dodam puding, ja lepo sve izmiksam sa štapnim mikserom i meni je tako extra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trto...i gde je recept? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, idi da mi das komentar za pogace (pogledaj iznad!) Nemoj da zezas, znas ! :P

Ne znam ti ja ništa o pogačama... :lol: Filipa je majstor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obožavam ovu Trtu...suze mi krenule od smijanja i opet ne skontah..prosto ne mogu od suza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voćne me previše nerviraju, ono kada pusti sok po kremi, pa se sve razmulja

Jedino dolaze u obzir voćne torte gdje se voće kuha npr. u nekoj kremi, kao kod Kidy torte.

Kidy torta

Ovo djeluje odlicno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super mi je tvoj vijenac, zanimljiv. Samo ja ne volim začinsko bilje u kruhu pa bih ga izbacila...Možda gore samo susam i kim. Malo me buni ovo pečenje jaja, bojim se da će meni pući, odnosno, mislim da to zavisi od ljuske jajeta a ne od T.

I kako se pogača ispeče na 160 stepeni.

Moj prijedlog-Napraviti udubljenja na pogači, pa nakon pečenja staviti prethodno skuhana i ukrašena jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ću po Minjinom....odlično je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok debil sam, sve sam lepo ispisala samo link nisam dala

Kapri torta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.