Cyber jela i slastice

odgovora

Objavljeno

Ja pravim jelovnik za ceo mesec...pa odemo u Tempo...i da znaš da ima uštede...mada ponekad nam se ne jede iz izabranog jelovnika, pa dokupim nešto drugo... :D

Kod mene je ovo drugo jako često :D, i ako jednom mesečno idemo u kupovinu, ja bar jednom nedeljno teglim kese... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li pravila?

Jesam slično, al po mome i izmišljeno ;)

Moj je bez kakaoa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je ovo drugo jako često :D , i ako jednom mesečno idemo u kupovinu, ja bar jednom nedeljno teglim kese... <_<

Ma mene počinje izluđivati ta kupovina, u velike markete idem po to osnovno(brašno, ulje, kozmetika, baby kozmetika, mliječne proizvode)...tako da za ručkove i ja teglim iz prodavnice svaki dan. Kada bih sastavljala spisak, bogme bi to bila pozamašna svota...ovako mi nekako lakše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što? Jel se nisu mogli lepo ispeći? :unsure:

Pa nisu se ni digli...a kamoli ovako popucali...Pretanki su, ukus ništa posebno... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nisu se ni digli...a kamoli ovako popucali...Pretanki su, ukus ništa posebno... :huh:

Dobro si probala da napraviš... Ne deluje komplikovano pravljenje, al pečenje (Kolačići će dobiti pukotine, zatim će se naduvati, a onda splasnuti i intenzivno zamirisati. Tada su gotovi. )... Treba ga izvesti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro si probala da napraviš... Ne deluje komplikovano pravljenje, al pečenje (Kolačići će dobiti pukotine, zatim će se naduvati, a onda splasnuti i intenzivno zamirisati. Tada su gotovi. )... Treba ga izvesti...

Ništa od tog napisanog nije bilo u mom slučaju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo neki recept i od mene,nisam aktivna u ovoj temi pa zelim da se pridruzim.

Rolat sa susamom

sastojci:2lista oblande,200g susam,250g sir,250g sunka,pavlaka.

Susam proprzite,dodajte sir,seckanu sunku i pavlaku.Nek masa bude glatka.Ovom masom filovati oblande koje ste prethodno stavili na mokri krpu.Pomocu krpe uviti rolat.

Pohovani kolutici luka

Sastojci:4komada crnog luka,2jaja,prezle,so,brasno i ulje.

Ocistiti luk i iseci na kolutove.Posoliti.Kolutove uvijati u brasno,jaje pa u prezle.Prziti u vrelom ulju dok ne porumene.

Mini pizza rolat

Sastojci:800g brasna,300ml mleka,150ml ulja,2 zumanca,kocka kvasca,kasicica soli.

Fil:200g salama ili sunka,3-4 kisali krastavcici,150g sira.

sve umesiti i sacekati da naraste.Podeliti na dva dela,rastanjiti cetvrtastu koru i premazati filom.Koru uviti u rolat,iseci na parcice velicine 1cm i peci u podmazan pleh.Pre pecenja svaki rolat premazati belancetom.

Veoma je ukusno,probajte.PRIJATNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo recept po kojem sam ja pravila onaj kolač iz Ženskih priča...

Parfe kocke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovo pravim vec nekoliko puta, danas opet :) inace zalivam mlekom mnogo je dobro, kod nas se zove Ruzice :)

Koje?

Rule...ja ne volim kolače sa želatinom, tako da :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rule...ja ne volim kolače sa želatinom, tako da :(

Ne stavljam ja želatin..takođe ga ne volim :D ..i bez njega je ok... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako fino izgleda....kakvo je za napravit....zahtjeval mnogo??

Ko nema iskustva teško je...dakle počni sa manje zahtevnim kolačima :D ...šalim se... :lol:

Ma nije teško...napraviš smesu za koru, ispečeš je, skuvaš filove, nafiluješ i odozgo preliješ čokoladu..a i ne moraš..može i šlag...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja više nikada sodu ne stavljam. Grozno.

Samo da napišem da sam ga pravila bez sode sa PZP i sasvim je ok...bez naravno onog "mirisa"... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK..praviću ga sa PZP...javljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da napišem da sam ga pravila bez sode sa PZP i sasvim je ok...bez naravno onog "mirisa"... :)

Daaaaaaaa ja moram priznati da ja nisam ni pokusavala da ga pravim sa sodom :D, odmah sam ja to zamenila praskom za pecivo i bas je njam :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daaaaaaaa ja moram priznati da ja nisam ni pokusavala da ga pravim sa sodom :D, odmah sam ja to zamenila praskom za pecivo i bas je njam :).

A nisi htela da nam kažeš... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nisi htela da nam kažeš... :P

To su male tajne velikih majstora :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I fino kažem da ga neću više praviti, ali džabe...Ko zna u čemu je problem...Kako vama taj biskvit izgleda?

Kod mene je onako "sljepljen"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnac mi nije suđen :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ni meni. Pravila sam ga jednom kad je bila ona expanzija, medjutim bolje da nisam. Da prostis, j.... crnca kad se nije digo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.