Cyber jela i slastice

odgovora

Objavljeno

Ja sam pravila...a i moja mama za Filipov rođendan. Dosta mi je suho, obratiti pažnju na vrijeme pečenja i staviti dosta paradajz sosa.

Pa da, to sam i mislila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo Sunce... :)

Proka pronalazač :lol::P Da, da, ona je pravila, sad se sećam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas pravim OVO je l' neko pravio?

Upravo ispekla, odlične su! Naravno, stavila sam kečap umesto belanca :wacko: a kačkavalj tek na kraju, 1 min pre nego što ću ih izvaditi iz rerne, kao mala pica, super je kad neko dodje u goste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo ispekla, odlične su! Naravno, stavila sam kečap umesto belanca :wacko: a kačkavalj tek na kraju, 1 min pre nego što ću ih izvaditi iz rerne, kao mala pica, super je kad neko dodje u goste.

Znači kada Ivančica opet "bane" ovo je alternativa, kada kore počnu da pucaju. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači kada Ivančica opet "bane" ovo je alternativa, kada kore počnu da pucaju. :lol:

:P

Sunce, drago mi je što su ti super :)

Ja htedoh da napravim, kad dođe mama sa plekom i korom (umešenom) i kaže alde nafiluj pa da nosim u smederevac da se peče :D I ja odustala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači kada Ivančica opet "bane" ovo je alternativa, kada kore počnu da pucaju. :lol:

:lol::P

:P

Sunce, drago mi je što su ti super :)

Ja htedoh da napravim, kad dođe mama sa plekom i korom (umešenom) i kaže alde nafiluj pa da nosim u smederevac da se peče :D I ja odustala

E, stvarno je odlično, evo i danas je mekano kao duša, super stvar. Samo ću sledeći put staviti malo više kačkavalja, u receptu stoji 150 gr, može opušteno 200 gr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PADOBRANCI po ovom receptu se jednostavno prave ali sledeći put ću definitivno smanjiti količinu šećera. Preslatki su, umesto oraha - lešnik a videću da šećer zamenim sa fruktozom. Ali su zato FENOMENALNI uz čaj :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo napravljeni, obožavam ovaj miris čokolade po cijelom stanu, iako sam na dijeti, pojela sam dva odjednom. Ovdje mogu razne varijacije, ali ja nisam odstupala od recepta.

KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PADOBRANCI po ovom receptu se jednostavno prave ali sledeći put ću definitivno smanjiti količinu šećera. Preslatki su, umesto oraha - lešnik a videću da šećer zamenim sa fruktozom. Ali su zato FENOMENALNI uz čaj :rolleyes:

I ja sam ih sa tog bloga pravila, pa bar jedno 3 puta. Perfektno. Obrati pažnju na fruktozu, duplo je slaža od šećera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obrati pažnju na fruktozu, duplo je slaža od šećera.

Znam da je negde Phoenix ostavila čak i razmere tj odnos šećer:fruktoza

PS: našla sam pa da "pridodam"

100gr šećera (nebitno da li je smeđ ili običan) - oko 60g fruktoze

150g šećera - ista količina malteksa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje drage, mrzelo me da trazim po svim ovim receptima, a kopka me vec duze vreme da pokusam napraviti domaci sladoled. E sad, fora je u tome sto koji god recept sam pronasla u njega idu ili termicki neobradjena jaja (sto se ne usudjujem da probam) ili jogurt (koji ne volim jer mi je prekiseo). Pa eto, ako koja ima neki fin recept za sladoled a da u njega ne idu navedeni sastojci bila bi zahvalna da mi napise ili ako vec postoji da me uputi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje drage, mrzelo me da trazim po svim ovim receptima, a kopka me vec duze vreme da pokusam napraviti domaci sladoled. E sad, fora je u tome sto koji god recept sam pronasla u njega idu ili termicki neobradjena jaja (sto se ne usudjujem da probam) ili jogurt (koji ne volim jer mi je prekiseo). Pa eto, ako koja ima neki fin recept za sladoled a da u njega ne idu navedeni sastojci bila bi zahvalna da mi napise ili ako vec postoji da me uputi :D

Krem sladoled domaci

Sladoled od vanile ili…

Sladoled od nutelle

Sladoled bez jaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da zahvalim Ivančici za odlične recepte za sladoled, probala i najviše mi se dopada onaj sa kombinacijom slatke i kisele pavlake. Šlag u prahu ja nisam stavljala jer ih izbegavam, ali je sladoled i bez toga odličan. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam , Milice, za ovaj recept. Ovde ga cesto sve bake prave. Samo sto sa jedne strane stave mak a sa druge susam, onda seckaju i uvijaju stapice, bude bas ukusno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da zahvalim Ivančici za odlične recepte za sladoled, probala i najviše mi se dopada onaj sa kombinacijom slatke i kisele pavlake. Šlag u prahu ja nisam stavljala jer ih izbegavam, ali je sladoled i bez toga odličan. wink.gif

:wub: :wub: :wub:

Ja ovo danas pravim, kod sveki cu ispeci :)

http://www.coolinari...alice-sa-vinom/

Ja pravila ranije svako malo - odlični su... Al ja ih ne "upredam" samo sa obe strane premažem jajetom i oklagijom utisnem susam - sve se smaže :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za vikend ipak pravim, mislim da ce Jacka pre mene probati u toku nedelje pa da javi utisak, ali za vikend pada kod mene.. :) pravicu sa smrznutim malinama i tako se kuvaju, jer nemam svezih bas naci..

Necu ni ja sad tek od nedelje, a isto cu sa smrznutim malinama jer nemam svezih nigde. Cim napravis javljaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vzi onda ja probavam pa javljam :)

ali mrtva trka izmedju ova dva :) sad naletih i na ovaj :)

http://tortekolaci.c...kremasti-uzitak

Ajoj...gde ih samo pronalaziš :rolleyes: ...mada mi se onaj prvi čini jednostavniji za pravljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću za koji dan praviti kinder tortu, nisam je dosad pravila iako sam više puta jela, a i nisam se usuđivala sušiti kore, javim kako mi ispadne, jedino plazmu neću stavljati, previše mi to teško. Nego, jedno pitanje, postoji li neka jeftinija zamena za mascarpone jer je brate baš malo poskup :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam recepte za 'domaci' mascarpone,kako da sama napravis.Za mene je isuvise komplikovano.Taj sir jos uvek nisam kod nas nasla.Kad pravim tiramisu ne stavljam ga uopste jer ga i nema,bar ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću za koji dan praviti kinder tortu, nisam je dosad pravila iako sam više puta jela, a i nisam se usuđivala sušiti kore, javim kako mi ispadne, jedino plazmu neću stavljati, previše mi to teško. Nego, jedno pitanje, postoji li neka jeftinija zamena za mascarpone jer je brate baš malo poskup :huh:

A kakva je kinder sa plazmom i sušenim korama.

Ja znam za jednu koru koja se uobičajeno peče, a u tortu ne ide plazma...

Daj recept :)

Ne znam koja zamena za sir je dobra - jes preskup i ovde.

A za zamenu ne bih znala, osim onaj recept sa kulinarke kako se pravi, ili da se gugla idealna zamena za sir. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.