Cyber jela i slastice

odgovora

Objavljeno

Da prostis, j.... crnca kad se nije digo ;)

:lol: :lol:

Ja još nisam pravila, neš mi se ne dopadaju sastojci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske-domacice, treba mi pomoc oko ovog recepta.

Kako da napravim testo, kad su svi sastojci cvrsti? Da topim maslac? Sta vi mislite?Vanila keksici???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske-domacice, treba mi pomoc oko ovog recepta.

Kako da napravim testo, kad su svi sastojci cvrsti? Da topim maslac? Sta vi mislite?Vanila keksici???

Ja bih prvo umutila buter i šećer. DA onako bude kao krem. Pa bih dodala vanilu, puding i onda bih rukama umesila sa brašnom dok ne bude glatko... Ne znam kako bu se umesilo kad se topi buter... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih prvo umutila buter i šećer. DA onako bude kao krem. Pa bih dodala vanilu, puding i onda bih rukama umesila sa brašnom dok ne bude glatko... Ne znam kako bu se umesilo kad se topi buter... :unsure:

Hvala puno, tako sam i ja mislila. A uostalom mogu i da dodam malo mleka, ne verujem da ce nesto smetati. Probacu sutra pa javljam kako je ispalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno, tako sam i ja mislila. A uostalom mogu i da dodam malo mleka, ne verujem da ce nesto smetati. Probacu sutra pa javljam kako je ispalo.

Meni se svideo recept, ako budeš zadovoljna - da pravim i ja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo jednostavno, a još jeftinije...

Inače ne koristim margarin u mjeri kao što sam koristila(uticaj foruma)...ali ovo sam morala probati. :)

Ja imam ovaj recept samo umesto margarina ide mast...

Jao, koliko toga ja godinama nisam mesila... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kroosani :

Potrebno je: 2 case od jogurta mleka,1 kocka kvasca, 1 kasika secera, kasika soli, 1 casa jogurta, 1 jaje,soljica ulja, brasna po potrebi ( testo da bude malo tvrdje)...Podeliti u 4 dela, iz svakog dela po 7 obgica, izmedju svake narendan margarin ( 2 margarina za 4 obge)...

Dobijete 28 loptica... (znaci 4 puta po 7 )

odvojenih 7, 6 narendate margarin a 7 preklopite...

Spojenih 7 obgi malo oklagijom razvucite, ostavite sa strane dok i druge 3 (puta 7) odradite... Zatim jednu obgu isecete na 16 delova i svaku filujete s cim hocete... eurokrem, sir, sunka, marmelada....

Pripremljene treba da stoje pola sata... ( ja sam ih odmah stavila u rernu ), mozete ih posuti susamom. Prelepe su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se svideo recept, ako budeš zadovoljna - da pravim i ja :)

Probala sam. Nije lose, ima specifican ukus na puding od vanile. Ja sam ipak u masu dodala malo mleka, cisto da mogu da umesim testo. Ispalo je super... mali, zuti keksici divnog mirisa i lepog ukusa.

Jednostavno i lako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam. Nije lose, ima specifican ukus na puding od vanile. Ja sam ipak u masu dodala malo mleka, cisto da mogu da umesim testo. Ispalo je super... mali, zuti keksici divnog mirisa i lepog ukusa.

Jednostavno i lako!

Da, meni najčudniji sastojak puding...

MA ja volim sve što se brzo i lako pravi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kroosani :

Potrebno je: 2 case od jogurta mleka,1 kocka kvasca, 1 kasika secera, kasika soli, 1 casa jogurta, 1 jaje,soljica ulja, brasna po potrebi ( testo da bude malo tvrdje)...Podeliti u 4 dela, iz svakog dela po 7 obgica, izmedju svake narendan margarin ( 2 margarina za 4 obge)...

Dobijete 28 loptica... (znaci 4 puta po 7 )

odvojenih 7, 6 narendate margarin a 7 preklopite...

Spojenih 7 obgi malo oklagijom razvucite, ostavite sa strane dok i druge 3 (puta 7) odradite... Zatim jednu obgu isecete na 8 delova i svaku filujete s cim hocete... eurokrem, sir, sunka, marmelada....

Pripremljene treba da stoje pola sata... ( ja sam ih odmah stavila u rernu ), mozete ih posuti susamom. Prelepe su.

Simpatično...vrijedi probati. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlične, odlične - svaka čast!

A ukus? Ja ću da se poslužim sa kiflama :)

Hvala :)

Ukus palačinki je odličan, onako osvježavajuči a ujedno pun. Ja sam ih prazne složila i samo po njima bacila ovaj umak...Sviđa mi se jako i preporučujem jednostavno za promjenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Filipa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni ove tvoje mnogo lepse izgledaju. Moram probati sutra da napravim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da napomenem da su drugi dan odlične.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, kiflice su predivne, slične onima koje ja pravim, kao iz pekare, mekane k'o duša a sutradan nisu tvrde već i dalje mekane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cure....ali ove kiflice su baš jednostavne, mada ja preporučujem punjenje sa mesom i sirom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ROL VIRSLE

1kg.brasna,2,5dcl mlakog mleka,2,5dcl.mlake vode, 100gr.margarina,3kasike secera,1kasika soli,1kasika sirceta,1jajepilece virsleza premazivanje: :1jaje,2kasike hladnog mleka susam za posipanje

Kvasac sa malo brasna i secera potopiti u malo mleka.Ostatak mleka pomesati

sa vodom.Sipati pola brasna u ciniju za mesenje,dodati izmuceno jaje, secer,so i

otopljeni margarin.Promesati varjacom pa postepeno dodavati mesavinu mleka i

vode, i brasno.Umesiti testo i ostaviti da kisne 1h.

Nakon toga testo rastanjiti i iseci na trake.Virsle oljustiti (ako imaju

omotac),preseci ih na 3 dela i svaku uvijati trakom od testa.Redjati u pleh

oblozen papirom za pecenje.Ostaviti da odmaraju jos 15min.Rernu zagrejati na 220C.Svaku rol virslu premazati mesavinom umucenog jajeta i mleka i posuti susamom.Peci oko 20min.

upravo sam izvadila iz rerne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.