Lekovi u trudnoći


odgovora

Objavljeno

Zdravo svima,da li neko zna da li je opasno poosto sam greskom uzela tabletu partusistena posle 2.5h naime pijem ga u 4 ujutru pa u 8h medjutim pijem i utrogestan koji bi trebalo da popijem u 6 ujutru i posto sam bila sanjiva muz je ustao u pola 7 i ja umesto utrogestana(koga pijem u to vreme) popijem opet partusisten 1 tbl.Sad znam da neko pije dozu cak od 8x1 znaci na 3h ali ja sam popila na 2.5 a meni je prepisano 6x1 znaci na 4h.Nadam se da to nista nije moglo da skodi mislim meni nista nije bilo jer ga pijem vec neko vreme cak mi se ni srce nije nesto uzlupalo ali da li je nesto moglo smetati bebi ili materici ne znam?

Neće ti pkoditi ništa, samo sledeću dozi popi kad prođe 4h, znači pomeri se sa vremenom pijenja tablete. Bez brige, svima se dešava da pogreše vreme. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ima neko da je pio Presolol u trudnoci? Ja ga pijem 50 mg dnevno, 25mg ujutro, 25 uvece. Kardiolog mi je rekla da mogu slobodno, iako se moja dr opšte prakse bas i ne slaze s tim, a i na leku pise da se ne primenjuje u trudnoci..

Nisam trudna, planiram trudnocu pa mi ove stvari bas stvaraju konfuziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čiso da podelim sa vama nešto sam sasvim slucajno sada saznala i nikada mi ovako nesto ne bi palo na pamet da je moguce

-Postoje elementi čiji veći unos u trudnoći treba i izbegavati, a tu spada vitamin A. Jako lako trudnica može preći dozvoljene dnevne količine za vitaminom A, koji tada počinje da ispoljava svoja negativna dejstva. Vitamin A nije dozvoljeno dodavati ishrani u obliku suplemenata trudnicama (prema svetskoj zdravstvenoj federaciji i prema preporukama Food and Drug Administration, U.S.), jer se ispostavilo da ima teratogena svojstva (može da ošteti plod) i može umanjiti kongitivne sposobnosti deteta. FDA je zabranila čak i korišćenje krema koje sadrže vitamin A kod trudnica.

Nadam se da ce koristiti, mozete i same ovo procitati na internetu, na raznim sajtovima o zdravlju, forumima..... ne plasite se, ovo je samo ukoliko se predje dozvoljena dnevna doza za vitaminom A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kapi za nos??

A samo fiziološki? Meni je dr. opšte prakse zbog sinusa savetovala samo čist fiziološki jer će i on odraditi svoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li je neka trudnica pila nifuran tablete 50mg u trudnoci?Jos 17 dana mi je do termina,a procitala sam da su zabranjene u trudnoci...dr.mi propisao prije dva dana....unaprijed hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.