Lekovi u trudnoći


odgovora

Objavljeno

Hvala vam puno..... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf ti lekovi...

Kad sam saznala da sam trudna bila sam na palitrexu-upala grla i nistatin vaginaletama-da bih sprecila gljivice.

U 12 oj nedelji sam imala operaciju slepog creva i primala sam longacef.

U 14-16 te nedelje sam radila serklaz i amneo, primala sam longacef.

Za bolove u grlu sisam Propolski pastile, a za glavobolju uzimam Panadol (obican, NE extra)

Na utrogestanu sam i dalje, pila sam partususiten, a na inekcija fraxiparina sam do kraja trudnece i 6 nedelje posle porodjaja zbog guste krvi..

To je bilo predstavljanje mog slucaja trudnoca i lekovi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf ti lekovi...

Kad sam saznala da sam trudna bila sam na palitrexu-upala grla i nistatin vaginaletama-da bih sprecila gljivice.

U 12 oj nedelji sam imala operaciju slepog creva i primala sam longacef.

U 14-16 te nedelje sam radila serklaz i amneo, primala sam longacef.

Za bolove u grlu sisam Propolski pastile, a za glavobolju uzimam Panadol (obican, NE extra)

Na utrogestanu sam i dalje, pila sam partususiten, a na inekcija fraxiparina sam do kraja trudnece i 6 nedelje posle porodjaja zbog guste krvi..

To je bilo predstavljanje mog slucaja trudnoca i lekovi :D

drago nas je :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u uputstvu koje stoji u kutiji uz ovaj lijek pise da se upotreba ovog lijeka ne preporucuje trudnicama i dojiljama. I sta sada da rizikujemo i upotrebimo ili da ovo uputstvo shvatimo kao previse rigorozno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u uputstvu koje stoji u kutiji uz ovaj lijek pise da se upotreba ovog lijeka ne preporucuje trudnicama i dojiljama. I sta sada da rizikujemo i upotrebimo ili da ovo uputstvo shvatimo kao previse rigorozno

Skoro na svakom leku stoji..ne preporučuje se..lično sam koristila polygynax pre dva meseca i jako sam zadovoljna njime.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro na svakom leku stoji..ne preporučuje se..lično sam koristila polygynax pre dva meseca i jako sam zadovoljna njime.. :rolleyes:

onda da probam i taj lijek. Do prije mjesec dana nisam imala sekreta, a onda se pojavi , prvo mi ljekar dade canesten, nistaa, pa ginodaktanol, ni to ne pomaze, e sada da probam i poliginax, mozda imadem vise srece sa"trecim lijekom" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam svi ti vitamini za trudnice sadrze folnu.k....tako da nema potrebe uzimati i jedno i drugo.

a za antibiotike hmmmm....nisam pametna. Evo mene boli grlo vec par dana (angina) i plasim se ici lekaru jer ce mi sigurno prepisati atibiotike....Videcu jos par dana kako ce mi biti. Cula sam da nije dobro uzimati lekove u trudnoci, pogotovo u ranoj tj prva tri meseca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, tacno je da je u prva tri meseca mnogo nezgodno!!! Ja sam negde sredinom drugog trimesta takodje imala upalu grla pa sam pila dve kutije nekog antibiotika, inace retko kada ga pijem (ne pamtim kada sam ga zadnji put pre toga pila).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li ste koristile neke tablete za bolove u trudnoci i koje smeju da se koriste?pre sina sam sredila sve zube i nisam imala nikakvih problema,ali zato sad UMIREM!Pricala sam sa svojom dr i rekla mi je da u prvom trimestru ne bi trebala nista da radim sa zubima tj kod zubara,a ko ce docekati drugi trimestar?Pa dotle ima da umrem od bolova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila febricet imala sam isto te probleme,nazalost. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da smeš febricet i brufen ALI obavezno da to prvo odobri tvoj ginekolog jer je on najbolje upućen u to kakva ti je trudnoća. Nemoj ti ništa na svoju ruku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ipak treba da posetiš zubara i vidiš šta je problem. Postoje stanja koja ne mogu da se odlažu bez obzira na trudnoću. Pitaj ginekologa ili zubara koje lekove smeš da piješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ipak treba da posetiš zubara i vidiš šta je problem. Postoje stanja koja ne mogu da se odlažu bez obzira na trudnoću. Pitaj ginekologa ili zubara koje lekove smeš da piješ.

Potpisujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paracetamol smes, ali brufen ne u prvom i trecem tromesecju.

Obavezno poseti zubara, napamet nista u trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, evo i ja da se javim,

usla sam u sedmi mesec i za sada je kazu sve ok. Juce mi je doktorka napokon rekla da je 100% igurna u vezi pola. Kaze da nosim devojcicu. Presrecna sam. Dobro se osecam izuzev nenormalnih bolova u ledjima. Recimo juce i prekljuce skoro pa nisam mogla da hodam. I to cak ne mogu ni da nazovem ni bolom u ledjima, vec bas u delu, zadnjice sa leve strane i prenosi se na levu nogu. Dakle juce sam isla kod svoje doktorke i suprug mi je pomagao da hodem, trebalo mi je skoro 10 min da se popnem na drugi sprat (grrrr nemaju lift).

To me je poprilicno uplasio, ali doktorka me je pregledala i kaze da je sve u najboljem redu i da su ti bolovi normalni. Rekla mi je da slobodno do 30-te nedelje koristim brufen i da posle toga predjem na analgin, kao da mogu i da koristim aspirin! Sokirala sma se jer sam mislila da nista od toga ne sme da se koristi, jos sam danas kupila aspirin i zena u apoteci je bila zblanuta jer ne koliko ona zna ne smem nista da koristim sem paracetamola, dok na uputstvu za Aspirin pise da trudnice koje su u trcem trimestru ne smeju da ga koriste... a ja sam tek usla u treci.

Iskreno frka mi je da krenem sa lekova, pa posto me danas ne boli kao prethodna dva dana, odlucila sam da jos ne pocinjem, ali ako se bolovi nastave moracu.... :(

Svaki savet je dobrodosao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Perzefona, kako sam te shvatila ti bolovi su poput išijasa. Mnoge trudnice to snađe u trudnoći (neke pre neke kasnije) iskreno, bolje se dobrooo utopli i nosi neku vunenu maramu ili prsluk oko struka nego da piješ bilo šta. Pa i da je to po prepurci ginekologa a ne od sručne osobe npr fizijatar ili sl. Probaj i sa čestom masažom. Kao sredstvo za masaću možeš koristiti tigrovu mast. I onda odmah utopliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sustini to i radim, utopljavam se i vezem nesto ispod stomaka, planiram da kupim i pojas ovih dana ali nikako da nadjme vremena. PRoblem mi je sto radim i na poslu sam poprilicno angazovana, a jos ne mogu na bolovanje. Uh videcu, ne volim lekove ni pre trudnoce ih nisam pila, a ne sada... Probacu da ih izbegnem koliko je god moguce. Samo dobro je ipak znati sta bih eventualno mogla da uzmem ako dodje stani pani.

Ima li ko iskustva sa analginom u trudnoci? Ili nekim drugim lekovima protiv bolova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam imala odvratno iskustvo sa lekovima u trudnoci! u prvoj trudnoci, pre nego sto sam saznala da sam trudna, pila sam analgin vise puta zbog migrene i bromazepam jednom zbog stresa, tako da mi se trudnoca zavrsila spontanim pobacajem! preporucujem svim trudnicama da i pre nego sto saznaju da su trudne vode racuna i ne piju nikakve tablete na svoju ruku, ako znaju da je trudnoca moguca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

analgin nikako!!! vec sam napisala svoje iskustvo... a ni ostali lekovi koji pocinju na A! tako sam bar ja cula, dok sam za analgin sigurna jer sam zbog njega i imala spontani....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 30-toj sam nedelji trudnoce.
Na svoju ruku sam pocela da pijem sumece tablete kalcijuma i magnezijuma.
Jer sam nocu imala jake grceve u nogama.
Pijem ih vec nekih mesec dana, svako jutro.
U razgovoru sa komsinicom sa saznala da nije bas dobro unositi toliku kolicinu ni kalcijuma ni magnezijuma.
Zanima me da li to na bilo koji nacin moze da steti mojoj bebi?
hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 30-toj sam nedelji trudnoce.

Na svoju ruku sam pocela da pijem sumece tablete kalcijuma i magnezijuma.

Jer sam nocu imala jake grceve u nogama.

Pijem ih vec nekih mesec dana, svako jutro.

U razgovoru sa komsinicom sa saznala da nije bas dobro unositi toliku kolicinu ni kalcijuma ni magnezijuma.

Zanima me da li to na bilo koji nacin moze da steti mojoj bebi?

hvala

ne moze da steti, ne boj se. moja dr zenama kad su im bas jaki grcevi u nogama kaze da piju cak i po dve magnezijuma na dan.

ja sam isto kao i ti pila , Mg i Ca i stvarno su mi prosli prvenstveno grozni grcevi koji probude iz sna i teraju suze na oci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA VAM MNOGO ! ! !

Veliki pozdrav ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam pitanje,ne znam di vise da gledam posto niko mi ne moze dati jasan odgovor,stvar je u tome sto mi je doktorka moja prepisala da uzimam andol,tj.pola andola od 300mg..

nisam se drzala tog principa..sve do sledece kontrole kad mi je naglasila da uzimam i dalje pa sam se nakanila i to uradila recimo neka 3 dana sam pila tu polovinu,sve dok me patronazna sestra nije pozvala da pita za moje stanje....sve je uredu,i nemam nameru da trosim dalje bilo sta...cak mi ni folnu kiselinu nije preporucila ni u pocetku ni za vreme trajanja trudnoce...

...naravno da andol necu piti jer sam citala da postoje nuspojave u 3.trimestru ako se koristi,a koje su to nuspojave nije objasnjeno....

zato vas molim drage mam'ce ako znate nesto na ovu temu ili imate iskustva vise nego ja...svaki savet mi dobro dosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam pitanje,ne znam di vise da gledam posto niko mi ne moze dati jasan odgovor,stvar je u tome sto mi je doktorka moja prepisala da uzimam andol,tj.pola andola od 300mg..

nisam se drzala tog principa..sve do sledece kontrole kad mi je naglasila da uzimam i dalje pa sam se nakanila i to uradila recimo neka 3 dana sam pila tu polovinu,sve dok me patronazna sestra nije pozvala da pita za moje stanje....sve je uredu,i nemam nameru da trosim dalje bilo sta...cak mi ni folnu kiselinu nije preporucila ni u pocetku ni za vreme trajanja trudnoce...

...naravno da andol necu piti jer sam citala da postoje nuspojave u 3.trimestru ako se koristi,a koje su to nuspojave nije objasnjeno....

zato vas molim drage mam'ce ako znate nesto na ovu temu ili imate iskustva vise nego ja...svaki savet mi dobro dosao.

A što ti je dala andol? Da li imaš neke tegobe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

* Inace mi je patronazna sestra rekla da to prvi put cuje da se nekoj trudnici prepisuje andol....

...zato sam i prekinula sa uzimanjem.....to izostavila u textu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.