Lekovi u trudnoći


odgovora

Objavljeno

Ma to ti je luda kuca,svako drugacije prica.Sto se mene tice ja bih pre i trpela bol nego pila te jake lekove.Jedino Paracetamol bih smela da pijem i da se ne brinem.

Ona je verovatno mislila tj. tako je i rekla,u fazonu kao sta moze da bude,organogeneza je vec davno zavrsena...Ali to u vezi krvavljenja nije za igranje,pogotovo ko kao i ja npr. ima niske trombocite!

Mada kad samo pomislim koliko sam Partusistena,Verapamila popila...

Pa jos antibiotika....

I posle mi kazu da mi je beba sitna! Pa kako i da ne bude! Dusa moja mala! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to ti je luda kuca,svako drugacije prica.Sto se mene tice ja bih pre i trpela bol nego pila te jake lekove.Jedino Paracetamol bih smela da pijem i da se ne brinem.

Ona je verovatno mislila tj. tako je i rekla,u fazonu kao sta moze da bude,organogeneza je vec davno zavrsena...Ali to u vezi krvavljenja nije za igranje,pogotovo ko kao i ja npr. ima niske trombocite!

Mada kad samo pomislim koliko sam Partusistena,Verapamila popila...

Pa jos antibiotika....

I posle mi kazu da mi je beba sitna! Pa kako i da ne bude! Dusa moja mala! :(

Naši mali andjelčići..ma biće sve ok, samo sada oprez.. :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje s obzirom da ne znam sta da radim...

Prehladjena sam a u 17oj sam nedelji....prepisali su mi palitrex, ali jedni kazu da smem to popiti a drugi da ne bi trebalo. Da li bebi smeta moja prehlada?

Hvala unapred :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila nekoliko puta prehlađena u trudnoći i, koliko znam, to bebi ne smeta. Meni su prepisivali amoksiciklin na čijem uputstvu piše da je bezbedan za trudnice i dojilje.

Neposredno posle porođaja imala sam nekih problemčića i ginekolog u porodilištu mi je prepisao palitrex iako sam dojila bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje s obzirom da ne znam sta da radim...

Prehladjena sam a u 17oj sam nedelji....prepisali su mi palitrex, ali jedni kazu da smem to popiti a drugi da ne bi trebalo. Da li bebi smeta moja prehlada?

Hvala unapred :rolleyes:

@ivancica, a ko ti kaze da smes a ko da ne smes? Vazno je ko sta prica i koliko su oni koji pricaju kivalifikovani za to. Ja sam uzimala amoksiciklin u 15-oj i 16-oj nedelji trudnoce, i sve je bilo ok. Razlog uzimanja je bila urinarna infekcija enterokoknom bakterijom. Terapiju je prepisao moj ginekolog. Takodje, uzimala sam velike kolicine tecnosti (2-3 litre vode dnevno i caj protiv bakterijskoh infekcija za decu i trudnice).

Ovo za tecnost sam napisala jer je potrebno uzimati povecane kolicine tecnosti tokom terapije antibioticima i inace a narocito u trudnoci (samo da podsetim) :-)

Zelim ti svu srecu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, imam jedno pitanje: Usla sam u 34 nedelju i bila sam upravo na UZ. Doktorka mi je rekla da je sve ok i dala mi je Polygynex 1xuvece 12 dana kako bi se ocistila za porodjaj. Meni to izgleda prerano a mozda nisam u pravu?! A tek za nedelju dana mi uzima vaginalne briseve...Malo sam zbunjena :blink:

Da li neko ima slicno iskustvo?

Zahvalana do neba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, imam jedno pitanje: Usla sam u 34 nedelju i bila sam upravo na UZ. Doktorka mi je rekla da je sve ok i dala mi je Polygynex 1xuvece 12 dana kako bi se ocistila za porodjaj. Meni to izgleda prerano a mozda nisam u pravu?! A tek za nedelju dana mi uzima vaginalne briseve...Malo sam zbunjena :blink:

Da li neko ima slicno iskustvo?

Zahvalana do neba

Elle draga, mislim da nema mesta za brigu. To su vaginalete koje sprecavaju pojavu gljivica. I ja sam ih skoro koristila, a ulazim u 34 za 2 dana. Moramo biti sterilne kada podjemo na porodjaj. Mislim da je to sve, bar sam ja to tako shvatila kada mi ih je doktorka prepisala. Pozdrav! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva puta sam se porodila, i nije mi doktorka nista prepisala u tu svrhu. Prvi put cujem da se daju vaginalete u trudnoci bez ikakvih indikacija. Mozda i gresim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne znam ni jednu trudnicu koja nije dobila vaginalete! mislim da nema razloga za brigu..kao sto je neko vec napisao,moras biti ,,sterilna`` za porodjaj da beba ,dok izlazi kroz rodnicu na pokupi nesto. inace se brisevi uzimaju par dana POSLE prestanka terapije,da bi organizam iscistio ostatke leka i da bi seket bio cist za analizu.

ja trenutno imam terapiju macmiror vaginaletama jer imam neku ranicu na grlicu materice...nije nista opasno.

ne brini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne znam ni jednu trudnicu koja nije dobila vaginalete! mislim da nema razloga za brigu..kao sto je neko vec napisao,moras biti ,,sterilna`` za porodjaj da beba ,dok izlazi kroz rodnicu na pokupi nesto. inace se brisevi uzimaju par dana POSLE prestanka terapije,da bi organizam iscistio ostatke leka i da bi seket bio cist za analizu.

ja trenutno imam terapiju macmiror vaginaletama jer imam neku ranicu na grlicu materice...nije nista opasno.

ne brini!

Pa to je poenta, kao sto sam i napisala, imas indikacije za uzimanje. A ako je sve u redu, stvarno nisam cula da se koriste. Sta znaci da budes sterilna? Bitno je da nemas bakterija, da se ne bi tokom porodjaja prenele na bebu. A da se neke vaginalete preventivno daju, da ne bi dobila bakterije, pogotovu trudnicama, to jos nisam cula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je poenta, kao sto sam i napisala, imas indikacije za uzimanje. A ako je sve u redu, stvarno nisam cula da se koriste. Sta znaci da budes sterilna? Bitno je da nemas bakterija, da se ne bi tokom porodjaja prenele na bebu. A da se neke vaginalete preventivno daju, da ne bi dobila bakterije, pogotovu trudnicama, to jos nisam cula.

nisam mislila BUKVALNO STERILAN...stoji pod znacima navoda,mislila sam to da neas bakterija,gljivica,infekcija itd.... znam neke trudnice kojima se to pred porodjaj svakako prepisivlo ,da bi bili sigurni da je sve ok.

ja ih naravno sad primam jer za to postoji potreba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam mislila BUKVALNO STERILAN...stoji pod znacima navoda,mislila sam to da neas bakterija,gljivica,infekcija itd.... znam neke trudnice kojima se to pred porodjaj svakako prepisivlo ,da bi bili sigurni da je sve ok.

ja ih naravno sad primam jer za to postoji potreba

Ok, samo sam ja pristalica toga da lekove treba uzimati samo ako za to postoji potreba, posebno u trudnoci. Ja iskreno, nisam imala takva iskustva, posto su svi brisevi bili dobri, a i bebama, hvala Bogu nista nije falilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, samo sam ja pristalica toga da lekove treba uzimati samo ako za to postoji potreba, posebno u trudnoci. Ja iskreno, nisam imala takva iskustva, posto su svi brisevi bili dobri, a i bebama, hvala Bogu nista nije falilo.

Drage moje,

ja sam poslusala doktorku,i evo zavrsavam turu...Izlazi mi sekret a i vise sam vlazna.

Sl nedelje idem da mi uzmu briseve pred porodjaj u Dr.Misovic, pa cemo videti...

Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SARICE,NISTA BEZ LEKARA! nije nikad na odmet pitati i za drugo misljenje! kad je dete u pitanju-nema ustrucavanja.

nadam se da si do sad dvoju dilemu vec resila.

sto se zuba tice,idem redovno kod zubara u mom dz imam zubu samo za trudnice i porodilje :) divna zena i ona i njena medicinska sestra! uvek nasmejane i prijatne,bude ti milina da ides kod zube :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti i stvarno bih zelela da po drugi put budem majka.:)

samo sam zelela da znam koliko da se nadam i da li postoje ikakve sanse da se trudnoca izvede do kraja ili sve ono sto pricaju govore bezveze.

popila sam 5 kapsula...ludak i sad nemogu da spavam koliko me to muci

Ja te potpuno razumem i preporucila bih ti da pozoves halo bebu. Verovatno si cula za njih, rade non stop, patronazne sestre, mozes da ih pitas i u vezi trudnoce i u vezi bebe. Mozda bi mogle malo da te umire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, pomozite.

Veoma sam zaboravna i tako nisam upamtila sta mi dr rece da pocnem da pijem. Secam se da je bilo nesto kao Pregnavit, Pregnital, ... nesto tako. Pije se jedna tableta i jedna kapsula koja sadrzi omega 3 kiselinu. Rekla mi je da je kombinacija vitamina i minerala slicna kao u Mama vit samo je bolje sto ima i oomega 3.

Je l' pila neka od vas to? Ne mogu da odem u apoteku jer me sramota sto nisam upamtila :) Secam se da je domaci neki proizvodjac u pitanju.

Jaooo bre, mnogo sam smotana.

Unapred vam hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne vidim zasto bi to negativno uticalo jedno na drugo...

vitamini su DOPUNA ISHRANI,osiguravaju da unesemo sve potrebne elemente,ako ih ne unosimo kroz hranu ili pice

antibioticvi su LEKOVI koji imaju zadatak da pomognu nasem organizmu da se izbori sa bolescu...pa im samim tim potpuna i dobra ishrana tj unost potrebnih materija samo pomaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elle draga, mislim da nema mesta za brigu. To su vaginalete koje sprecavaju pojavu gljivica. I ja sam ih skoro koristila, a ulazim u 34 za 2 dana. Moramo biti sterilne kada podjemo na porodjaj. Mislim da je to sve, bar sam ja to tako shvatila kada mi ih je doktorka prepisala. Pozdrav! :rolleyes:

[/quo

I ja bi se,drage moje,složila sa vama. Ja ću za dva dana u 35. nedjelju i koristim ih skoro,pa konstantno i meni su odlične.Prije njih sam koristila Nistatin vaginalete,ali nisam imala Bog zna kakav efekat od njih.Da ne pričam kako se Polyginax vag. lakše stavljaju u odnosu na Nistatin.Sad ih koristim 2 puta sedmično, i tako ću praktikovati do kraja trudnoće,kako bi bezbjedno beba stigla na svijet. :rolleyes: <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prije jedno dva mjeseca koristila vaginalete, ali zato sto su se pojavile gljivice... Ni ja nisam cula da se vaginalete daju preventivno... Bar to ovdje nije slucaj. Imam pojacan sekret, ali za sada je sve normalno, i dr mi nije prepisala nista od lijekova.

Sada, ako je potrebno da se potpuno iscistim do porodjaja, mozda moja dr grijesi. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma jok to sve vec zavisi od lekara do lekara...meni je i prvu i drugu trudnocu vodio lekar starije generacije i nijednom mi nije davao vaginalete vec pricao da se ispiram zalfijom ,kamilicom itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jednu nedoumicu pa bih volela da mi pomognete. :( U 27 nedelji sam trudnoce i sve je uredu ali imam bakterije u sekretu, kandidu i streptokoke. Nikada to ranije nisam imala i ginekolog kaze da je to normalno u trudnoci zbog vlaznosti. Receno mi je da pijem eritromicin ali pri kupovini u apoteci preporucili su mi da to ne pijem. Sta mislite da li bebi skode te bakterije ili bi joj lek skodio?!

Pomozite mi molim vas....hvala unapred :rolleyes:

post-20802-1279883918_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jednu nedoumicu pa bih volela da mi pomognete. :( U 27 nedelji sam trudnoce i sve je uredu ali imam bakterije u sekretu, kandidu i streptokoke. Nikada to ranije nisam imala i ginekolog kaze da je to normalno u trudnoci zbog vlaznosti. Receno mi je da pijem eritromicin ali pri kupovini u apoteci preporucili su mi da to ne pijem. Sta mislite da li bebi skode te bakterije ili bi joj lek skodio?!

Pomozite mi molim vas....hvala unapred :rolleyes:

cudi me da ti nije dao neke vaginalete...da li si procitala uputstvo za taj lek,sta proizvodjac kaze za trudnocu i upotrebu tog leka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jednu nedoumicu pa bih volela da mi pomognete. :( U 27 nedelji sam trudnoce i sve je uredu ali imam bakterije u sekretu, kandidu i streptokoke. Nikada to ranije nisam imala i ginekolog kaze da je to normalno u trudnoci zbog vlaznosti. Receno mi je da pijem eritromicin ali pri kupovini u apoteci preporucili su mi da to ne pijem. Sta mislite da li bebi skode te bakterije ili bi joj lek skodio?!

Pomozite mi molim vas....hvala unapred :rolleyes:

Trazi drugo misljenje, mislim na misljenje drugog lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pise da se moze prijenjivati kod trudnica samo ako je to neophodno i ako prevazilazi potencijalni rizik po plod. Ne znam sta da radim?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JEdnostavno sa rezultatima analiza otidji kod drugog lekara i saslusaj ga, pa na osnovu toga odluci. U svakom uputstvu pise da je neophodno konsultovati se sa lekarom u vezi sa upotrebom leka u trudnoci, pa makar to bio i paracetamol koji je sigurno bezbedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.