Lekovi u trudnoći


odgovora

Objavljeno

A što ti je dala andol? Da li imaš neke tegobe?

stvar je u tome sto sam potpuno zdrava...imam samo nizi pritisak,ali to je od kad znam za sebe...a i u granicama normale...jos sam pitala da li treba da pijem andol zbog pritiska..rece mi ne onaj obican..taj za pritisak je od 100ml..a ovaj sto je meni rekla je od 300mg..a pije se pola...

jos mi je i patroznazna sestra rekla da nije jos cula da trudnice piju andol a i pise u prospektu da se ne preporucuje u 3.trimestru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stvar je u tome sto sam potpuno zdrava...imam samo nizi pritisak,ali to je od kad znam za sebe...a i u granicama normale...jos sam pitala da li treba da pijem andol zbog pritiska..rece mi ne onaj obican..taj za pritisak je od 100ml..a ovaj sto je meni rekla je od 300mg..a pije se pola...

jos mi je i patroznazna sestra rekla da nije jos cula da trudnice piju andol a i pise u prospektu da se ne preporucuje u 3.trimestru...

E ovako, Aspirin sme da se pije u trudnoći (naravno samo uz preporuku lekara i dijagnozu) i to samo onaj Baby od 81 mg, ( Baby se zove samo zbog miligraže) inače je to onaj običan Aspirin 100mg i to samo do trećeg tromesečja, tad se prekida, jer ne valja za bebu. A to da presecaš onaj od 300mg NIKAKO nemoj da piješ! I ne vidim zašto ti je to prepisala kad nemaš dijagnozu za tako nešto. Jel' imaš lošu cirkulaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stvar je u tome sto sam potpuno zdrava...imam samo nizi pritisak,ali to je od kad znam za sebe...a i u granicama normale...jos sam pitala da li treba da pijem andol zbog pritiska..rece mi ne onaj obican..taj za pritisak je od 100ml..a ovaj sto je meni rekla je od 300mg..a pije se pola...

jos mi je i patroznazna sestra rekla da nije jos cula da trudnice piju andol a i pise u prospektu da se ne preporucuje u 3.trimestru...

Za nizak pritisak nikako andol...

Ako nemaš tegobe tipa malaksalost, pospanost iz koje ne možeš da se povratiš duže od pola sata, popi vodu u kojoj razmutiš so.

Kad stigne raso, čašu rasola za pritisak i da te čuva od prehlada... :)

Nemoj da nam se sad "jedeš" što si pila, neće škoditi, važno je da si prestala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da ne treba da piješ, ako je sa tobom i trudnoćom sve ok.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imala sam losu cirkulaciju pre trudnoce....sad je to sve nestalo...

nisam dobila objasnjenje...neki razlog..neku dijagnozu...nista konkretno za cega je...i cemu to...rekla mi je da uzimam andol..nije me ni pregledala,sedela sam u ordinaciji...a nije me ni pitala za cirkulaciju....ili nesto slicno samo je videla nalaze krvi i urinokulture koji su takodje uredu...i pritisak sto je sestra izmerila i stavila na papir

a sad kad sam isla na ultrazvuk...videla je da su mi dovodi(ima ih 2.)sto vode do materice malko zacepljeni..posto sam pusac...a to je kaze i normalno kod zena koje puse da to tako izgleda....ali bebi nista ne fali...i stalno se mrda..znam da ce sve biti normalno i uredu...ne opterecujem se zbog toga a i ultrazvuk je pokazao da je sve uredu...

a sta se tice tog leka...stvarno mi nije jasno...jos pre svakog uzimanja bilo sta,to mi je navika od muza,citam taj prospekt..i eto procitam to sad da ne treba uzimati...a NISTA meni ne fali...nisam bila kod lekara ni ovako,niti imam neke tegobe...hvala tebi puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za nizak pritisak nikako andol...

Ako nemaš tegobe tipa malaksalost, pospanost iz koje ne možeš da se povratiš duže od pola sata, popi vodu u kojoj razmutiš so.

Kad stigne raso, čašu rasola za pritisak i da te čuva od prehlada... :)

Nemoj da nam se sad "jedeš" što si pila, neće škoditi, važno je da si prestala.

Super ste hvala na ohrabrenju..nisam ocekivala da ima tako aktivnih clanica ovde...sad mi je lakse,i znam kome da se obratim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za nizak pritisak nikako andol...

Ako nemaš tegobe tipa malaksalost, pospanost iz koje ne možeš da se povratiš duže od pola sata, popi vodu u kojoj razmutiš so.

Kad stigne raso, čašu rasola za pritisak i da te čuva od prehlada... :)

Nemoj da nam se sad "jedeš" što si pila, neće škoditi, važno je da si prestala.

Hvala na savetu i odgovoru....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andol sam pila bez da 'IJEDAN' da PRESKOČIM od dana kada sam saznala da sam trudna sa 4.detetom...posle 3 dece sam imala 2 pobačaja (iz nekog neobjašnjivog razloga9...po savetu NAŠEG NAJVEĆEG STRUČNJAKA u endokrinologiji I ČUVENOG PROFESORA Damjanovića pila sam andol zbog preventive (protiv zgrušavanja krvi i sprečavanja spontanog pobačaja)...pila sam ga sve do 8.meseca trudnoće....srećno i slušaj LEKARE nikako patronažnu sestru ;)

p.s. podebljah...samo da se zna koliko je važno poslušati lekara u ovakvim slučajevima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh...pažljivije sam pročitala post i 'videla' da si ti u trećem trimestru jel tako? Ja znam da se andol pije do najkasnije 8. mesec,do kada sam ga i ja pila,....ipak pitaj lekara zašto i kako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim pomoc...U 11 sam ned.trudnoce,imam upalu m.kanala i doktorica mi je dala antibiotike ali ja ih nikako ne mogu da progutam,nikad nisam ni jednu tabletu u zivotu uspjela popiti.Sta da radim????Pomagajte :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim pomoc...U 11 sam ned.trudnoce,imam upalu m.kanala i doktorica mi je dala antibiotike ali ja ih nikako ne mogu da progutam,nikad nisam ni jednu tabletu u zivotu uspjela popiti.Sta da radim????Pomagajte :unsure:

Kao prvo ne znam kakvu si alternativu dosada imala kad si bila pod nekom infekcijom?Kako su te lecili izuzev injekcijama? A kao drugo, upala mokracnih kanala nije nimalo bezazlena stvar posebno u prvom tromesecju, te bi ti stoga ja licno preporucila da progutas kapsulu kako znas i umes jer nije u pitanju samo tvoje vec i zdravlje tvoga deteta.Ako ti ne uspeva sa tecnoscu voda, sok ili nesto sl. probaj neku guscu varijantu- da je sakrijes npr. u nekom namazu,siru tako sto ces na kasicicu preko kapsule staviti neku guscu hranu i sve zajedno progutati.Ukoliko u toku terapije nije zabranjeno koristiti mleko kao sto je slucaj npr. sa Dovicinom, kapsulu na kasicici mozes da prekrijes i sladoledom ili pudingom recimo.U svakom slucaju ne odugovlaci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je kapsula u pitanju, otvoris je istreses prah u kasicicu sa malo vode i lepo je popijes. Ako je tableta, onda je izmrvi u prah i kao prethodno napisano uradis.

Usput, moras piti puunooo caja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je kapsula u pitanju, otvoris je istreses prah u kasicicu sa malo vode i lepo je popijes. Ako je tableta, onda je izmrvi u prah i kao prethodno napisano uradis.

Usput, moras piti puunooo caja....

Ne sme svaka kapsula da se otvara-zato i jeste kapsula, jer treba da zastiti organe za varenje, a da ima efekta na bakterije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa onda je trebala da pita dr....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne sme svaka kapsula da se otvara-zato i jeste kapsula, jer treba da zastiti organe za varenje, a da ima efekta na bakterije

poslusajte savet !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ga je neka od vas pila?

Lekar mi ga je prepisao a da se nisam zalila ni na nervozu ni na nesanicu. U bolnicu sam se javila zbog tvrdog stomaka i pored giniprala i verapamila, on mi je prepisao i bensendin. Znam da ga neke trudnice piju, ali nije mi jasno zbog cega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ga je neka od vas pila?

Lekar mi ga je prepisao a da se nisam zalila ni na nervozu ni na nesanicu. U bolnicu sam se javila zbog tvrdog stomaka i pored giniprala i verapamila, on mi je prepisao i bensendin. Znam da ga neke trudnice piju, ali nije mi jasno zbog cega.

Jedna poznanica je bensedin upravo zbog istih simtoma kao i ti dobila da pije. Dakle tvrd stomak a obrazloženje za to jeste da se mišići stomaka opuste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna poznanica je bensedin upravo zbog istih simtoma kao i ti dobila da pije. Dakle tvrd stomak a obrazloženje za to jeste da se mišići stomaka opuste.

Ok, hvala. tako sam i mislila, ali rekoh da proverim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bensedin opusta i matericu, izmedju ostalog :) I ja sam ga pila, i strasno se brinula, ali su mi lekari objasnili da ta kolicina, dok prodje kroz nas organizam, ne dospe do deteta. KOristi se i kod visokog pritiska u trudnoci. I dan danas imam averziju prema Bensedinu, ali pila sam ga i dete mi nije ni malo mirno ili mlitavo (sto je meni padalo na pamet u ono vreme).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni ga je doktorka dala ali da ga pijem po potrebi jer pijem patrusisten i ako mi se bas jako uzlipa srce da ga pijem,samo sam ga jednom popila bas mi je srce tuklo ko ludo a sada sam se navikla i uopste mi ne smet i ne pijem bensedin vise.Koliko su opasni ti bolovi u stomaku,ja vise imam neke neprijatnosti kao kad treba da dobijem ali mnogo blaze i do sada to nisam osecala ali dr je na uz videla kontrakcije a sada ih tako osecam i pored terapije ali jednom nedeljno mozda,inace grlic je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila pred kraj prve trudnoce.Planirala da pijem i u ovoj,ali me svrca iznenadio ,pa nisam stigla(popila prvi uvece i ujutru se porodila) Inace,bensedin je odlican ,jer relaksira matericu i opusta sve misice,sto je veoma bitno za brz i lak porodjaj.Samo ti pij i videces kako ces lepo proci na porodjaju(ja sam ubedjena da je kod mene za to bas bensedin bio zasluzan)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila pred kraj prve trudnoce.Planirala da pijem i u ovoj,ali me svrca iznenadio ,pa nisam stigla(popila prvi uvece i ujutru se porodila) Inace,bensedin je odlican ,jer relaksira matericu i opusta sve misice,sto je veoma bitno za brz i lak porodjaj.Samo ti pij i videces kako ces lepo proci na porodjaju(ja sam ubedjena da je kod mene za to bas bensedin bio zasluzan)

Daj boze. Pijem ga vec nekoliko dana, ali ne vidim nikakve promene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,da li neko zna da li je opasno poosto sam greskom uzela tabletu partusistena posle 2.5h naime pijem ga u 4 ujutru pa u 8h medjutim pijem i utrogestan koji bi trebalo da popijem u 6 ujutru i posto sam bila sanjiva muz je ustao u pola 7 i ja umesto utrogestana(koga pijem u to vreme) popijem opet partusisten 1 tbl.Sad znam da neko pije dozu cak od 8x1 znaci na 3h ali ja sam popila na 2.5 a meni je prepisano 6x1 znaci na 4h.Nadam se da to nista nije moglo da skodi mislim meni nista nije bilo jer ga pijem vec neko vreme cak mi se ni srce nije nesto uzlupalo ali da li je nesto moglo smetati bebi ili materici ne znam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.