Lekovi u trudnoći


odgovora

Objavljeno

hvala ti i stvarno bih zelela da po drugi put budem majka.:)

samo sam zelela da znam koliko da se nadam i da li postoje ikakve sanse da se trudnoca izvede do kraja ili sve ono sto pricaju govore bezveze.

popila sam 5 kapsula...ludak i sad nemogu da spavam koliko me to muci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti i stvarno bih zelela da po drugi put budem majka.:)

samo sam zelela da znam koliko da se nadam i da li postoje ikakve sanse da se trudnoca izvede do kraja ili sve ono sto pricaju govore bezveze.

popila sam 5 kapsula...ludak i sad nemogu da spavam koliko me to muci

nemoj da paničiš dok ti lekar ne kaže šta da radiš... nije ti potrebna još i tolika nervoza u celoj toj situaciji... moj savet ti je da ne poslušaš mišljenje samo jednog lekara, nego da čuješ bar dva... znam da se sa antibioticima ne treba šaliti u trudnoći, ali to ništa ne mora da znači... sve u svemu, sačekaj šta će lekar reći pa onda razmišljaj šta i kako... držim ti palčeve da bude sve u redu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti i stvarno bih zelela da po drugi put budem majka.:)

samo sam zelela da znam koliko da se nadam i da li postoje ikakve sanse da se trudnoca izvede do kraja ili sve ono sto pricaju govore bezveze.

popila sam 5 kapsula...ludak i sad nemogu da spavam koliko me to muci

To ti niko od nas nažalost ne može reći..sve ćeš znati nakon pregleda..najbolje ultrazvučnog..ja sam zbog ešerihije morala piti antibiotike u trudnoći sa prvim detetom..ali hvala Bogu ispalo je sve kako treba..zato..glavu gore i osmeh na lice..i sklanjaj sve lekove :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

osmeh je tu i nadam se da ce ostati jos jako dugo!

hvala na utesnim recima,od nedelje ce se sve znati

javljam vesti. poljubac svim mamama!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

osmeh je tu i nadam se da ce ostati jos jako dugo!

hvala na utesnim recima,od nedelje ce se sve znati

javljam vesti. poljubac svim mamama!!

Javljaj šta je bilo..ljubac i tebi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

osmeh je tu i nadam se da ce ostati jos jako dugo!

hvala na utesnim recima,od nedelje ce se sve znati

javljam vesti. poljubac svim mamama!!

javi obavezno... sigurna sam da će sve biti u redu... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja doktorka kaze da je do 6 punih nedelja beba zasticena od skoro svega i da dotle lekovi tesko mogu da uniste plod. Ja sam to pitala kada sam u drugoj trudnoci cesto pila brufene na pocetku, nisam ni znala da sam trudna ( a i u ovoj sam isto tako pa je sve ok). Tako da nemoj unapred da brines, sacekaj da cujes sta ce reci doca. :) Ja ti zelim sve ok! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitaj u upustvu za dovicin da li sme da se koristi u trudnoci. Postoje antibiotici i lekovi koje smes bez problema da pijes tokom cele trudnoce. I naravno, pregled kod dr ce ti otkloniti sve sumnje.

Ja ti zelim da sve bude u redu i javi sta ti je dr rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma draga sarice, to ne mora nista da znaci. nemoj se nervirati pre vremena. sacekaj doktora i njegovo misljenje, a obavezno pitaj nekoliko njih. puno srece i poljubaca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se sekiras i nabijas nervozu, možda je to sve pespotrebno... Ja sam pila zelenu kafu koja nije pogotovo dozvoljena u trudnoći, stavljala vaginalete i uz to uzimala laktogan na svoju ruku i nisam znala da sam trudna... Jedan doktor je rekao da bi znao šta bi, a drugi da pustimo da vreme pokaže... evo sad još malo ulazim u 16-tu nedelju i beba je HVALA BOGU DOBRO!

Samo slušaj šta ti doktori kažu i obavezno čuti više mišljenja! Sve najbolje.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve ja znam to,da se nerviram bez razloga ali znate i same da je to jace od mene.volela bih kad bih mogla da uopste ne razmisljam o tome ali jednostavno mi je lakse kada sa nekim o tome pricam i da davim na tu temu pre nego odem doktoru-a onda cu njega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve ja znam to,da se nerviram bez razloga ali znate i same da je to jace od mene.volela bih kad bih mogla da uopste ne razmisljam o tome ali jednostavno mi je lakse kada sa nekim o tome pricam i da davim na tu temu pre nego odem doktoru-a onda cu njega :)

Hehehe..sve muke su lakše kada se sa nekim podele ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram jedan spisak da napravim sa pitanjima i podpitanjima :)sva sreca da je doktor ok pa ce moci sve to da pohvata.ali kako vreme odmice mislim da cu i spisak zaboraviti kad krenem,sta ces panicar,mada sa prvi i nisam bila tako uplasena kao sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Sarice, volela bih da ti pomognem, ali na žalost ne znam da li dovicin moze naskoditi bebi. S obzirom da je tebi sigurno poubijao loše bakterijice zbog kojih si ga i pila, a tako indirektno pomogao i bebi, gledam sve sa pozitivne strane. Ja se baš razmišljam šta da radim ako mi bris pokaže da mi grupa sekreta nije dobra- da li i kada smem koristiti lekove? Mi moramo misliti više i ozbiljnije nego pre, jer sad imamo odgovornost prema jednom malom čoveku koji nastaje...

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Sarice, volela bih da ti pomognem, ali na žalost ne znam da li dovicin moze naskoditi bebi. S obzirom da je tebi sigurno poubijao loše bakterijice zbog kojih si ga i pila, a tako indirektno pomogao i bebi, gledam sve sa pozitivne strane. Ja se baš razmišljam šta da radim ako mi bris pokaže da mi grupa sekreta nije dobra- da li i kada smem koristiti lekove? Mi moramo misliti više i ozbiljnije nego pre, jer sad imamo odgovornost prema jednom malom čoveku koji nastaje...

Pozz

ma ja ga pila zbog zuba nisam ni znala da sam trudna.inace izbegavam bilo kakve pilule,trpim koliko mogu i eto sada sta se desilo,ma bezveze sve.

samo na kraju neka sve bude ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Sarice, volela bih da ti pomognem, ali na žalost ne znam da li dovicin moze naskoditi bebi. S obzirom da je tebi sigurno poubijao loše bakterijice zbog kojih si ga i pila, a tako indirektno pomogao i bebi, gledam sve sa pozitivne strane. Ja se baš razmišljam šta da radim ako mi bris pokaže da mi grupa sekreta nije dobra- da li i kada smem koristiti lekove? Mi moramo misliti više i ozbiljnije nego pre, jer sad imamo odgovornost prema jednom malom čoveku koji nastaje...

Pozz

Postoje lekovi koji su dozvoljeni u trudnoći, postoje oni kod kojih nije utvrdjeno kakav uticaj imaju na bebu, a postoje i oni koji su strogo zabranjeni..zato se ne smeju lekovi uzimati na svoju ruku, nego samo uz konsultaciju sa doktorom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam, vitamini nikada ne mogu da škode kad se uzimaju u propisanim dozama. Jedino u kombinaciji sa nekim drugim lekovima ne mogu u potpunosti da se iskoriste. Ja to zamišljam da je jetra prezauzeta sa mnogo hemije pa ne postigne sve da razloži.

Inače nedavno bila sam na prvom pregledu /kod državnog ginekologa- prvi put sam otvorila karton, jer će mi trebati zbog doznaka i uputa/ i žena nije ni pomenula vitamine! Strašno!

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam, vitamini nikada ne mogu da škode kad se uzimaju u propisanim dozama. Jedino u kombinaciji sa nekim drugim lekovima ne mogu u potpunosti da se iskoriste. Ja to zamišljam da je jetra prezauzeta sa mnogo hemije pa ne postigne sve da razloži.

Inače nedavno bila sam na prvom pregledu /kod državnog ginekologa- prvi put sam otvorila karton, jer će mi trebati zbog doznaka i uputa/ i žena nije ni pomenula vitamine! Strašno!

Pozz

Sve treba umereno, ne treba preterivati ni sa vitaminima, već samo u granicama propisanog..a što se tiče ginekologa i njihovih obaveštenja..tu nemam komentar..ja verujem da puno trudnica sada i ne koristi flourogal tabletice, a one su jako zdrave za mamu i bebu i trebalo bi već da počnu da se koriste sa nekih 4,5 meseca trudnoće..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf kad pomenu zub, ja moram da popravim karijes... Nedavno sam otkrila a nisam imala kad da odem dok sam radila, a sada kad sam saznala da sam trudna čekam da se konsultujem sa lekarom kada smem da idem. Stomatolozi stavljaju neke hemikalije pa onda plombu... šta ja znam koliko je to štetno? Najgore je što samo odjednom objave neko istraživanje u kojem je "dokazana" štetnost nekog do tada "najbezazlenijeg" sredstva... uf, uf, uf...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf kad pomenu zub, ja moram da popravim karijes... Nedavno sam otkrila a nisam imala kad da odem dok sam radila, a sada kad sam saznala da sam trudna čekam da se konsultujem sa lekarom kada smem da idem. Stomatolozi stavljaju neke hemikalije pa onda plombu... šta ja znam koliko je to štetno? Najgore je što samo odjednom objave neko istraživanje u kojem je "dokazana" štetnost nekog do tada "najbezazlenijeg" sredstva... uf, uf, uf...

Radila sam u stomatologiji 7 godina i mogu ti pouzdano reci da mozes bez ikakvih problema da ides kod stomatologa kao i da primis anesteziju pod uslovom da je sa trudnocom sve ok.

Cak se i preporucuje da popravis zubice ukoliko za to postoji potreba jer ces vise bebi naskoditi nekim procesom u ustima nego da isti otklonis.

A i uskoro ces imati problema sa desnima i moraces da odes do stomatologa da ti malo ocisti dzepice koji su u trudnoci normalni usled rada hormona.

I naravno, uvek naglasis da si u drugom stanju.

Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vaginalete stete, recimo poliginax i da li smetaju laktogan? Ima li neko iskustva? :mellow:

Za poliginax znam da sme da se koristi u trudnoći, a za laktogen ne znam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zbog Candide Stavljala Macmiror vag. i pila antibiotik.Onda zbog E.coli opet antibiotik.

Onda sam se prehladila pa sam pila Paracetamol i opet antibiotik....Sad vec smem i Brufen da pijem....

Tako da svaki lek u svoje vreme,zavisi koja je faza trudnoce,i nista na svoju ruku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zbog Candide Stavljala Macmiror vag. i pila antibiotik.Onda zbog E.coli opet antibiotik.

Onda sam se prehladila pa sam pila Paracetamol i opet antibiotik....Sad vec smem i Brufen da pijem....

Tako da svaki lek u svoje vreme,zavisi koja je faza trudnoce,i nista na svoju ruku!

Brufen? :blink: Čini mi se da sam čula da je on jedan od zabranjenih lekova u trudnoći..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brufen? :blink: Čini mi se da sam čula da je on jedan od zabranjenih lekova u trudnoći..

Pa nemam pojam,ja sam sad na polovini 9-og meseca i babica u skoli za trudnice nam je rekla da ukoliko nas jako boli glava ili kicma,slobodno smemo da popijemo Brufen od 400mg.Kao gore je da trpimo bol! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nemam pojam,ja sam sad na polovini 9-og meseca i babica u skoli za trudnice nam je rekla da ukoliko nas jako boli glava ili kicma,slobodno smemo da popijemo Brufen od 400mg.Kao gore je da trpimo bol! :unsure:

Ma oni samo da prepišu nešto..sad ću malo da presurfujem netom heheh..Evo našla..ovo je deo iz članka o štetnosti pojedinih lekova u trudnoći..

Koji lek uzeti? Najbezbedniji je Paracetamol (i njegove zamene). Lekovi na bazi acetilsalicilne kiseline (Aspirin, Andol i slični), kao i Ibuprofen (Brufen) mogu da se uzimaju u I i II trimestru, ali su potencijalno opasni u III trimestru, jer blokiraju dejstvo prostanglandina (prirodnih supstanci čiji nivo raste pred porođaj i koje učestvuju u njegovom započinjanju), što može da uzrokuje produženje trudnoće. Takođe, ovi lekovi povećavaju sklonost ka krvavljenju - i kod majke i kod deteta, a to može da izazove komplikacije u toku porođaja.

Svaki lek dva puta prekontroliši pre unošenja..za svaki slučaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.