Mali saveti - velika pomoć

odgovora

Objavljeno

Ko god je probao moju rusku kazu da je najbolja..nikad ne bi pojela kupovnu to mi je gore nego bebi dati kupovnu kasicu, iskreno gadi mi se :) postujem svaciji izbor, ali meni se gadi ..ja sam se upraksala brzoje napravim 400 gr mrkve, 500 graska, malo vise od pola tegle kiselih krstavaca 400 piletine 300 suvog mesa, prsuta ili tako nesto, majoza i biber i so i to vam je to, ako neko zeli neka pokusa garantujem da se nece pokajati..ja ne volim krompir u ruskoj prvo ruzan mi je kad odstoji, a na kuvana jaja povracam taKo da pravim ovu verziju, niko ko je probao kaze da bolju nije jeo...

Jeste najbolja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kisele jabuke na kockice..probajte... ;)

Sa kiselim jabukama ali bez sunke je Francuska... Ja iskusna kuvarica..hehe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas me baš namučio smuđ. U poređenju sa pastrmkom je baš nezgodan za čišćenje, a ja sam izgubila više od sat vremena za samo 4 komada.

Znate li neke trikove za čišćenje ribe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas me baš namučio smuđ. U poređenju sa pastrmkom je baš nezgodan za čišćenje, a ja sam izgubila više od sat vremena za samo 4 komada.

Znate li neke trikove za čišćenje ribe?

Daš mužu da je sredi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas me baš namučio smuđ. U poređenju sa pastrmkom je baš nezgodan za čišćenje, a ja sam izgubila više od sat vremena za samo 4 komada.

Znate li neke trikove za čišćenje ribe?

Moon moj tata je bio ribolovac.Mnogo sam se nacistila ribe.Noz je malo nezgodan za ciscenje.Najbolje je da imas neku drugu alatku koju imaju ribolovci.Kao od celika zaostreno,ali mnogo deblje nego noz.I Inace ne postoji drugi nacin sem tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kupis ociscenu... :P

Ali ja sam htela svežu, tj. živu. I uvek ih tako kupujem, jer inače ne znam koliko su se dugo vukle po zamrzivačima i koliko puta su se za to vreme razmrzavale. :unsure:

Daš mužu da je sredi ;)

Tad bismo ih se i najeli! :lol:

Ali je predlog stvarno originalan! ;)

Moon moj tata je bio ribolovac.Mnogo sam se nacistila ribe.Noz je malo nezgodan za ciscenje.Najbolje je da imas neku drugu alatku koju imaju ribolovci.Kao od celika zaostreno,ali mnogo deblje nego noz.I Inace ne postoji drugi nacin sem tako.

Cicana, hvala! I moj tata se bavi ribolovom, ali samo sportski. U svakom slučaju, pitaću ga da mi nabavi nešto zgodno za čišćenje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas me baš namučio smuđ. U poređenju sa pastrmkom je baš nezgodan za čišćenje, a ja sam izgubila više od sat vremena za samo 4 komada.

Znate li neke trikove za čišćenje ribe?

Ima da se kupi cistac za ribu mnogo je lakse nego sa nozem sto se tice krljusti ;)

Savet za ciscenje pastrmke, malo se posoli i sluz spasne a njena krljust ne mora da se cisti cak sta vise nece se lepiti kad se pece ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima da se kupi cistac za ribu mnogo je lakse nego sa nozem sto se tice krljusti ;)

Savet za ciscenje pastrmke, malo se posoli i sluz spasne a njena krljust ne mora da se cisti cak sta vise nece se lepiti kad se pece ;)

Pastrmka nema apsolutno uopste krljusti,koza je potpuno glatka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pastrmka nema apsolutno uopste krljusti,koza je potpuno glatka.

Ima sitnu krljust koja se ne vidi ali gomila ljudi je cisti neznam zbog cega pa sam zbog toga to rekla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima da se kupi cistac za ribu mnogo je lakse nego sa nozem sto se tice krljusti ;)

Savet za ciscenje pastrmke, malo se posoli i sluz spasne a njena krljust ne mora da se cisti cak sta vise nece se lepiti kad se pece ;)

B.mama, gde nađem to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima sitnu krljust koja se ne vidi ali gomila ljudi je cisti neznam zbog cega pa sam zbog toga to rekla ;)

I jao B.mama ja redovno uzimam zivu pastrmku,nisam ovo znala :unsure: ,sorry@Bas cu da obratim paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B.mama, gde nađem to?

Pitacu sutra mm ;)

I jao B.mama ja redovno uzimam zivu pastrmku,nisam ovo znala :unsure: ,sorry@Bas cu da obratim paznju.

Mm drzi ribarnicu vec 5 godina pa sam i ja htela ne htela naucila neke stvari, ni ja to nisam znala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takođe....ko ima drvenu neka je ponekad opere limunom...

Ja sam moju ubacila u masinu (da se kao dobro opere :unsure: ), pa kad je masina zavrsila pranje, umesto velike daske, dobila sam tri dascice :blink::blink:

Od tada je cistim limunom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam moju ubacila u masinu (da se kao dobro opere :unsure: ), pa kad je masina zavrsila pranje, umesto velike daske, dobila sam tri dascice :blink::blink:

Od tada je cistim limunom :rolleyes:

Šta, raspala se???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta, raspala se???

Meni se isto to desilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja se još drži... :D ali mi ispadaju šrafovi sa drški šerpi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta, raspala se???

Skroz! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sati se kuva cvekla/cikla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sati se kuva cvekla/cikla?

Ako su manji parčići vrlo kratko...možda sat vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sati se kuva cvekla/cikla?

Mislim da joj ne treba više od 45 minuta.... ja nožem probodem da vidim jel kuvana :)

Nego žene kako operete one zagorele mrlje sa vatrostalne posude... nosila sam je kod mame u mašinu ali neće sve da se skine :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sati se kuva cvekla/cikla?

Ja je kuvam iseckanu, al čini mi se pola dana :D

Nikad nisam sigurna da je gotova ;) pa je buškam viljuškom da proverim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da joj ne treba više od 45 minuta.... ja nožem probodem da vidim jel kuvana :)

Nego žene kako operete one zagorele mrlje sa vatrostalne posude... nosila sam je kod mame u mašinu ali neće sve da se skine :unsure:

Jel sa staklene? Ako je sa staklene ŽICA u ruke neko abrazivno tečno sredstvo i ribaj dok ne nestanu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sati se kuva cvekla/cikla?

Kako se sprema, koliko dugo i na koje sve načine KLIKNI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel sa staklene? Ako je sa staklene ŽICA u ruke neko abrazivno tečno sredstvo i ribaj dok ne nestanu :rolleyes:

Jeste , staklena je, i to sam pokušavala ali neće... :blink: mislim da mi je najlakše da je bacim.... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.