Neću da se opustim

odgovora

Objavljeno

Jao, strasno! Ma grozni su i jedni i drugi, a slazem se da su ovi prvi za nijansu grozniji :blink:

Mene nisu dirali jedno vreme posle spontanog, sad krecu, ukapirali izgleda da je proslo dovoljno vremena <_<

Najvise me je iznervirala moja sestra od ujuka sa kojom sam inace jako bliska ali se nismo videle neko vreme, pre neki dan me pita "A sta su ti rekli doktori, jel smete ponovo da pokusate?" i to kao grom iz vedra neba, uopste nismo pricale o tome u tom trenutku! Mislim se da te to malo zanima znala bi da pokusavamo vec neko vreme, a tako me je to pitala da sam se ja osetila kao da sam ne daj Boze nesto bolesna, pa kao da li sam se izlecila :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: Ja sam isto tako od sestre dobila 'savet' - u fazonu da li sam normalna sto pre tridesete jos nisam rodila, da li sam svesna kako je roditi prvo dete posle tridesete? Ako nisam, bolje da se raspitam, i da ne cekam vise da ne bi lose prosla ... :angry:

Mislim stvarno, Maybe, pa da li si ti normalna? :lol:

Zezam se, valjda se ne ljutis :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: Ja sam isto tako od sestre dobila 'savet' - u fazonu da li sam normalna sto pre tridesete jos nisam rodila, da li sam svesna kako je roditi prvo dete posle tridesete? Ako nisam, bolje da se raspitam, i da ne cekam vise da ne bi lose prosla ... :angry:

Uh kako bi im ja odbrusila :angry:

Uopste nisam blaga ni prema kome kad tako pricaju..ko god bio, sestra, drugarica..

Bolje da si rodila sa 20, jel, da si nahvatala prvog na ulici koji hoce samo da imas bebu...kakvi kretenski saveti

Ja sam mm upoznala sa 29 a pre njega ni sa jednim nisam pozelela dete, niti imala takvu ljubav - ne bih menjala to ni za sta...sad zamisljam sa 25 sa nekim promasenim momkom da sam pravila dete samo zato sto mi je vreme :lol: Uzas

Neko naravno upozna ranije svoju drugu polovinu, a neko nikad..

Ali staviti tu crtu kao ako ne do 30 onda ces umreti je toliko malogradjanski da nemam reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan je juce skoro pola sata objasnjavao mm kako je sebican ako zeli da ima decu ... <_< ... Za sada sam daleko od familije, pa je trenutno mnogo manji pritisak od njih, ali nadoknadice oni propusteno vreme, u to sam sigurna <_< ....

Ma teraj to u pm :angry: Nek' gleda sebe i svoja posla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma teraj to u pm :angry: Nek' gleda sebe i svoja posla!

Hehe, bas tako. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: :angry: :angry:

Ne zna se vise ko je gori ... da li ovi sto zapitkuju oko bebice svaki cas, sta radite, ima li nesto novo, kad ce da bude, sto ste tako samozivi, itd., ili ovi drugi, koji kad cuju da bi 'jednog dana' voleli bebicu se zgrazavaju i pricaju sta ce vam to, imati decu je egotisticno, uzivajte dok ste mladi, imate jos vremena, itd.

Stvarno da covek izludi. Ovo prvo su svi moguci clanovi porodice, a ovo drugo su skoro sve nase kolege. Sinoc smo imali neki susret (koje inace ne podnosim najbolje, dosta mi je sto ih gledam svaki dan na poslu) i slucajno sam ja ili mm sad ne mogu ni da se setim rekli da bi 'jednog dana zeleli da imamo decu', znaci nista specificno, vec ovako uopsteno - po meni normalan komentar normalne dve osobe koje su u braku i koje se vole, jel'? Da ste vi videli reakcije ... jos je rano, imati decu u ovakvom svetu je sebicno, bla, bla, bla ... Englezi su jedna veoma cudna sorta ljudi, svakim danom sam u to sve vise i vise ubedjena. Organizovali slavlje za bozic gde onda pricaju kako nema Boga i kako su ateisti ... Jedva cekam godisnji odmor <_< ...

U pravu ste grozni su i jedni i drugi, mada su meni za nijansu gori ovi drugi...Strašno mi je kad moram da objašnjavam što sad želim dete, i da se moj život neće završiti ako dobijem dete pre tridesete..Zašto želim dete a ne da se provodim i ludujem, a to da neko smatra da je sebično imati dete to mi je totalno nezamislivo :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen...i ostale žene ja sve smaram kako nas dvoje nikako da zatrudnimo, i kukam kako je to bzvz pa me onda ne diraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen...i ostale žene ja sve smaram kako nas dvoje nikako da zatrudnimo, i kukam kako je to bzvz pa me onda ne diraju.

:lol:

Dobra taktika!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je to bilo nezamislivo, sve dok nisam prisustvovala razgovoru mm i tog jednog kolege ... maaaaa ... no comment <_<

Ima nas svakakvih <_< Baš tako no comment..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima!

Evo i ja da se uclanim u klub :rolleyes: dugo pratim ovaj forum i mnogo mi je pomogao da smirim psihu...

Decko i ja 6meseci radimo na bebi i nista.. Hvale Bogu nikom nismo rekli, pa nema tog pritiska okoline... cak nam i pricaju da pazimo sta radimo :rolleyes: jer ja imam jos par ispita do kraja...A meni je sad samo bitno da ugledam dve crtice, bice valjda ovaj mesec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima!

Evo i ja da se uclanim u klub :rolleyes: dugo pratim ovaj forum i mnogo mi je pomogao da smirim psihu...

Decko i ja 6meseci radimo na bebi i nista.. Hvale Bogu nikom nismo rekli, pa nema tog pritiska okoline... cak nam i pricaju da pazimo sta radimo :rolleyes: jer ja imam jos par ispita do kraja...A meni je sad samo bitno da ugledam dve crtice, bice valjda ovaj mesec...

Dobrodosla! I nemoj odmah na ovu temu, ima i veselijih http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...95&st=12270

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najvise mrzim ovaj period novogodisnjih cestitanja, jer mi ama bas svi govore jedno te isto:"Pa da u ovoj godini dobijete bebu, vreme je..." I tako vec pet godina... :angry:

Mi radimo na bebi tako sto se ne cuvamo... Niti ja racunam plodne dane, niti merim temperaturu, nista... Apsolutno se ne opterecujemo. Bila sam na pregled, sve je ok. Mm je radio spermogram, nisu sjajni nalazi, ali nisu ni losi, nista nije dobio kao terapiju, samo da smanji stres :unsure:

A najgore mi je sto se bas svi obracaju meni, sa cestitkama i savetima, kao da ja necu, pa da me oni posavetuju... :angry: Uh, unapred se nerviram svaki put kad negde idemo ili kad neko treba da dodje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najvise mrzim ovaj period novogodisnjih cestitanja, jer mi ama bas svi govore jedno te isto:"Pa da u ovoj godini dobijete bebu, vreme je..." I tako vec pet godina... :angry:

Mi radimo na bebi tako sto se ne cuvamo... Niti ja racunam plodne dane, niti merim temperaturu, nista... Apsolutno se ne opterecujemo. Bila sam na pregled, sve je ok. Mm je radio spermogram, nisu sjajni nalazi, ali nisu ni losi, nista nije dobio kao terapiju, samo da smanji stres :unsure:

A najgore mi je sto se bas svi obracaju meni, sa cestitkama i savetima, kao da ja necu, pa da me oni posavetuju... :angry: Uh, unapred se nerviram svaki put kad negde idemo ili kad neko treba da dodje...

Iskreno ne mogu ni da zamislim kako ti je, kad ja poludim sad za vreme praznika, hocemo jos jednu bebu ne bi veliku razliku ali iskreno meni se ni ciklus jos nije vratio u normalu pa ono kad bude - bice. A svi su mi cestitali sa zeljom DA BUDE SIN OVE GODINE kao da ni nemam dete ili se curica ne racuna, budale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja kontam da ljudi to govore iz navike a ne zbog toga sto nam zaista zele..ako imas jedno treba ti jos jedno,ako imas dvoje mogla bi jos jedno...cisto da imaju sta da ti pozele...

A ja sam besna,da nikad nisam bila vise besna..zasto niko nece da vidi zasto je dolazilo do biohemijskih trudnoca vec svi kazu dodji ako se opet desi...zar se zaista u srbiji sve mora platiti????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja kontam da ljudi to govore iz navike a ne zbog toga sto nam zaista zele..ako imas jedno treba ti jos jedno,ako imas dvoje mogla bi jos jedno...cisto da imaju sta da ti pozele...

A ja sam besna,da nikad nisam bila vise besna..zasto niko nece da vidi zasto je dolazilo do biohemijskih trudnoca vec svi kazu dodji ako se opet desi...zar se zaista u srbiji sve mora platiti????

Ja sam sigurna da govore iz navike, ali kako ne razmisljaju da time mogu povrediti bas tu osobu kojoj zele sve najbolje? Kazem ti, unapred se nerviram zbog lepih zelja...

A da, u zemlji Srbiji se sve mora platiti... Godinama kontrolisem vid u drzavnoj ustanovi, a naocare i sociva kupujem iskljucivo kod tog lekara kod kojeg idem, jer on garantuje za te naocare i ta sociva, za druge nece... Kad idem kod ginekologa, em sto cekam red 4h, onda moram da odradim sve nalaze u privatnoj laboratoriji i da lepo platim, a ona ce dobiti procenat... I tako...

Izgleda da danas nisam dobre volje... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sigurna da govore iz navike, ali kako ne razmisljaju da time mogu povrediti bas tu osobu kojoj zele sve najbolje? Kazem ti, unapred se nerviram zbog lepih zelja...

A da, u zemlji Srbiji se sve mora platiti... Godinama kontrolisem vid u drzavnoj ustanovi, a naocare i sociva kupujem iskljucivo kod tog lekara kod kojeg idem, jer on garantuje za te naocare i ta sociva, za druge nece... Kad idem kod ginekologa, em sto cekam red 4h, onda moram da odradim sve nalaze u privatnoj laboratoriji i da lepo platim, a ona ce dobiti procenat... I tako...

Izgleda da danas nisam dobre volje... :lol:

Ja sam kontala da ce me sigurno salti da radim hormone,pa sam htela da eskiviram to placanje analiza i uradim u drz.lab.,kontam da ti hormoni kostaju.Ali eto,izgleda da cu morati sve da placam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ljudi su grozni. Cak i oni kojima nije dete na pameti ima da ti brzino kazu bar recenicu na tu temu.

Grrrrrrrrrrrrrrrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neki dan sedim kod ujaka sa bratom od istog i njegovom budućom ženom koja je trudna, oboje mladji od mene, a stariji brat od ujaka već ima dete, i on je mladji od mene. Kažem ja " Eh, šta ti je život, obojca ste mladji od mene i već imate decu (ovaj mladji tek treba da dobije, kao što napisah trudna mu devojka") Kad će meni ona (trudna snajka) onako uz oblak dima od cigare kao da je popila svu pamet ovog sveta" Pa, šta čekaš?" :angry: :angry: :ph34r: :ph34r: t2411.gif digla mi je pritisak ali sam joj fino odgovorila da sam imala tri spontana pobačaja.... kad će ona meni" Ah, sve je to u glavi, moraš da se opustiš" :blink: :blink: :blink: ja joj lepo, ukratko objasnim da moj problem nema veze sa glavom, da je organske prirode...... spustila je glavu, verovatno se pokajala zbog svog glupog pitanja i još gluplje konstatacije..... Nemam ništa protiv pitanja o trudnoći ali postoji li neki normalniji način da se pita od "Pa šta čekaš" i "Sve je to u glavi" Kako to tako ljudi ne razmišljaju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, sad sam se na tvoj red iznervirala! :angry: :angry: :angry:

Zato ja i izbegavam trudnice i ljude sa decom, ustvari ne izbegavam ih nego se pravim kao da ne postoje <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, sad sam se na tvoj red iznervirala! :angry:

Zato ja i izbegavam trudnice i ljude sa decom, ustvari ne izbegavam ih nego se pravim kao da ne postoje <_<

A znaš šta je još ludje? Ja je pitam "U kojoj si nedelji"? a njen odgovor je "Nemam pojma, ne vodim ja računa o tome" :blink: :blink: :blink::huh: :huh: :huh: Eto, i ona se našla da mi soli pamet <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A znaš šta je još ludje? Ja je pitam "U kojoj si nedelji"? a njen odgovor je "Nemam pojma, ne vodim ja računa o tome" :blink: :blink: :blink::huh: :huh: :huh: Eto, i ona se našla da mi soli pamet <_<

Pa eto, te koje ni o cemu ne vode racuna radjaju bez problema zdravu i pravu decu (da me ne shvatite pogresno, hvala Bogu na tome, neka su svi oni zivi i zdravi), a mi koje se ubismo s folnom kiselinom, raznoraznim racunanjem svega i svacega eto kako prolazimo :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neverovatno. Ajde i sto je pitala sta cekas, ako nije znala za spontane (mada je to taaaaakooo nevaspitano, ja tako ne bih mogla da se obratim nekom u porodici od mm, bilo bi me sramota) ... Ali ova njena konstatacija posle, da ti je sve u glavi ... umesto da se pokrila usima kad je cula, da je izustila da joj je zao i da nije htela da te povredi - to bi bilo normalno. Kad god ovu temu citam uvek mi je posle drago sto nisam blizu porodice, ni uze ni sire, mislim da bi do sada nekog ubila.

Nevaspitano i nepromišljeno da nema dalje. Zar nije bolje pitati "Pa je l' pokušavate, je l' radite na tome..... ima više načina da se na lep način pita, a ne "Šta čekaš"? Kako možeš da znaš u kakvim mukama je sagovornik, kakve nevolje su ga stigle, prvo razmisliš o tome pa pitaš :angry: :angry:

Skoro kod kume dodje komšinica koja je napravila razliku izmedju dva deteta 15-16 god. I sedimo mi tako a mene kopka zašto je ona napravila toliku razliku, a glupo mi da pitam, otkud znam kakve su ženu nevolje snašle pa nije ranije drugo rodila? Možda joj jednostavno teško da priča o tome.... I ja sam tek kad je ona otišla pitala kumu.... Eto, možda moje pitanje i ne bi bilo tako strašno da sam joj postavila, ali takva sam, ne volim da guram nos tamo gde mu nije mesto, sem kad sagovornik sam počne da priča pa se ja ubacim, kad vidim da hoće da priča...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Staaaa? :blink::huh:

Boze mili, gde nju nadje? Mislim, tvoj brat od ujaka. Stvarno, ovo je dokaz da mora da postoji Bog - jer na ovom svetu zaista nema pravde, mora da je ima na nekom drugom. <_<

Pa eto, te koje ni o cemu ne vode racuna radjaju bez problema zdravu i pravu decu (da me ne shvatite pogresno, hvala Bogu na tome, neka su svi oni zivi i zdravi), a mi koje se ubismo s folnom kiselinom, raznoraznim racunanjem svega i svacega eto kako prolazimo :angry:

Da, da, za neverovati, devojka ne zna u kojoj je nedelji, zna samo da sl. nedelje ima zakazan Dabl test, ako uopšte zna šta je to <_< Tako da, eto, verovatno je tu negde, oko 10 - te nedelje, po mojoj proceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neko veče gledam emisiju, "Žene ubice", emisija se sastoji od tri epizode. U ovoj koju sam ja gledala (bolje da nisam) radilo se o ženama koje su ubile svoju decu <_< Prvi slučaj : Žena je svaku svoju bebu posle dva meseca davila/gušila, 6 puta je radjala, 6 svojih beba udavila, imala je neki psihički poremećaj. Kako se porodi, prodje 2 meseca ona uguši bebu, lekari mislili da je onaj SIDS, iznenadna smrt beba... medjutim, na kraju se ispostavi da ih je ona ubijala... Drugi slučaj : Majka podavila u kadi 7-ro dece, najmladja imala 3 meseca, psihički poremećaj, puklo joj pred očima, i jedno za drugim ih davila u kadi.... Treći slučaj: Majka ubacila svoja dva sina od 5 i 2 god. u kola, zaustavila se kraj reke, podigla ručnu, kola krenula, deca sletela u reku... mirne glave i savesti je otišla... Razlog : ostavio je ljubavnik, bila besna i smatrala da su joj deca smetnja.... Tužno, pretužno, surovo, bez komentara. Ovo je malo OT ali poenta priče je "Ima li pravde??" Koliko nas ima koje želimo decu a trenutno ne možemo da ih imamo, dok ih druge žene ubijaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E upravo to. Nije problem ako su ljudi radoznali - pogotovo ne ako znas da im je zaista stalo do tebe. Ne bih ja imala nista protiv da mene nekopita da li zelimo decu ili kada planiramo ... Ali komentari sta cekate, znate li vi kako se to radi, sto duze cekas bices matorija i teze ce ti biti, itd., su krajnje nekulturni, nepromisljeni, prosti ... Jos si ti, verujem, sa emocijom progovorila da su oni mladji a eto pre tebe ce imati decu - zato je njen komentar za dodatnu osudu, jer je samoziv i pokazuje da je ona ne samo prosta i nepromisljena, nego i neverovatno samoziva kada nije mogla da zastane malo i razmisli zasto bi ti tako nesto uopste prokomentarisala ...

Baš tako, sa emocijom i prigušenom tugom.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.