Neću da se opustim

odgovora

Objavljeno

A vidiš, sad sam malo čitala o Enterococusu i ipak se to leči antibioticima, ja sam se zeznula, kao što napisah, kod mm su Saprofitne koke u pitanju a ne Enterococus, koji mora da se tretira lekovima. Doktori nisu normalni, kao da nisu učili istu školu.

Ma nemam pojma. A kod mene lepo pise nije za antibiotsku terapiju.

Ne verujem vise dotkorima..ne mogu da se opterecujem sa tim sad, verujem da je sve ok tu pa ako ne bude, resavacemo jedno po jedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neki dan sedim kod ujaka sa bratom od istog i njegovom budućom ženom koja je trudna, oboje mladji od mene, a stariji brat od ujaka već ima dete, i on je mladji od mene. Kažem ja " Eh, šta ti je život, obojca ste mladji od mene i već imate decu (ovaj mladji tek treba da dobije, kao što napisah trudna mu devojka") Kad će meni ona (trudna snajka) onako uz oblak dima od cigare kao da je popila svu pamet ovog sveta" Pa, šta čekaš?" :angry: :angry: :ph34r: :ph34r: digla mi je pritisak ali sam joj fino odgovorila da sam imala tri spontana pobačaja.... kad će ona meni" Ah, sve je to u glavi, moraš da se opustiš" :blink: :blink: :blink: ja joj lepo, ukratko objasnim da moj problem nema veze sa glavom, da je organske prirode...... spustila je glavu, verovatno se pokajala zbog svog glupog pitanja i još gluplje konstatacije..... Nemam ništa protiv pitanja o trudnoći ali postoji li neki normalniji način da se pita od "Pa šta čekaš" i "Sve je to u glavi" Kako to tako ljudi ne razmišljaju....

Bitno je da ona dimi cigaru - valjda je uz nju popila svu pamet ovog sveta t1933.gif

A znaš šta je još ludje? Ja je pitam "U kojoj si nedelji"? a njen odgovor je "Nemam pojma, ne vodim ja računa o tome"

Pametnica t2416.gif

Ponovicu, pravde na ovom svetu zaista nema, jer da je ima, svet ne bi bio ovakav kakav jeste. Traziti pravdu medju rasulom nepravde je besmisleno ...

Jedino sto ne treba da zaboravimo je da je za NEKE ljude imati dete dar, za neke je to ipak kazna, bili oni svesni toga ili ne. Isto tako i za nas koje jos uvek cekamo ... mozda je kazna, mozda i nije, to ce se vremenom pokazati, ali se cesto desava da nas oni sa decom osudjuju da smo jadne i sigurno za nesto kaznjene ... kad upravo moze da bude sasvim suprotno, i da su oni ti koji su kaznjeni ... Iskreno verujem da nam je svima dato onoliko koliko mozemo da izdrzimo - bila u pitanju radost ili patnja - a kako se mi nosimo sa time je ono sto je u celoj prici najvaznije, i na osnovu toga cemo biti ili nagradjeni ili pogrdjeni ...

Potpisujem!!!

Koliko sam se puta u zivotu pitala bas to: Ima li pravde i Dokle vise????

Gledam ljude oko sebe - vecini iskrsne problem posle milionitog kilometra. Kod mene je problem na svakom milimetru. I mada nisam kompetentna da sudim o ljudima, vidim da nisu nista blji ljudi od mene, naprotiv. I muka mi je od tih duplih standarda. Gde se delo ono da sto si bolji, bolje ti se vraca??? Da dobri, vredni, radni ljudi dobro prolaze u zivotu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam se puta u zivotu pitala bas to: Ima li pravde i Dokle vise????

Gledam ljude oko sebe - vecini iskrsne problem posle milionitog kilometra. Kod mene je problem na svakom milimetru. I mada nisam kompetentna da sudim o ljudima, vidim da nisu nista blji ljudi od mene, naprotiv. I muka mi je od tih duplih standarda. Gde se delo ono da sto si bolji, bolje ti se vraca??? Da dobri, vredni, radni ljudi dobro prolaze u zivotu?

Svaka ti zlatna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret,jeste normalno da u organizmu imamo svi te neke bakterije ali se one nesmu naci ni u urinokulturi ni u spermokulturi,bar je tako meni doca objasnio.Te bakterije treba da budu u crevima i tako da ostanu,a ne da se spuste u besiku i mosnice

Da, to je meni i moj ginekolog rekao, a toj zeni verujem.

:wub:

:lol:

Jeste, bih ja, ali ne bih da me uhapse, sto je redovna pojava ako neko osim ovih vec u stolicama hoce da se kandiduje :rolleyes: - cula sam da je u zatvoru mnogo teze napraviti bebu :P

:( Mnogo mi je zao kroz sta prolazis, draga. Ljudi su neverovatni, ulaze u najstrozu intimu bracnog para a da ni ne trepnu oko toga, stvarno nasem narodu fali osnovno obrazovanje, vaspitanje i kultura. Ipak moram da priznam da se to uopste ne desava sa ljudima koji nisu iz Srbije ...

Mi smo ovde upoznali jednog coveka (naseg) koji je veterinar ... Ne mogu ni da kazem da smo prijatelji, vise poznanici - i on je morao da se mesa, cak se i nudio da ON uradi spermogram za mm - i to u laboratoriji kod njega na poslu gde rade spermograme za konje! :angry: ... Vise ne pricamo sa njim, distancirali smo se :angry: ...

Na zalost draga moja, u pravu si!!!!

I ne mogu da verujem sta sve ljudi nece sebi dopustiti. Posle svake takve situacije mislim da me je nemoguce iznenaditi vise i opet se prevarim.

Inace, znate da je i kod mog mm slicna situacija (pisala sam pa da se ne ponavljam). Kada je prvi put radio testove, uhvatim ja ove i odnesem kod mog ginekologa i zena mi kaze koju terapiju da koristi, ali smo naravno morali kod lekara opste prakse da nam ona da recepte. Imali smo srecu pa je ona bila ok. Tako da sam tri meseca posle terapije ostala u drugom stanju. Nakon pobacaja, onaj tamo ginekolog se cudio kada smo ga pitali da li treba da mm ponovi testove, kao zasto bi to radili???! Elem uradimo mi i kada nam je predao papiric sa nalazom, samo sto se nismo srusili: em tudje ime i prezime, em samo nazvrkano da je sve u redu!!!!!!!!! Cek bre, pa gde su brojke???

Prvom prilikom, uradimo mi u privatnoj u Bg i vidi se, na zalost, da je opao broj spermatozoida i da se smanjio broj normalnih :-(

Tako da je jako bitno i kakvog lekara imamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam se puta u zivotu pitala bas to: Ima li pravde i Dokle vise????

Gledam ljude oko sebe - vecini iskrsne problem posle milionitog kilometra. Kod mene je problem na svakom milimetru. I mada nisam kompetentna da sudim o ljudima, vidim da nisu nista blji ljudi od mene, naprotiv. I muka mi je od tih duplih standarda. Gde se delo ono da sto si bolji, bolje ti se vraca??? Da dobri, vredni, radni ljudi dobro prolaze u zivotu?

Kao da sam ja ovo pisala.

Sve, ali baš sve moje drugarice su imale abortuse. Mislim, nemam ništa protiv dok to nisam ja, i posle toga ostale u drugom stanju kad su poželele.

Ali kad sam ja u pitanju, nema. Jedva sam i ovu jednu bebu začela, a o drugoj izgleda ni u najavi nema ništa. I onda mi bude baš krivo. Nikad nisam želela, bogatsvo, kuće i te neke materijalne stvari, ali želja mi je od 12 godine da budem mama, i to mama troje dece. Hvala Bogu, pa imam ovo jedno, ali ja ŽELIM još jedno, i uopšte se ne bih bunila ako bi rodila blizance.

I da vam iskreno kaže, muka mi je kad vidim kako drugi dolaze lako do onog što POŽELE a ja moram da se mučim, i mučim i mučim za neke osnovne stvari. A i dalje ćutim i trpim sve u nadanju da će me dragi Bog pogledati i da će doći mojih 5 minuta.

Hoću ja da se opustim ali mi drugi nedaju

:(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao da sam ja ovo pisala.

Sve, ali baš sve moje drugarice su imale abortuse. Mislim, nemam ništa protiv dok to nisam ja, i posle toga ostale u drugom stanju kad su poželele.

Ali kad sam ja u pitanju, nema. Jedva sam i ovu jednu bebu začela, a o drugoj izgleda ni u najavi nema ništa. I onda mi bude baš krivo. Nikad nisam želela, bogatsvo, kuće i te neke materijalne stvari, ali želja mi je od 12 godine da budem mama, i to mama troje dece. Hvala Bogu, pa imam ovo jedno, ali ja ŽELIM još jedno, i uopšte se ne bih bunila ako bi rodila blizance.

I da vam iskreno kaže, muka mi je kad vidim kako drugi dolaze lako do onog što POŽELE a ja moram da se mučim, i mučim i mučim za neke osnovne stvari. A i dalje ćutim i trpim sve u nadanju da će me dragi Bog pogledati i da će doći mojih 5 minuta.

Hoću ja da se opustim ali mi drugi nedaju

:(:(:(

POTPISUJEM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao da sam ja ovo pisala.

Sve, ali baš sve moje drugarice su imale abortuse. Mislim, nemam ništa protiv dok to nisam ja, i posle toga ostale u drugom stanju kad su poželele.

Ali kad sam ja u pitanju, nema. Jedva sam i ovu jednu bebu začela, a o drugoj izgleda ni u najavi nema ništa. I onda mi bude baš krivo. Nikad nisam želela, bogatsvo, kuće i te neke materijalne stvari, ali želja mi je od 12 godine da budem mama, i to mama troje dece. Hvala Bogu, pa imam ovo jedno, ali ja ŽELIM još jedno, i uopšte se ne bih bunila ako bi rodila blizance.

I da vam iskreno kaže, muka mi je kad vidim kako drugi dolaze lako do onog što POŽELE a ja moram da se mučim, i mučim i mučim za neke osnovne stvari. A i dalje ćutim i trpim sve u nadanju da će me dragi Bog pogledati i da će doći mojih 5 minuta.

Hoću ja da se opustim ali mi drugi nedaju

:(:(:(

Tačno, sve... :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, stvarno vas volim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam stvarno preterala sa ovim da necu da se opustim. Napeta sam kao struna!! Verovatno je na moje psihicko stanje uticao i odlazak kod s&s.

Srecom nije me tamo sveki nista toliko smarala. ALi je pocela sa pitanjima mm u razgovorima preko telefona. Otprilike ovako ide taj deo:

S: Da li ima nesto novo?

MM: Nema nista.

S: Pa da li vi nesto radite!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam stvarno preterala sa ovim da necu da se opustim. Napeta sam kao struna!! Verovatno je na moje psihicko stanje uticao i odlazak kod s&s.

Srecom nije me tamo sveki nista toliko smarala. ALi je pocela sa pitanjima mm u razgovorima preko telefona. Otprilike ovako ide taj deo:

S: Da li ima nesto novo?

MM: Nema nista.

S: Pa da li vi nesto radite!!!!!

<_< <_< <_< Mrzim takva pitanja... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu na drugim temama kad vec imamo ovu za kukanje, juce sam skroz bila ok, a onda nocas ponovo onaj moj san tacnije nocna mora kako sam se porodila i kako grlim i stiskam bebu i sve se plasim da ce negde da nestane :( Vi ne mozete da shvatite koliko je taj moj strah bio stvaran, budila sam se milion puta potpuno mokra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<_< <_< <_< Mrzim takva pitanja... :angry:

I ja. Jos kada uzmem u obzir da je to zena koju za sve boli uvo osim za njeno cenjeno dupe!!!

Necu na drugim temama kad vec imamo ovu za kukanje, juce sam skroz bila ok, a onda nocas ponovo onaj moj san tacnije nocna mora kako sam se porodila i kako grlim i stiskam bebu i sve se plasim da ce negde da nestane :( Vi ne mozete da shvatite koliko je taj moj strah bio stvaran, budila sam se milion puta potpuno mokra!

Draga moja imam slicne snove, verovatno i sve ove cekalice. Uh, posle takvog sna nije covek za nista.

Ljubim te i saljem mnoooogo pozitivne energije. Bice tebi beka u narucju pa ces je ljubiti isto onako kako nam je Ljubinka opisivala da ljubi svoga Savu (to mi je toliko slatko, tako je to lepo opisala da mogu da vidim bukvalno). I ja cu svoju isto tako da drzim.

Bem ti mene, evo opet sam pocela da slinim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja. Jos kada uzmem u obzir da je to zena koju za sve boli uvo osim za njeno cenjeno dupe!!!

Draga moja imam slicne snove, verovatno i sve ove cekalice. Uh, posle takvog sna nije covek za nista.

Ljubim te i saljem mnoooogo pozitivne energije. Bice tebi beka u narucju pa ces je ljubiti isto onako kako nam je Ljubinka opisivala da ljubi svoga Savu (to mi je toliko slatko, tako je to lepo opisala da mogu da vidim bukvalno). I ja cu svoju isto tako da drzim.

Bem ti mene, evo opet sam pocela da slinim.

t2320.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2320.gif

Nemoj draga i ti. Nisam htela da te jos vise rastuzim. Obrisi tvoja lepa oketa i osmeh nabaci. I misli samo o tome kako cemo uzivati kada nam se ostvari nasa najveca zelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj draga i ti. Nisam htela da te jos vise rastuzim. Obrisi tvoja lepa oketa i osmeh nabaci. I misli samo o tome kako cemo uzivati kada nam se ostvari nasa najveca zelja.

Ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:

I mi tebe, da znas da nam nedostajes da vise caskas sa nama na plusicima :wub:

I VI MI MENI NEDOSTAJETE, ČITAM VAS REDOVNO ALI NEMAM NI VREMENA NI NEŠTO NOVO DA KUCKAM. Neke su me obradovale i držim fige i za nas ostale da se pohvalimo za pozitivnim testićima

Mislim da sam stvarno preterala sa ovim da necu da se opustim. Napeta sam kao struna!! Verovatno je na moje psihicko stanje uticao i odlazak kod s&s.

Srecom nije me tamo sveki nista toliko smarala. ALi je pocela sa pitanjima mm u razgovorima preko telefona. Otprilike ovako ide taj deo:

S: Da li ima nesto novo?MM: Nema nista.

S: Pa da li vi nesto radite!!!!!

ovo je meni najgore pitanje koje meni moja mama postavi.

Sa sani jednim pitanjem ona me ubije u pojam. Pogotovo kad nije znala za moje probleme. Sad kad zna malo je lakše ali opet mnogo boli bre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:

I mi tebe, da znas da nam nedostajes da vise caskas sa nama na plusicima :wub:

I VI MI MENI NEDOSTAJETE, ČITAM VAS REDOVNO ALI NEMAM NI VREMENA NI NEŠTO NOVO DA KUCKAM. Neke su me obradovale i držim fige i za nas ostale da se pohvalimo za pozitivnim testićima

Mislim da sam stvarno preterala sa ovim da necu da se opustim. Napeta sam kao struna!! Verovatno je na moje psihicko stanje uticao i odlazak kod s&s.

Srecom nije me tamo sveki nista toliko smarala. ALi je pocela sa pitanjima mm u razgovorima preko telefona. Otprilike ovako ide taj deo:

S: Da li ima nesto novo?MM: Nema nista.

S: Pa da li vi nesto radite!!!!!

ovo je meni najgore pitanje koje meni moja mama postavi.

Sa sani jednim pitanjem ona me ubije u pojam. Pogotovo kad nije znala za moje probleme. Sad kad zna malo je lakše ali opet mnogo boli bre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I VI MI MENI NEDOSTAJETE, ČITAM VAS REDOVNO ALI NEMAM NI VREMENA NI NEŠTO NOVO DA KUCKAM.

t4705.gif

Ала зеза форум.

Искрено мени није јасно ма нек је и род најближи а посебно мајке, како могу тако да повреде децу, па то јој је бре син, како може да каже јел радите нешто сигурно види да не иде баш као по лоју зашто додаје со на рану, није ми јасно :angry: .

Мене је исто моја мама нервирала, писала сам већ, чини ми се од свих људи на свету од којих сам очекивала да ме највише разумеју она ме је најмање разумела, знам да је то било из добре намере да се не бринем, па је то све представљала као нешто небитно и незабрињавајћуе, и као да ја сама себи правим проблем баш око тога што се секирам, да се несекирам ја би сигурно затруднела :blink: мислим и она је била у фазону опусти се :angry:

Баш ако се опустим одмах би затруднела :unsure: у суштини сама сам крива што немам трудна јер нисам опуштена :unsure: да се опустим ја бих исто вече затруднела :lol:

Eh, i moja je pocela isto tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ste me podsetile...i ja sam toliko bila alergicna na to pitanje "Sta ima novo" da sam se pravila luda kad me pitaju, i pricala sta ima novo ovako totalno nevezano za pravljenje bebca...posto svi iovako znaju da cete im javiti cim saznate..

Tako kad sam cula "Sta ima novo?" ja odgovaram "Evo, bila sam sa drugaricom na kafi, kupila novu majicu, bili kod kumova i td i td"

Meni je pomagalo...pa su tako prestali da me smaraju mnogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obicno na to pitanje odgovaram:

"Ima Novi Sad, Novi Beograd, Nova Varos,..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ste me podsetile...i ja sam toliko bila alergicna na to pitanje "Sta ima novo" da sam se pravila luda kad me pitaju, i pricala sta ima novo ovako totalno nevezano za pravljenje bebca...posto svi iovako znaju da cete im javiti cim saznate..

Tako kad sam cula "Sta ima novo?" ja odgovaram "Evo, bila sam sa drugaricom na kafi, kupila novu majicu, bili kod kumova i td i td"

Meni je pomagalo...pa su tako prestali da me smaraju mnogi

Ovako i ja :lol: Ili kažem "nema ništa, šta bi trebalo da bude?!"

Ja obicno na to pitanje odgovaram:

"Ima Novi Sad, Novi Beograd, Nova Varos,..."

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuu Jekić ti si se vala po tvojoj kevi u januaru opustila za sve pare :P:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ODLIČAN TEKST! BRAVO! To je to, to je suština i poenta svega! Ovo bi trebalo svako ko se nadje u ulozi "prosvetitelja" da pročita! Citiram : Jajovodi nisu postali neprohodni samo zato jer se zena "trudila previse da zatrudni " Antitjela nece prestati unistavati spermije samo ako " se opustimo " i spermatozoidi nece plivati brze ako ih posmatramo "pozitivno

Ovo ja stalno govorim, kao i to da spermatozoide ne zanima da li se partner i partnerka vole, u kakvom su seksualnom raspoloženju, njima je bitno da dodju do cilja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ODLIČAN TEKST! BRAVO! To je to, to je suština i poenta svega! Ovo bi trebalo svako ko se nadje u ulozi "prosvetitelja" da pročita! Citiram : Jajovodi nisu postali neprohodni samo zato jer se zena "trudila previse da zatrudni " Antitjela nece prestati unistavati spermije samo ako " se opustimo " i spermatozoidi nece plivati brze ako ih posmatramo "pozitivno

Ovo ja stalno govorim, kao i to da spermatozoide ne zanima da li se partner i partnerka vole, u kakvom su seksualnom raspoloženju!

Na zalost bas je tako. Da nije, zamislila bih zelju i eto bebana. Vodila bih ljubav sa osobom koju volim najvise na svetu i eto bebana.... Zar ne Suncokretu moj?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.