Neću da se opustim

odgovora

Objavljeno

Uf, to za zivot u zajednici ... :angry: ... ja vec rekoh da bas volim s&s, ali kada moramo sa njima da zivimo (dva meseca godisnje), meni sve presedne! Jednostavno nemas svoj mir, svoj ritam ... nisi svoj! A sa mojim roditeljima zajednica ni u ludilu ne bi dosla u obzir, pa ni na mesec dana godisnje! Tri nedelje u gostima, to je najvise sto kod njih mogu da izdrzim.

Ma oni su u sustini ok ljudi, svekar mi je dusa od coveka, svekrva ume malo da bude za..bana, ali se fino slazemo. Upravo ovo boldovano je problem, imam osecaj kao da i dalje zivim sa roditeljima samo sto to nisu moji roditelji nego njegovi. Hocu da mi sami stvaramo svoju porodicu i svoj zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма не знам, колко они умеју да боцну то је страшно, мислим моја мајка мене никад неће да разуме, она је одмах затруднела и кад је хтела сваки пут је затруднела из једног месеца покушавања, била је трудна 4 пута, два рођена детета и нажалост две изгубљене трудноће. Не зна она како је тешко чекати и надати се.

Verovatno ne zna niko iz tvoje okoline, ili moje ili bilo cije, zato i sluzimo jedne drugima ovde, zar ne? ;) Sve smo u istom sosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako.

Ja sam za moju toliko matora ... evo upravo me je juce podsetila da je u mojim godinama ona uveliko imala dete koje je islo u skolu (mene :rolleyes: ) ... A sta mi to cekamo, ona stvarno ne zna :rolleyes: ... Moram da je ignorisem, inace cu da puknem od razmisljanja koliko sam matora ... Jos je moj cale dodao na to komentar - zvali su da nam cestitaju godisnjicu - jao koliko je to vec godina proslo, da smo odmah imali bebu pa to bi vec bio pravi momak/devojka! <_< A tada, kada smo se tek uzeli, su svi popovali kako smo mladi i "samo da odmah tako brzo ne zatrudnis" ... Aman vise ... <_<

e slicno, to i meni moja govori da sam mogla vec imati dete od osam godina, da niko u familiji nije tako dobio kasno decu, ne znam na koju familiju misli jer moja baba je mog tatu u 46-oj godini rodila i svasta nesto, kako ne veruje doktorima ovde u Becu da ja dodjem bolje dole da se pregledam, ma mogla bi roman da napisem..jedino u poslednje vreme ignorisem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма да, лакше ми је некад овде да напишем колко ми је тешко, мужу да овако нешто кажем он би ме одмах убеђивао да ја претерујем, да сигурно нисам добро разумела, и тако на крај би ја сама себи била лоша особа и онда ми је лакше овако, искукам се и трпим кући. А и ко ме боље разуме од вас.

:wub:

Od sad cu i ja tako, njemu vise nista ne pricam, ako me nesto muci imam kome da se pozalim! To sam do sad rekla vec par puta, pa mu opet sve ispricam... <_< bas sam karakter...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, Maybe, nisu to neke svadje, sutradan kao da nista nije ni bilo, al eto meni pukne film kazem sve i svasta, rasplacem se, onda on kao pokusa da me smiri a ustvari me samo jos vise iznervira.

E sad., to setkanje u gacicama ne dolazi u obzir jer zivimo sa s&s, upravo zbog toga ja non-stop gundjam da pocnemo sa sredjujemo nas sprat, da mozemo da se sexamo kad hocemo, ako mi se place da imam gde da odem da se isplacem, a ne da zakljucavam vrata od sobe svaki put, sad sam malo OT ali nema veze.

Drugo, mm po ceo dan nije kuci, onda kad dodje ja moram da ga jurim da pravimo bebu, a kad legnemo u krevet i on me pita "a jel mora bas veceras?" ja bih ga zadavila! E onda ja kazem "pa kako mislis drugacije, duso? beba nece sama da se stvori ako ja merim temperaturu i idem kod doktora non-stop", e onda on "pa ko te tera to da radis?" itd itd... Tako to uglavnom pocinje, onda sex bude (ako uopste bude) tek radi reda i naravno da na kraju meseca test bude negativan. Ovog meseca se ama bas nicemu ne nadam...

Isto i meni svekrva stalno prica te cula je ovo te cula je ono, vrhunac je bio kad mi je pre neki dan rekla da je cula za nekog mnogo dobrog doktora, pa ako ovaj moj sadasnji doktor ne zna da me "leci" da odem kod tog drugog :angry: Od cega pobogu da me leci, od nervoze?

Joj kod mene je odprilike isti slucaj.. :unsure: Zivimo u stanu sa s&s pa je sve otezano.. Ne mogu ni posteno da se isplacem a da to ne cuje neko.. Napraviti bebu u takvim uslovima je pravi uspeh, tako da te poootpuno razumem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма да, лакше ми је некад овде да напишем колко ми је тешко, мужу да овако нешто кажем он би ме одмах убеђивао да ја претерујем, да сигурно нисам добро разумела, и тако на крај би ја сама себи била лоша особа и онда ми је лакше овако, искукам се и трпим кући. А и ко ме боље разуме од вас.

Jaoo, znam da sam malo kasnije stigla i da se ovde vec svi znate, ali jako me raduje sto vidim da ste jedna uz drugu i sto se medjusobno podrzavate.. Ja bas nemam neku podrsku s obzirom da su mi sve drugarice u nekom drugom svetu, te provodi te karijera.. A ja samo o bebi razmisljam.. Niko nece da slusa te price o svekru i svekrvi, bebi i slicno..Svi govore mi govore da preterujem, tako da nikome nista ni ne pricam :( Plus mi je tu i fakultet koji mi stoji na glavi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ovo za muzeve...oni su muskarci i nikada nece moci u potpunosti da nas razumeju,ma koliko se oni trudili.Oni jednostavno drugacije funkcionisu,i nikada im nece biti jasno merenje temp,pracenje ovulacije,f-metrija i ostalo...Ali nisu oni krivi i mislim da se ne treba svadjati sa njima zbgo toga,i treba izbegavati sukob oko svega toga,jer cinjenica je da su oni nervozni zbog necega mi zbog jedne crtice i to samo vodi svadjanju.Ja sam mom rekla da pratim ovulaciju po kalendaru,i za taj lunarni sam mu rekla,ali da se ne opterecujem time toliko(zaista se ne opterecujem,ali to je zato sto ja vec imam jedno,pa se time tesim-ne hvalim se) i kad bude bice,a on mi je predlozio i da idem na f-metriju i da kupujem trakice,sta god treba ako ce to ubrzati dolazak trudnoce i ako ce meni biti lakse,ali da ja njega ne opterecujem sa brojkama iz kalendara..eto,on i ja smo se slozili-kad treba da kazem,i kad bude bice.

Znam da nije lako,jer smo prakticno same u svemu tome,ali zato imamo jedna drugu,zar ne?Nemojte se svadjati sa sm,pa ko ce da bude uz vas ako ne oni,nema veze sto nas ne razumeju.A zle komentare...najbolje na jedno udje na drugo izadje,ako je moguce.

p.s.nemojte me pogresno razumeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoo, znam da sam malo kasnije stigla i da se ovde vec svi znate, ali jako me raduje sto vidim da ste jedna uz drugu i sto se medjusobno podrzavate.. Ja bas nemam neku podrsku s obzirom da su mi sve drugarice u nekom drugom svetu, te provodi te karijera.. A ja samo o bebi razmisljam.. Niko nece da slusa te price o svekru i svekrvi, bebi i slicno..Svi govore mi govore da preterujem, tako da nikome nista ni ne pricam :( Plus mi je tu i fakultet koji mi stoji na glavi..

Ma opusti se, ni ja nisam ovde dugo, mozda dva meseca, ali sam stvarno naisla na podrsku koja mi je bila toliko potrebna, sto ti kazes drugarice svaka na svoju stranu, udaljile smo se, nemamo iste prioritete u zivotu. I meni fakultet stoji na glavi, vucem par ispita vec neko vreme, ne mogu ni da ucim kako treba. Dok sam bila trudna, nekih dva meseca, dala sam 3 ispita, uhvatila me frka kako cu posle s bebom, medjutim posle spontanog nista, sad samo mislim kako da je napravimo sto pre :D kao da za to postoji neki recept, i imam utisak da bhi i fakultet ranije zavrsila kad bih ostala trudna.

Citam ovo za muzeve...oni su muskarci i nikada nece moci u potpunosti da nas razumeju,ma koliko se oni trudili.Oni jednostavno drugacije funkcionisu,i nikada im nece biti jasno merenje temp,pracenje ovulacije,f-metrija i ostalo...Ali nisu oni krivi i mislim da se ne treba svadjati sa njima zbgo toga,i treba izbegavati sukob oko svega toga,jer cinjenica je da su oni nervozni zbog necega mi zbog jedne crtice i to samo vodi svadjanju.Ja sam mom rekla da pratim ovulaciju po kalendaru,i za taj lunarni sam mu rekla,ali da se ne opterecujem time toliko(zaista se ne opterecujem,ali to je zato sto ja vec imam jedno,pa se time tesim-ne hvalim se) i kad bude bice,a on mi je predlozio i da idem na f-metriju i da kupujem trakice,sta god treba ako ce to ubrzati dolazak trudnoce i ako ce meni biti lakse,ali da ja njega ne opterecujem sa brojkama iz kalendara..eto,on i ja smo se slozili-kad treba da kazem,i kad bude bice.

Znam da nije lako,jer smo prakticno same u svemu tome,ali zato imamo jedna drugu,zar ne?Nemojte se svadjati sa sm,pa ko ce da bude uz vas ako ne oni,nema veze sto nas ne razumeju.A zle komentare...najbolje na jedno udje na drugo izadje,ako je moguce.

p.s.nemojte me pogresno razumeti.

Ma da, sve mi to znamo, bas sam htela da kazem da je najveci problem sa nasim muzevima to sto nisu zene :P jednostavno drugacije razmisljamo i funkcionisemo. Ja znam da je mm milion stvari na pameti i da ima milion obaveza, ali mi je zao sto imam utisak da mu je ovo na poslednjem mestu, kad sve ostalo obavi ako ima vremena i snage za pravljenje bebe onda ok ako ne onda nista, a meni je to na prvom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma opusti se, ni ja nisam ovde dugo, mozda dva meseca, ali sam stvarno naisla na podrsku koja mi je bila toliko potrebna, sto ti kazes drugarice svaka na svoju stranu, udaljile smo se, nemamo iste prioritete u zivotu. I meni fakultet stoji na glavi, vucem par ispita vec neko vreme, ne mogu ni da ucim kako treba. Dok sam bila trudna, nekih dva meseca, dala sam 3 ispita, uhvatila me frka kako cu posle s bebom, medjutim posle spontanog nista, sad samo mislim kako da je napravimo sto pre :D kao da za to postoji neki recept, i imam utisak da bhi i fakultet ranije zavrsila kad bih ostala trudna.

Meni ostalo jos cetiri, pa se plasim kako cu sta cu..Al' opet sa druge strane tesim se ma lako cu sve samo nek beba dodje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ostalo jos cetiri, pa se plasim kako cu sta cu..Al' opet sa druge strane tesim se ma lako cu sve samo nek beba dodje :)

t2712.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, sve mi to znamo, bas sam htela da kazem da je najveci problem sa nasim muzevima to sto nisu zene :P jednostavno drugacije razmisljamo i funkcionisemo. Ja znam da je mm milion stvari na pameti i da ima milion obaveza, ali mi je zao sto imam utisak da mu je ovo na poslednjem mestu, kad sve ostalo obavi ako ima vremena i snage za pravljenje bebe onda ok ako ne onda nista, a meni je to na prvom mestu.

I ja nekad imam utisak da mu je ovo na zadnjem mestu,ali zaista ima puno obavezana psolu dok ja sedim kod kuce sa malim,nije ni to lako,ali mene niko ne juri da sve na vreme uradim dok njega na poslu jure,i to je veliki pritisak.

meni je mm rekao,jednom prilikom kad sam mu kukala sto imam policisticne jajnike i da je kod mene problem,mozda i nije samo kod tebe mozda moji ne plivaju kako treba zbog stresa na poslu...pa je rekao da ako ne bude uskoro ide i on da proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos jedna stvar. Kod nas je ovo bas bilo bitno. Uglavnom smo MI, zene, te koje su opterecene, nama postavljaju pitanja, nas daruju sa "savetima", itd. Ovog leta sam odlucila da ON malo to iskusi, pa sam ga namerno nekoliko puta namestila da ON bude u poziciji da slusa savete. Mozda je to bilo "podlo" sa moje strane, ali me bas briga - sada me POTPUNO razume! Kada su vec krenuli s&s meni da pricaju o opustanju, itd., a ja se tu napravila blesava, za sve klimala glavom - i onda im se izjadala kako ON ne razmislja o tome, kako preteruje sa kafama, bla, bla ... Mesec dana nije imao mira! Kad pravi kafu, eto njegove mame "jos jednu kafu ces da popijes, ccccc", kad legne kasno sutradana komentari pola sata o njegovim podocnjacima i kako to utice na njegove plivace. Otisla na pregled kod ginekologa - a njegov cale odmah sa njim povede pricu da se spremi i da ce da ga "tata vodi" da uradi spermogram ... Napravila sam mu haos (i sebi, doduse, ali to nije bitno) jedva je cekao da se vratimo nasoj kuci ... I evo ga, sada se vredno trudi, kada sam dobila ovog meseca ON je bio taj koji je razmatrao sta mozda nismo dobro uradili, kako je ipak moj ginekolog u pravu i treba da napravimo dan pauze izmedju, ne moze ovako cesto, to ne valja, vec treba svaki drugi dan ... Samo sto se nije ponudio da belezi u kalendar kada imamo odnose da slucajno ne omanemo i ne beremo tresnjice dva dana za redom i tako umanjimo sanse!

Maybe hoces da me ubijes??? Citam tvoj post i jedem mandarinu i kad stigoh do boldovanog dela zamalo da se udavim :lol: Scena za film, majke mi :lol: jos uvek se smejem

Uf, to za zivot u zajednici ... :angry: ... ja vec rekoh da bas volim s&s, ali kada moramo sa njima da zivimo (dva meseca godisnje), meni sve presedne! Jednostavno nemas svoj mir, svoj ritam ... nisi svoj! A sa mojim roditeljima zajednica ni u ludilu ne bi dosla u obzir, pa ni na mesec dana godisnje! Tri nedelje u gostima, to je najvise sto kod njih mogu da izdrzim.

Ja sam samo nekoliko puta njemu prebacila to "kako mislis, nece beba od gledanja da se napravi" ... ali sam shvatila da to ne vodi nicemu dobrom. Bolje i da nismo vredni, pa nek bude mesecima, nego da se vredjamo i da prebacujemo krivicu. Ovo je lako reci, tesko je uciniti, ali stvarno mislim da nam se sve poboljsalo (odnos, tresnjice, sve) od kako sam resila da drzim jezik za zubima i da samo pustim da ON bude taj koji ce mene da "juri" ... Mm vise uziva u toj ulozi, nego kada ga ja salecem

Nama se sex bio smucio od silnog programiranja i racunanja, ali smo i dalje bili vredni i sve smo govorili da jedva cekamo da zatrudnim da vise nikad ne bismo morali to da radimo :D Isto se secam da me je dohvatio na stepenicama onako iz cista mira i tada sam i zatrudnela. Sad mi je jasno sto ovo moje dete po ceo dan ide gore-dole niz stepenice, izgleda da se i ono seca :lol: U svakom slucaju, spontani sex je najbolji, ali nama cekalicama prakticno tesko izvodljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi je jasno sto ovo moje dete po ceo dan ide gore-dole niz stepenice, izgleda da se i ono seca :lol:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe hoces da me ubijes??? Citam tvoj post i jedem mandarinu i kad stigoh do boldovanog dela zamalo da se udavim :lol:Scena za film, majke mi :lol: jos uvek se smejem

Nama se sex bio smucio od silnog programiranja i racunanja, ali smo i dalje bili vredni i sve smo govorili da jedva cekamo da zatrudnim da vise nikad ne bismo morali to da radimo :D Isto se secam da me je dohvatio na stepenicama onako iz cista mira i tada sam i zatrudnela. Sad mi je jasno sto ovo moje dete po ceo dan ide gore-dole niz stepenice, izgleda da se i ono seca :lol: U svakom slucaju, spontani sex je najbolji, ali nama cekalicama prakticno tesko izvodljiv.

Za prvo boldovano :lol::lol::lol:

Za drugo :lol::lol: Zasto onda moj trci non-stop po stepenicama kad mi nismo,bilo hladno u hodniku.Slazem se za spontani sex,mnogo sam vise uzivala dok nismo poceli ozbiljno da se bavimo bebom,al sve to ude u rok sluzbe,zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas sam se smorila..vesticara u najavi,malo braonkastog sekreta na dn.ulosku,tako je bilo i proslog meseca..besna sam na samu sebe sto sam se uopste i nadala da sam ovog meseca ostala u drugom stanju..i tako iz meseca u mesec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Знам како ти је, тако и ја сваки месец, а кад добијем тад бих уједала.

Али ипак теби је у најави, сачекај још мало па одустани тек тад од овог месеца.

a bila sam bas raspolozena kad sam ustala,kuma dosla sa decom,igrali se,a mi popili kafu na miru,i kad sam ih ispratila odem u wc i...siznem...smorila sam se u sekundi..i evo sad nema nista,ali dzaba kad sam se ja vec smorila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јел имаш обично најаве или је сад први пут.

Imala sam prosli mesec i posle dva dana dobijem,a ranije nikad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па дешава се, кажу да је то пад прогестерона, али се дешава и у трудноћи да крене мало па стане обично је то око датума када треба да добијеш.

Значи може да буде и једно и друго.

Cudno,ali ni u jednom trenutku mi nije palo na pamet da je to drugo,vec odmah da cu da dobijem,cak sam i mm odmah poslal poruku da sam dobila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па сачекај мало, гора си од мене са песимизмом :lol: многим трудницама је кренуло мало па се смирило, можда је тако теби сад.

Нећу да ти будим наду, само кажем да сачекаш још мало пре него што се скроз опростиш од овог месеца.

:lol: teorija mi ide super,ali praksa malo teze.. ;) ne boli me stomak,samo ona napetost s vremena na vreme,grudi mi vise nisu osetljive...ne znam,nisam pametna...cekam smorena,pa cemo videti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

divne ste,hvala vam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me ponovo među vama,baš sam se nadala ovog meseca i trudili smo se muž i ja maksimalno ali ništa.Sad sam uradila test i je*ena jedna crtica,''veštica'' kako je vi ovde zovete mi još nije stigla ali najverovatnije samo što nije,lagano ludim. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me ponovo među vama,baš sam se nadala ovog meseca i trudili smo se muž i ja maksimalno ali ništa.Sad sam uradila test i je*ena jedna crtica,''veštica'' kako je vi ovde zovete mi još nije stigla ali najverovatnije samo što nije,lagano ludim. :angry:

Nadanje, mozda je jos rano...

Jel ti kasni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadanje, mozda je jos rano...

Jel ti kasni?

Jedan dan,mada mi se menstruacija-veštica ravna po punom mesecu koji će biti prekosutra tako da ću najverovatnije tad dobiti. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja treba da da dobijem za dan dva i vec sad mi se place :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja treba da da dobijem za dan dva i vec sad mi se place :(

Ma ajde, otkud ti to da ces da dobijes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.