Neću da se opustim

odgovora

Objavljeno

Mislim da mi je doslo kao melem na ranu :rolleyes:, kada nas je letos brat od mm (cija je zena u sedmom mesecu trece normalne i sasvim obicne trudnoce) pitao - pa kad' cete vise? mi svi cekamo i navijamo, a vi se ulenjili. :angry: ...

Jednom je cak neko pitao "Da niste zaboravili mozda kako se ono radi?" ... Stvarno ne znam da li su ti ljudi normalni, ali zlobni, ili su totalno skrenuli. ...

Moja mama place ... "Kada cete vise da se odlucite za decu?" ... smrc ... smrc ... "Koliko cete da cekate zarad nebitnih stvari u zivotu?" ... Ma uzas, sa njom ne mogu o tome uopste da pricam, zena (iako zna da radimo na tome) je ubedjena da smo mi ti koji odlazemo pravljenje deteta ... Pa kad krenu price o tome kako bi volela da bude baba i kako je divno biti majka ... da me ubedi! Arrrrgghhhh!

Mogla bih knjigu da napisem ... necu ... bice prica u nastavcima.

Хахаха шта да ти кажем кад је мени свеки рекла "Опет си добила <_<:o " е волела бих да видим како би се неко опустио тад, сви чекамо моју менструацију сваки месец, од мојих до његових, ко да чекамо седмицу на лотоу. иначе тек знају задња два месеца да радимо на беби, а већ ме сви удавише паметним саветима :blink:

A jeste grozno, i mene to strasno nervira, kako samo nije sramota te ljude da tako nesto pitaju, na takav nacin?? Otkud znaju dal' neko ima problem da zatrudni ili iznese trudnocu. Ja nikad nisam ulazila u te osetljive teme, prvo, jako je nepristojno. Ok ako se neko odluci da mi sam isprica svoju muku, pa udjemo u neku pricu, ali ja prva da pitam" Sta cekate...bla bla...? nema sanse. Tako znaju ove svekrvine prijateljice da pitaju, a naravno ne znaju za moje spontane " Pa kad ces vise da postanes baka, ajde, sta cekaju, to mlado, hoce da se provodi, ajde pogurajte to malo, pa da zajedno guramo kolica" :blink: I onda ja sizim, dodje mi da im svasta kazem, jer ta ista radoznala zenturaca ne zna da sam 3 trudnoce izgubila, NE PROVODIM SE, ZELIM, AL' NE MOGU! Ljudi zaista ne shvataju da tako samo jos vise staju na muku <_<

mala88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeejjj moram se nadovezati na ove vase komentare mozda cu malo OT,ali oprosticete mi :rolleyes: :rolleyes:

Elem vratili se mi sa VTO ja lezim kuci, prolaze dani,nedelje i prosao je i ceo mesec,mm na poslu ima jednog kolegu koji ima jedno zeljeno i jedno `slucajno` dete i veeelike predrasude (po njemu na vto mogu da ti naprave dete koje nije od tvog muza :blink: ), i tako posle mesec dana moje trudnoce pita on mm `Je li jel ti zena jos trudna?` :blink: :blink: :angry: AGGGRRRRRHHHH

Kad ga mm nije ubio, seljacina glupa !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Не могу да верујем шта је човек лупио и остао жив :blink:

Ovo je i kod mene izraz koji se koristi, i potpuno je primeren za ovu situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хахаха шта да ти кажем кад је мени свеки рекла "Опет си добила <_<:o " е волела бих да видим како би се неко опустио тад, сви чекамо моју менструацију сваки месец, од мојих до његових, ко да чекамо седмицу на лотоу. иначе тек знају задња два месеца да радимо на беби, а већ ме сви удавише паметним саветима :blink:

Mene je moja u februaru pitala (kad je druga snajka - zena od brata mog dragog) bila u petmo mesecu trudnoce, dosla da pita sta mi cekamo i da li nesto radimo. A onda rekla antologijsko:"Pa sta vas briga, imate Lazu (tog malog jos nerodjenog bebca)"

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Pomislih onda, pa da li si ti normalna zeno?! Neka je to dete zivo i zdravo, ali ja hocu, kretenu jedan, moje dete!!!!!

To je inace zena koja ne zna rucak da spremi, sve moj svekar radi; i pere i pegla i sprema rucak. Danas recimo sprema dzem, dok se ona seta. On joj je dok su im deca bila mala, tokom noci prinosio decu na podoj i menjao im pelene, dok je ona spavala. Nije imala pojma, ona je ladno sve prespavala grrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja sam pocela da vas pratim pomalo,i za ovo OPUŠTANJE moram komentirati.

Ja sam prvi put zatrudnila za 2 mjeseca,nazalost spontani,a drugi put kad smo se počeli trudilti trajalo je tacno godinu dana i nisam se nikao bila opustala a ipak sam zatrudnila. OK.mozda bih i ranije ostala trudna da nisam bila opterecena,ali eto svejedno sam kad tad ostala i bez famoznog opustanja-kao da je moguce ne misliti na nesto sto od sveg srca zelis...

I da sad se opet trudimo ,evo 4-ti mjesec i opet nisam opustena! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tri nedelje nakon spontanog otišla sam do obiližnje farbare kako bih kupila neku farbu da mackam cevi da mi što pre prođe vreme, da malo ne mislim na ono što me je bilo snašlo. Inače u toj farbari radi brat od mog kolege sa posla i kada me je ugledao pozdravio me je i pitao šta ima novo, a ja pošto sam tada bila u fazi da stalno pričam o pobačaju, onako tiho mu odgovorim da smo izgubili bebu, jer je bilo još kupaca, a on će meni: "Pa šta ste radili?" A ja onako zbunjeno odgovorim : " Pa...ništa nismo radili, stvarno nismo...". Budala.

Moja svekrva je bila nesnosna po pitanju postavljanja pitanja o tome kada ću ostati trudna. Nedeljno jednom me je pitala da li sam trudna i to u kontinuitetu od osam meseci, rekla sam mužu ako joj ne kaže da prekine sa tim rećiću joj svašta jer mi je dušu pojela. I sama zna da imam problem sa matericom, zamolila sam je ljudski da me ne pita kad će beba, da ću joj reći čim ostanem trudna, samim tim što me pita dira me u ono što me najviše boli. Međutim ona me je pred nekim gostima prozvala, kako sam ja njoj rekla da ona mene povređuje kada me pita za trudnoću, a gosti se zgranuli kao Bože svašta, pa ona samo želi unuče.....još sam ja ispala rogata. A sad posle pobačaja ne sme ni da zucne jer zna da će da nadere, posle pobačaja nemam pardona ni prema kome, što na umu to na drumu, kome se ne sviđa - neka se ne druži samnom.

IgAnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je jedno OD bezosecajnih pitanja posle spontanog i A sto se to desilo? Pa kako ni doktori ne znaju .... Iako znam da nisam kriva tada imam bas veliki osecaj krivice i knedlu u grlu ... ili ona sad vec standardna, Ma to se svima desava, sad ces ti opet da budes trudna ... ili daj Sanja, sto places pa to se i drugima desava?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je jedno OD bezosecajnih pitanja posle spontanog i A sto se to desilo? Pa kako ni doktori ne znaju .... Iako znam da nisam kriva tada imam bas veliki osecaj krivice i knedlu u grlu ... ili ona sad vec standardna, Ma to se svima desava, sad ces ti opet da budes trudna ... ili daj Sanja, sto places pa to se i drugima desava?!?!

Najbolje je ćutanje, pa ako želimo nekome nešto da kažemo rećićemo. Ne razumem da li su ljudi toliko radoznali ili im samo nedostaju teme za trač partije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UZAS!!!!

Citam sve ove vase price i zajedno sa mojom mogu samo da kazem: UZAS!!!

I da citiram nekog mnogo pametnijeg od mene:" Put prema paklu je poplocan dobrim namerama!!!" Zbog ovoga Red_Butterfly mislim da si potpuno u pravu; citiram te:

"nemam pardona ni prema kome, što na umu to na drumu, kome se ne sviđa - neka se ne druži samnom"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma od opustanja nema nista!!!

Cak i kada bi htela da se opustim i da ne razmisljam kad cu ostati trudna, svakodnevna pitanja "Jesi li ti to trudna?" jednostavno ne dozvoljavaju!!!

I tako vec vise od godinu dana... Jos sam i buckasta po prirodi, sto bi moj muzic rekao "kao emotikon :rolleyes: ", pa i ljudi koji me ne poznaju misle da sam trudnica :( ...

Situacija koja se desila danas: "Ova promena vremena lose utice na sve nas, a pogotovo na vas trudnice...", rece mi zena ispred ginekoloske ambulante dok sam cekala na folikulometriju. A ja po ko zna koji put progutam knedlu i uz osmeh odgovorim "nisam trudnica".

"JEL?!!! Bas izgledate kao da jeste!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako su ljudi neuvidjajni i glupi i ograniceni :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila na folikulometriji...

Inace, posto sam otisla pred kraj radnog vremena, u cekaonici samo ja i jos dve bakute, i sad njih dve pricaju koja je zasto dosla, i jedna od njih se obraca meni i kaze "Ti si mlada, mora da si trudna?" Grrrrrrrrrrrr! Sreca pa me je pozvao doktor u tom trenutku, mogu samo da zamislim kako bi tekao taj razgovor...

Moja situacija od danas... Moram i ovde da je pomenem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to su samo citirali nas... :D

I ja mislim da im je povod za pisanje i postavljanje ovog teksta bila ova tema i uopšte sve teme čekalica... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Сад сам прочитала, ма не би се сетили да није нас овако нервозних :lol:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se sinoc debelo posvadjala sa muzem...

Vise se i ne secam kako je tekao razgovor i kako je doslo do svadje, sve u svemu, misli da preterujem, da se opterecujem, sto merim temperaturu, sprda se sa lunarnom ovulacijom, naravno ne veruje u to, ne moze on da ima sex kao robot i da se upravlja po satu i kalendaru... Uh, mnogo sam pobesnela!

Pokusala sam da mu objasnim neke stvari, da je to sa lunarnom ovulacijom neka nasa zanimacija koja se ispostavila kao prilicno precizna, da merim temperaturu i idem na f-metriju zbog sebe, da bih znala kad mi je ovulacija i da li uopste ima ovulacije, da to kod mene ne moze kao kod zena koje imaju ciklus na 28 dana, kresnu se 13-14 dan i odmah ostanu trudne (a ima takvih u nasem okruzenju), e onda se nadovezao na to pa sta su ti one krive itd...

A onda mi je rekao ostala si jednom trudna ostaces opet, u fazonu ajde da ne racunamo nista pa kad bude. Mislim sve je to super i tako bi mozda i bilo najbolje ali kako da ja njemu objasnim da ja ne mogu tako, bar ne sad, ne mogu da cekam, hocu da budem trudna sad i odmah!

Svesna sam ja da je on verovatno u pravu sto se tice vecine stvari, ali meni je krivo sto me ne razume! Kao da je zaboravio kako mi je bilo posle spontanog, koliko sam plakala i koliko sam se sekirala, i kako mi je i sad svaki put kad vidim bebu ili trudnicu. Ne znam, nesto me sad stiglo sve ponovo...

Morala sam negde da se izjadam, ne zamerite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se sinoc debelo posvadjala sa muzem...

Vise se i ne secam kako je tekao razgovor i kako je doslo do svadje, sve u svemu, misli da preterujem, da se opterecujem, sto merim temperaturu, sprda se sa lunarnom ovulacijom, naravno ne veruje u to, ne moze on da ima sex kao robot i da se upravlja po satu i kalendaru... Uh, mnogo sam pobesnela!

Pokusala sam da mu objasnim neke stvari, da je to sa lunarnom ovulacijom neka nasa zanimacija koja se ispostavila kao prilicno precizna, da merim temperaturu i idem na f-metriju zbog sebe, da bih znala kad mi je ovulacija i da li uopste ima ovulacije, da to kod mene ne moze kao kod zena koje imaju ciklus na 28 dana, kresnu se 13-14 dan i odmah ostanu trudne (a ima takvih u nasem okruzenju), e onda se nadovezao na to pa sta su ti one krive itd...

A onda mi je rekao ostala si jednom trudna ostaces opet, u fazonu ajde da ne racunamo nista pa kad bude. Mislim sve je to super i tako bi mozda i bilo najbolje ali kako da ja njemu objasnim da ja ne mogu tako, bar ne sad, ne mogu da cekam, hocu da budem trudna sad i odmah!

Svesna sam ja da je on verovatno u pravu sto se tice vecine stvari, ali meni je krivo sto me ne razume! Kao da je zaboravio kako mi je bilo posle spontanog, koliko sam plakala i koliko sam se sekirala, i kako mi je i sad svaki put kad vidim bebu ili trudnicu. Ne znam, nesto me sad stiglo sve ponovo...

Morala sam negde da se izjadam, ne zamerite...

Ma super su nasi muzevi, vole oni nas i podrzavaju i bla bla, ali IPAK je samo zena ta koja nosi takav teret i samo zena zna koliko ustvari moze da boli..Ne mogu oni nas da razumeju na nacin na koji bi mi zelele..

Inace kod mene niko ne zna da radimo na bebi..Svi misle kako ne planiramo nista dok ne zavrsim fakultet i dok se ne zaposlim, pa nek misle..Barem cemo neka neprijatna pitanja izbeci <_< Jos nesto, mislim da mnogi ljudi u neprijatnim situacijama ne znaju sta da kazu, i tako na kraju kazu ono sto ne misle ili ono sto zvuci za nas najgore...A neki su jednostavno podli :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se sinoc debelo posvadjala sa muzem...

Vise se i ne secam kako je tekao razgovor i kako je doslo do svadje, sve u svemu, misli da preterujem, da se opterecujem, sto merim temperaturu, sprda se sa lunarnom ovulacijom, naravno ne veruje u to, ne moze on da ima sex kao robot i da se upravlja po satu i kalendaru... Uh, mnogo sam pobesnela!

Pokusala sam da mu objasnim neke stvari, da je to sa lunarnom ovulacijom neka nasa zanimacija koja se ispostavila kao prilicno precizna, da merim temperaturu i idem na f-metriju zbog sebe, da bih znala kad mi je ovulacija i da li uopste ima ovulacije, da to kod mene ne moze kao kod zena koje imaju ciklus na 28 dana, kresnu se 13-14 dan i odmah ostanu trudne (a ima takvih u nasem okruzenju), e onda se nadovezao na to pa sta su ti one krive itd...

A onda mi je rekao ostala si jednom trudna ostaces opet, u fazonu ajde da ne racunamo nista pa kad bude. Mislim sve je to super i tako bi mozda i bilo najbolje ali kako da ja njemu objasnim da ja ne mogu tako, bar ne sad, ne mogu da cekam, hocu da budem trudna sad i odmah!

Svesna sam ja da je on verovatno u pravu sto se tice vecine stvari, ali meni je krivo sto me ne razume! Kao da je zaboravio kako mi je bilo posle spontanog, koliko sam plakala i koliko sam se sekirala, i kako mi je i sad svaki put kad vidim bebu ili trudnicu. Ne znam, nesto me sad stiglo sve ponovo...

Morala sam negde da se izjadam, ne zamerite...

Ma super su nasi muzevi, vole oni nas i podrzavaju i bla bla, ali IPAK je samo zena ta koja nosi takav teret i samo zena zna koliko ustvari moze da boli..Ne mogu oni nas da razumeju na nacin na koji bi mi zelele..

Inace kod mene niko ne zna da radimo na bebi..Svi misle kako ne planiramo nista dok ne zavrsim fakultet i dok se ne zaposlim, pa nek misle..Barem cemo neka neprijatna pitanja izbeci <_< Jos nesto, mislim da mnogi ljudi u neprijatnim situacijama ne znaju sta da kazu, i tako na kraju kazu ono sto ne misle ili ono sto zvuci za nas najgore...A neki su jednostavno podli :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma super su nasi muzevi, vole oni nas i podrzavaju i bla bla, ali IPAK je samo zena ta koja nosi takav teret i samo zena zna koliko ustvari moze da boli..Ne mogu oni nas da razumeju na nacin na koji bi mi zelele..

Inace kod mene niko ne zna da radimo na bebi..Svi misle kako ne planiramo nista dok ne zavrsim fakultet i dok se ne zaposlim, pa nek misle..Barem cemo neka neprijatna pitanja izbeci <_< Jos nesto, mislim da mnogi ljudi u neprijatnim situacijama ne znaju sta da kazu, i tako na kraju kazu ono sto ne misle ili ono sto zvuci za nas najgore...A neki su jednostavno podli :angry:

Upravo tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne zalazim u detalje sto se tice kalendara, ovulacije , racunjanja jer mm to nikako ne razume, i uvek me pita jel to sad nesto novo? ili pa jel nismo vec tako pokusavali? tako da ja racunam za sebe, a njega zavodim i nema problema...e jedino kad treba da (ne)dodje ja mu pricam koje simptome imam tj.skoro uvek iste..i onda on kaze dosad se nisi tako osecala, a to dolazi od mojih reci osecam se drugacije..e tada sve zavisi od mog raspolozenja ili se svadjamo ili se tesimo.. i verujem da me razume

a moja mama je posebna prica, kad god je nazovem ona mi prica ko je trudan ili ko se porodio, to je najvaznije pa sve ostalo..ili kako me godine hvataju, pa mislim pa sta ako je 30-ta..nemam ne znam koliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, Maybe, nisu to neke svadje, sutradan kao da nista nije ni bilo, al eto meni pukne film kazem sve i svasta, rasplacem se, onda on kao pokusa da me smiri a ustvari me samo jos vise iznervira.

E sad., to setkanje u gacicama ne dolazi u obzir jer zivimo sa s&s, upravo zbog toga ja non-stop gundjam da pocnemo sa sredjujemo nas sprat, da mozemo da se sexamo kad hocemo, ako mi se place da imam gde da odem da se isplacem, a ne da zakljucavam vrata od sobe svaki put, sad sam malo OT ali nema veze.

Drugo, mm po ceo dan nije kuci, onda kad dodje ja moram da ga jurim da pravimo bebu, a kad legnemo u krevet i on me pita "a jel mora bas veceras?" ja bih ga zadavila! E onda ja kazem "pa kako mislis drugacije, duso? beba nece sama da se stvori ako ja merim temperaturu i idem kod doktora non-stop", e onda on "pa ko te tera to da radis?" itd itd... Tako to uglavnom pocinje, onda sex bude (ako uopste bude) tek radi reda i naravno da na kraju meseca test bude negativan. Ovog meseca se ama bas nicemu ne nadam...

Isto i meni svekrva stalno prica te cula je ovo te cula je ono, vrhunac je bio kad mi je pre neki dan rekla da je cula za nekog mnogo dobrog doktora, pa ako ovaj moj sadasnji doktor ne zna da me "leci" da odem kod tog drugog :angry: Od cega pobogu da me leci, od nervoze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo potpisujem, kako mene moze moja rodjena majka da izvede iz takta - pa to niko drugi ne moze!

Ovde imamo sto i jednu temu o svekrvi - ali ni jednu o MAMI, jos uvek. E tu bi svasta imala da napisem, za svekrvu ne mogu da se zalim skoro uopste, niko nije savrsen, al' ona je blizu ;)

E bas bi trebalo jednu temu o mamama.. moja svekrva je super,nemam sta reci za nju osim reci hvale..drago mi je da imam takvu svekrvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, dobre su vam majke, Jekic, stigle te godine, a? :lol:

Ja s mojom nemam problema ona samo hoce da bude uvek u toku sta se desava, zanimljivi su joj ove kalendari i sve ostalo, tako da joj sve pricam, ona me saslusa i ne pametuje mnogo. Ali zato njena majka, tj moja baba, je druga prica. Bio je otprilike period kad je trebalo da mi bude termin, sedimo mi, pricamo, neka se bas bila porodila skoro a ona mrtva hladna kaze "eee, sad bismo i mi cekali lepe vesti", kad je nisam ubila tad! Meni je ta recenica milion puta prosla kroz glavu ali je nikad nisam izgovorila naglas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nismo mi stare, sve se to promenilo, nase majke su nas radjale u 20-21 god, pa smo im mi sad stare :lol:

Nego i ja kad krenem nekad da se preracunavam koliko imam godina, a iskreno ja ne bih htela samo jedno dete, htela bih bar dva ili tri, naravno ako bude moguce, i ja se bogami uplasim kako cu sve to da "stignem" :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.