Neću da se opustim

odgovora

Objavljeno

Као што сам рекла тема је искључиво за чекалице,што сматрам да је у реду јер за маме, има много других тема у којима могу да учествују и да нам помогну саветима а ова је за нас које чекамо и које се најбоље разумемо, ова тема је такође за истресање негативне енергије коју свака чекалица осећа кад се опет разочара, овде можемо једна другој да кукамо и плачемо а да неко не улети и да нам каже ма само се опустите није ништа толико страшно што сте опет добили, све је то због стреса, биће једном итд...

gaga&miki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ti stvarno otvorila temu :lol: :lol: :lol: E, neka si ;)

Kao što rekoh, skroz te razumem. Ja sam se danas rasplakala na reklamu, onu Bitka za bebe, vezano za nabavku inkubatora...meni je palo na pamet kako se mi borimo za našu bebu, a ona nikako da dođe i eto pošle mi suze...

Black Diamond voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahahahahahah joj Jekic sve me vise odusevljavas,koliko sam se samo nasmejala.....ja vas sve razumem,onaj koji ne prodje kroz to ne moze da shvati,i sama sam bila sklona davanju bzv saveta dok me nije klepilo sada cekanje.....i da vam kazem da skoro ovoliku kolicinu nervoze nisam osetila,dakle ujedala bih i sebe i druge,uzas,vala i neka dodje vestica samo ovo kretensko ponasanje da me ostavi na miru...

jaroslawa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad vidim mog sa bebama kako ih mazi i gleda, mnogo mi teško :( Znam da i on to želi isto koliko i ja...ja bar imam ovaj forum pa se koliko toliko istresem, a i mogu da popričam sa mamom, prijateljicama, a on sve to stiska u sebi, muškarci o tome ne pričaju, samo ponekad se otvori meni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahahahahahah joj Jekic sve me vise odusevljavas,koliko sam se samo nasmejala.....ja vas sve razumem,onaj koji ne prodje kroz to ne moze da shvati,i sama sam bila sklona davanju bzv saveta dok me nije klepilo sada cekanje.....i da vam kazem da skoro ovoliku kolicinu nervoze nisam osetila,dakle ujedala bih i sebe i druge,uzas,vala i neka dodje vestica samo ovo kretensko ponasanje da me ostavi na miru...

Mislim nasmejala na otvaranje teme,i tvoju pozitivnost.....ne na ove suzice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Заборавила сам да кажем да је то сањао :lol:

Svatila sam :lol: Ali postaće i san jednom java...odoh sad stvarno...srećan ti put još jednom i čekam sličicu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa, Jekic, hvala za temu, da je nisi otvorila ja sad ne bih imala gde da se izjadam! Eto tako ja juce nisam mogla da se opustim, i ceo dan sam kao luda isla po sobi i pricala "ja ovuliram, ja ovuliram" :lol: i tako stvorila pritisak mm, da na kraju iz dva pokusaja nismo mogli da imamo normalan sexualni odnos! Za skoro 6 godina koliko smo zajedno, to se nikad nije desilo, evo juce prvi put! I onda celu noc nisam mogla da spavam, a kad sam konacno zaspala bolje da nisam jer sam sanjala gluposti! I kako sad ja da se opustim?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa, Jekic, hvala za temu, da je nisi otvorila ja sad ne bih imala gde da se izjadam! Eto tako ja juce nisam mogla da se opustim, i ceo dan sam kao luda isla po sobi i pricala "ja ovuliram, ja ovuliram" :lol: i tako stvorila pritisak mm, da na kraju iz dva pokusaja nismo mogli da imamo normalan sexualni odnos! Za skoro 6 godina koliko smo zajedno, to se nikad nije desilo, evo juce prvi put! I onda celu noc nisam mogla da spavam, a kad sam konacno zaspala bolje da nisam jer sam sanjala gluposti! I kako sad ja da se opustim?!

Pa kad si nabila čoveku pritisak, imao je tremu, a i ti :lol: Zezam se malo, ali i ja to radim ponekad i baš mi glupo zbog toga...evo juče, čim je došao sa posla, ja krenem da ga davim kako mi se opet pojavila ona sluz, pa ko zna zašto je to, možda je ovulacija, možda i nije bila pre, pa da mi to za svaki slučaj potvrdimo, ne može da čeka ni do uveče, nego odmah :lol: sva sreća bio je raspoložen, pa se nije bunio :lol: A ponekad kad krenem, ne u tu pozu, bolje je ovako, sigurnije je, lakše putuju "ovi tvoji" i sl. :wacko::lol: Pa kako onda da nemaju tremu i pritisak :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic apsolutno razumem ovu temu i kada citam tvoje postove imam osecaj da gledam sebe pre :( i slazem se sa tobom niko ko tako nesto nije prosao ne zna kolko je to stresno i tesko, i kolko je potrebno snage svaki mesec proci sve iz pocetka :( mnogo suza i tuge, al je potrebno i malo vere ;) Meni je najteze bilo kad sretnem nekoga pa pita a kad ce beba kolko ste vec u braku sta cekate, to su mi bili najtezi momenti, suza i suza sam prolila zbog takvih ljudi :( uf necu ni da se secam niti vas da rastuzujem, od srca vam zelim po dve, tri bebice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic apsolutno razumem ovu temu i kada citam tvoje postove imam osecaj da gledam sebe pre :( i slazem se sa tobom niko ko tako nesto nije prosao ne zna kolko je to stresno i tesko, i kolko je potrebno snage svaki mesec proci sve iz pocetka :( mnogo suza i tuge, al je potrebno i malo vere ;)Meni je najteze bilo kad sretnem nekoga pa pita a kad ce beba kolko ste vec u braku sta cekate, to su mi bili najtezi momenti, suza i suza sam prolila zbog takvih ljudi :( uf necu ni da se secam niti vas da rastuzujem, od srca vam zelim po dve, tri bebice :)

Čim neko dođe u goste ja samo čekam da pita nešto tako i prosto imam tremu i strah od takvih pitanja, samo čekam kad će "paljba"... :( Zato i izbegavam da sedim sa ljudima koji mi nisu toliko bliski, rođaci mm-a i ostali...povučem se, pa ako moraju neka pitaju svekrvu, mada ne razumem toliku slobodu i zalaženje u tuđu intimu...

gaga&miki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podržavam otvaranje ove teme, zaista je potrebna. Ko nije bio u našoj koži ne zna šta nam znače reči:samo opušteno, sve je to u glavi. Ja sam čekalica već 24 meseca i ni sama ne mogu da se setim svig gluposti kojih sam se naslušala a o raznim pitanjima radoznale okoline da i ne pričam. Poljubac za sve čekalice :*

gaga&miki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čim neko dođe u goste ja samo čekam da pita nešto tako i prosto imam tremu i strah od takvih pitanja, samo čekam kad će "paljba"... :( Zato i izbegavam da sedim sa ljudima koji mi nisu toliko bliski, rođaci mm-a i ostali...povučem se, pa ako moraju neka pitaju svekrvu, mada ne razumem toliku slobodu i zalaženje u tuđu intimu...

Prvo, zelim vam svima da odete iz ove teme. Drugo, i meni su govorili sa bivsim muzem, "toliko ste dugo zajedno, sta cekate..." i sl. a kad sam se preudala i fakticki odmah ostala trudna bilo je "pa sto tako brzo, mogla si ziveti malo i sl..."!!!! Nadam se da vas nisam smorila ovim postom, zbog podvucenog dela, ne pokusavam da se hvalim vec sam se samo prisetila kako mi je bilo dok sam bila u vasoj kozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage, nadam se sto pre buduce mame i ja zelim da vam pruzim podrsku i pozelim da uskoro skoknete na temu prvi trimestar. Zelim sa vama da podelim moje iskustvo u nadi da ce bar nekom biti korisno. Naime, mm i ja smo napravili bebu 7. dana mog ciklusa, bukvalno dan nakon sto mi je prestala menstruacija. To je kazu svi teoretski nemoguce, ali meni je ciklus nesto kraci nego prosecan (ide na 24, 25 dana), pa mi je samim tim i ovulacija ranije. Kazu da je jako mali procenat da 7. dana ciklusa dodje do zaceca, ali eto moguce je... Mnogo bih volela da ovo makar nekoj od vas bude korisno... Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kad si nabila čoveku pritisak, imao je tremu, a i ti :lol: Zezam se malo, ali i ja to radim ponekad i baš mi glupo zbog toga...evo juče, čim je došao sa posla, ja krenem da ga davim kako mi se opet pojavila ona sluz, pa ko zna zašto je to, možda je ovulacija, možda i nije bila pre, pa da mi to za svaki slučaj potvrdimo, ne može da čeka ni do uveče, nego odmah :lol: sva sreća bio je raspoložen, pa se nije bunio :lol: A ponekad kad krenem, ne u tu pozu, bolje je ovako, sigurnije je, lakše putuju "ovi tvoji" i sl. :wacko::lol: Pa kako onda da nemaju tremu i pritisak :lol:

Pa sve to radim i ja, svaki put kad imamo odnose, al sam juce stvarno preterala! A i kao sto sam vec rekla nikad nisam znala tacno kad mi je ovulacija, jos je doktor reko intenzivno, ma kakvo intenzivno kad je na silu... Nista od toga. A i danas sam ceo dan nervozna, bas sam se razocarala juce, i bilo mi je krivo sto stvaram toliku tenziju.

E, a danas me zove drugarica i ja joj pricam sta je bilo a ona meni "ma Anci, samo moras da se opustis" :lol: :lol: :lol: Joj, kako je to bilo smesno, odmah sam pomislila na Jekic i na ovu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage, nadam se sto pre buduce mame i ja zelim da vam pruzim podrsku i pozelim da uskoro skoknete na temu prvi trimestar. Zelim sa vama da podelim moje iskustvo u nadi da ce bar nekom biti korisno. Naime, mm i ja smo napravili bebu 7. dana mog ciklusa, bukvalno dan nakon sto mi je prestala menstruacija. To je kazu svi teoretski nemoguce, ali meni je ciklus nesto kraci nego prosecan (ide na 24, 25 dana), pa mi je samim tim i ovulacija ranije. Kazu da je jako mali procenat da 7. dana ciklusa dodje do zaceca, ali eto moguce je... Mnogo bih volela da ovo makar nekoj od vas bude korisno... Srecno!

Hvala na podrsci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja necu puno pisati,ali cu da vas citam i kad bude trebala podrska tu sam.Ja sam se jako razocarala kad sam dobila i od tad sam jako smorena,pa ne zelim da i vas smorim jos vise.U svakom slucaju,javim se pred kraj meseca da li ostajem u cekalicama ili idem u prvi,a vama svima od srca zelim da odete sto pre odavde. ljubim vas sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

А да заворавила сам и ово, маме које које сврате да кажу да им је успело из првог пута, свака част и хвала драгом Богу што нису у нашој кожи али зар није мало непримерено да се сврати у тему са женам које су махом дуго чекалице само да би се рекло нама је успело из првог пута, не знам али је мени то пар пута било и више него непримерено.

To mu dodje kao kad je moj zet koji je ozenjen mojom najbliskijom sestrom i znaju u detalje moje probleme, mrtav 'ladan rekao kako ce oni da naprave bebu iz prve i "mi sa tim necemo imati problema" :o Kao da smo mi neki retardi a oni su zdravi i puni snage i oni to znaju kako se radi :blink: Jedino sam njima pozelela da se pomuce oko bebe ali imao je pravo i stvarno su iz prve napravili a onda se sepurio kao da je spasio ceo svet. A kada sam napokon zatrudnela i na zalost pobacila, prvo kad me je video je kroz salu rekao "e dugo ti je trajalo"!? :o Ja, koja na prvu skacem i odgovaram, bila sam potpuno zabezeknuta i ne moram da vam pricam kolika mi je knedla zastala u grlu od bola i besa. A najgore je sto on ustvari nije zlonameran i znam da nas voli nego je prosto glup. Da je drugacije ne bih mu oprostila vec kod prvog ispada.

U sledecem postu ogovaram nekog drugog, imam ih gomilu :D

jaroslawa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić pogodi u centar! Mada...

Ja bih da se opustim, ali kada mi dođe neko ko je uspeo iz prvog-drugog puta i kaže: "Ma samo se opusti i ne misli na to i..." meni samo još više skoči pritisak. :wacko:

Onaj ko ne zna kako je čekati i raditi na nečemu na šta ne možeš da utičeš, onda taj stvarno nema pravo glasa!

Zato mi, čekalice, malo razmenjujmo malo reči, iskustva, koju reč podrške i da nam se broj samo smanjuje :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма док није у нашој кожи не зна како је и даће Бог што мање девојака да буде у нашој кожи, ова количина бола коју сваки месец сам подносила не може да се мери ни са чим, ја сваки месец кад добијем паднем на дно и сваки месец се уздигнем да покушам још једном, па сво то надање и касније патња не знам али имам осећај да ми разједа душу :(

Мој драги тек сад почео да прича колико њега све ово боли, искрено боље и да није, сад ми је десет пута теже, кад ја патим некако се носим са болом али сад кад видим колико се он једе мени је све постало неподношљиво. Стално се питам, нисмо лоши људи, ником нисмо ништа лоше учинили, зашто се нама ово дешава- зашто :(

Potpuno te razumem i podrzavam, jer je i kod mene tako. Glavno pitanje za milion dolara :Zasto???

I ova kolicina bola i frustracija, koja je nepodnosljiva...

Kad pomislim samo da me je svekrva u bolnici posle spontanog pitala zasto placem??? :blink::angry: POBOGU!!!! Ili nagradno pitanje nedelju dana kasnije:''Kojeg je pola bio plod?''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno te razumem i podrzavam, jer je i kod mene tako. Glavno pitanje za milion dolara :Zasto???

I ova kolicina bola i frustracija, koja je nepodnosljiva...

Kad pomislim samo da me je svekrva u bolnici posle spontanog pitala zasto placem??? :blink::angry: POBOGU!!!! Ili nagradno pitanje nedelju dana kasnije:''Kojeg je pola bio plod?''

ja se secam da je i meni moja svekrva rekla nesto tipa jaka stvar bice kasnije i tako vam je bilo rano za drugo.....ljudi nemaju saosecanja.....ja sam nakon spontanog cekala osam meseci pa sam tek tad ostala opet trudna........govorili su mi kao opusti se jaka stvar kad ce biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se secam da je i meni moja svekrva rekla nesto tipa jaka stvar bice kasnije i tako vam je bilo rano za drugo.....ljudi nemaju saosecanja.....ja sam nakon spontanog cekala osam meseci pa sam tek tad ostala opet trudna........govorili su mi kao opusti se jaka stvar kad ce biti

Kakve samo gluposti ljudi mogu da kazu!!! Bolje da nista ne govore.

Ah, da, za sve je lek: opusti se :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je malo OT, ali moram da se nadovezem.

Mene je izludjivala recenica "desava se", a bogami cula sam je i od onih sa stomacima do zuba! Da, bila sam i te kako svesna da "se desava", jer se desavalo meni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je tema samo za čekalice, ali moram da napišem samo jedan post. Drago mi je da ste je otvorile, drago mi je da sam imala mogućnost da pročitam kako vama izgledaju pojedine izjave, koliko pojedine stvari mogu zvučati glupo i nepromišljeno. Zahvaljujući svemu ovome što ste pisale, dobila sam mogućnost da preispitam svoje ponašanje i sve ono što ponekad kažem nekim osobama (iz realnog sveta, ne sa foruma), koje su baš dugo čekalice. Mislim da ću ubuduće biti pažljivija i promišljenija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.