Univerzalni začini (Vegeta, Bag i ostali otrovi)

odgovora

Objavljeno

Da, uvek budu ti odgovori. Najgore mi je kad mi neko kaze " Pa ja sam to jela i nije mi nista." kao da ima 100 godina pa joj nista nije i nazivela se a ne 20 ili 30. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima puno E brojeva, ali nisu svi štetni i loši. Nekad se iza E brojeva kriju i neke sasvim obične stvari, kao npr. C vitamin! On se krije iza E300!

Vremenom naučiš šta valja, a šta ne valja. Za proizvode koje često kupuješ prosto proveriš kod kuće, pa onda više ne moraš da proveravaš kad jednom utvrdiš da ne sadrže ništa što tebi ne odgovara. Ono što utvrdiš da je loše, prosto izbaciš. Ako ne odma, a ono postepeno i vremenom. :)

Potrebno je vreme da naucis sta valja, sta ne valja, da prihvatisto... Ja sam spremna i znam da je potrebno vreme, zato cu sina od starta navikavati na zdrave namirnice :)

Ma vegetu napravite domaću i bog da vas vidi :) Ako nemate domaće povrće, opet je bolje i kupiti na pijaci i napraviti svoju... Ja mojoj sveki mogu da se zahvalim na istoj :D

Videla sam kod nas na pijaci suseno povrce )bez soli).

Da, nalazi se u instanti supama, kupovnim vestackim sosevima, cipsevima itd. Sta mislis odakle cipsu ukus sarme a da pojacivac ukusa nije dodat :D

Nazalost, ima ga skoro svuda, pa cak se cesto moze naci i u organskim proizvodima za koje ste dali paprene parice.

Uglavnom ga oznacavaju kao monosodium glutamat, ali zna se kriti i pod drugim raznim nazivima.

Treba biti oprezan, sta da se radi.

Nasla sam jednu super diskusiju na netu bas o ovome, pa ako uspem pronaci okaci cu ovde link ili korisne informacije odatle.

Ako neko zna koji pod kojim jos se nazivima krije ovo zlo nek navede, dok ja ne nadjem. Da, znam da se cesto krije i pod extrat yeast..

Upravo me je ta sarma asocirala na pojacivac ukusa.

Da, uvek budu ti odgovori. Najgore mi je kad mi neko kaze " Pa ja sam to jela i nije mi nista." kao da ima 100 godina pa joj nista nije i nazivela se a ne 20 ili 30. :unsure:

E, to je moj najveci problem. Ja sam debil sto ne solim, ne dajem smoki, slatkise, ja sam luda sto umesto plazme u kasicu stavim milupa7, ja sam pokondirena tikva sto dajem maslinovo ulje detetu... MM je ubedjen da je vegeta blago a margarin zdrav za decu u razvoju jer je on zaboga za :Generaciju koja raste" i njemu je mama stalno mazala umesto putera margarin jer je on jeftiniji i zdraviji :wacko:

Ponestaje mi snage da se ubedjujem sa njima :(

A o zacinima i da ne pricam, kada su culi da dajem detetu biber, rekli su da sam to sto posto videla na "tom Bebcu" i da taj sajt treba zabraniti. :lol:

Svim mamama je cudno kako ja to hranim svoje dete i kada pokusam da im objasnim da one nisu u pravu, jos me naprave na ludu. Sta ces...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, to je moj najveci problem. Ja sam debil sto ne solim, ne dajem smoki, slatkise, ja sam luda sto umesto plazme u kasicu stavim milupa7, ja sam pokondirena tikva sto dajem maslinovo ulje detetu... MM je ubedjen da je vegeta blago a margarin zdrav za decu u razvoju jer je on zaboga za :Generaciju koja raste" i njemu je mama stalno mazala umesto putera margarin jer je on jeftiniji i zdraviji :wacko:

Ponestaje mi snage da se ubedjujem sa njima :(

A o zacinima i da ne pricam, kada su culi da dajem detetu biber, rekli su da sam to sto posto videla na "tom Bebcu" i da taj sajt treba zabraniti. :lol:

Svim mamama je cudno kako ja to hranim svoje dete i kada pokusam da im objasnim da one nisu u pravu, jos me naprave na ludu. Sta ces...

Moraš biti nepokolebljiva i istrajna. Ako si ubeđena u ispravnost onoga što radiš, ne daj da te iko pokoleba. Bitno je da mm-a pridobiješ na svoju stranu. Obrazuj ga o margarinu i ostalim štetnim sastojcima industrijske i konzervirane hrane. Ima i naučnih studija sad da se poskidaju sa interneta o tome. Za ostale ti nije važno. Ako ste vas dvoje složni, mnogo će ti biti lakše!

Pitanje koliko bih ja uspela u svemu ovome da me mm ne podržava i zalaže se za isto.

cicacekalica i Miva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraš biti nepokolebljiva i istrajna. Ako si ubeđena u ispravnost onoga što radiš, ne daj da te iko pokoleba. Bitno je da mm-a pridobiješ na svoju stranu. Obrazuj ga o margarinu i ostalim štetnim sastojcima industrijske i konzervirane hrane. Ima i naučnih studija sad da se poskidaju sa interneta o tome. Za ostale ti nije važno. Ako ste vas dvoje složni, mnogo će ti biti lakše!

Pitanje koliko bih ja uspela u svemu ovome da me mm ne podržava i zalaže se za isto.

Potpisujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix, YelenaC...hvala...izbacila sam vegetu iz upotrebe... ;)

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da priznam da sam i ja evo vec duze vreme izbacila vegetu.

moonlight voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(Marijachi @ 9.03.2012, 11:29)

JA koristim novu Vegetu Nature,ne sadrži na-glutaminat.Jeste probale?

ad514fb9494f5aec4a51e7e7b81c67b5_content_medium_noaspect.jpg

Ja nisam,al me zanima gdje si je kupovala?

nisam nigde videla ovu vegetu.

Ja sam vegetu izbacila pre par meseci.

Sada koristim onu mešavinu začina, bez soli naravno, kupila u radnji zdrave hrane.

So srećom koristim u jako malim količinama, i to koristim onu morsku.

koju mešavinu začina i jel to ima u svakoj zdravoj hrani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.