Drzanje djece za volanom!!??

odgovora

Objavljeno

Molim za vase misljeneje. Ja jos uvijek nemam djece, nadam se uskoro maloj bebari :) Ali... imam super drugaricu koja ima cerkicu od 18 mjeseci i primjecujem da zadnjih mjeseci vozaju dijete naprijed i to da dijete sjedi sa ocem za volanom. Nikada nisu ni imali sjediste za nju, vec kad bi negdje isli na duze staze ona bi sa njom sjedala pozadi, ali kad ih vidim kroz lokal najezim se, jos joj muz nekad stvarno vozi kao manijak... Par puta sam joj skrenula paznju ali se odmah naljuti.... Da li vi ili neko vas praktikuje ovakvo nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juuuu , daleko bilo :blink: Kako ljudi ne razmisljaju !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, na selu...ali to je samo po seoskom putu....Uglavnom, uvijek koristimo sjedalicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dozvojavam Akiju da sedi na suvozačkom mestu samo dok prebacujem kola po dvorištu, a čim izlazimo iz dvorišta njegovo mesto je u stolici, tako je navikao i ne buni se! Živim preko puta vrtića i vidim da dosta roditelja vozi decu ili u krilu ili na suvozačkom...i ježim se od toga, a moj komšija vozi ćerke bliznakinje u krilu tako ide do radnje... :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dozvojavam Akiju da sedi na suvozačkom mestu samo dok prebacujem kola po dvorištu, a čim izlazimo iz dvorišta njegovo mesto je u stolici, tako je navikao i ne buni se!

Isto kod mene.

Moj čak traži da sedne u sedište kad krenem da preparkiram kola. Naviklo dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, na selu...ali to je samo po seoskom putu....Uglavnom, uvijek koristimo sjedalicu...

Sada si me podsjetila- zadnja dva puta kada smo isli kod mm-ovih, on je stavio Mihu u svoje krilo, kada je isao makadamom prema kuci, kroz sumicu. Malac se odusevio i uzivio, bilo ga je super gledati, ali me je bilo strah, jer sam navikla da je njegovo mjesto u sjedalici, i do skoro ga nismo vadili iz nje, koliko god da putujemo. Za sve ostale puteve, i putovanja, nebitno koje duzine, koristimo sjedalicu- sto je sigurno, sigurno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve su o čari odrastanja...evo mene još uvijek "drže" sjećanja sjedenja na dedinom krilu na traktoru...to je nopisiv događaj.

Sjedalica je uvijek na I mjestu u drumskom saobraćaju. Međutim, napravimo mali izuzetak na toj seoskoj cesti, gdje se na makadamu ne može voziti više od 30km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamara sjedi za volanom od kapije do garaze, a meni u krilu kada nas ceka voznja kraca od 5 min. S obzirom da zivimo na selu i nije gust saobracaj, pa moze, ali kad krenemo za grad ili neka duza voznja obavezno je u svom sjedistu.

Bas kad smo isli za BiH, sto je skoro pet sati voznje, pocela je da nervozi. Bez obzira sto smo stali da se odmorimo. Ne voli da je svezana i da sjedi duze od pola sata, ali mi nije padalo na pamet da je vadim iz sjedista. Pogotovo kada sam odgldala neki spot u emisiji Sat na RTS-u, kako djeca lete kroz soferku pri naglom kocenju ako nisu vezana. Najezila sam se.

Par puta kad smo vozili svekru iz grada, ona je pocela da prigovara sto je Taske vezana, pa kako joj nije udobno..., pa da kod nje sjedi u krilu. Tad sam joj rekla da vise volim dijete koje je nervozno i vezano nego ono koje je mrtvo. Tad je prekinula sa zanovjetanjem! Bez obzira sto mm pazljivo vozi, nikad ne znas koja ti budala ide u susret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi njega kaznila 1000 e i vise mu nebi palo na pamet jer je to cista ludost ...

Bas tako,igraju se sa detetovim zivotom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovo vidjam svakodnevno.I za volanom i na motoru.Ja bih tom "roditelju"oduzela trajno vozacku dozvolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada nijednom nisam videla tako nešto. Ja lično ne bih ni mogla ni htela da vozim sa detetom u krilu. Bio je par puta na mestu suvozača, ali u svom sedištu, da ne bi ostajao sam pozadi. Ne može napred ni za kraće relacije, ne želim da ga učim na tako nešto.

Slažem se sa Zvonkom, treba povećati kazne za ovakve stvari, kao i za mnoge druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pritisak mi skace pri pomisli na to!!!

Da sam zakonodavac takve bi ljude kaznila ogromnom novcanom kaznom i poslala ih da ponovo polažu vozački!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na ovolikoj paznji posvecenoj ovoj temi :)

Sad cu ovo da istampam i da dam drugarici pa neka cita, a inace pripremila sam im neke snimke da gledaju.... pa ako im ne dopre do glave sta da im radim ja, a inace kada se mala rodila kupila sam joj kolica peg perego i u kompletu je izmedju ostalog bilo i auto sjediste...da nemaju pa da kaze covjek eto nemaju sta ce jadni...

Stvarno o ovome razmisljam danima i jutros kada sam isla na posao sam ih opet srela, kaze njen muz pa vozim polako... nije problem kako on vozi nego koja budala dolazi iz suprotnog smjera....stvarno je prometno ovdje kod nas, pogotovo ljeti, mada ni zimi nije nesto manja guzva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stvarno to ne volim.

pre par dana smo u gradu, na bulevaru -raskrsnica kod futoske obisli auto u kom je covek vozio 3 devojcice. sedele jesu nazada ali je sediste suvozaca bilo oboreno napred i one su skakale na sve strane, od toga je starija bila mozda malostarija od Luke a druge dve definitivno mladje od 3god.

Luku deda stavi u krilo kad idemo na plac i kad vec sa svih puteva skrenemo..

u pocetku me je to nerviralo ali ok, sto kazete to su sve cari detinjstva. on sam zna da mora da je u svom sedistu i sam seda i trazi da ga vezem. jos malo pa ce sam moci da se veze, sad nema snage dovoljno da pritisne. nekada kad smo kod mojih na selu pa ako idemo do sestre i neko sedi sa njim ja kao da ga ne vezem a on vice- nisi me vezala mozda ima policije negde!!!

najstroze bih kaznila ne postovanje zakona u saobracaju vezano za decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andrea,ne znam bas koliko ti je pametno da se mjesas u to...ti si vec par puta govorila za to i oni to nisu registrovali...cisto sumnjam da ce i sada registrovati...naprotiv,mogu te cak i nalijepiti sto se mjesas u njihova posla....

Složila bih se sa ovim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin UVEK sedi u svom sedistu. Navikli smo ga tako, najsigurnije je. Ovde je do 7 god obavezno sediste za decu i potpuno podrzavam. Neodgovorno je dete drzati za volanom, nisam ni za sedenje u krilu ali nisu svi u mogucnosti da kupuju sedista pa se tu ne bih mesala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andrea,ne znam bas koliko ti je pametno da se mjesas u to...ti si vec par puta govorila za to i oni to nisu registrovali...cisto sumnjam da ce i sada registrovati...naprotiv,mogu te cak i nalijepiti sto se mjesas u njihova posla....

okreni glavu na drugu stranu i cuti, najpametnije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

okreni glavu na drugu stranu i cuti, najpametnije..

Znam ali svaki put kad ih sretnem toliko me iznerviraju da je to strasno. Pricala sam i sa mm o tome pa mi je rekao da je bolje da dobro razmislim prije nego ista kazem. Hvala vam na savjetima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne volim to i ne praktikujem...deca sede pozadi, vezana ili ne, zavisi od dužine vožnje i da li je u pitanju manje naseljeno mesto ili više. Postoje zakoni i pravila i treba ih poštovati i radi sebe i radi drugih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, na selu...ali to je samo po seoskom putu....Uglavnom, uvijek koristimo sjedalicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad ga ne stavljam napred pa ni na najpustijem putu,posto ne vidim zasto bi se tome trebao uciti. Mesto mu je u njegovom sedistu pozadi i tu se zavrsava svaka prica.

Mene je tata kao malu stavljao napred kad idemo za selo na tom nekom seoskom putu , ali sad kad pogledam na to, nije mi bas neka uspomena,iskreno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovako drage moje da vas obavijestim... Prije neki dan su imali udes i to dok im je dijete sjedalo za volanom, hvala Bogu dragom sto nisu brzo vozili pa su malo udarili u auto ispred sebe, jer je ovak naglo zakocio, mala je udarila glavom u volan, ima masnicu na celu ali nista strasno, cista sreca.... nakon toga su dosli do mene i ispricali mi sta je bilo i rekli da su se uzasno prepali, i da im je zao sto me nisu poslusali... ja sam im rekla samo da mi je zao sto me nisu poslusali ranije jer je moglo i gore da bude, a onda mi je drugarica rekla da ja nisam jedina koja im je pricala da malu voze pozadi u sjedistu... policija ga je kaznila oduzimanjem vozacke na 6 mjeseci jer je malu vozio naprijed i on je odgovoran za stetu zato sto nije imao uskladjenu brzinu da na vrijeme moze da zakoci... neka su ga kaznili, trebali su i vise :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas idem kod mame i na ulici vidim kako su deda i baka u autu stavili jednu djevojčicu za volan sa dedom, djevojčica sva ozarena a ja se sjetim ove teme i skontam koji nenormalni ljudi .... stvarno su im godine popile mozak!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas idem kod mame i na ulici vidim kako su deda i baka u autu stavili jednu djevojčicu za volan sa dedom, djevojčica sva ozarena a ja se sjetim ove teme i skontam koji nenormalni ljudi .... stvarno su im godine popile mozak!!!

Uzas :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.