ispucale usne od cucle

odgovora

Objavljeno

Moj bebac ima mesec dana i od prvog dana ga dojim ali i dohranjujem sa bebilacom.Od kad je imao nedelju dana prvo mu se pojavio mali plih na sredinu usnice i nisam puno brinula mislila sam da je od flasice i da ce proci kad se navikne ali problem je u tome sto se to prosirilo na cijelu gornju i donju usnu tacno onoliko koliko stavlja cuclu u usta,blago je oteknuto,bijele je boje i na pojedina mjesta cak i ispucalo. Vidim da njemu to ne smeta ni kad sisa ni kad jede iz flasice ali mene brine da li ce ostati tako? Flasice i cucle mu redovno iskuvavam.

Da li je neka mama imala isti problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima mesec dana i od prvog dana ga dojim ali i dohranjujem sa bebilacom.Od kad je imao nedelju dana prvo mu se pojavio mali plih na sredinu usnice i nisam puno brinula mislila sam da je od flasice i da ce proci kad se navikne ali problem je u tome sto se to prosirilo na cijelu gornju i donju usnu tacno onoliko koliko stavlja cuclu u usta,blago je oteknuto,bijele je boje i na pojedina mjesta cak i ispucalo. Vidim da njemu to ne smeta ni kad sisa ni kad jede iz flasice ali mene brine da li ce ostati tako? Flasice i cucle mu redovno iskuvavam.

Da li je neka mama imala isti problem ?

Da ovo nije jedan od oblika alergijske reakcije? Jesi li možda pitala pedijatra za ovo? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi je lakse :))) Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sestra kaze da je sa sinom i cerkom imala isti problem, i da je to od sisanja, ne od flasice. To su gljivice iz mleka koje se detetu normalno skupljaju na jeziku u maloj kolicini. Treba da cistis grudi i bebino lice sa sodom bikarbonom rastopljenom u prokuvanoj vodi sa vatom ili stapocem. Posle i pre svakog jela. Moja sestra kaze da je to njoj pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mojo bebi se pojavio plih na sredini gornje usne.. Ona vrlo malo sisa, tako da bih rekla da je to pre od cucle :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sincic ima napucenu gornju usnicu i redovno mu se pojavljuje zuljcic, ali se osusi i otpadne posle par dana...onda se stvori ponovo i tako u krug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.