Zimnica

odgovora

Objavljeno

Papriku cu da pecem na dvoristu na rostilju , i to cim ujutru oci otvorim , vec je ociscena od kostica tako da mi to smanjuje posao , dok ja budem pekla on ce da uziva jer je celo jutro napolju , organizovacemo i dorucak u dvoristu , kad mu bude vreme za spavanje tad cu da meljem papriku , kuvam i rokam-krkam ... Ma kad sam pre nedelju dana pored njega uspela da okrecim sama kupatilo i kuhinju za 4 sata , spremicu i zimnicu pa makar gorelo sve :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Papriku nemoj ni slucajno da peces na rostilju ,jer ce vatra samo da je opali i da izgori,a neces moci da je oljustis.Ja sam tako prosle godine upropastila.

Najbolje ti je u rerni u vise plehova odjednom,ili ako ne mozes onda da nadjes neki lim napolju,nikako rostilj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Papriku nemoj ni slucajno da peces na rostilju ,jer ce vatra samo da je opali i da izgori,a neces moci da je oljustis.Ja sam tako prosle godine upropastila.

Najbolje ti je u rerni u vise plehova odjednom,ili ako ne mozes onda da nadjes neki lim napolju,nikako rostilj.

Ma samo je dobro pokrije da se potpari i ljusti se kao luda, znam i ja nesto :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto , sta bih ja bez vas :rolleyes:

Jos ja procitala da je najlepsi ukus kad se pece na rostilju pa kao ajd tako cu , taman da ne uskrnavim rernu ... Ok , ipak cu onda u rerni jer sam sklona pozarima pa je rostilj rizik za mene :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U rerni je najbolje,najcistije,ne izgori,a lepo se sa svih strana ispece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene moje ! Ajd ostavicu najgluplja pitanja za mamu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neces oskrnaviti :D rernu,a ako imas mozes u plehove da stavis pek papir da ne oskrnavis plehove,jer se nesto uzasno zalepi od one corbice iz paprike,pa moras da struzes jer ne moze normalno da se opere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam spremala zimnicu i nikad vise u mom zivotu ! Evo zaklinjem se javno !

Miva i Neuhvatljiva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam spremala zimnicu i nikad vise u mom zivotu ! Evo zaklinjem se javno !

Sta bi? :D

Ja nisam nikad pravila i ne verujem da cu. (mami sam pomagala par puta i videla kolika je to zajeb***)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eee ko mi je kriv sto nisam nikom pomagala , ne bi je ni ja pravila onda <_<

dve ture parika sam ugljenisala , napravila sam kao kisele paprike , dal je to meni uspelo znacu kad pocnu da se budjave ... a tek treba da ljustim papriku sutra koju sam danas pekla ( i jos pecem ) od 10h jutros :P

ma idi bre , nije ovo vredno ovolikog truda !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja ja se nebi bakcala sa ajvarom :D :D

eee ko mi je kriv sto nisam nikom pomagala , ne bi je ni ja pravila onda <_<

dve ture parika sam ugljenisala , napravila sam kao kisele paprike , dal je to meni uspelo znacu kad pocnu da se budjave ... a tek treba da ljustim papriku sutra koju sam danas pekla ( i jos pecem ) od 10h jutros :P

ma idi bre , nije ovo vredno ovolikog truda !

Rekla ti ja :P :P :P :P :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kasno sam videla, htela sam da ti kazem da nikako ne peces u rerni! :D

Nije isti ukus, a i ne mozes da kontrolises pecenje, uh, zao mi je te silne paprike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemoj da ljuštiš.

Ja jedino papriku pečem od sve zimnice, i to u rerni, kao Cicana, na pek papiru. I ne ljuštim ih, već ih potrpam u lonac da se potpare i u kesice u zamrzivač. Jako se lako ljušte kad ih odmrzneš, a plus ljuštiš samo jednu turu, ovako moraš da oljuštiš sve što hoćeš da zamrzneš.

Jedino što ih i ja čistim od koštica odma.

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopste mi nije jasno kako ne mozes da kontrolises pecenje,gde sama podesavas temperaturu,a na rostilju mozes.Ne kapiram?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grozdje ostavlja crno i belo u tegle,bude fenomenalno kao da ga jedes sveze,a ona corbica se pije kao kompot.

Ili sam omasila detalje oko grozdja ili ne kapiram :blink:

Hajde ponovo: sta radis sa grozdjem? :rolleyes:

Ma samo ti to ispeci ,oljusti i rokni u zamrzivac.Cele zime imas za przenje,da pravis sa belim lukom,za sataras,za pohovanje za sta hoces.

Ja samo ispecem u rerni, ostavim ih da se ohlade i tako cele u kese pa u zamrzivac. Iz zamrzivaca, kad se ohlade, lako se ciste i od ljuske i od peteljki i od semenki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili sam omasila detalje oko grozdja ili ne kapiram :blink:

Hajde ponovo: sta radis sa grozdjem? :rolleyes:

Ja samo ispecem u rerni, ostavim ih da se ohlade i tako cele u kese pa u zamrzivac. Iz zamrzivaca, kad se ohlade, lako se ciste i od ljuske i od peteljki i od semenki.

Da moze i tako.

Grozdje se pasterizuje.Bas je sad napravila mama crno domace,a hocu da mi ostavi i belo,lepse je.Nalije se neka smesa i pasterizuje se.Ide samo voda,secer i mozda jos nesto.Odlicno je ,a ona corbica je super kao sok.E sad jedino sto ide puno secera ko ga ne konzumira,njemu ne odgovara taj recept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze da se stavi fruktoza. Vidi kako radi pasterizaciju.

Ja znam samo za kisele krastavcice da napunim tegle po receptu, dobro zatvorim postavim ih u serpu okrenute naopako-na poklopac i pustim da vri 20 minuta. To je moj nacin pasterizacije krestavcica bez ikakvih dodataka i nikad mi nisu vrisnuli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona pasterizuje u elektricnom loncu za pasterizaciju,ali moze i tako.Samo nisam znala da se tegle okrecu naopako. :blink::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazi, grozdje mozes da ostavis u lozi(rakiji) pa ti ni ne treba pasterizacija :D

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc smo mm i ja ljustili paprike do ponoci ! Katastrofa :P Danas kuvam ajvar , dosta sam svezih iseckala pa zamrznula , napravila sam i oko desetak tegli kiselih paprika ..,. E volim sto je mm ucestvovao i video kakav je to pos`o ! I slaze se samnom da nije vredno tolikog truda ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopste mi nije jasno kako ne mozes da kontrolises pecenje,gde sama podesavas temperaturu,a na rostilju mozes.Ne kapiram?

Pa ko je rekao na rostilju ;) ja imam malo kube pa na njemu pecem, a ranije na bakinom smederevcu". Vidis kako kontrolises, NSanji zagorele :D ja lepo sednem pored kubeta i okrecem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ko je rekao na rostilju ;) ja imam malo kube pa na njemu pecem, a ranije na bakinom smederevcu". Vidis kako kontrolises, NSanji zagorele :D ja lepo sednem pored kubeta i okrecem :D

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije puno izgorelo , samo tri ture :D Od 6 :D

MA ljudi moji velika tegla ajvara kosta 400din , pa ne bi se vise patila , nema sile, al volim sto sam probala i sto znam da necu vise :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva ne racunaj mene ,ja sam piromnka poznata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.