Ešerihija

odgovora

Objavljeno

Šta ti rekla dr na rezultat? Da li ti je dala neku terapiju?

Ako nije, ne treba da brineš!

Ma nije mi dala ništa..nikada i ne daje..razmišljam se da dam urin na analizu u privatnoj labaratoriji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije mi dala ništa..nikada i ne daje..razmišljam se da dam urin na analizu u privatnoj labaratoriji..

Obavezno to uradi! I kad budeš uzimala rezultat, pitaj šta da radiš i da li postoji neka terapija. Kod nas u privatnoj laboratoriji radi i lekar, tako da mi uvek napiše terapiju, koja se podudara sa terapijom moje dr. Moja dr. ništa ne prepušta slučaju, uvek radim i dodatne analize!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno to uradi! I kad budeš uzimala rezultat, pitaj šta da radiš i da li postoji neka terapija. Kod nas u privatnoj laboratoriji radi i lekar, tako da mi uvek napiše terapiju, koja se podudara sa terapijom moje dr. Moja dr. ništa ne prepušta slučaju, uvek radim i dodatne analize!

Eh da su svi doktori profesionalni :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije mi dala ništa..nikada i ne daje..razmišljam se da dam urin na analizu u privatnoj labaratoriji..

Cudo ti nije dala uput za urinokulturu?! Tako je meni pisalo da imam dosta bakterija, a doktor mi kaze SVE JE DOBRO! Ja ga naterala da mi da uput, jer je samo to moglo da me smiri. Sva sreca, nije bilo potrebno leciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame..uzela jutros rezultate analize krvi i urina..nešto nisu baš kako treba..u urinu imam dosta fosfata i bakterije u masi..s obzirom da sam se i ranije borila sa ešerihijom, pretpostavljam da se opet pojavila, a brinu me ovi fosfati koji su se pojavili..ima li neka iskustva sa njima? :unsure:

A za ove fosfate nemam pojma. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cudo ti nije dala uput za urinokulturu?! Tako je meni pisalo da imam dosta bakterija, a doktor mi kaze SVE JE DOBRO! Ja ga naterala da mi da uput, jer je samo to moglo da me smiri. Sva sreca, nije bilo potrebno leciti.

Ma moja sreća u nesreći je ta što znam kakva je procedura sa ešerihijom..hehhe...uradiću urinokulturu i videćemo šta dalje..samo što bih ovog puta da izbegnem antibiotike..probaću sve prirodnim putem..dakle..brusnica, borovnica, voda, voda, voda :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno uradi urinokulturu u privatnom laboratoriju, da budes mirna! Osim brusnice i vode, pomaze kisela hrana, dakle malo jace zacini salatu! Pomazu i jogurti, kefiri, kiselo mlijeko! I izbjegavaj slatko! Hvala bogu da ja slatko ne volim, tako da se nisam trebala nicega odricat! I kada ti je sila odmah na wc, nemoj zadrzavat u sebi jer to pogoduje razvitku bakterija! Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno uradi urinokulturu u privatnom laboratoriju, da budes mirna! Osim brusnice i vode, pomaze kisela hrana, dakle malo jace zacini salatu! Pomazu i jogurti, kefiri, kiselo mlijeko! I izbjegavaj slatko! Hvala bogu da ja slatko ne volim, tako da se nisam trebala nicega odricat! I kada ti je sila odmah na wc, nemoj zadrzavat u sebi jer to pogoduje razvitku bakterija! Pozdrav!

Hvala ti puno na savetima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno uradi urinokulturu u privatnom laboratoriju, da budes mirna! Osim brusnice i vode, pomaze kisela hrana, dakle malo jace zacini salatu! Pomazu i jogurti, kefiri, kiselo mlijeko! I izbjegavaj slatko! Hvala bogu da ja slatko ne volim, tako da se nisam trebala nicega odricat! I kada ti je sila odmah na wc, nemoj zadrzavat u sebi jer to pogoduje razvitku bakterija! Pozdrav!

Je l` ovakva ishrana pomaze za bilo koje bakterije ili se odnosi samo za Escherichia coli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l` ovakva ishrana pomaze za bilo koje bakterije ili se odnosi samo za Escherichia coli?

Sve su ti bakterije na isti kalup heheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam urdila urinokulturu,izolovano su bakterije saprofitne flore,nasla sam da pise da je to normalno,ali za broj 50 000 bakterija ne znam, sutra idem kod lekara nadam se da ipak nije strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve su ti bakterije na isti kalup heheh

:D:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila privatno analizu urina..pokazalo..patogene bakterije nisu pronadjene..toliko o bolnici i njihovim analizama :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila privatno analizu urina..pokazalo..patogene bakterije nisu pronadjene..toliko o bolnici i njihovim analizama :angry:

Hahaha... strasno... Ko zna ciju mokracu su analizirali pa upisali tebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha... strasno... Ko zna ciju mokracu su analizirali pa upisali tebi.

Vala da znaš..t2418.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I postoji jedan proizvod u Hrvatskoj koji jako pomaze. Ja ga doduse nisam pila jer sam bila u Italiji tada, ali moje prijateljice koje imaju eserihiju goinama (i koje su vec postale imune na antibiotike) preporucuju ovaj prizvod. Tu vam je link pa pogledajte!

http://com.hok.hr/web/marinalab/acidosalus_forte_hr.html

Eto, nadam se da ce vam biti od pomoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da ne zaboravim, jedan mali savjet! Kad mi je rekao doktor da jedem malo vise kiselog onda sam se dosjetila da svaki put kad pijem vodu da u nju malo iscjedim limuna, tako da sam zaista i jela i pila kiselo! Ne treba puno limuna, samo malo ali bitno je da se ta limunada ne seceri! I zdravo je i kiselo! I dalje sam nastavila s tom navikom! Tako da se nadam da se eserihija nece vratiti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala da znaš..t2418.gif

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Popa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da ne zaboravim, jedan mali savjet! Kad mi je rekao doktor da jedem malo vise kiselog onda sam se dosjetila da svaki put kad pijem vodu da u nju malo iscjedim limuna, tako da sam zaista i jela i pila kiselo! Ne treba puno limuna, samo malo ali bitno je da se ta limunada ne seceri! I zdravo je i kiselo! I dalje sam nastavila s tom navikom! Tako da se nadam da se eserihija nece vratiti!!!

Neće..ešerihija nikako ne podnosi kiselo hehe.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prevencije radi svaki dan pojesti 5 do 6 suvih brusnica.To sam ja radila u trudnoci i samo jednom sam imala enterokoku.Samo su mi rekli da ne preterujem sa suvim brusnicama i da je dovoljno 5 do 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prevencije radi svaki dan pojesti 5 do 6 suvih brusnica.To sam ja radila u trudnoci i samo jednom sam imala enterokoku.Samo su mi rekli da ne preterujem sa suvim brusnicama i da je dovoljno 5 do 6

A sto? Ja pojedem po punu saku brusnica. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, koliko bakterija u mokraci moze da se izoluje, a da ne bude potrebno lecenje? Meni je izolovano 10.000 i dr. mi je rekao kako je to u redu i kako ne treba nista da pijem. Ja se nisam brinula za to dok nisam procitala neke ruzne stvari zbog nemarnosti doktora, a sad samo na to mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, koliko bakterija u mokraci moze da se izoluje, a da ne bude potrebno lecenje? Meni je izolovano 10.000 i dr. mi je rekao kako je to u redu i kako ne treba nista da pijem. Ja se nisam brinula za to dok nisam procitala neke ruzne stvari zbog nemarnosti doktora, a sad samo na to mislim.

Do 10 na 3 se ne primenjuje lečenje..sve preko toga zahteva terapiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tolerantno je do 3, mada doktor ni kod mene nije reagovao terapijom iako je bilo 7. A od pocetka trudnoce "me truje" sa nekim cajem za trudnice, protiv bakterija u mokraci " Josif Pancic", i nije los , poslednji nalaz mi je skroz ok, ali je odvratan za popiti. pih pih pih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.