Ešerihija

odgovora

Objavljeno

u 20.nedelji sam u nalazu cervikalnog brisa otkrila eserihiju na grlicu materice. koliko je to opasno? ako neko ima iskustva neka pise!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam staphilococus, ali to nije strasno, tu su ilaktobacili koji se bore protiv toga i sad posle par meseci od otkrica sam dobila vaginalete MacMirror Complex.

Za esheriu ne znam, bas i nije bezopasno, mislim mora se izleciti do porodjaja da se beba ne bi zarazila pri izlasku, samo to je ...

a nije ti dato nista za to???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ух, мени се све то појавило пар дана пред порођај, ваљда ми је пао имуни систем и хоп: ешерихија, кандида, неке коке .. полудела сам јер је опасно за вагинални порођај. Па сам примала ињекције Лонгацефа једно 5 дана до порођаја и после пар дана, а кући сам узимала Цефалексин (ништа на своју руку).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To i ja kazem, moze se srediti, nista strasno, ali se ne sme samo tako ostaviti

Sto bih ja rekla Ne bih bas da uzgajam neke gljivice i kokice, pa da se sredi na vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u 20.nedelji sam u nalazu cervikalnog brisa otkrila eserihiju na grlicu materice. koliko je to opasno? ako neko ima iskustva neka pise!!!!!!!!!!

Polako, imaš sasvim dovoljno vremena da se izlečiš pre porođaja.

Zamisli moju frku kad su mi u cervikalnom i vaginalnom brisu u 9. mesecu nađene : kandida, ešerihija koli i streptokoke grupe B !

Dobila sam terapiju i na pola ture lečenja porodim se !

Beba je odmahpreventivno dobial inekcije kristacilina, a ja udarne doze penicilina.

Hvala Bogu, sve je ispalo dobro na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa daaaa, nema frke ako imas vremena do porodjaja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene puno na razmeni iskustva, mnogo mi znaci!!!!!!!!!!!!

dobila sam palitreks da pijem i kanesten vaginalete 3 kom.

savetovali su me da pijem brusnicu- uvece jednu kk potopim u vodu , a ujutro pojedem i popijem tu vodu. takodje pijem i uvim caj bar 2 renke dnevno.

krvna slika mi je veoma dobra a nikad nije bila (123 hemoglobin) i mislim da je to zbog brusnice.

idem kod doktorke tek 8.4. pa cu videti sta dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, pojavio mi se sekret ali vrlo malo. Uradila sam vaginalni bris i piše mi ovako:

"...izolovani su Diphteroidni bacili u 1/3 kulture"

Nema Candide niti bilo koje druge bakterije.

Može li mi neko reći šta je ovo. Tražila sam po internetu i ništa. A pregled kod doktorke mi je zakazan za tek sredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, pojavio mi se sekret ali vrlo malo. Uradila sam vaginalni bris i piše mi ovako:

"...izolovani su Diphteroidni bacili u 1/3 kulture"

Nema Candide niti bilo koje druge bakterije.

Može li mi neko reći šta je ovo. Tražila sam po internetu i ništa. A pregled kod doktorke mi je zakazan za tek sredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam sta je to !!!!!!!!!!!!! nadam se da nije nista strasno. moraces sacekati pregled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam kod doktorke i za ove moje bakterije mi je rekla da ne predstavljaju apsolutno nikakvu opasnost i da to ustvari nije ništa. Kao i da ne postoje! Mogu vam reći da se sada psihički bolje osećam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jako mi je drago !!!!!!!!!!

i ja sam danas ponovo radila cervikalni bris zbog e. koli.

imam kontrakcije na zadnjem zidu materice.

beba je jaaako aktivna. doktorka je jedva uspela da izmeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ste vec raspravljale na ovu temu, ali nova sam i imam problem. U 7mom tjednu nalaz urina je pokazao prisutnost bakterija, i to escherichie coli, 10 na 5tu, pa mi je doktor propisao antibiotike, caj od brusnice, puno tekucine itd... Sljedeci pregled mi je za 2 tjedna kad se vratim za Zagreb iz italije, tada cu napraviti ponovo urinokulturu i nadam se da te bestije vise nece biti!!! Ima li netko iskustva s tim cudom i neki savjet? Svako iskustvo ce biti od pomoci!!! Pozdrav od vase pope iz oblacne Italije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje, zar nitko nije imao ovaj problem? Mislim, nadam se da nije! Ali ako neko nesto zna da mi napise kako joj je prosla terapija... pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala E. colli u tom periodu. Desava se cesto, jer imunitet na pocetku trudnoce obicno padne.

Pila sam palitrex, cajeve i proslo je.

Ne sekiraj se, nista strasno. Proci ce!!

Trudnice cesto pate od urinarnih infekcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

potopi 1kk brusnice u 1dl vode uvece i ujutru na prayan stomak popiti i pojesti .

pij uvin caj i dosta tecnosti.

i ja sam imala isti problem i resen je na ovaj nacin.

veliki pozdrav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam proveravala KS i mokracu i u mokraci su mi pronadjene neke bakterije. Doktor mi rece da je verovatno to sve u redu i da nemam razloga da brinem, ali mi je ipak dao uput da mi se proveri urinokultura. Ja se malo sekiram zbog toga :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PIj što više tečnosti, izbegavaj slatkiše i možeš svakog jutra radi ojačavanja imuniteta, u čašu vode rastvoriti 10 kapi propolisa..to mi je jako pomoglo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista :) Imam staphilococus, ali da ne predstavljaju nikakvu opasnost i da nema potrebe ni za kakvim lekovima :) UH! Odmah mi je lakse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista :) Imam staphilococus, ali da ne predstavljaju nikakvu opasnost i da nema potrebe ni za kakvim lekovima :) UH! Odmah mi je lakse :)

To je super Takilend..čak šta više nekada lekovi više znaju da štete nego same bakterije..bitno je da je sve prošlo ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje, dobila nalaz urina prosu sedmicu! Cist ko suza!!!! Hvala na savjetima! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super popa..sada samo oprezno i izbegavaj slatkiše koliko možeš..oni stvaraju pogodno tle za ešerihiju :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh... ali kako izbeci slatkise?! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame..uzela jutros rezultate analize krvi i urina..nešto nisu baš kako treba..u urinu imam dosta fosfata i bakterije u masi..s obzirom da sam se i ranije borila sa ešerihijom, pretpostavljam da se opet pojavila, a brinu me ovi fosfati koji su se pojavili..ima li neka iskustva sa njima? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame..uzela jutros rezultate analize krvi i urina..nešto nisu baš kako treba..u urinu imam dosta fosfata i bakterije u masi..s obzirom da sam se i ranije borila sa ešerihijom, pretpostavljam da se opet pojavila, a brinu me ovi fosfati koji su se pojavili..ima li neka iskustva sa njima? :unsure:

Šta ti rekla dr na rezultat? Da li ti je dala neku terapiju?

Ako nije, ne treba da brineš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.