Radosnica

odgovora

Objavljeno

Drage zene, hocu da kupim radosnicu za moju devojcicu (dobro sam se setila....nakon 3 meseca). Gledala sam u par knizara, i izbor je zaista ogroman....do te mere da ih je nemoguce sve prelistati. Postoje neke samo za prvu godinu, pa za dve godine, pa cak i do 7 godina! Zanima me koju ste vi radosnicu odabrale za vase dete? Drugarica mi je rekla da je lepa neka sa pesmama J.J.Zmaja, ali na nju jos nisam naletela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti tu ne mogu pomoci,jer nisam kupovala.

Posto kada sam ja radjala prvo dete sve te radosnice koje sam gledala su imale neki da kazem izbor situacija i dogadjaja sa kojim se ja nisam u potpunosti slagala,a nije imao neke koje su meni vazne,ja sam lepo kupila lepu svesku i u njoj pocela po mesecima da unosim sve sto sam ja smatrala da je vazno.I tako za svu decu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene, hocu da kupim radosnicu za moju devojcicu (dobro sam se setila....nakon 3 meseca). Gledala sam u par knizara, i izbor je zaista ogroman....do te mere da ih je nemoguce sve prelistati. Postoje neke samo za prvu godinu, pa za dve godine, pa cak i do 7 godina! Zanima me koju ste vi radosnicu odabrale za vase dete? Drugarica mi je rekla da je lepa neka sa pesmama J.J.Zmaja, ali na nju jos nisam naletela.

I ja imam radosnice :D cak dve :lol: i takodje sam cula za tu sa stihovima J.J. Zmaja ali je nazalost oba puta nisam pronasla :(. Moje obe su do 7 godina, ali moram priznati da sam sa piskaranjem Vecine radosnice zabusavala skoro godinu dana (period od 3-4 god) a onda se rodio bata t.j. stigla jos jedna radosnica tako da sada redovno pisemo.

p.s. ja jos uvek cuvam svoju radosnicu koju je pisala moja mama sa sve pramenom kose :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam radosnice :D cak dve :lol: i takodje sam cula za tu sa stihovima J.J. Zmaja ali je nazalost oba puta nisam pronasla :(. Moje obe su do 7 godina, ali moram priznati da sam sa piskaranjem Vecine radosnice zabusavala skoro godinu dana (period od 3-4 god) a onda se rodio bata t.j. stigla jos jedna radosnica tako da sada redovno pisemo.

p.s. ja jos uvek cuvam svoju radosnicu koju je pisala moja mama sa sve pramenom kose :wub:

Moja mama nije pisala nista,a secanje joj vec slabi. A sto se pramena tice,evo ja sam svima izlepila pramen od prvog sisanja i svima je ista nijansa kose...

Eto koliko je to lepo da se radi za decu..koliko je to posebno tebi mama Swat divna i draga uspomena koju ti je mama ostavila :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama nije pisala nista,a secanje joj vec slabi. A sto se pramena tice,evo ja sam svima izlepila pramen od prvog sisanja i svima je ista nijansa kose...

Eto koliko je to lepo da se radi za decu..koliko je to posebno tebi mama Swat divna i draga uspomena koju ti je mama ostavila :wub:

Upravo :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja je nemam, zapamtila sam kad je bebcu izašao prvi zub, kog je dana rekao prvu reč, prohodao i još gomilu detalja...

Imali smo neku knjižicu - tj. sveščicu krenula da pišem pa stala.

Ja se radosnice nisam ni setila dok nisi baby pomenula ovde. :rolleyes:

Mogla bih da pogledam šta ima po knjižarama, pa kupim neku, i popunim je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Bebin Spomenar, tako bas pise. na koricama je slika od nekog malog leoparda, mace i mede valjda. a ima i jedna beba. mnogo mi se svidjaju slike i prazna mesta za popunjavanje unutra. prva godina je bas, bas detaljna, druga onako. postoje mesta za razne fotografije, tipa sa zimmovanja,letovanja, slika decije sobe i td...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene, hocu da kupim radosnicu za moju devojcicu (dobro sam se setila....nakon 3 meseca). Gledala sam u par knizara, i izbor je zaista ogroman....do te mere da ih je nemoguce sve prelistati. Postoje neke samo za prvu godinu, pa za dve godine, pa cak i do 7 godina! Zanima me koju ste vi radosnicu odabrale za vase dete? Drugarica mi je rekla da je lepa neka sa pesmama J.J.Zmaja, ali na nju jos nisam naletela.

Mi imamo tu sa pesmama, prelepa je. Kupili smo je u Aksi. A na poklon smo dobili jos dve, i one su preslatke, mada vise za devojcice, nekako su takve ilustracije, a i ima puno sljokica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbor je zaista ogroman, a ja sam tako neodlucna po prirodi, pa mi i izbor radosnice tesko pada :) Sve su lepe na svoj nacin, a opet ni jedna me nije fascinirala!

Pogledacu jos malo po knjizarama, pa vam javljam koju sam izabrala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luki sam kupila neku bas lepu, tada je bila najlepsa od onoga sto je bilo u ponudi, pa je i od opstine dobio jednu pa sam tako uporedo pisala dve. Stefanu sad nisam kupovala u porodilistu smo dobili jer je bila nedelja crvenog krsta pa u njihovom paketu je bila.

iskreno mislim da nije toliko bitno "pakovanje" koliko da se te neke bitne stvari sacuvaju od zaborava i nekako ovekovece.

sto kaze Joka, makar ih pisati u svesku.

u pocetku sa Lukom nisam bila lenja pa sam mu vodila i dnevnik, ali kako su obaveze postajale sve vece tako sam vremenom prestala.

ja nemam ali mm ima svoju radosnicu koju je sveki pisala. stara je, lepa, debele punjene korice, takvih vise nema..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo radosicu sa J.J.Zmaj pesmama, bila mi je najlepša u ponudi, trudila sam se da sve popunim, ali ima propusta... :(

Ja imam moju radosnicu u kojoj je mama pisala i bratova "dešavanja" samo olovkom druge boje, tako da je to naša zajednička radosnica :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luki sam kupila neku bas lepu, tada je bila najlepsa od onoga sto je bilo u ponudi, pa je i od opstine dobio jednu pa sam tako uporedo pisala dve. Stefanu sad nisam kupovala u porodilistu smo dobili jer je bila nedelja crvenog krsta pa u njihovom paketu je bila.

iskreno mislim da nije toliko bitno "pakovanje" koliko da se te neke bitne stvari sacuvaju od zaborava i nekako ovekovece.

sto kaze Joka, makar ih pisati u svesku.

u pocetku sa Lukom nisam bila lenja pa sam mu vodila i dnevnik, ali kako su obaveze postajale sve vece tako sam vremenom prestala.

ja nemam ali mm ima svoju radosnicu koju je sveki pisala. stara je, lepa, debele punjene korice, takvih vise nema..

Mi smo jednu dobili od opstine a kasnije smo dobili jos jednu na poklon,sa debelim koricama i sa mnogo zanimljivih stvari,nema sanse da se pocepaju ili tako nesto.Stvarno je super pa sam ja uporedo pisala obe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na kraju kupila tu sa pesmama J.J.Zmaja.

Nisam bas fascinirana kako izgleda, ali morala sam da presecem i da kupim neku....dosadilo mi razgledanje. Roze je boje (za devojcice), i kao ukoricena je, i kada se otvori sa jedne strane je radosnica, a sa druge kao mali foto album. A crtezi u radosnici me podsecaju na kjnigu koju sam ja imala kada sam bila mala, zove se Riznica. Ne znam da li su isti, ili slicni ti crtezi, ili mene samo podsecaju na moje detinjstvo.... Sad bas razmisljam, imam preko hiljadu fotografija nase bebe, a ni jednu fotografiju nismo uradili, sve su nam na kompijuteru..... Taman cu sada za radosnicu da uradim neke fotkice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili ovu... um6-images.jpg

u principu popunili smo je (ostalo je par stvari vezano za krštenje i sl.) tako da ovih dana tragam za nekom lepom većom sveskom (sa tvrdim koricama i da je u koferčiću) koju ću sama koristiti da vodim Emilijin dnevnik. Tu bih trebala da lepim svaku džidžabidžicu (od nekih šarenih omota npr prva žvakaća guma do prvih ulaznica u bioskop ili pozorište...). Planiram da bude po sisetmu "prozorčića" (kao ova prva što smo dobili) odnosno da svaki prozorčić nosi neku uspomenu vezanu za taj događaj koji bih opisala na toj strani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva cekam nasu prvu radosnicu :rolleyes: Ima ih svakakvih,pa cu izabrati neku lepu,a sve su lepe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam na netu neku radosnicu koja sadrzi par knjizica i neke fiokice za zubice, pupak, narukvicu sa rodjenja... Ali sada ne mogu da je nadjem. Da li je neko jos video tako nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam na netu neku radosnicu koja sadrzi par knjizica i neke fiokice za zubice, pupak, narukvicu sa rodjenja... Ali sada ne mogu da je nadjem. Da li je neko jos video tako nesto?

Ja za to 1. put čujem... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače i mi imamo radosnice...neke najobičnije, Anja je dobila od bake kada se rodila, a Aleksi sam ja kupila...one su do 7 godina, tj. do polaska u školu. Popunjavam redovno...a i mm i ja imamo svoje radosnice...to mi je najlepša "knjiga" koju čitam svaki put sa istim oduševljenjem...

Mišljenja sam da nije bitan kavalitet radosnice, već vaš način popunjavanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam na netu neku radosnicu koja sadrzi par knjizica i neke fiokice za zubice, pupak, narukvicu sa rodjenja... Ali sada ne mogu da je nadjem. Da li je neko jos video tako nesto?

Znam na sta mislis. Jana je to dobila za prvi rodjendan. Mislim da ima da se kupi u bolje snabdevenim knjizarama i decijim robnim kucama. Mislim da ima u BEBOLOG- u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam na sta mislis. Jana je to dobila za prvi rodjendan. Mislim da ima da se kupi u bolje snabdevenim knjizarama i decijim robnim kucama. Mislim da ima u BEBOLOG- u

Da, sigurna sam da postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam kupila disnijevu radosnicu ima u roze i plavoj boji i jako mi se svidja..

decaci.pngdevojcice.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene grize savest na ovoj temi! Za prvu cerku sam pisala sve u radosnicu, bas sve, od zubica do pelena, reci, izgovora... a za drugu nista, popunila sam samo datum rodjenja i jos neke osnovne stvari...

Moram to sesti i napisati sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene, hocu da kupim radosnicu za moju devojcicu (dobro sam se setila....nakon 3 meseca). Gledala sam u par knizara, i izbor je zaista ogroman....do te mere da ih je nemoguce sve prelistati. Postoje neke samo za prvu godinu, pa za dve godine, pa cak i do 7 godina! Zanima me koju ste vi radosnicu odabrale za vase dete? Drugarica mi je rekla da je lepa neka sa pesmama J.J.Zmaja, ali na nju jos nisam naletela.

ima ovako nesto i meni se b as svidelo

radosnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OVO JE PRELEPO I MORACU DA JE KUPIM

KOMPLET KNJIGA OD OSAM RADOSNICA

c1i-bebina.jpg

Cena: 2450.00din / Sa popustom i do: 1837.50din

O knjizi

Izuzetan komplet!

Osam knjiga radosnica koje treba da popunite kako biste sačuvali sve bebine uspomene, od fotografija do prvih „bisera“...

1 - Bila jednom jedna beba...

2 - Dnevnik moje mame

3 - Predstavljam vam svoju porodicu

4 - Šta su rekli... Čestitke prijatelja

5 - Ja kao sasvim mala beba

6 - Malo-pomalo rastem (sa metrom za merenje bebe)

7 - Kad sam prvi put...

8 - Moje slike iz meseca u mesec

I fioka u kojoj se nalaze:

- koverat za čuvanje bebinog prvog pramena kose;

- kutijica za mlečne zubiće;

- 6 nalepnica za predmete koje ćete ostaviti za uspomenu.

Milica_Jovanovic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iLI OVAKO NESTO

ixm-k1i54v.jpg

1449,00 DIN

Opis:

Počnite na vreme da opisujete, beležite i spasavate od zaborava najradosnije trenutke trudnoće i bebinih prvih dana: trenutak kada ste saznali da ćete postati mama (ili tata), vaš prvi ultrazvuk, dan kada ste prvi put osetili njene pokrete u stomaku, dolazak bebe na svet, prve fotografije, prve goste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.