Вантелесна оплодња за жене без партнера

odgovora

Objavljeno

Au kakvih ovde sve gluposti ima. Zasto bih ja bila osudjena da ceo zivot budem sama i da se ne ostvarim kao majka? A sta da je neki moj decko ..... pre vremena, pa da sam slucajno ostala trudna pa me posle recimo ostavio. Sta onda? Trebalo bi da odem na abourtus jel? Samo zato sto bi dete odraslo bez oca? Pa sta! Ja cu barem vantelesnom znati da je otac mog deteta zdrav ako nista drugo, i moje dete bice zeljeno a ne slucajno. Vantelesna oplodnjo dolazim! I to naravno inostranstvo, gde u jednoj Srbiji da nadjes podrsku i strucnost.

Cestitam na hrabrosti i zelim ti sve najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da svako koje kompetentan za odgajanje deteta, svako ko dete voli, zeli i pruza maksimalnu brigu, ljubav, paznju i mudrost, pa makar bio i sam, treba da dobije sansu za roditeljstvo.

Potpis!

Какав је смисао теме ако не постоје различита мишљења?

Поента и јесте да се размењују мишљења и када се не слажемо, можда ипак неко нешто ново сазна и донесе некакву одлуку.

Ја нисам за такав вид остваривања "родитељског" права. Јесам уколико постоји могућност између мушкарца и жене, потпомогне вто али, да ето, како се коме наврне да рађа децу, то никако нисам. То је себично. Из те себичности, шта може да се све изроди то је страшно (сигурно, има и добрих примера, али и лоших). Шта ако је тој жени, данас хоће да има дете, обави вто, и после неког времена ипак схвати да то није за њу, па реши да га се "отараси" ??? То је из истих побуда, себичности, пре свих.

Друго, ако тако кренемо, сада је то некакво право, а сутра ће и хомосексуални парови да траже исто. Па ће полако и педофили да траже неко своје право, па некрофили итд, томе нема краја.

У осталом, колико ја знам, жена "намирише" мушкарца, осети потребу и постане мајка, тако је природа то регулисала и сви знамо како смо добили своје бебице. Једностано, страст, љубав, пажња... На жалост, у савременом свету, све се изменило, постало материјално, не трпељивост међу људима, па после на пример зајдничког више годишњег живота, "схвате" да не могу заједно да "функционишу". А живот је борба, рад, тежак, без предаха, а нико неће да се одркне своје "комоције". Мушкарац хоће да излази на утакмице, да иде на пецање, да купи нови ауто, а жена, жена хоће нпр. путовања, лагодан живот, да не спрема храну, да се виђа са другарицама итд (то су неки од примера, сигурно свако од нас имам неку своју "забаву" којом би да замени "робовање" кући а не схвата да је "робовање" у кући најлепши и најплеменијти задатак који може да се постави испред човека).

диктатура слободног времена

Неко је дао пример из серије Др Хаус, како она Др Кади не може да нађе партнера... То би требало да буде добар пример али није. Она не може да нађе партнера јер РАДИ пуно, а већ има доста година! То није систем вредности који заслужује пажњу, то је још једна у низу обамана у "цивилизованом" свету. Слобода којој тежимо на крају се испостави као најгоре ропство.

Зато, нека природа регулише ток догађаја, нека се деца рађају из љубави, нека буде бар мало више пажње према ближњима, треба да буде више и поштовања према прецима и из тога ће се родити пажња и жеља за усавршавањем потомака ...

Свакоме желим да осети праву љубав, родитељску, али, некоме није суђено, на жалост и ако је тако "записано" нека тако остане.

Свако добро

Brate slatki, nekad mi se stvarno cini da si rodjen u pogresnom vijeku.

Au kakvih ovde sve gluposti ima. Zasto bih ja bila osudjena da ceo zivot budem sama i da se ne ostvarim kao majka? A sta da je neki moj decko ..... pre vremena, pa da sam slucajno ostala trudna pa me posle recimo ostavio. Sta onda? Trebalo bi da odem na abourtus jel? Samo zato sto bi dete odraslo bez oca? Pa sta! Ja cu barem vantelesnom znati da je otac mog deteta zdrav ako nista drugo, i moje dete bice zeljeno a ne slucajno. Vantelesna oplodnjo dolazim! I to naravno inostranstvo, gde u jednoj Srbiji da nadjes podrsku i strucnost.

Svakatebi cast! Zelim ti uspjeh iz prvog puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpis!

Brate slatki, nekad mi se stvarno cini da si rodjen u pogresnom vijeku.

Svakatebi cast! Zelim ti uspjeh iz prvog puta.

Hvala vam svima na podrsci! :) Sada sam u fazi prikupljanja i slanja rezultata, sve ide po planu. Kontaktiram stalno sa klinikom Embryolab, pisem im na srpskom i dobijam odgovor na srpskom. Imaju nekog zaduzenog za Srbiju i to je super. Za sada su zadovoljnim mojim opstim stanjem.

Puno pozdrava svima i pisem Vam kad bude novosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na podrsci! :) Sada sam u fazi prikupljanja i slanja rezultata, sve ide po planu. Kontaktiram stalno sa klinikom Embryolab, pisem im na srpskom i dobijam odgovor na srpskom. Imaju nekog zaduzenog za Srbiju i to je super. Za sada su zadovoljnim mojim opstim stanjem.

Puno pozdrava svima i pisem Vam kad bude novosti!

Držim ti palčeve, samo napred! I obaveštavaj nas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milavanila, imas i moju potpunu podrsku, navijam da sve uspe i cekam tvoje detaljne informacije.

I da se sto duze druzimo na Bebcu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo javljam vam se sa malo vise vesti. Nije me bilo ovih dana, jurila sam i zurila da skupim rezultate. Evo ovako ukratko, obavila sam klasican ginekoloski pregled, sa pap testom, i sl, krvnu sliku, rh faktor i grupa mi je ponovo odredjena, onda, amh, hormoni, t3,t4,tsh, i svi rezulatati su mi dobri, u granicama normale jel. E onda odabrala sam dragog :P navela sam zeljenu visinu, boju kose i ociju. I bitno je da nam se podudara krvna grupa. Poslala sam sve rezultate i sad cekam da mi odobre terapiju, i da mi naidje sledeci ciklus pa da krenem sa hormonima. Za sad je sve super, u embryolabu imaju zenu koja govori srpski i sa njom sam se dogovarala oko svega. Vidi se da znaju sta rade i bas nisam imala nekih poteskoca bez obzira sto su u Solunu a ja ovde. Zadovoljni su mojim rezultatima i misle da ce biti dosta jajnih celija za oplodnju pa ako bude razmisljam se da neke i zamrznem za drugi put. Nikad se ne zna. :)))

Kako ste vi? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milavanila,hvala sto nas obavestavas o ulasku u proceduru!

Uz tebe smo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super milavanila, za sada sve tece glatko :)

Kazi mi, jel tvoj "dragi" ostaje anonimam ili ti pokazu slike ili tako nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dajem punu podršku ženama koje su bez partnera i žele bebu. Nekada je to bila tabu tema i bio bi problem objasniti deci kada odrastu kako su nastala. Sada a i u budućnosti to neće predstavljati problem. Najsrdačnija podrška! Samo napred milavanila! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi prijatelji,

hvala vam svima koji ste ovde uz mene i dajete mi punu podrsku, cak vecu nego neki moji prijatelji ovde.

E pa......imam divne vesti!!! .... :) Trudna sam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Izvinjavam se svima sto me nije bilo tako dugo, razlog je taj sto sam jurila papire za trudnicko i otisla iz grada kod majke da se sklonim od stresa.

Sve je proslo fantasticno dobro i evo sad cekam bebicu. JA mama?! hiihihihihih

A tata je visok smedj sa braon ocima, grk...toliko znam.....:)

Puno vas ljubim sve i zelim vam da svi iskusite ovaj divan osecaj.

Mila

Ja dajem punu podršku ženama koje su bez partnera i žele bebu. Nekada je to bila tabu tema i bio bi problem objasniti deci kada odrastu kako su nastala. Sada a i u budućnosti to neće predstavljati problem. Najsrdačnija podrška! Samo napred milavanila! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi prijatelji,

hvala vam svima koji ste ovde uz mene i dajete mi punu podrsku, cak vecu nego neki moji prijatelji ovde.

E pa......imam divne vesti!!! .... :) Trudna sam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Izvinjavam se svima sto me nije bilo tako dugo, razlog je taj sto sam jurila papire za trudnicko i otisla iz grada kod majke da se sklonim od stresa.

Sve je proslo fantasticno dobro i evo sad cekam bebicu. JA mama?! hiihihihihih

A tata je visok smedj sa braon ocima, grk...toliko znam.....:)

Puno vas ljubim sve i zelim vam da svi iskusite ovaj divan osecaj.

Mila

ČESTITAM!!! Sada da nam se javljaš u temama za trudnice! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguce da sve koristite slatku pavlaku? :blink:

Dragi prijatelji,

hvala vam svima koji ste ovde uz mene i dajete mi punu podrsku, cak vecu nego neki moji prijatelji ovde.

E pa......imam divne vesti!!! .... :) Trudna sam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Izvinjavam se svima sto me nije bilo tako dugo, razlog je taj sto sam jurila papire za trudnicko i otisla iz grada kod majke da se sklonim od stresa.

Sve je proslo fantasticno dobro i evo sad cekam bebicu. JA mama?! hiihihihihih

A tata je visok smedj sa braon ocima, grk...toliko znam.....:)

Puno vas ljubim sve i zelim vam da svi iskusite ovaj divan osecaj.

Mila

Čestitam na trudnoći.

Imam par pitanja za tebe, naravno, ne moraš mi odgovoriti ako nećeš.

Kako će se otac deteta voditi u krštenici? Kao nepoznat ili imaš podatke o njemu?

Da li još neka žena ima pravo na uzorak istog donora - odn. da li se može desiti da tvoje dete ima još polubraća ili sestara?

Pretpostavljam da o tome još ne razmišaljaš, ali kakav ćeš stav zauzeti kad se dete bude zanimalo za oca i jednog dana, kad poraste, poželi da ga nađe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milavanila, imas i moju podrsku! Cestitam ti i zelim laku trudnocu! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi prijatelji,

hvala vam svima koji ste ovde uz mene i dajete mi punu podrsku, cak vecu nego neki moji prijatelji ovde.

E pa......imam divne vesti!!! .... :) Trudna sam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Izvinjavam se svima sto me nije bilo tako dugo, razlog je taj sto sam jurila papire za trudnicko i otisla iz grada kod majke da se sklonim od stresa.

Sve je proslo fantasticno dobro i evo sad cekam bebicu. JA mama?! hiihihihihih

A tata je visok smedj sa braon ocima, grk...toliko znam.....:)

Puno vas ljubim sve i zelim vam da svi iskusite ovaj divan osecaj.

Mila

Čestitam ti! Uživaj u trudnoći i kuckaj više sa nama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi prijatelji,

hvala vam svima koji ste ovde uz mene i dajete mi punu podrsku, cak vecu nego neki moji prijatelji ovde.

E pa......imam divne vesti!!! .... :) Trudna sam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Izvinjavam se svima sto me nije bilo tako dugo, razlog je taj sto sam jurila papire za trudnicko i otisla iz grada kod majke da se sklonim od stresa.

Sve je proslo fantasticno dobro i evo sad cekam bebicu. JA mama?! hiihihihihih

A tata je visok smedj sa braon ocima, grk...toliko znam.....:)

Puno vas ljubim sve i zelim vam da svi iskusite ovaj divan osecaj.

Mila

Cestitam! Svaka cast!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad citam prvi put ovu temu.

Onog pecinskog coveka ne zelim da komentarisem. Sva sreca pa on svoje stavove moze da si zabije u .... posto njegovo misljenje nema nikakvog uticaja na realnost. U svetu je ovo cesta pojava vec odavno.

Podrzavam zene koje zele da postanu majke, bilo kojim putem, i to je meni stajalo u perspektivi kao opcija, ukoliko ne nadjem odgovarajuceg partnera, tj osobu koju volim, i sa kojim zelim porodicu i sve po redu, srecom nasla sam i nije bilo potrebe za tim.

Ali da nisam nasla, ne bih se sigurno udala za prvu budalu koja naidje da bih imala decu, nego bih otisla lepo u banku sperme..

Muskarci valjda ljubomorni sto mi bez njih mozemo sve a oni bez nas mogu samo da se slikaju..pa zato toliko negativnosti na ovoj temi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je vrlo zanimljiva tema, nisam ni videla da postoji :blink: U principu se slažem sa Hellen, biti majka nije baš najjednostavnija stvar na svetu i podržavam svaku ženu koja to želi. Doduše, ne podržavam baš sve načine na koji žene to postižu. Vantelesna oplodnja mi je u redu, jer ti muškarci koji su donirali spermu su to uradili svesno i znaju da će negde na svetu verovatno imati potomke, ali mi recimo nije u redu da žena hajde da tako kažem iskoristi nekog muškarca samo za potomstvo i nikad mu to ne kaže. To mi nekako nije fer, šta znam. Isto kao što ja imam pravo da imam decu s kim i onda kad to želim, tako imaju i muškarci.

Lično ne bih svesno rađala dete koje neće imati oca, smatram da nemam pravo da dete lišavam jednog roditelja zato što se meni tako hoće, ali kao što rekoh svako ima svoje razloge i to je definitivno bolje nego imati bilo kakvog oca ili nekog ko je u životu dece samo fizički prisutan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.