Вантелесна оплодња за жене без партнера

odgovora

Objavljeno

Какав је смисао теме ако не постоје различита мишљења?

Поента и јесте да се размењују мишљења и када се не слажемо, можда ипак неко нешто ново сазна и донесе некакву одлуку.

Ја нисам за такав вид остваривања "родитељског" права. Јесам уколико постоји могућност између мушкарца и жене, потпомогне вто али, да ето, како се коме наврне да рађа децу, то никако нисам. То је себично. Из те себичности, шта може да се све изроди то је страшно (сигурно, има и добрих примера, али и лоших). Шта ако је тој жени, данас хоће да има дете, обави вто, и после неког времена ипак схвати да то није за њу, па реши да га се "отараси" ??? То је из истих побуда, себичности, пре свих.

Друго, ако тако кренемо, сада је то некакво право, а сутра ће и хомосексуални парови да траже исто. Па ће полако и педофили да траже неко своје право, па некрофили итд, томе нема краја.

У осталом, колико ја знам, жена "намирише" мушкарца, осети потребу и постане мајка, тако је природа то регулисала и сви знамо како смо добили своје бебице. Једностано, страст, љубав, пажња... На жалост, у савременом свету, све се изменило, постало материјално, не трпељивост међу људима, па после на пример зајдничког више годишњег живота, "схвате" да не могу заједно да "функционишу". А живот је борба, рад, тежак, без предаха, а нико неће да се одркне своје "комоције". Мушкарац хоће да излази на утакмице, да иде на пецање, да купи нови ауто, а жена, жена хоће нпр. путовања, лагодан живот, да не спрема храну, да се виђа са другарицама итд (то су неки од примера, сигурно свако од нас имам неку своју "забаву" којом би да замени "робовање" кући а не схвата да је "робовање" у кући најлепши и најплеменијти задатак који може да се постави испред човека).

диктатура слободног времена

Неко је дао пример из серије Др Хаус, како она Др Кади не може да нађе партнера... То би требало да буде добар пример али није. Она не може да нађе партнера јер РАДИ пуно, а већ има доста година! То није систем вредности који заслужује пажњу, то је још једна у низу обамана у "цивилизованом" свету. Слобода којој тежимо на крају се испостави као најгоре ропство.

Зато, нека природа регулише ток догађаја, нека се деца рађају из љубави, нека буде бар мало више пажње према ближњима, треба да буде више и поштовања према прецима и из тога ће се родити пажња и жеља за усавршавањем потомака ...

Свакоме желим да осети праву љубав, родитељску, али, некоме није суђено, на жалост и ако је тако "записано" нека тако остане.

Свако добро

zlatni papagaju, ja postujem tvoje misljenje, ali smatram da je pogresno i zasnovano na irealnim cinjenicama. Tacno mogu da "namirisem" pogresno usadjene stavove, vekovima zamracene umove...

Ja sam osetila zelju za detetom jos mnogo pre nego sto sam nanjusila muskarca, a zena koja se upusti u proceduru VTO sigurno se nece posle predomisliti i baciti dete, kako si ti to rekao! Ako ta zena nije normalna, onda ce to isto uraditi i ako ima partnera, tako da ni to nije opravdanje "protiv".

Slazem se sa tobom u vezi Kadi iz dr.Hausa, i sa cinjenicom da zivimo u uzurbanom, haoticnom svetru, gde zenina zelja za slobodom cesto ispadne kao najvece ropstvo.

Podrzavam i tvoju zelju da se deca radjaju iz ljubavi, u porodicnoj harmoniji, zelju za vecim postovanjem...

Smatram sebicnim, grubim i vredjajucim poslednji pasus gde kazes da kome nije sudjeno neka tako i ostane. Ko treba o tome da odlucuje? Ja vidim da je "sudjeno" devojcicama od 12 godina, narkomankama, psihopatama, beskucnicima, i onima kojima ne treba dete i onima koji nisu u savrsenim uslovima.

Naravno da nije dete za svakoga. Ali postoje zene koje nikako da nalete na coveka koji zeli porodicu, a nece da legnu sa nekim bez ljubavi, pa kako one da rode to zeljeno dete?? Ako je zena sposobna da sama izdrzava dete, ako je normalna o0nda treba da joj se pruzi ta sansa.

Ni meni se ne svida ideja da gej partneri imaju dete, mada nisam ni protiv bas. Naravno da predofilima ne smemo dozvoliti tako nesto, nemoj molim te, prelaziti granice drame.

Ali ako pogledamo realno, mi se ovde prepiremo oko toga da li da neko ima dete ili ne, i da li ta deca treba da se radjaju...MISLIM DA JE NAJLEPSE STO MOZEMO POZELETI DA SE DECA RADJAJU, JER TO JE NAJLEPSA STVAR NA SVETU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ako pogledamo realno, mi se ovde prepiremo oko toga da li da neko ima dete ili ne, i da li ta deca treba da se radjaju...MISLIM DA JE NAJLEPSE STO MOZEMO POZELETI DA SE DECA RADJAJU, JER TO JE NAJLEPSA STVAR NA SVETU.

Naravno...i ovo treba biti novi početak teme.

Molim sve učesnike da se suzdrže od daljih komentara, a koji ne odgovaraju tematici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno...i ovo treba biti novi početak teme.

Molim sve učesnike da se suzdrže od daljih komentara, a koji ne odgovaraju tematici.

Steta :) danas sam opet naostrena :D vec me davno niste banovali....

Salim se, potpuno si u pravu, forum jeste za diskusiju, ali ova tema, kao i jos neke, treba da sluze za podrsku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

odusevila sam se ovom temom ali sada kada sam procitala komentare ne mogu da verujem da ima zena koje ovo ne podrzavaju....

imam prijateljicu koja je bila u vezi 13 godina, ziveli zajedno i planirali porodicu.... i jednog dana je ostavljena i njen bivsi dragi se bukvalno posle mesec dana ozenio devojkom iz kanade i otisao tamo.... od tada je proslo i vise od tri godine ali jos uvek se nije oporavila, muskarca za sebe ne moze da nadje jel vec ima 38 godina, ili su to mladji muskarci koji nisu zainteresovani za nesto ozbiljno ili ozenjeni ili razvedeni koje brak i deca ne interesuju.... jako pati za decom i garantujem da bi bila odlicna majka a ako bog da i zena....

ovo je idealno za nju, i sigurna sam da bi pristala na vto jer umire za decom....

definitivno podrzavam zene koje se odluce za vto i bez muskarca..... zene su rodjene da budu majke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја мислим да није фер да жене само зато што немају парнера буду без избора, која жели да усвоји дете свака част, али и она која жели на вто и то у потпуности одобравам. Зашто да нема своје дете са својим генима, зашто она да не осети мрдање своје бебе у стомаку, ето ја сам за могућност избора. Желела бих да и оне као и "мајке" које су дале децу на усвајање, имају право на избор...

Da sam ja u pitanju, pre bih se odlucila za VTO, samo iz razloga sto usvajanje dugo traje, postoji stalni stah da ce se pojaviti bioloski roditelji tog deteta i traziti ga nazad, svo to vukljanje po sudovima i sl... Ne bih izdrala. Svaka cast i takvim osobama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Какав је смисао теме ако не постоје различита мишљења?

Поента и јесте да се размењују мишљења и када се не слажемо, можда ипак неко нешто ново сазна и донесе некакву одлуку.

Ја нисам за такав вид остваривања "родитељског" права. Јесам уколико постоји могућност између мушкарца и жене, потпомогне вто али, да ето, како се коме наврне да рађа децу, то никако нисам. То је себично. Из те себичности, шта може да се све изроди то је страшно (сигурно, има и добрих примера, али и лоших). Шта ако је тој жени, данас хоће да има дете, обави вто, и после неког времена ипак схвати да то није за њу, па реши да га се "отараси" ??? То је из истих побуда, себичности, пре свих.

Sebicno? Zasto sebicno? Kako moze biti sebicno roditi dete? Po meni je sebicnije usvojiti dete jer zena ne zeli da ima strije i visece grudi, a to ne. A to sto nije imala odnose sa nekim da ga napravi ne znaci da ce ako pozeli da ga se otarosi, da ce to i uraditi. Ja imam predivnog muza, rodila sam dete koje sam pokusavala da dobijem 6 god. prirodno zaceto, prirodnim putem sam se porodila, pa sam imala zelju da ga bacim, pa to nisam uradila, jer, koliko god on mene nervirao, terao na plac ili sl., ja ga volim, on je moj sin. I isto bih se ponasala i ako nebih imala muza, samo bi mi bilo jos teze, jer ovako imam kome da ga dam i da se sklonim kad mi prekipi.

Друго, ако тако кренемо, сада је то некакво право, а сутра ће и хомосексуални парови да траже исто. Па ће полако и педофили да траже неко своје право, па некрофили итд, томе нема краја.

Zar je biti samohrana majka bolest?

У осталом, колико ја знам, жена "намирише" мушкарца, осети потребу и постане мајка, тако је природа то регулисала и сви знамо како смо добили своје бебице. Једностано, страст, љубав, пажња... На жалост, у савременом свету, све се изменило, постало материјално, не трпељивост међу људима, па после на пример зајдничког више годишњег живота, "схвате" да не могу заједно да "функционишу". А живот је борба, рад, тежак, без предаха, а нико неће да се одркне своје "комоције". Мушкарац хоће да излази на утакмице, да иде на пецање, да купи нови ауто, а жена, жена хоће нпр. путовања, лагодан живот, да не спрема храну, да се виђа са другарицама итд (то су неки од примера, сигурно свако од нас имам неку своју "забаву" којом би да замени "робовање" кући а не схвата да је "робовање" у кући најлепши и најплеменијти задатак који може да се постави испред човека).

Ja sam razvedena, i ne mogu da ovo ne shvatim licno. Udala sam se jer sam ga volela, neizmerno.

Razvela sam se jer je dolazilo do fizickih obracuna, jer nisam imala pravo ni na kakvo drustvo, jer su svi pokusavali da mi nametnu neku svoju politiku, jer je dolazilo do toga da sa muzem ne pricam po 7 dana, blamirao me je pred drugima i spustao, niti smo imali dece... Mislis li da je lako, posle 6 godina braka, okrenuti se i otici? Da me sestra nije primila, nebih imala gde da odem, nisam imala para, njemu je pripao nas stan, ja sam sad, sa bebom iz drugog braka i muzem podstanar. Mislis li da mi je bilo lako? Ili da mi je sad lako? Ali mislim da niko nema pravo da maltretira drugog, da mu unisti identitet. Svako ima pravo da bude srecan. I u ostalom, bolje sam nego u losem drustvu.

диктатура слободног времена

Неко је дао пример из серије Др Хаус, како она Др Кади не може да нађе партнера... То би требало да буде добар пример али није. Она не може да нађе партнера јер РАДИ пуно, а већ има доста година! То није систем вредности који заслужује пажњу, то је још једна у низу обамана у "цивилизованом" свету. Слобода којој тежимо на крају се испостави као најгоре ропство.

Ja sam dala primer, i da, ona puno radi, a to sto voli svoju karijeru, i sto se zaljubila u narkomana je cini bolesnom? Zene imaju pravo na posao i na karijeru, i steta bi bilo da se takav potencial koji ona, i slicne njoj imaju potrosi kuvajuci muzu supicu, grejuci mu papuce i peglajuci mu kosulje, dok on ko zna gde ide i sta radi, samo da bi imala pravo na dete.

Зато, нека природа регулише ток догађаја, нека се деца рађају из љубави, нека буде бар мало више пажње према ближњима, треба да буде више и поштовања према прецима и из тога ће се родити пажња и жеља за усавршавањем потомака ...

Znaci, svi koji nemaju "prirodom" datu sansu, netreba ni da je imaju, a narkosi koji se nafiksaju, pa zavrse prirodnim putem sa stomakom do zuba, to je u redu, jer je prirodno...Ne vidim koja je razlika izmedju parova koji se odluce na ovo i same zene? Mozda se taj par rasturi i pre nego sto to dete dodje na svet i to je onda ok jer je zacet dok su bili par, zar ne? Ili bi ona mozda trebala da abortira, jer nije vise par?

Свакоме желим да осети праву љубав, родитељску, али, некоме није суђено, на жалост и ако је тако "записано" нека тако остане.

Свако добро

Zasto se onda boriti za bilo sta? Ako je nekome sudjeno da dobije rak, neka od toga i umre... Zasto korisiti PRIRODNU nauku, zasto koristiti PRIRODNE lekove u borbi protiv necega? Mislim, sta u opste, gledano globalno, nije prirodno? Sve je od prirode poteklo...

I da,

Svako dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno...i ovo treba biti novi početak teme.

Molim sve učesnike da se suzdrže od daljih komentara, a koji ne odgovaraju tematici.

Odgovorila sam pre nego sto sam procitala ovo. Zao mi je sto se nemoze raspravljati o tome, jer mislim da upravo ovim polemisanjem mozemo pomoci nekome ko nije totalno spreman da shvati da ce da napravi ogromnu gresku, takodje da ce ojacati one osobe koje su se kolebale, i shvatile da nisu same, i da, ako imaju snage da se izbore sa ovakvim komentarima, i da se nose sa tim, svakako je vreme da to ucine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sebicno? Zasto sebicno? Kako moze biti sebicno roditi dete? Po meni je sebicnije usvojiti dete jer zena ne zeli da ima strije i visece grudi, a to ne. A to sto nije imala odnose sa nekim da ga napravi ne znaci da ce ako pozeli da ga se otarosi, da ce to i uraditi. Ja imam predivnog muza, rodila sam dete koje sam pokusavala da dobijem 6 god. prirodno zaceto, prirodnim putem sam se porodila, pa sam imala zelju da ga bacim, pa to nisam uradila, jer, koliko god on mene nervirao, terao na plac ili sl., ja ga volim, on je moj sin. I isto bih se ponasala i ako nebih imala muza, samo bi mi bilo jos teze, jer ovako imam kome da ga dam i da se sklonim kad mi prekipi.

Слажемо се у добром делу ствари, стим, да када се гледа из Вашег угла то тако изгледа и изгледа исправно. Само по себи, родити дете није себично, чак шта више, прелепа привилегија, донети нови живот на свет, али ако је то рађање детета зато што ето, тако ти се прохтело(осећаш потребу за тим-инстиктивно), онда је то мало, бар по мени, себично(да и Ваш пример звучи себично). Ја сматрам да су деца плод некакве љубави, између двоје одраслих и свесних људи. Мада, има и других примера, јер смо усвојили неке мало чудне и морам рећи глупе навике, рецимо наркоманију, алкохолизам итд. а из тога углавном призилази овај Ваш текст испод

Zar je biti samohrana majka bolest?

Ja sam razvedena, i ne mogu da ovo ne shvatim licno. Udala sam se jer sam ga volela, neizmerno.

Razvela sam se jer je dolazilo do fizickih obracuna, jer nisam imala nikakvog drustva, jer su svi pokusavali da mi nametnu neku svoju politiku, jer je dolazilo do toga da sa muzem ne pricam po 7 dana, blamirao me je pred drugima i spustao, niti smo imali dece... Mislis li da je lako, posle 6 godina braka, okrenuti se i otici? Da me sestra nije primila, nebih imala gde da odem, nisam imala para, njemu je pripao nas stan, ja sam sad, sa bebom iz drugog braka i muzem podstanar. Mislis li da mi je bilo lako? Ili da mi je sad lako? Ali mislim da niko nema pravo da maltretira drugog, da mu unisti identitet. Svako ima pravo da bude srecan. I u ostalom, bolje sam nego u losem drustvu.

Надам се да се разумемо, нико не осуђује самохране мајке, чак напротив, то су жене лавице, храбре, пожртвоване, вредне.... и сви би требали да имају више поштовања према њима, да им изађу у сусрет... Жао ми је твог првог брака, жао ми је што постоје такви људи, али, то је опет кажем, оно што је проблем, систем вредности, поштовање и поштење.

Ja sam dala primer, i da, ona puno radi, a to sto voli svoju karijeru, i sto se zaljubila u narkomana je cini bolesnom? Zene imaju pravo na posao i na karijeru, i steta bi bilo da se takav potencial koji ona, i slicne njoj imaju potrosi kuvajuci muzu supicu, grejuci mu papuce i peglajuci mu kosulje, dok on ko zna gde ide i sta radi, samo da bi imala pravo na dete.

Прилично изврнуто све, нисам рекао да жена треба да само седи у кући да немају право на посао и каријеру, кувајући супицу итд. Равноправно треба да живе, да преузимају обавезе, око куће и рада у кући, а обзиром да је мајка привржена свом детету више од оца (ипак га је она носила 9 месеци) логично је и да више времена проводи са дететом, док дете не почне да се осамостаљује, упознаје свет, ствари и људе, после све иде мало другачије. Наркоманима треба помоћи, такође у сваком случају.

Znaci, svi koji nemaju "prirodom" datu sansu, netreba ni da je imaju, a narkosi koji se nafiksaju, pa zavrse prirodnim putem sa stomakom do zuba, to je u redu, jer je prirodno...Ne vidim koja je razlika izmedju parova koji se odluce na ovo i same zene? Mozda se taj par rasturi i pre nego sto to dete dodje na svet i to je onda ok jer je zacet dok su bili par, zar ne? Ili bi ona mozda trebala da abortira, jer nije vise par?

Далеко било, да је то "ОК" али, ипак надам се,да су наркомаски такви случајеви ретки, ипак желим да размишљам о некаквом нормалном окружењу, а наркоманима опет кажем, треба помоћи да се излече. А када се "растуре" из некаквог хира, онда се опет враћам, мало више поштовања и поштења, разумевања разговора ... Барем код мене функционише, код мојих пријатеља и рођака углавном... а сигуран сам да има и другачијих ситуација, чак и познајем неке ...

Zasto se onda boriti za bilo sta? Ako je nekome sudjeno da dobije rak, neka od toga i umre...

Наш покојни кум је увек говорио, док има века, има лека, био је у праву, нека му је лака црна земља!

Zasto korisiti PRIRODNU nauku, zasto koristiti PRIRODNE lekove u borbi protiv necega? Mislim, sta u opste, gledano globalno, nije prirodno? Sve je od prirode poteklo...

Не разумем, на жалост.

I da,

Svako dobro.

Честитам на борби, истрајности, храбрости и желим Вам свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да додам, жао ми је, нећу више писати на ову тему, али, не би био искрен ако не би написао оно што стварно мислим, није ми намера да некога спречавам или уверавам у било шта, једноставно, искрено то мислим. Свако ради по својим нахођењима, потребама, могућностима ...

СВАКО ДОБРО!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zlatni papagaju, ja postujem tvoje misljenje, ali smatram da je pogresno i zasnovano na irealnim cinjenicama. Tacno mogu da "namirisem" pogresno usadjene stavove, vekovima zamracene umove...

Ja sam osetila zelju za detetom jos mnogo pre nego sto sam nanjusila muskarca, a zena koja se upusti u proceduru VTO sigurno se nece posle predomisliti i baciti dete, kako si ti to rekao! Ako ta zena nije normalna, onda ce to isto uraditi i ako ima partnera, tako da ni to nije opravdanje "protiv".

Slazem se sa tobom u vezi Kadi iz dr.Hausa, i sa cinjenicom da zivimo u uzurbanom, haoticnom svetru, gde zenina zelja za slobodom cesto ispadne kao najvece ropstvo.

Podrzavam i tvoju zelju da se deca radjaju iz ljubavi, u porodicnoj harmoniji, zelju za vecim postovanjem...

Smatram sebicnim, grubim i vredjajucim poslednji pasus gde kazes da kome nije sudjeno neka tako i ostane. Ko treba o tome da odlucuje? Ja vidim da je "sudjeno" devojcicama od 12 godina, narkomankama, psihopatama, beskucnicima, i onima kojima ne treba dete i onima koji nisu u savrsenim uslovima.

Naravno da nije dete za svakoga. Ali postoje zene koje nikako da nalete na coveka koji zeli porodicu, a nece da legnu sa nekim bez ljubavi, pa kako one da rode to zeljeno dete?? Ako je zena sposobna da sama izdrzava dete, ako je normalna o0nda treba da joj se pruzi ta sansa.

Ni meni se ne svida ideja da gej partneri imaju dete, mada nisam ni protiv bas. Naravno da predofilima ne smemo dozvoliti tako nesto, nemoj molim te, prelaziti granice drame.

Ali ako pogledamo realno, mi se ovde prepiremo oko toga da li da neko ima dete ili ne, i da li ta deca treba da se radjaju...MISLIM DA JE NAJLEPSE STO MOZEMO POZELETI DA SE DECA RADJAJU, JER TO JE NAJLEPSA STVAR NA SVETU.

U podpunosti se slazem sa ninuskom od prvog do poslednjeg slova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje mišljenje o ovoj temi baš i nije pozitivno. Iako je to praksa u zapadnim zemljava već duže vreme, ne znači da je ispravno.

Slazem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U celoj ovoj priči, slažem se sa Phoenix i Cicanom. Nije mi prirodno. Usvajanje - DA, ali VTO - NE.

Pored jako dobrih argumenata koje je Cicana navela, dodala bih samo još nešto. Takođe ima i dosta muškaraca koji su sami, razočarani i nemaju pravu osobu pored sebe, a žele potomstvo. Ali oni ipak ne mogu na VTO.

Jekić, meni ovo sa surogat majkama deluje još strašnije i neprirodnije...

Zamisli da se jednog dana sretnu polu-brat i polu-sestra nastali kroz VTO, i ne znaju da imaju istu krv... Zaljube se, venčaju se... Zar te ne uznemirava i sama pomisao na to?

Mene jako uznemirava. :huh:

Slažem se u potpunosti sa ovim, baš o tome sam htjela da pišem ali evo našla sam da je moon već napisala. Slušala sam sada na vjestima da jedan donator sperme može da ima i do 50 potomaka, zamislite samo koliko je to braće i sestara koji nemaju pojma da su ikakav rod. Mene ovaj podatak šokira jer zamislite samo kolika je mogućnost da se desi incest? Ja razumijem i želju da se ima porodica i djete i podržavam to, ali ne na ovakav način. Po meni bi klinike ili banke sperme trebale da poduzmu neke mjere, recimo da sperma jednog donatora se daje jednoj ženi i gotovo. A ne da se ubrizgava u 100 žena pa da se, poslje dešavaju incesti i kasnije rađaju djeca sa anomalijama i dr. posljedicama. Zar ne mislite tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se u potpunosti sa ovim, baš o tome sam htjela da pišem ali evo našla sam da je moon već napisala. Slušala sam sada na vjestima da jedan donator sperme može da ima i do 50 potomaka, zamislite samo koliko je to braće i sestara koji nemaju pojma da su ikakav rod. Mene ovaj podatak šokira jer zamislite samo kolika je mogućnost da se desi incest? Ja razumijem i želju da se ima porodica i djete i podržavam to, ali ne na ovakav način. Po meni bi klinike ili banke sperme trebale da poduzmu neke mjere, recimo da sperma jednog donatora se daje jednoj ženi i gotovo. A ne da se ubrizgava u 100 žena pa da se, poslje dešavaju incesti i kasnije rađaju djeca sa anomalijama i dr. posljedicama. Zar ne mislite tako?

Ja jedino kradju dece i kloniranje ne podrzavam kao nacin dolazenja do deteta. Svako ima pravo da bude srecan i ako nemoze na drugi nacin da ostvari svoje snove, onda samo napred. Svi koji su naveli da su protiv imaju partnera i nadu da ce stvoriti zivot ili su to vec uradili, ali pokusajte da se stavite u kozu tih ljudi, tih zena. Niko nije lud da ode na VTO zato sto hoce tako. Garantujem da je svaka osoba koja se nadje na listi cekanja pokusala odprilike sve sto im je u mogucnosti da se desi to cudo... I, opet, sto se tice tog "polusestra" i "polubrat", koliko ti imas dece kome tata nije pravi tata, pa se to nikad ne sazna.

Ja licno, nikad ne bih otisla na VTO, jer sam se pomirila bila sa sudbinom, i nekako mi odjednom zivot bez dece nije tako prazno i strasno delovao, verovatno bih se okrenula poslu i uzivanju u zaradjeni novac da nisam ostala trudna i rodila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jedino kradju dece i kloniranje ne podrzavam kao nacin dolazenja do deteta. Svako ima pravo da bude srecan i ako nemoze na drugi nacin da ostvari svoje snove, onda samo napred. Svi koji su naveli da su protiv imaju partnera i nadu da ce stvoriti zivot ili su to vec uradili, ali pokusajte da se stavite u kozu tih ljudi, tih zena. Niko nije lud da ode na VTO zato sto hoce tako. Garantujem da je svaka osoba koja se nadje na listi cekanja pokusala odprilike sve sto im je u mogucnosti da se desi to cudo... I, opet, sto se tice tog "polusestra" i "polubrat", koliko ti imas dece kome tata nije pravi tata, pa se to nikad ne sazna.

Ja licno, nikad ne bih otisla na VTO, jer sam se pomirila bila sa sudbinom, i nekako mi odjednom zivot bez dece nije tako prazno i strasno delovao, verovatno bih se okrenula poslu i uzivanju u zaradjeni novac da nisam ostala trudna i rodila.

Ja nisam rekla da ne podržavam žene koje se na to odluče, naravno to je veoma hrabro od njih, jer nije ni to tako jednostavno i lako, ali želja za djetetom je nešto iznad nas i treba je razumjeti im djeca treba da se rađaju, ali ne podržavam način na koji se to radi. Već sam navela da bi klinike ili banke koje uzimaju od donatora spermu trebali da od jednog donatora iskoriste za samo jednu oplodnju ili možda dvje, a ne 50. U suštini postoje i nalazi koji se mogu uraditi prije sklapanja braka pa da se potvrdi da li su u krvnom srodstvu, ali da li će to uraditi većina ili ne i to je rizik. VTO ima i dobrih i loših strana, a onaj ko se odluči za to svaka mu čast...

I da te pitam nešto, rekla si da nikada ne bih otišla na VTO, zašto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam rekla da ne podržavam žene koje se na to odluče, naravno to je veoma hrabro od njih, jer nije ni to tako jednostavno i lako, ali želja za djetetom je nešto iznad nas i treba je razumjeti im djeca treba da se rađaju, ali ne podržavam način na koji se to radi. Već sam navela da bi klinike ili banke koje uzimaju od donatora spermu trebali da od jednog donatora iskoriste za samo jednu oplodnju ili možda dvje, a ne 50. U suštini postoje i nalazi koji se mogu uraditi prije sklapanja braka pa da se potvrdi da li su u krvnom srodstvu, ali da li će to uraditi većina ili ne i to je rizik. VTO ima i dobrih i loših strana, a onaj ko se odluči za to svaka mu čast...

I da te pitam nešto, rekla si da nikada ne bih otišla na VTO, zašto?

Skupo, a nisi siguran da ce uspeti, gomilu testova i analiza moras da radis... Ne bih imala snage za sve to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da i ja kažem svoje mišljenje na ovu temu, sada kada su se strasti malo smirile.... :rolleyes:

VTO je za PAROVE, koji nisu u mogućnosti prirodnim putem da se ostvare kao roditelji...sve ostale svrhe VTO ne odobravam, jer kada bi to bilo na snazi izgubio bi se svaki smisao roditeljstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nedavno je baš bila vest koju sam postavila u temi Obaveštenja i novosti baš o tome kako je majka potražila za svoje dete (začeto vantelesnom uz pomoć donora) brata ili sestru i otkrila da dete ima 150 braća i sestre!

Mislim da je to dovoljan dokaz da nešto nije u redu i da nešto ipak nije dobro osmišljeno u celom tom postupku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, kao prvo mislim da se ovde stvari nazivaju pogresnim imenom. Ne pricamo o VTO, vec o donaciji sperme, s obzirom da vto je ovde potpuno nebitna stavka, vec samo donacija, ali u ovom slucaju kod samohranih majki.

Ja sam bila uvek za. Ali uvek za kada je u pitanju par gde muskarac ne proizvodi spermatozoide ili sta god drugo.

E sad, meni jako bliska osoba je isla na donaciju sperme iz srbije u inostranstvo, posto je njen muz imao problem.

Sve divno, bajno, sjajno, rodio se sin, koji je isti ta meni bliska osoba, znaci nista nije nasledio od donatora. Ali ovo je ipak BALKAN. Njen muz je posle godinu dana zapao u tesku depresiju. U prevodu, on nije mogao da prevazidje to da on nije bioloski otac ,a ona jeste bioloska majka. Naravno, po meni to je nezrelost i zatucanost, ali dosta je takvih na Balkanu.

Razvode se i to je to.

Srz price je ta, zato je meni mnogo bolje usvajanje , ne samo sto na to muskarci cudno gledaju, vec zato sto tom detetu uskracujes mogucnost da zna ko mu je bioloski otac. A to je meni potpuno nehumano. Pa da li je tu u pitanju par ili sama zena, nebitno je. Samo to da ce dete ili celog zivota ziveti u lazi, ili ako ne u lazi, onda ne znati ko mu je bioloski otac, mi je zastrasujuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, seceru, koliko je takvih laži bilo u našem narodu (a verovatno i svuda na svetu) dok nisu postojale DNK analize. Žena ne ostaje trudna, svi je optužuju i maltretiraju, pa se ona lepo snađe. I, neko ceo život proživi misleći da ima svoje dete. Na takve stvari se u našem narodu i nije gledalo sa negodovanjem. Čak sam skoro čula priču da neka žena ne ostaje trudna, a svekrva joj skreće pažnju da neki u njihovom selu ima pet sinova i da gleda kako da se snađe da im podari unuka. Imaš i "Korene" Dobrice Ćosića koji upravo govore o toj tematici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, tvoji prijatelji su cist primer zato ne treba ni davati nekome spermu uopste, zato sto nisu psihicki jaki i zreli da se nose sa tim (u tvom slucaju muz) :rolleyes:

Kako bi tek sve to detetu objasnili... ko je tu kome sta!

Moram i da jos nesto prokomentarisem. Rekla si da sin nista nije nasledio od donatora?! Mozda je vizuelno isti kao majka ali sigurno ima gene donatora, prosto je nemoguce da nema nista od donatora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, tvoji prijatelji su cist primer zato ne treba ni davati nekome spermu uopste, zato sto nisu psihicki jaki i zreli da se nose sa tim (u tvom slucaju muz) :rolleyes:

Kako bi tek sve to detetu objasnili... ko je tu kome sta!

Moram i da jos nesto prokomentarisem. Rekla si da sin nista nije nasledio od donatora?! Mozda je vizuelno isti kao majka ali sigurno ima gene donatora, prosto je nemoguce da nema nista od donatora!

Slazem se sa tobom.

Sto se deteta tice, mislila sam fizicki je potpuno isti majka.Posto je donator plav sa plavim ocima i svetao (to biras), a mama je potpuno tamnoputa sa tamnim ocima i crnom kosom, i takvo je i dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, seceru, koliko je takvih laži bilo u našem narodu (a verovatno i svuda na svetu) dok nisu postojale DNK analize. Žena ne ostaje trudna, svi je optužuju i maltretiraju, pa se ona lepo snađe. I, neko ceo život proživi misleći da ima svoje dete. Na takve stvari se u našem narodu i nije gledalo sa negodovanjem. Čak sam skoro čula priču da neka žena ne ostaje trudna, a svekrva joj skreće pažnju da neki u njihovom selu ima pet sinova i da gleda kako da se snađe da im podari unuka. Imaš i "Korene" Dobrice Ćosića koji upravo govore o toj tematici.

Znam i mozda gresim ali mi je nehumano prema detetu. Ok mi je skroz da se uzme sperma ali isto tako i da se zna donator.

Mislim da je novi zakon sad, da su donatorske info dostpune, osim mozda u dve zemlje cini mi se, a jedna je ceska.ako i tamo to nisu promenili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au kakvih ovde sve gluposti ima. Zasto bih ja bila osudjena da ceo zivot budem sama i da se ne ostvarim kao majka? A sta da je neki moj decko ..... pre vremena, pa da sam slucajno ostala trudna pa me posle recimo ostavio. Sta onda? Trebalo bi da odem na abourtus jel? Samo zato sto bi dete odraslo bez oca? Pa sta! Ja cu barem vantelesnom znati da je otac mog deteta zdrav ako nista drugo, i moje dete bice zeljeno a ne slucajno. Vantelesna oplodnjo dolazim! I to naravno inostranstvo, gde u jednoj Srbiji da nadjes podrsku i strucnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno na podrsci! :) Zaista mi mnogo znaci.

Odlucila sam se na to, nije naisao onaj pravi a ja necu da se udam samo zato da bi drugi rekli da sam se udala, pa onda da pravim dete sa idiotom.

Pare imam, za to cu uvek da se snadjem. I vec sam se odlucila za kliniku u Solunu, necu da na meni eksperimentisu u Srbiji. I necu da idem sto puta. Za ove ljude sam cula mnogo dobrih stvari od poznanika, i njihovih prijatelja. Da pripremim sve rezultate i odoh!

Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Браво Милаванила, ма није битно где ћеш битно је да ти успе, ако имаш могућности онда иди и неоклевај. Молим те пиши нам, можда се и остале будуће маме јаве, биће вам лакше што вас је више. Свакако ти желим да успеш из првог пута и да имаш своју бебицу и будеш поносна мама.

Jao Jekic hvala ti puno! Svakako cu vam pisati kako napredujem i nadam se da cu se uskoro javiti sa vestima o trudnoci. Hvala ti beskrajno na podrsci i lepim zeljama. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.