Вантелесна оплодња за жене без партнера

odgovora

Objavljeno

Мислим да би и ова тема требало да постоји, да жене које немају партнера а желе децу и иду на ВТО. Њима требају речи подршке и охрабрења, не знам да ли има нека на форуму, али ето ако се нека појави нека има где да пише. Моје мишљење је да су веома храбре и да им желим сву срећу. По закону исто имају право на бесплатан ВТО и ја мислим да је то прави потез државе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam upoznata sa temom i situacijom u našoj zemlji. Koliko znam kod nas nema banaka sperme, tako da ne znam kako se vrši VTO kod žena bez partnera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta koja se odluči za VTO je puna pameti :lol::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje mišljenje o ovoj temi baš i nije pozitivno. Iako je to praksa u zapadnim zemljava već duže vreme, ne znači da je ispravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix slazem se.Remeti se normalan i prirodan tok ljudskih odnosa,emotivnog zblizavanja.Sto je najvaznije stvaranja porodice i odrastanja deteta u zdravoj porodici.

Nesto poput legalizacije gej brakova.Totalno sam protiv svih nacela koja nisu po prirodi stvari normalna.VTO za zene sa partnerom koji ne mogu prirodnim putem da imaju dece podrzavam ali ovo ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da dodam,ovim se odobrava nesto sto nikako nije dobro.A to je samostalan zivot,zivot bez partnera,bez porodice.U svetu jako moderno,ali strucnjaci upozoravaju da nam stvari poput ovih ne mogu doneti nista dobro,i ja mislim isto.Poremecen sistem.

A gde je tu porodicno stablo.Nece ga biti.Sasvim je normalno da svaka porodica ima porodicno stablo,"poznavajuci" svoje pretke i sami znamo ko smo.

Jekic uvazavam tvoje misljenje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa mama mazom u potpunosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se u podpunosti slazem sa ovim. Mislim da svako ko zeli dete zasluzuje ga. Zbog cega bi neko zbog sake spermatozoida neko mora da trpi drugog ceo zivot. Pa koliko dece ima koje imaju oceve, pa opet odrastu bez njih. Ja sam odgajena od strane moje babe. Mama i tata su stalno putovali. Brat, sestra i ja ih, nekih puta, nismo vidjali i po pola godine, pa evo me, ziva, zdrava i mentalno i fizicki. Sta ce deca koja izgube jednog roditelja? Mislim da je sasvim normalno da neko zeli dete, samo sto si pre morao da imas odnose sa nekim da bi se to desilo, a sad ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix slazem se.Remeti se normalan i prirodan tok ljudskih odnosa,emotivnog zblizavanja.Sto je najvaznije stvaranja porodice i odrastanja deteta u zdravoj porodici.

Nesto poput legalizacije gej brakova.Totalno sam protiv svih nacela koja nisu po prirodi stvari normalna.VTO za zene sa partnerom koji ne mogu prirodnim putem da imaju dece podrzavam ali ovo ne.

Potpisujem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se u podpunosti slazem sa ovim. Mislim da svako ko zeli dete zasluzuje ga. Zbog cega bi neko zbog sake spermatozoida neko mora da trpi drugog ceo zivot. Pa koliko dece ima koje imaju oceve, pa opet odrastu bez njih. Ja sam odgajena od strane moje babe. Mama i tata su stalno putovali. Brat, sestra i ja ih, nekih puta, nismo vidjali i po pola godine, pa evo me, ziva, zdrava i mentalno i fizicki. Sta ce deca koja izgube jednog roditelja? Mislim da je sasvim normalno da neko zeli dete, samo sto si pre morao da imas odnose sa nekim da bi se to desilo, a sad ne.

I ovo je tuzno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se u podpunosti slazem sa ovim. Mislim da svako ko zeli dete zasluzuje ga. Zbog cega bi neko zbog sake spermatozoida neko mora da trpi drugog ceo zivot. Pa koliko dece ima koje imaju oceve, pa opet odrastu bez njih. Ja sam odgajena od strane moje babe. Mama i tata su stalno putovali. Brat, sestra i ja ih, nekih puta, nismo vidjali i po pola godine, pa evo me, ziva, zdrava i mentalno i fizicki. Sta ce deca koja izgube jednog roditelja? Mislim da je sasvim normalno da neko zeli dete, samo sto si pre morao da imas odnose sa nekim da bi se to desilo, a sad ne.

Slazem se sa malom mazom 75. Masa zena zele bebu, ali im je tesko da nadju partnera da bi to sa njim ostvarile. Ali kapiram i zene koje su koje nemaju problem sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovo je tuzno :(

Jeste sa tvoje tacke gledista, kad imas normalnog partnera, ali isto tako i toj osobi moze da se ucini da je zivot pored muskarca jadan. Neznam da li si gledala House-a, u toj seriji postoji lik Caddy, koja pokusava da pronadje nekog, pa odustaje, i pokusava da krene na VTO, i na kraju usvoji dete. Mislim da je ovo savrsen nacin za zenu poput nje da ima porodicu, i da ni na koji nacin to ne treba spreciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poprilično dikutabilna tema. :rolleyes:

Sa jedne strane, Jekić apsolutno u pravu jer priča u smeru majki koje pokušavaju, same su jer ih partner ostavi zato što neko vreme ne mogu da im podare dete, i sa ove strane mi je sasvim u redu ako žena hoće da rodi sebi dete. Takvih slučajeva po najviše ima.

Sa druge strane, Cicana sasvim dobro argumetovala da to vodi remećenju ljudskih odnosa, i da se na ovaj način popularizuju gej brakovi, i ruši porodično stablo...

Puno razloga protiv, puno razloga za.

Ja sam za to da se koristi u ove "normalne" svrhe, a iskontrolisati sve je i same znate - teško.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U celoj ovoj priči, slažem se sa Phoenix i Cicanom. Nije mi prirodno. Usvajanje - DA, ali VTO - NE.

Pored jako dobrih argumenata koje je Cicana navela, dodala bih samo još nešto. Takođe ima i dosta muškaraca koji su sami, razočarani i nemaju pravu osobu pored sebe, a žele potomstvo. Ali oni ipak ne mogu na VTO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić, meni ovo sa surogat majkama deluje još strašnije i neprirodnije...

Zamisli da se jednog dana sretnu polu-brat i polu-sestra nastali kroz VTO, i ne znaju da imaju istu krv... Zaljube se, venčaju se... Zar te ne uznemirava i sama pomisao na to?

Mene jako uznemirava. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić, meni ovo sa surogat majkama deluje još strašnije i neprirodnije...

Zamisli da se jednog dana sretnu polu-brat i polu-sestra nastali kroz VTO, i ne znaju da imaju istu krv... Zaljube se, venčaju se... Zar te ne uznemirava i sama pomisao na to?

Mene jako uznemirava. :huh:

Brrr... Ne smem ni da pomislim... :huh: :huh:

Ali ako ćemo tako, ima onih što prirodno rode, ostave, pa posle 20 godina upozna dete svoju krv, ne znaju da su brat/sestra - i opet dođu u ovakvu situaciju.

Kratko da ponovim - diskutabilna tema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da je to totalno neprirodno, totalno bezveze a sa druge strane yaista mi je zao tih zena koje to toliko zele a ne mogu da imaju i to ne iz nekih medicinskih razloga nego igrom sudbine i onda ih jos trebamo osudjivati ...

Ja sam vise za onu opciju hajmo svi u Grcku na more pa ko se skim smuva :) i to bi zakonom tako napravila ... svaka koja hoce na VTO prvo joj se ugovore sastanci i to sa troicom razlicitih, koji takodje zele djecu pa ako upali super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima dobrih i losih ljudi.

Ima normalnih i poremecenih.

Postoje hetero i homoseksualci (i svasta nesto).

Svega toga je uvek bilo i uvek ce i biti.

Ono sto pokusavam da kazem jeste da sve ima svoje prednosti i mane, i neke grozote covecanstva necemo nikada spreciti, a dok god je ljudi bice i dobrote i lepote.

Bas iz tog razloga podrzavam VTO i sve zene koje iz NORMALNOG razloga zele decu same.

Potpuno razumem strahove vas koji ste protiv, ali toliko neprirodnih i bolesnih stvari ima da ovo nikako ne mozemo svrstani medju iste.

A kao sto su neke navele, deca odrastaju i bez oceva....pa stavise, nekada i bolje!

Jedna zena itekako moze biti dobra majka, uprkos tome sto se nije snasla u ulozi partnerke.

Cak smatram da ako gej supruznici odgajaju dete na pravilan nacin, otvoreno, iskreno, uz podrsku okoline, onda ce i to dete biti sasvim normalno, znace da su njegovi "roditelji" drugaciji, van prirodnog reda, ali ga ipak vole i divno odgajaju.

Mislim da "VTO deca", bez obzira ko ih odgajao, najvise patnje i frustracija mogu doziveti upravo zbog okoline koja osudjuje.

Naravno, ako das budali dete u ruke, pa makar najprirodnijim putem, u naizgled ''idealnu'' porodicu, onda sigurno ni dete nece biti normalno niti srecno.

Ja mislim da svako koje kompetentan za odgajanje deteta, svako ko dete voli, zeli i pruza maksimalnu brigu, ljubav, paznju i mudrost, pa makar bio i sam, treba da dobije sansu za roditeljstvo.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U svakom slucaju nije fer da zene bez partnera mogu na VTO a ne mogu da usvoje djete!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja licno ne bih nikada mogla pruziti onoliko ljubavi usvojenom djetetu koliko bih mogla pruziti svom rodjenom...

mama mazo, volim tvoje postove i izuzetno cijenim tvoje misljenje ali sa ovim se ne bi složila nikako, ali bas nikako ..... ljudi se vezu za kucnog ljubimca kao za djete a kamo li za neku malu bebu ..... kada odraste uz tebe ...... ima veze da li je tvoja krv ali opet beba je beba!!!

Mozda odem sada u off ali da te pitam nesto ... danas sutra zena sazna da joj je beba greskom zamjenjena u bolnici i to nakon neke tri godine i shvati da to dijete koje toliko neizmjerno voli nije njeno, mislis da ce ga prestati voliti samo zato sto to dijete nije bilo u njenom stomaku?

U svakom slucaju odobravam VTO iz normalnih razloga ali ima ih i 1000 zbog kojih ne odobravam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Молим вас још једном, ово није тема коју сам отворила да би дискутовале да ли је неко за или против и то са нагласила већ неколико пута, као и на самом отварању теме. Ово је тема подршке и потпоре, можда би се нека жена јавила али сада чисто сумњам, као и обично ова тема је отишла у сасвим другом и непотребном правцу <_<

Какав је смисао теме ако не постоје различита мишљења?

Поента и јесте да се размењују мишљења и када се не слажемо, можда ипак неко нешто ново сазна и донесе некакву одлуку.

Ја нисам за такав вид остваривања "родитељског" права. Јесам уколико постоји могућност између мушкарца и жене, потпомогне вто али, да ето, како се коме наврне да рађа децу, то никако нисам. То је себично. Из те себичности, шта може да се све изроди то је страшно (сигурно, има и добрих примера, али и лоших). Шта ако је тој жени, данас хоће да има дете, обави вто, и после неког времена ипак схвати да то није за њу, па реши да га се "отараси" ??? То је из истих побуда, себичности, пре свих.

Друго, ако тако кренемо, сада је то некакво право, а сутра ће и хомосексуални парови да траже исто. Па ће полако и педофили да траже неко своје право, па некрофили итд, томе нема краја.

У осталом, колико ја знам, жена "намирише" мушкарца, осети потребу и постане мајка, тако је природа то регулисала и сви знамо како смо добили своје бебице. Једностано, страст, љубав, пажња... На жалост, у савременом свету, све се изменило, постало материјално, не трпељивост међу људима, па после на пример зајдничког више годишњег живота, "схвате" да не могу заједно да "функционишу". А живот је борба, рад, тежак, без предаха, а нико неће да се одркне своје "комоције". Мушкарац хоће да излази на утакмице, да иде на пецање, да купи нови ауто, а жена, жена хоће нпр. путовања, лагодан живот, да не спрема храну, да се виђа са другарицама итд (то су неки од примера, сигурно свако од нас имам неку своју "забаву" којом би да замени "робовање" кући а не схвата да је "робовање" у кући најлепши и најплеменијти задатак који може да се постави испред човека).

диктатура слободног времена

Неко је дао пример из серије Др Хаус, како она Др Кади не може да нађе партнера... То би требало да буде добар пример али није. Она не може да нађе партнера јер РАДИ пуно, а већ има доста година! То није систем вредности који заслужује пажњу, то је још једна у низу обамана у "цивилизованом" свету. Слобода којој тежимо на крају се испостави као најгоре ропство.

Зато, нека природа регулише ток догађаја, нека се деца рађају из љубави, нека буде бар мало више пажње према ближњима, треба да буде више и поштовања према прецима и из тога ће се родити пажња и жеља за усавршавањем потомака ...

Свакоме желим да осети праву љубав, родитељску, али, некоме није суђено, на жалост и ако је тако "записано" нека тако остане.

Свако добро

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu... moram reagovati...

Какав је смисао теме ако не постоје различита мишљења?

Slažem se....

Поента и јесте да се размењују мишљења и када се не слажемо, можда ипак неко нешто ново сазна и донесе некакву одлуку.

Ја нисам за такав вид остваривања "родитељског" права. Јесам уколико постоји могућност између мушкарца и жене, потпомогне вто али, да ето, како се коме наврне да рађа децу, то никако нисам.

Ne smiješ tako govoriti...

То је себично. Из те себичности, шта може да се све изроди то је страшно (сигурно, има и добрих примера, али и лоших). Шта ако је тој жени, данас хоће да има дете, обави вто, и после неког времена ипак схвати да то није за њу, па реши да га се "отараси" ??? То је из истих побуда, себичности, пре свих.

Друго, ако тако кренемо, сада је то некакво право, а сутра ће и хомосексуални парови да траже исто. Па ће полако и педофили да траже неко своје право, па некрофили итд, томе нема краја.

У осталом, колико ја знам, жена "намирише" мушкарца, осети потребу и постане мајка, тако је природа то регулисала и сви знамо како смо добили своје бебице. Једностано, страст, љубав, пажња...

Čuj žena namiriše muškarca pa joj se rodi majčinski instikt, čitaš li ti sebe????

На жалост, у савременом свету, све се изменило, постало материјално, не трпељивост међу људима, па после на пример зајдничког више годишњег живота, "схвате" да не могу заједно да "функционишу". А живот је борба, рад, тежак, без предаха, а нико неће да се одркне своје "комоције". Мушкарац хоће да излази на утакмице, да иде на пецање, да купи нови ауто, а жена, жена хоће нпр. путовања, лагодан живот, да не спрема храну, да се виђа са другарицама итд (то су неки од примера, сигурно свако од нас имам неку своју "забаву" којом би да замени "робовање" кући а не схвата да је "робовање" у кући најлепши и најплеменијти задатак који може да се постави испред човека).

Jadni ženski svijet iz tvoje neposredne okoline...

диктатура слободног времена

Неко је дао пример из серије Др Хаус, како она Др Кади не може да нађе партнера... То би требало да буде добар пример али није. Она не може да нађе партнера јер РАДИ пуно, а већ има доста година! То није систем вредности који заслужује пажњу, то је још једна у низу обамана у "цивилизованом" свету. Слобода којој тежимо на крају се испостави као најгоре ропство.

Зато, нека природа регулише ток догађаја, нека се деца рађају из љубави, нека буде бар мало више пажње према ближњима, треба да буде више и поштовања према прецима и из тога ће се родити пажња и жеља за усавршавањем потомака ...

Свакоме желим да осети праву љубав, родитељску, али, некоме није суђено, на жалост и ако је тако "записано" нека тако остане.

Свако добро

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja da sam majka sa VTO,od ovakvih postova NEPODRSKE se ne bih usudila javiti ovdje...a ova tema je otvorena sa ciljem da se pruzi podrska... <_<

e bas vala, ni ja se ne bih smela javiti

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zlatni papagaju banalizujes stvari....sta uopste znaci recenica radja kako se kome navrne?.....ne razumem je koliko god puta da sam je procitala,zasto bi zena koja je uradila vto sama imala vecu sasnu da shvati da ne zeli dete?toliko zena se odlucuje da abortira i kada zatrudne u braku i da se predomisljaju,ako one imaju izbor treba svaka zena da ga ima....ne znam kako naucnici objasnjavaju ili kako ti to shvatas,ali ja sam dete htela oduvek,Bogu hvala da sam nasla muskarca sa kojim se volim i mogu te cari da podelim....ali i da nisam zelela bih dete,da od jednog majusnog stvorenja odgajim coveka,da se trudim najbolje sto umem oko svega,da drhtim nad njim ceo zivot i osecam jedinu bezuslovnu ljubav.....neko je vec pomenuo da je najbolje i najzdravije okruzenje za odrastanje deteta porodica na okupu,normalni odnosi,ljubav....is ve sto ide uz to,ali svedoci smo da se ljudi razvode,zanemaruju svoju decu,ne vidjaju ih,ne brinu o njima.....ja bih vise volela da nemam roditelja,nego da postoji neko ko me je stvorio i ne mari za mene....tako da ja sam uvek vrlo tolerantna na sve teme gde ljudi ostvaruju svoje zelje,snove sve dok ne ugrozavaju druge....

I Jekic nije rekla da ne treba da postoje razliciti stavovi na ovu temu,vec da tema nije otvorena radi toga,vec da zene koje je sigurno okolina vec hiljadu puta osudila razmene iskustva i pruze podrsku jedna drugoj....svako dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu... moram reagovati...

Čuj žena namiriše muškarca pa joj se rodi majčinski instikt, čitaš li ti sebe????

Намирише, стоји под наводницима. То се односи на однос, приметиш на мушкарцу, руке, лице, зубе, очи ... намиришеш добар ген, то је природно, нормално...

Jadni ženski svijet iz tvoje neposredne okoline...

Зашто? Не мислим ја да само жена "ради" око куће, то је заједнички рад, заједничка забава,заједничка мука ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.