Početak srčane radnje

odgovora

Objavljeno

hvaaaaalaaa puno :). nadam se a koliko vec drzimo palceve da sve bude otpasce :D

sad "samo" treba docekati kraj sledece nedelje (onda bih trebala biti 6+4 ili 7+1,mada vidim da na papiru od uz-a pise ovako "5w+1 +-10d". a kad sam pricala sa snajkom ona mi kaze da se ne cimam uopste I da su njoj tek sa 9 nedelja uocili (sto mu dodje kod mene) bar jos neke cca 3 nedelje.. 

a I ja sam kreten,umesto da uradim ujutru ko svi normalni ljudi,ne ja moram po podne I sad se cimam..

inace kad sam radila test mm je bio ubedjen da sam trudna(I ako je test negativan bio). a sad je ubedjen da ce biti sve ok. :D

 

 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brigaj unapred,sacekaj jos jedan uz,trudnoca je bas mala...

A je l ti rekao doca da vadis betu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

jeste, I betu I rh faktor I krvnu grupu I skk I komplet ks I urin.. to cu sve odraditi u toku sl nedelje posto cekam da mi dodje karton iz mog grada posto sam se relativno skoro preselila. 

e da I of juce uvece me malo probada desni jajnik. nije nista strasno,Ali na trenutke se javi. inace mucnine skoro I da nemam(nekad se jave) Ali su uglavnom prouzrokovane mirisima(recimo u taxiju kad se vozim,pa on I njihovi osvezivaci) ili kad u firmi podgrevaju rucak,pa onda onaj miris(koji sam pre obozavala) e to mi se sad jako gadi I uglavnom izazove mucninu.

ja se stvarno izvinjavam,ispadoh nepismena,Ali nema sanse da podesim na telefonu da mi ne ispravlja reci :angry:

Izmenjeno od strane anchyyy
edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se sa 5 3/7 nije videla srčana radnja, nego samo gm, a već posle nedelju dana se sve lepo videlo, tako da nemoj da se nerviraš unapred. :) Inače, to mi je starost trudnoće po uz, a po poslednjoj m mi je trudnoća za 4-5 dana veća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala,puno mi znaci kad ovako dobijam podrsku :)

a da li ovo "5w+1d +-10d" znaci da tog dana moze biti I 6w+5d ili 3w + 5d ?

Kolibri voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

5w+1d znaci da si trudna 5 nedelja i jedan dan, +-10 dana, sto bi znacilo da ces za 10 dana biti trudna 6 nedelja i 4 dana, okvirno. Ne mozes nikako biti 3+5 jer se tako rano trudnoca ne registruje, to +-10 dana je zbog preciznosti merenja, u tom periodu se sve meri u milimetrima pa je moguce da prosto dr "omasi" za koji dan, zato ostavljaju sebi lufta +-10 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veceras sam se tako iscimala.. oko 20h odemo u WC I pogledam na gacama malo braon sekreta. zovem moju Dr, na poliklinici kazu nemaju no jednog ginekologa tu I da odem u Betaniju. 15 min kasnije u Betaniji na uz kaze mi Dr kako on a nista ne vidi I kako nisam 6w(11og  sam bila 5+1) nego 7ma I onda on a to sad Mora da vidi,al ne vidi ipak. a odmah zatim je rekla kako ona vidi gomilu tih (misli na mesak).. na stranu sto me je jako prepala I samim Tim nastupom. oko 21h se cujem sa svojom Dr I kaze mi da dodjem kod nje sutra po podne I da vidimo da nije mozda vanmatericna ili nesto drugo.. verujte mi manje me je pogodilo to sto mi je moja Dr saopstila nego ova is Betanije. 

sad braon sekret nemam, imam samo pojacan beli sekret. stomak me malo bolucka,Ali mislim da je vise of gasova,jernakon nekog vremena kad se malo napnem izbacim gasove I prestane da me boli. grudi I dalje nadute I bole... ujutru I u nedleju idem betu da dam... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zao mi je sto si se isprepadala, nadam se da ces sutra na pregledu cuti lepe vesti. Kako god da bude tako je valjda moralo biti, svasta mi zene dozivimo i prezivimo. Javi se nakon pregleda, jako, jako navijam da sve bude ok. :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchyyy, jesi li bila na pregledu, sta kaze dr? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam bila na uz 6+5, kada me je dokt na smrt preplasila. kao nazire se, ali to ni je to, vamo tamo. da dodjem za dva dana pa da vidimo. dva dana ziva nisam bila! na kraju odem i srceko kuca :) 7+0. tako da bez brige!

Izmenjeno od strane Lady in black
Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da napomenem., dva puta sam prokrvarila u 5 dana. Prvi put braonkasto, drugi put žarko crvena sveža krv, pa je beba sasvim dobro! uvek treba proveriti, ali uvek imajte u vidu da nije sve gotovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi pomoc! Bila sam na UZ 23.02. konstatovana mi je trudnoca, po kalendaru osma nedelja, a po UZ sedma. Vidi se mesak i zuto telo, ali nema srcane radnje, cak je doktor pominjao i drugi mesak, ali ne znam da li u njemu nesto ima...rekao mi je da bi trebalo vec da se cuje srce, ali da dodjem za 5 dana na kontrolu i da izvadim beta hcg. Beta mi je tog dana bila 20956 i uporedila sam sa rezultatom bete od 6.02. kada je bila oko 6000. Da li je to dobar rast bete ili bi trebalo da je mnogo veca posle vise od dve nedelje? Nadam se da sam dobro objasnila situaciju s obzirom da sam preplasena i nadam se da ce neko imati odgovor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi pomoc! Bila sam na UZ 23.02. konstatovana mi je trudnoca, po kalendaru osma nedelja, a po UZ sedma. Vidi se mesak i zuto telo, ali nema srcane radnje, cak je doktor pominjao i drugi mesak, ali ne znam da li u njemu nesto ima...rekao mi je da bi trebalo vec da se cuje srce, ali da dodjem za 5 dana na kontrolu i da izvadim beta hcg. Beta mi je tog dana bila 20956 i uporedila sam sa rezultatom bete od 6.02. kada je bila oko 6000. Da li je to dobar rast bete ili bi trebalo da je mnogo veca posle vise od dve nedelje? Nadam se da sam dobro objasnila situaciju s obzirom da sam preplasena i nadam se da ce neko imati odgovor!

Beta cesto nije pokazatelj dobre trudnoce, ja nesto i i nemam iskustva sa njom. Samo sada u trecoj sam je radila i i to je jednom bila 80 a posle 1800 i nesto, ne znam tacno. TTo je radjeno na nedelju dana. Srculence sacekaj joa pet dana koliko dr rece pa ces videti. Uglavnom se oko sedme nedelje cuje srce ali opet zavisi i kada je doslo do zaceca tacno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi pomoc! Bila sam na UZ 23.02. konstatovana mi je trudnoca, po kalendaru osma nedelja, a po UZ sedma. Vidi se mesak i zuto telo, ali nema srcane radnje, cak je doktor pominjao i drugi mesak, ali ne znam da li u njemu nesto ima...rekao mi je da bi trebalo vec da se cuje srce, ali da dodjem za 5 dana na kontrolu i da izvadim beta hcg. Beta mi je tog dana bila 20956 i uporedila sam sa rezultatom bete od 6.02. kada je bila oko 6000. Da li je to dobar rast bete ili bi trebalo da je mnogo veca posle vise od dve nedelje? Nadam se da sam dobro objasnila situaciju s obzirom da sam preplasena i nadam se da ce neko imati odgovor!

Beta se meri na 48, pa na 72 sata, pa 96, kada vec prece cini mi se 60000,7000.Trebalo bi da se duplira.Beta od 20.956 za 7 nedelju je visoka beta, sto moze da ukaze i na blizanacku trudnocu.

Ja sam bila u istoj situaciji kao ti i radila sam betu na 48 sati i pratila dupliranje. Tebi posto je visoka, trebalo bi na meris Betu na 96 sati i vidis da li i kako  raste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sustini najbolje ti je da odmah izvadis Betu jos jednom i da vidis da li se smanjuje ili se dupla...

ja sam bila u istoj situaciji pre dve godine, na zalost nije se dobro zavrsilo, i nadam se iskreno da to nece biti tvoj slucaj...ja tti zelim od <3 sve najbolje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treća. nedelja: 5-50
Četvrta nedelja: 3 - 426

Peta  nedelja: 19 - 7.340

Šesta nedelja: 1.080 - 56.500

Sedma i osma nedelja:  7.650 - 229.000
Deveta do dvanaeste nedelje:  25.700 - 288.000
Trinaesta do šesnaeste nedelje:  13.300 - 254.000
Sedamnaesta do dvadesetčetvrte  nedelje:  4.060 - 165.400
Dvadesetpeta do četrdesete nedelje: 3.640 - 117.000

Po ovom rezultat ti je dobar. Sto Nina kaze mozda je blizanacka. A oni jel budu sitniji pa mozda jos nije pocelo srce da kuca. Lupetam, ali opet moze biti. Javi nam sta je bilo na uz ili ako ponovo budes radila betu da znamo svi, mozda ce nekom trebati. Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima, mnogo mi znace! Dakle, sve je moguce i ostaje samo strpljenje i nada da ce sve biti ok.. javljam posle pregleda kakva je situacija.

MakiJana i Neon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na pregledu i evo rezultata: beta mi je danas pala na 18 000 i ja sam se tu vec oprostila, medjutim na ultrazvuku se video pomak... sada ima eho, a na proslom pregledu ga nije bilo. Ispade sada po UZ da sam 6.1 nedelja! Tako da je doktor rekao da sacekamo do ponedeljka, pa da onda vidimo sta ce biti. Zaista je sve moguce i ja sam sada bas optimisticna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ljudi molim vas za savet cisto da mi bude lakse ili ne... zadnju menstruaciju sam imala 19og marta. Muz i ja radili na bebi od januara. Test je bio pozitivan u aprilu pred redovnu sledecu menstruaciju. 26og sam bila na pregled gde se video pravilan mesak velicine 9mm i zumancana kesa ali bez vidljivog embriona. Kontrola za 10 dana. Ja sam 13og dana od pregleda, sto je otprilike po kalendaru trudnoca bila 7+2, otisla na kontrolu gde mi je doktor rekao da ce morati da se cisti plod jer je velicina samo 4mm bez srcane radnje sa gestacionim meskom od 1.55cm. Onda je kao nazirao neki sum pa je ipak ostavio prostora do ponedeljka i naveo mogucnost +10 dana za zacece. U ponedeljak idem na kontrolu i ako to nije kako treba mora da se cisti... ocajna sam i samo placem. Molim vas za pomoc ako je neko imao slicna iskustva. Zelim samo da dodam da nemam nikakvih tegoba mucnina bolova niti krvarenja. Davala sam rezultate krvi i urina i sve je u granicama normale.

Izmenjeno od strane Anonimus
Dodat tekst

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi molim vas za savet cisto da mi bude lakse ili ne... zadnju menstruaciju sam imala 19og marta. Muz i ja radili na bebi od januara. Test je bio pozitivan u aprilu pred redovnu sledecu menstruaciju. 26og sam bila na pregled gde se video pravilan mesak velicine 9mm i zumancana kesa ali bez vidljivog embriona. Kontrola za 10 dana. Ja sam 13og dana od pregleda, sto je otprilike po kalendaru trudnoca bila 7+2, otisla na kontrolu gde mi je doktor rekao da ce morati da se cisti plod jer je velicina samo 4mm bez srcane radnje sa gestacionim meskom od 1.55cm. Onda je kao nazirao neki sum pa je ipak ostavio prostora do ponedeljka i naveo mogucnost +10 dana za zacece. U ponedeljak idem na kontrolu i ako to nije kako treba mora da se cisti... ocajna sam i samo placem. Molim vas za pomoc ako je neko imao slicna iskustva. Zelim samo da dodam da nemam nikakvih tegoba mucnina bolova niti krvarenja. Davala sam rezultate krvi i urina i sve je u granicama normale.

Nazalost verovatno nije u redu nesto. Do tada su vec trebali otkucaji da se vide. Naravno uvek postoji mogucnost da je ovulacija bila kasnije pa da je i plod manji. Sacekaj kontrolu pa ces videti. Zelim ti srecu i i  sve bude ok

Anonimus voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se nadam.... u svakom slucaju hvala na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo. Trudna sam po ultrazvuku 6+3, CRL 4,4mm. Menstruacije imam na 31-33 dana. Na ultrazvuku se nije čula srčana akcija i zakazali su mi uz za 7 dana. Da li je to ok? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo. Trudna sam po ultrazvuku 6+3, CRL 4,4mm. Menstruacije imam na 31-33 dana. Na ultrazvuku se nije čula srčana akcija i zakazali su mi uz za 7 dana. Da li je to ok? 

Cao Dada, pocetak srcane radnje se ocekuje do 8.nedelje, zbog toga neki dr cekaju malo pre prvog UZ da bi izbegli nepotrebni stres ukoliko je ipak sve u redu. Mozda je bila kasnija ovulacija ili zacece a ta merenja su ionako zasnovana na statistici tako da pokusaj da ne brines , za nedelju dana ces znati tacno. Srecno I javi nam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno na brzom odgovoru :)  Iskreno malo sam se uplašila jer oni to saopšte tako da te prestrave, očigledno za sve moraš sam da se raspitaš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

CRMame 8.04 sam imala zadnju menstruaciju stoga da sam ovulaciju imala tamo ako se ne varam 20\22. 04 trst radila 10.5 i pokazao jednu jaku i jednu blagu crtu betu radila 347.5 je bila na prvi ultrazvuk odlazim 3.06 da se cuo blaagi otkucaj srca ali po soktorovom kasni trud za nedelju dana tad po njima sm bila 8ned. Odlazim 5.6 u front i kazu nema srca e radnje cavumu uterusa G. M 22x24mm sa z kesom 5mm ehooom ploda CRL 4,6mmbez vidljive srca e radnje danas sam opet bila u frontu po ultrazvuku sam 6ned sad je CRL 6,3 ali od srca e radnje jos nista radim betu na 48 sati pa cu videti. Al zlo mi je koliko sam nervozna i zbunjena

Izmenjeno od strane moje srce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.