Početak srčane radnje

odgovora

Objavljeno

u cetvrtak sam bila kod ginekologa da mi potvrdi trunocu.Po ultrazvuku sam 6 nedelja,a po poslednjem ciklusu 9+2,gest mesak 7mm,crl 4mm,srcana radnja jos nije registrovana.Interesujeme da li je neka od vas imala slican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda si pogresila sa racunanjem?Ja sam otisla na pregled u 4-toj nedelji po uz sam bila trudna 6 nedelja,isto se srcana akcija nije registrovala.Tek u 8 nedelji crl 14mm,i tad se videlo srculence.Jako ti je to rano za uz.Sacekaj jos 2 nedelje.Ne znam sta ti je dr.rekao ali ja sam npr.uradila beta hcg po cijoj vrednosti se tacno videlo u kojoj sam nedelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda si pogresila sa racunanjem?Ja sam otisla na pregled u 4-toj nedelji po uz sam bila trudna 6 nedelja,isto se srcana akcija nije registrovala.Tek u 8 nedelji crl 14mm,i tad se videlo srculence.Jako ti je to rano za uz.Sacekaj jos 2 nedelje.Ne znam sta ti je dr.rekao ali ja sam npr.uradila beta hcg po cijoj vrednosti se tacno videlo u kojoj sam nedelji.

rekao mi je da dodjem za sedam dana ponovo da mi uradi ultrazvuk,tada bi vec trebalo da se cuju otkucji.Inace,to mi je dr izracunao u kojoj sam nedelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rekao mi je da dodjem za sedam dana ponovo da mi uradi ultrazvuk,tada bi vec trebalo da se cuju otkucji.Inace,to mi je dr izracunao u kojoj sam nedelji.

Oni nekad znaju i da pogrese mada izracunaj sama,ukucas prvi dan poslednje menst. na vecini trudnickih sajtova ima to,pa ti izbaci i termin i nedelju.Ma sve je to ok...bez brige i pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 7. nedelji bi trebalo da se 'nazire'...u 8. da se 'čuje'!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prvoj trudnoci nisam nista znala. otisla sam na prvi pregled u 5 nedelji-da mi se konstatuje trudnoca, sledeca je bila u 9oj kad smo culi srce.

u sledecoj trudnoci se nadam da necu biti panicar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prvoj trudnoci nisam nista znala. otisla sam na prvi pregled u 5 nedelji-da mi se konstatuje trudnoca, sledeca je bila u 9oj kad smo culi srce.

u sledecoj trudnoci se nadam da necu biti panicar.

Potpuno ista situacija bila kod mene. :)

Saznala sam putem analize krvi - pokazala je 5-6 nedelja, posle sam u devetoj otišla na prvi UZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, ja sam nova, upravo se prikljuchila forumu :lol: Malo cu biti opshirnija, jer mi je jako bitno sve ovo, s obzirom da sam prvi put u drugom stanju, i da sam malo uplashena :(:wub::blink:

Saznala sam da sam trudna 22/08/2011, test pozitivan. Prvi ultrazvuk koji sam uradila i koji je potvrdio trudnocu je bio 24/08/2011. Rezultati su bili sledeci:

jedan GM u kavumu uterusa, velichine 5.44mm-embrionalni elementi se ne vizualizuju, i doktorka je primetila neku senku pored meshka za koju je rekla da moze biti josh jedan meshak-Beta HCG 2487. Dobila terapiju Folan 1x1 i Utrogestan 3x2, kontrola za nedelju dana, da bi se videlo shta je ta senka.

Danas sam ponovo bila na ultrazvuku, i dobila sledece rezultate:

jedan GM u kavumu uterusa, velichine 11mm/5.1, sa vidljivom zumanchanom kesom dimenzija 3.15mm. Embrionalni elementi se ne vizualizuju. Intimno, uz GM, prema fundusu vizualizuje se ovalna anehogena formacija 7.9mm, koja bi mogla odgovarati hematomu/GM u resorpciji? Beta HCG 13941. Terapija ista, i opet kontrola za nedelju dana, poshto nema srchane funkcije.

S obzirom da je prvi dan poslednje menstruacije bio 18/07/2011, doktorka je izrachunala da sam ja sada u 6oj nedelji trunoce, mada je to nemoguce, jer sam ostala trudna otprilike 3-4/08/2011. Tako da bi to trebalo da bude 4 nedelja. Da li ima nekog ko je mozda bio u slichnoj situaciji, i ko moze da mi kaze da li vam se chini ovo o.k., s obzirom na taj hematom/GM u resorpciji pod znakom pitanja? Prema svemu shto sam chitala, ne bi josh uvek trebalo da se ochekuje da se vidi kucanje srca, ali malo sve ovo brine... :blink:

Drage trudnice, molim vas za savet, jer mi je jako stalo do ove trudnoce!!! Ne bih da panichim, ali malo me je zabrinula doktorka sa tako chestim ultrazvukovima :blink:

Hvala unapred ;):lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, molim vas za savet, jer mi je jako stalo do ove trudnoce!!! Ne bih da panichim, ali malo me je zabrinula doktorka sa tako chestim ultrazvukovima :blink:

Hvala unapred ;):lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na rechima ohrabrenja, bash si me obradovala :D :D :lol:

Zaista sam se malo zabrinula, ali gledacu da poslusham tvoj savet, opustim se i uzivam do sledeceg ultrazvuka koji je u utorak ;)

Nadam se da cu se javiti sa lepim vestima :D

Veliki pozdrav :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mitrossan,

po svemu sudeci, jesi u 6oj nedelji, tako se racuna.

A mozda nosis blizance. Ako je tako, za sada samo jedan napreduje, ali je previse rano da se to utvrdi.

Jedino ti preostaje da cekas otprilke 9. nedelju da se pojave otkucaji srca, dotle budi mirna i ne brini, na kraju krajeva, cekas bebu i to je lepa vest!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninuska,

Doktorka je iskljuchila blizanachku trudnocu sada na poslednjem pregledu, iako je zbog Bete sumnjala na to posle prvog pregleda <_<

Rekla mi je da nema shanse da se, ako je ta senka GM, razvije u embrion. Za sada imam jedan koji se dobro razvija. Mada ona ochekuje vec sledeceg utorka da se chuje srce, jer kao sada nema pochetka srchane radnje, a trebalo bi...

Mada se meni svakako chini po svemu shto sam ovde chitala, i iz raznih iskustava drugih trudnica, da je rano... ali ona smatra da bi to trebalo da se desi najkasnije sledece nedelje, jer po njoj srchana akcija treba da se javi u shestoj nedelji i sve posle toga je alarmantno... :blink: tako da sam ostala malo zbunjena...

Ali opet, gledam da se ne nerviram, ne uzbudjujem, kako bude bice... Shto moj muzic kaze: "Sad bar znamo da mozemo da ga napravimo :D, ne brini se! Ako ne upali sada, hoce neki drugi put :wub: "

A meni je opet jako stalo da sve prodje u redu, i trudim se da budem maksimalno pozitivna :D:D:D

Vama, drage moje, hvala na podrshci-stvarno mi jako znachi :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninuska,

Doktorka je iskljuchila blizanachku trudnocu sada na poslednjem pregledu, iako je zbog Bete sumnjala na to posle prvog pregleda <_<

Rekla mi je da nema shanse da se, ako je ta senka GM, razvije u embrion. Za sada imam jedan koji se dobro razvija. Mada ona ochekuje vec sledeceg utorka da se chuje srce, jer kao sada nema pochetka srchane radnje, a trebalo bi...

Mada se meni svakako chini po svemu shto sam ovde chitala, i iz raznih iskustava drugih trudnica, da je rano... ali ona smatra da bi to trebalo da se desi najkasnije sledece nedelje, jer po njoj srchana akcija treba da se javi u shestoj nedelji i sve posle toga je alarmantno... :blink: tako da sam ostala malo zbunjena...

Ali opet, gledam da se ne nerviram, ne uzbudjujem, kako bude bice... Shto moj muzic kaze: "Sad bar znamo da mozemo da ga napravimo :D, ne brini se! Ako ne upali sada, hoce neki drugi put :wub: "

A meni je opet jako stalo da sve prodje u redu, i trudim se da budem maksimalno pozitivna :D:D:D

Vama, drage moje, hvala na podrshci-stvarno mi jako znachi :D:D:D

Dobro je, i jedna beba je superiska. Bas zbog bete sam i rekla, verovatno je u pocetnoj fazi stvoreno dva meska, ali se samo u jednom razvio embrion.

A moram te razuveruti da ne brines, mojoj zdravoj bebici je otkrivena srcana radnja tek u devetoj nedelji, a desava se u izuzetnim slucajevima i u desetoj. Samo nemoj da se uplasis ako ne bude jos nista, trazi da dodjes za nedelju dana, nemoj slucajno da te natera odmah na kiretazu.

I sto tvoj muz kaze, makar znate da mozete....a sigurna sam da ces za oko 32 nedelje da kazes "Eto, sad znamo i da mozemo stvoriti ovako lepu bebicu"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene i lepih vesti :D

Bili smo na ultrazvuku i chuju se otkucaji srca nashe bebe :lol: :lol: :lol:

Sledeca kontrola za mesec dana, kada cu ujedno raditi i double test ;)

Mnogo smo srecni :D :D :D

Hvala vam na podrshci i lepim zeljama, drage moje :D

VELIKI POZDRAV :D

Sandra88 NS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je UZ zakazan za 20 juli,a zadnaj m je bila 8og juna.Da li tada moze da se cuje srce ili je jos rano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je UZ zakazan za 20 juli,a zadnaj m je bila 8og juna.Da li tada moze da se cuje srce ili je jos rano?

To ti je tačno 6 nedelja, tada može da se registruje srčana radnja, ali bolje još neki dan posle, jer ovulacija varira, pa je možda bila kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mozes sacekaj jos malo, ja ni jednom nisam isle pre 7 nedelje za svaki slucaj, al u slucaju da se ne cuje dr ce ti pnoviti uz sledece nedelje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti je tačno 6 nedelja, tada može da se registruje srčana radnja, ali bolje još neki dan posle, jer ovulacija varira, pa je možda bila kasnije.

ja znam tacno koji dan sam zatrudnela,ali to nisam rekla dr,zaboravila preko telefona... mada,pricam sad sa devojkama na "I trimestar trudnoce" i neke od njih su bebino srce videle(cule)na UZ tek u 8,9oj nedelji trudnoce,pa mi sad bas nista nije jasno :huh:

Nadam se samo da je sve to normalno i da ako se ne bude registrovala srcana radnja,da ne treba da panicim...

Hvala na odgovoru :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mozes sacekaj jos malo, ja ni jednom nisam isle pre 7 nedelje za svaki slucaj, al u slucaju da se ne cuje dr ce ti pnoviti uz sledece nedelje ;)

pa znas kako,ja sam je zvala i rekla kad je bila poslednja meca i kada najranije mogu doci da mi uradi UZ i ona zakazala za 20 jul.Pozvacu je jos jednom sutra... Hvla B.mama :):rolleyes:

Yoka79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može da se registruje, tako mi je rekao dr iako sam i ja bila na UZ u 7. nedelji, tad se već jako lepo videlo :) Nema razloga za paniku, kao što reče B.mama ako se srce ne čuje ponoviće ti UZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može da se registruje, tako mi je rekao dr iako sam i ja bila na UZ u 7. nedelji, tad se već jako lepo videlo :) Nema razloga za paniku, kao što reče B.mama ako se srce ne čuje ponoviće ti UZ.

hvala Nice... :rolleyes: Verovatno je to zato sto se svaka beba individulano razvija.Meni je u petak(kada idem na UZ) punih 6 nedelja,a kako sam citala srce pocinje da kuca u 6oj,a potpuno je razvijeno tek u 11oj nedelji.Tako da verovatno zbog toga u zavisnosti kome je kada bila ovulacija,odn kada je ko zatrudneo i zavisi kada ce prvi put moci da se cuje bebino srce..Ja bih bila presrecna kada bi to bilo u petak,a ako ne,sacekacu i taj sledeci UZ nekako,ali verovatno cu razmisljati i brinuti :unsure: sta cu kad sam takva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da javim da smo srce culi sa 7,6 nedelja.. :rolleyes: (mozda nekom bude znacilo ko trazi informacije o tome,kao sto sam ih ja trazila ovih nekoliko dana ;) )

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako i ginekolozi znaju da uplase trudnice, a prethodnog puta sam imala blighted ovum, sada sam ponovo trudna (4+4) ali sam odlucila da ne idem na UZ dok ne udjem makar u 8. nedelju... iduce nedelje planiram da odradim neke nalaze krvi i urina cisto da vidimo da je sve okej. Ali na UZ necu trcati odmah, treba dati vremena bebici. :):rolleyes:

ljubicica1983 i Iwka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

pozdrav svima :)

iscitala sam ceo internet i moram negde da se izjadam.. situacija je sledeca:

1. 4.11. poslednja menstrucija

2. krajem novembra sam 1-2 dana imala braon iscedak(nekada pre menstruacije tako mi bude) 

3. 11.12. menu djavo ne da mira I nakon posla uradim test. on bude negativan. ja skroz previdim da sam trebala raditi ujutru a ne po podne test. iscimam se tu posteno I okrenem Dr. odmah odem na uz I nalaz je sledeci: 

u kavumu se vidi gestaciona kesa promera 3.5mm sto odgovara za grab hbd 5 + 1. za sad bed vidljive zumancane kese I ehoa ploda. desni jajnik 44x24mm sa dominantnim folikulom(ciste zutog tela) promera 19mm. Levi jajnik 24x16mm sa nekoliko folikula promera do 7mm. 

e sad zakazala mi je uz, Ali prethodno da obavim nalaze u lab, za 10-14 dana(story mu dodje 21.12. ili 25.12. 

of simptoma imam bolne grudi. gasove. gadi mi se miris hrane, cesto idem u WC(mada I dosta vode pijem). vene su uocljivije po grudima. 

e sad ono sto mene zanima je da li je jos neko imao ovakvu situaciju? save se hrabrim nice she OK,posto nam je ovo prva(zeljena) trudnoca,Ali na samu pretragu gestaciona kesa po internetu svakakve stvari nalazim,a to me ne smiruje no malo :-(

inace zaboravila sam da napomenem - 2.12. sam ovulirala(imala onaj sekret ko belance) I tih dana smo imali odnose. 

unapred se izvinjavam na greskama u kucanju,Ali moj telefon je resio da ipak nece da odustane of bill kakve vrste auto correction I ako sam sve poiskljucivala :-/

 

Izmenjeno od strane anchyyy
greske u kucanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti je ovulacija stvarno bila 2.12, trudnoca je bas mala pa se verovatno zato plod jos uvek ne vidi. Da te ohrabrim, ja sam imala slicnu situaciju, na prvom uz nije se video plod iako sam po poslednjoj menstruaciji bila vec 7.nedelja. Nakon 10 dana plod je bio tu i srculence je kucalo :wub:. Srculence sada ima 14 meseci :wub:. Drzim fige da sve bude ok. Verujem da ce biti! Pozdravcic...

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.