Greške lekara

odgovora

Objavljeno

Mislim da i ovoj temi ima mesta na forumu......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja prva :) u prvoj trudnoci problem mi je bila zrela posteljica i manjak plodove vode, sto je dovelo do toga da sam u devetom mesecu morala svake nedelje na ultrazvuk. Tri nedelje pre termina, gleda me doktorka na uz i kaze beba je dobro samo je malo uspavana. Sledece nedelje odem ponovo, druga doktorka me gleda i kaze pa beba ne napreduje, ima zastoj u razvoju, i to za dve nedelje. Ja kazem da sam bila i da mi je receno da je sve ok, ona kaze, vama u kartonu i ne pise da ste bili, nema ni mera bebe. I tako zaglavim bolnicu, samo ja na svoju ruku odem u drugo porodiliste, nije mi palo na pamet da ostanem tamo. Osam dana sam lezala na patologiji, primala infuzije i na kraju su mi indukovali porodjaj i rodila sam zdravu devojcicu. Hvala Bogu, pa se nije iskomplikovalo a moglo je.

A drugi put, pa i nije bilo nekih gresaka, sem sto su mi pricali da se bebi ne razvijaju mozdane komore kako treba. Pa na uz jedan lekar vidi jednu meru, drugi opet neku drugu, a na Institutu za majku i dete, u savetovalistu za genetske anomalije kazu da je sve ok. Samo, nisam se nervirala kao prvi put. Na kraju je , naravno bilo sve u redu.

Bogu hvala danas imam Saru i Veljka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto imam dobrog lekara, mogu samo da spomenem iskustva iz bolnice, gde mi se cinilo da laici trckaraju hodnicima.

Ja hospitalizovana zbog pretnje od smrti mene i ploda od visokog pritiska i dodje nacelnik odeljenja,kada su me otpustali i izbaci mi lek za pritisak!

Naravno da mi se vec u toku dana stanje pogorsavalo, i sva sreca sto sam uspela kontaktirati svog ginekologa, koji je pobesneo na onu budalu, i sto se lek moze kupiti i bez recepta pa sam hitno poslala muza u apoteku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prvoj sam trudnoci,10.nedelja i nisam bas zadovoljna svojom doktoricom,zena mi nista ne govori i imam utisak da sam primorana da se o svemu sama obavestavam(npr nije mi rekla cak ni da pijem folnu kiselinu!koju na srecu pijem vec par meseci pre zaceca).sve mame vec znaju koliko je tesko kad ste u svemu novi,pa trazite informacije na sve strane.zasad su ostali samo uspeli da me zastrase kojekakvim pricama i sablaznjavanjem tipa ``kako to da te nije poslala na ovja test ili na onaj test?``,pa bih vas zato zamolila da mi odgovorite na sledece:moja doktorica me do sada jos nije poslala na slobodni beta HCG i PAPP-A test(koji treba da se obave u prvom trimestru),treba li da se zabrinem?jedino sto sam do sada odradila je krvna grupa i rh faktor i analizu krvi i mokrace.da li sam do sada trebala da budem upucena i na neki drugi test?unapred zahvalana! : ) :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prvoj sam trudnoci,10.nedelja i nisam bas zadovoljna svojom doktoricom,zena mi nista ne govori i imam utisak da sam primorana da se o svemu sama obavestavam(npr nije mi rekla cak ni da pijem folnu kiselinu!koju na srecu pijem vec par meseci pre zaceca).sve mame vec znaju koliko je tesko kad ste u svemu novi,pa trazite informacije na sve strane.zasad su ostali samo uspeli da me zastrase kojekakvim pricama i sablaznjavanjem tipa ``kako to da te nije poslala na ovja test ili na onaj test?``,pa bih vas zato zamolila da mi odgovorite na sledece:moja doktorica me do sada jos nije poslala na slobodni beta HCG i PAPP-A test(koji treba da se obave u prvom trimestru),treba li da se zabrinem?jedino sto sam do sada odradila je krvna grupa i rh faktor i analizu krvi i mokrace.da li sam do sada trebala da budem upucena i na neki drugi test?unapred zahvalana! : ) :blink:

Evo, ja mogu da ti odgovorim na osnovu sopstvenog iskustva, narocito jer dosta podseca na tvoje.

Trenutno sam u 21. nedelji trudnoce. Do 10. nedelje i ja sam, kao i ti imala samo krvnu sliku, urinokulturu i rh faktor. U 13. nedelji (tacnije 12+2) isla sam na double test gde se mere nivoi free bhcg i papp-a, izmedju ostalog.

Licno mislim da do desete nedelje i ne treba da budes upucena na neki test (sem double testa, naravno).

(da pojasnim, double se radi oko 12-e nedelje, ali bi trebalo da vec sada imas uput).

Naravno, sve ovo vazi ako nisi imala nekih tegoba tj. ako se ti ni na sta ne zalis.

Zelim ti sve najbolje i predlazem da promenis lekara ako nisi zadovoljna. Bar sam ja tako uradila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, ja mogu da ti odgovorim na osnovu sopstvenog iskustva, narocito jer dosta podseca na tvoje.

Trenutno sam u 21. nedelji trudnoce. Do 10. nedelje i ja sam, kao i ti imala samo krvnu sliku, urinokulturu i rh faktor. U 13. nedelji (tacnije 12+2) isla sam na double test gde se mere nivoi free bhcg i papp-a, izmedju ostalog.

Licno mislim da do desete nedelje i ne treba da budes upucena na neki test (sem double testa, naravno).

(da pojasnim, double se radi oko 12-e nedelje, ali bi trebalo da vec sada imas uput).

Naravno, sve ovo vazi ako nisi imala nekih tegoba tj. ako se ti ni na sta ne zalis.

Zelim ti sve najbolje i predlazem da promenis lekara ako nisi zadovoljna. Bar sam ja tako uradila.

HVALA PUNO!!! :rolleyes: SAD MI JE MALO LAKSE,sledeci pregled imam zakazan za 01.04.za kada mi je doktorica napomenula da cu dobiti upute za dalje testove.trenutno se borim sa novosadskom betanijom i zakazivanjem prvog expertnog ultra zvuka,kao jos ne znaju termine za april,treba da zovem 31.03.,a kladim se da tad termina nece biti.u svakom slucaju,svakim danom sam sve ubedjenija da cu ili promeniti lekara ili cu paralelno ici kod nekog privatnika koji ce imati vremena i zivaca da me u sve uputi i sve mi objasni.Inace svakog dana listam literaturu i visim na netu pa se informisem,AKO JOS NEKO IMA INFORMACIJE ZA MENE,NEKA MI SE JAVI,HVALA PUNO!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA PUNO!!! :rolleyes: SAD MI JE MALO LAKSE,sledeci pregled imam zakazan za 01.04.za kada mi je doktorica napomenula da cu dobiti upute za dalje testove.trenutno se borim sa novosadskom betanijom i zakazivanjem prvog expertnog ultra zvuka,kao jos ne znaju termine za april,treba da zovem 31.03.,a kladim se da tad termina nece biti.u svakom slucaju,svakim danom sam sve ubedjenija da cu ili promeniti lekara ili cu paralelno ici kod nekog privatnika koji ce imati vremena i zivaca da me u sve uputi i sve mi objasni.Inace svakog dana listam literaturu i visim na netu pa se informisem,AKO JOS NEKO IMA INFORMACIJE ZA MENE,NEKA MI SE JAVI,HVALA PUNO!!!!

Nema na cemu ;) . Nego, setih se jos nesto da ti kazem. U pravu si sto sakupljas informacije na netu (kao da imas izbora s obzirom na situaciju sa lekarom), ali nemoj bas da preterujes u tome. Ja sam se u prvih 15 nedelja samo time bavila po cele dane, nailazila na svakojake tuzne price, strahotne informacije, bila sam u panicnom strahu od svega zivoga. Na kraju sam ukapirala da to vise nema smisla i da cu, ako tako nastavim, poludeti do kraja trudnoce. Zato kazem da ima smisla posecivati forume, skupljati informacije ali budi umerena. I, sto je najvaznije, nauci da budes sama svoj cenzor. Pozdrav i sve najbolje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto imam dobrog lekara, mogu samo da spomenem iskustva iz bolnice, gde mi se cinilo da laici trckaraju hodnicima.

Ja hospitalizovana zbog pretnje od smrti mene i ploda od visokog pritiska i dodje nacelnik odeljenja,kada su me otpustali i izbaci mi lek za pritisak!

Naravno da mi se vec u toku dana stanje pogorsavalo, i sva sreca sto sam uspela kontaktirati svog ginekologa, koji je pobesneo na onu budalu, i sto se lek moze kupiti i bez recepta pa sam hitno poslala muza u apoteku.

Ne mogu da verujem sta su sve oni u stanju da urade!Zelim ti sve najbolje...jedno pitanjce...kako se postavljaju ovi preslatki meraci??? napravila sam jedan ,ali ne znam kako da ga postavim na svoje komentare...hvala u napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam etalon za lekarsku gresku!!

Prvi porodjaj.... gradska bolnica Zvezdara. Sve je islo ok dok beba nije rodjena. Beba je imala 4500gr i 58 cm, ja pukla kao balon a doktor mlad napirlitan i nadobudan. Posto je velicina bebine glave uzrokovala cepanje i to jako duboko pukla je neka vena glavna koja vodi krv u nogu i ja sam vec posle 5 min pocela da se tresem jer mi je bilo jako hladno a razlog je bio jako krvarenje. Kad je dr video da se tresem prisao je i rekao "sta histerises sad cu te siti smiri se". Suptilno zar ne?!

Tad pritisce moj stomak da proverim kako krvari materica na sta mene obliva nesto jako prijatno toplo a babica koja je prolazila kaze doktore to vam je krvoprolice!!.

ON seda da me sije i dalje vicuci na mene kako sam histericna jer se tresem tacnije odskacem od stola, ali zaista nisam mogla da kontolisem svoje telo.

20 min od porodjaja ja se secam samo da sam rekla meni se nesvesti i izgubila svest. Posle 10-ak min se budim i u obe ruke mi je prikljucena krv. Babica kaze da sam iskrvarila na milion eritrocita!!!!! i da ce mi dati anesteziju da malo bolje pregledaju, urade reviziju i usiju ranu. Sledece cega se secam je jak bol u ruci tj od stiska aparata za merenje pritiska i to me budi a vrace me u zive recenica nekog od dvojice doktora "OVA VAM JE GOTOVA". Ja pokusavam dati znak neki da sam ziva na sta neko prilazi i pipa puls na vratu i kaze ne ziva je samo ima jako slab puls. I sad se jako uznemirim ka o ovome pricam.

Ja se nekako budim i gledam jako poznatu scenu i shvatam da sam to negde vec videla sve sam posmatrala sa plafona porodilista!! Znam da zvuci kao scfi prica ali nemam ni jedan razlog za laganje.

Sledi moja agonija od 3 sata jer sam imala jako bolove a uzrok je bio taj da doticnu venu nisu usili nego presili jer se ona povukla i tu se stvorio hematom velicine bebine glave koji je vrsio pritisak na rranu.

Posle 3 sata dolazi babica i sapuce mi da je na svoju ruku zvala dezurnog hirurga i da on dolazi na sta se zaista pojavljuje dr koji posle pregleda samo kaze vozite je gore ( u operacionu salu).

Operacija je trajala 1.5 sati. Jos 2 dana sam primala krv, plazmu i kojekakvu infuziju.

Dovoljan je i podatak da sam imala 9 braunila u samo 2 ruke!

Imena doktora koji su sudelovali u ovom zlodelu su Ivan Bojovic i Predrag Mitrovic dr koji me je spasao je Dr Dejan Maletic a babica je Nada (prezimena se ne secam).

Znam da moj slucaj nije usamljen i da nikada nijedan dr nije odgovarao za ovakvo nesto.

Ali prici nije kraj...... 4 nedelje posle svega ja opet imam bolove i vidim da "nesto" izlazi iz mene i u panici idem kod dr i ona vadi dva parceta zaostale posteljice koja su trula!!! i drhtecim glasom kaze ja ovo u zivotu nisam videla i ne pusta me iz ordinacije dok mi ne da injekciju da ne bi dobila sepsu.

Sta reci a ne zaplakati

Sam Bog me je sacuvao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista sam se jezila citajuci tvoju pricu...sram da ih bude imena "lekar"...to samo jos u nas ima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam etalon za lekarsku gresku!!

Prvi porodjaj.... gradska bolnica Zvezdara. Sve je islo ok dok beba nije rodjena. Beba je imala 4500gr i 58 cm, ja pukla kao balon a doktor mlad napirlitan i nadobudan. Posto je velicina bebine glave uzrokovala cepanje i to jako duboko pukla je neka vena glavna koja vodi krv u nogu i ja sam vec posle 5 min pocela da se tresem jer mi je bilo jako hladno a razlog je bio jako krvarenje. Kad je dr video da se tresem prisao je i rekao "sta histerises sad cu te siti smiri se". Suptilno zar ne?!

Tad pritisce moj stomak da proverim kako krvari materica na sta mene obliva nesto jako prijatno toplo a babica koja je prolazila kaze doktore to vam je krvoprolice!!.

ON seda da me sije i dalje vicuci na mene kako sam histericna jer se tresem tacnije odskacem od stola, ali zaista nisam mogla da kontolisem svoje telo.

20 min od porodjaja ja se secam samo da sam rekla meni se nesvesti i izgubila svest. Posle 10-ak min se budim i u obe ruke mi je prikljucena krv. Babica kaze da sam iskrvarila na milion eritrocita!!!!! i da ce mi dati anesteziju da malo bolje pregledaju, urade reviziju i usiju ranu. Sledece cega se secam je jak bol u ruci tj od stiska aparata za merenje pritiska i to me budi a vrace me u zive recenica nekog od dvojice doktora "OVA VAM JE GOTOVA". Ja pokusavam dati znak neki da sam ziva na sta neko prilazi i pipa puls na vratu i kaze ne ziva je samo ima jako slab puls. I sad se jako uznemirim ka o ovome pricam.

Ja se nekako budim i gledam jako poznatu scenu i shvatam da sam to negde vec videla sve sam posmatrala sa plafona porodilista!! Znam da zvuci kao scfi prica ali nemam ni jedan razlog za laganje.

Sledi moja agonija od 3 sata jer sam imala jako bolove a uzrok je bio taj da doticnu venu nisu usili nego presili jer se ona povukla i tu se stvorio hematom velicine bebine glave koji je vrsio pritisak na rranu.

Posle 3 sata dolazi babica i sapuce mi da je na svoju ruku zvala dezurnog hirurga i da on dolazi na sta se zaista pojavljuje dr koji posle pregleda samo kaze vozite je gore ( u operacionu salu).

Operacija je trajala 1.5 sati. Jos 2 dana sam primala krv, plazmu i kojekakvu infuziju.

Dovoljan je i podatak da sam imala 9 braunila u samo 2 ruke!

Imena doktora koji su sudelovali u ovom zlodelu su Ivan Bojovic i Predrag Mitrovic dr koji me je spasao je Dr Dejan Maletic a babica je Nada (prezimena se ne secam).

Znam da moj slucaj nije usamljen i da nikada nijedan dr nije odgovarao za ovakvo nesto.

Ali prici nije kraj...... 4 nedelje posle svega ja opet imam bolove i vidim da "nesto" izlazi iz mene i u panici idem kod dr i ona vadi dva parceta zaostale posteljice koja su trula!!! i drhtecim glasom kaze ja ovo u zivotu nisam videla i ne pusta me iz ordinacije dok mi ne da injekciju da ne bi dobila sepsu.

Sta reci a ne zaplakati

Sam Bog me je sacuvao!

I DA TE DANAS NEMA I DA TI DETE RASTE BEZ MAJKE ``NIKO NE BI BIO KRIV``!!!????MA PRESAVI TABAK I TUZI STOKU,ZATO SU I UVELI LICENCE,DA MOGU DA SE ODUZIMAJU U SLUCAJU NESAVESNOG LECENJA I OSTALOG...PA DA MOZE DIPLOMOM d*pe DA OBRISE!TAKO JE TO KAD SE ISPITI I NA FAKULTETIMA KAO STO JE MEDICINA,KUPUJU!!!MAMINI I TATINI SINOVI,BAS TAKVI NAMIRISANI I NAPRILITANI,DOBIJAJU POSAO DOK NEKO KO BI ZELEO DA RADI CEKA NA BIROU!NAJGORE OD SVEGA JE TO STO SU LJUDI OGUGLALI NA KORUPCIJU,NEREGULARNOSTI,NEPRAVDU,SVI SAMO SLAZU RAMENIMA,KUKAJU KAKO SU OBESPRAVLJENI ,A NIKO SE NE BUNI! KADA BI TAKVIH PAR SLUCAJEVA DOCEKALO PRAVDU NA SUDU,MISLIM DA BI STVARI KRENULE DRUGACIJE.DAHTE NAM BRUTO PLATE PA DA SE LECIMO GDE I KOD KOGA HOCEMO,A NE SKIDAJU MI SA PLATE MESECNO 10 000 ZA ZDRAVSTVO DA BI SE NA MENI PRAKSALI I ISZIVLJAVALI ISKOMPLEKSIRANI IDIJOTI!UZAS! :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Big mama, najezila sam se od tvoje price...... Hb da je sada sve ok i da uzivas sa svojim bebcem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je grozna prica. I da sve bude tragicnije cujem da se desava dosta cesto. Jedna moja prijateljica (koju je zadesila ista ova sudbina) je bila u komi 20 dana, samo su joj bile sanse 5%da prezivi, ali hvala Bogu sve se dobro zavrsilo. Dok opet sa druge strane postoji i slucaj sa jednom nesrecnom trudnicom, koja nije prezivjela (slucaj je jos na sudu i "niko nije kriv")

Mislim da je ovakve situacije najbolje zaboraviti, jer koliko vidim u ovakvim situacijama je tesko dobiti sudski spor. Vazno je da Bog, tebi Big mama i tvojoj bebi nije okrenuo ledja, vec dao sansu da zivite jos dugu dugo dugo ....i srecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potresla me je priča Big Mame! U 21 veku..., zaista je strašno poražavajuće šta je sve preživela! Slažem se da je potrebno tužiti sve koji nesavesno leče, i da je to jedini način da se nešto promeni u pogledu kvaliteta nosilaca licenci /da se zna ko ima stručnost i moralnost a ko ne/.

Ovakva priča više nikada i nigde ne bi smela da se ponovi, i zbog toga pozivam sve gošće i članice foruma da iznesu svoje utiske i sudbine, i da smognu snage da podele svoju bol sa nama, da bi mogle zajedno da se udružimo i da podignemo svestnost o nesavesnosti na viši nivo!

Sve one koje žarko žele bebu /među kojima sam i ja!/ vrlo su svesne da ih, pored svih mogućih prepreka koje ih mogu snaći /npr. nerazumevanje poslodavca, nedovoljna pomoć u porodici, neredovna i nehumana finansijska pomoć države, itd./ može snaći i nesto nezamislivo, prosto nemoguće i za pretpostaviti: da upadnu u ruke nekog kasapina!

Demotivišućih faktora ima na pretek, baš previše, čak i za one najoptimističnije!

Mislim da ne sme da se dešava ono što se dešava: da ih ta plemenita želja da podare život može stati sopstvenog života!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek treba da se porodim prvi put, ali mi se mnogo drugarica skoro porodilo, pa znam šta se sve dešava. Evo dva slučaja:

1. Porodilji puca vodenjak u petak uveče i do bolnice sasvim isteče plodova voda (u mlazevima). Prime je i ostave na ležanju. Počinju bolovi, koji traju, bez prekida, sve do porođaja, koji se dogodio u nedelju ujutru! U međuvremenu, ona povraća, onesvešćuje se od bolova, krvari i dobija "čestitke" od babica da je usvinjila krevet, da se teli već dva dana i niko je ne presvlači. Obilazi je muž i plače, jer izgleda sve gore i gore. Dočekala je porođaj i sve je u redu. Sutradan, međutim, ne donose joj bebu i niko ništa ne govori. Pošto je digla paniku, odvode je u sobu, beba u inkubatoru, povraća "nešto crno", a onda je hitno odvoze za Kragujevac, gde je ostala 15 dana. Dijagnoza- nagutala se plodove vode, zbog čega je mogla da se uguši. Pitala je babice zašto joj nisu indukovali porođaj ili bilo šta slično, one su odgovorile da to kod njih nije običaj, već insistiraju na prirodnom porođaju.

2. Drugarica se porodila letos, beba krupna i živahna, preko 4 kilograma. Trećeg dana joj ne donose bebu i opet ništa niko ne govori. Na insistiranje muža, babica se izlane da su bebu snimili i sve je u redu. Ispostavi se da je babica prilikom presvlačenja ispustila bebu na pod i trodnevnu bebu hitno voze u Tiršovu na snimanje svih kostiju! Babica se pravdala da nije navikla na tako krupne bebe i da je "previše nemirna"...

Oba slučaja odigrala su se u Jagodini sa nekoliko meseci razmaka.

Na moje pitanje zašto nisu nekome prijavile slučaj odgovor je očekivan- samo smo želele da odemo kući, što dalje od svega. Ko će, nakon svega toga, da se bavi tužbama, kad porodilje u tom trenutku imaju toliko obaveza! Bitno im je samo da je sve prošlo dobro. Pitam se, koliko li ima ovakvih slučajeva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek treba da se porodim prvi put, ali mi se mnogo drugarica skoro porodilo, pa znam šta se sve dešava. Evo dva slučaja:

1. Porodilji puca vodenjak u petak uveče i do bolnice sasvim isteče plodova voda (u mlazevima). Prime je i ostave na ležanju. Počinju bolovi, koji traju, bez prekida, sve do porođaja, koji se dogodio u nedelju ujutru! U međuvremenu, ona povraća, onesvešćuje se od bolova, krvari i dobija "čestitke" od babica da je usvinjila krevet, da se teli već dva dana i niko je ne presvlači. Obilazi je muž i plače, jer izgleda sve gore i gore. Dočekala je porođaj i sve je u redu. Sutradan, međutim, ne donose joj bebu i niko ništa ne govori. Pošto je digla paniku, odvode je u sobu, beba u inkubatoru, povraća "nešto crno", a onda je hitno odvoze za Kragujevac, gde je ostala 15 dana. Dijagnoza- nagutala se plodove vode, zbog čega je mogla da se uguši. Pitala je babice zašto joj nisu indukovali porođaj ili bilo šta slično, one su odgovorile da to kod njih nije običaj, već insistiraju na prirodnom porođaju.

2. Drugarica se porodila letos, beba krupna i živahna, preko 4 kilograma. Trećeg dana joj ne donose bebu i opet ništa niko ne govori. Na insistiranje muža, babica se izlane da su bebu snimili i sve je u redu. Ispostavi se da je babica prilikom presvlačenja ispustila bebu na pod i trodnevnu bebu hitno voze u Tiršovu na snimanje svih kostiju! Babica se pravdala da nije navikla na tako krupne bebe i da je "previše nemirna"...

Oba slučaja odigrala su se u Jagodini sa nekoliko meseci razmaka.

Na moje pitanje zašto nisu nekome prijavile slučaj odgovor je očekivan- samo smo želele da odemo kući, što dalje od svega. Ko će, nakon svega toga, da se bavi tužbama, kad porodilje u tom trenutku imaju toliko obaveza! Bitno im je samo da je sve prošlo dobro. Pitam se, koliko li ima ovakvih slučajeva?

mnogo i ima ih na sve strane.KIKINDSKA BOLNICA JE POZNATA PO TOME.jednpoj mojoj poznanici se beba ugusila u njoj jer je doktorica insisitrala na prirodnom porodjaju!to je slucj koji pouzdano znam.a o mnogima se samo rpicalo po gradu .doticna doktorica je bila opste poznata po svojim ``metodama``,ali i supruga vrlo uglednog i mocnog advokata,STA RECI?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam etalon za lekarsku gresku!!

Prvi porodjaj.... gradska bolnica Zvezdara. Sve je islo ok dok beba nije rodjena. Beba je imala 4500gr i 58 cm, ja pukla kao balon a doktor mlad napirlitan i nadobudan. Posto je velicina bebine glave uzrokovala cepanje i to jako duboko pukla je neka vena glavna koja vodi krv u nogu i ja sam vec posle 5 min pocela da se tresem jer mi je bilo jako hladno a razlog je bio jako krvarenje. Kad je dr video da se tresem prisao je i rekao "sta histerises sad cu te siti smiri se". Suptilno zar ne?!

Tad pritisce moj stomak da proverim kako krvari materica na sta mene obliva nesto jako prijatno toplo a babica koja je prolazila kaze doktore to vam je krvoprolice!!.

ON seda da me sije i dalje vicuci na mene kako sam histericna jer se tresem tacnije odskacem od stola, ali zaista nisam mogla da kontolisem svoje telo.

20 min od porodjaja ja se secam samo da sam rekla meni se nesvesti i izgubila svest. Posle 10-ak min se budim i u obe ruke mi je prikljucena krv. Babica kaze da sam iskrvarila na milion eritrocita!!!!! i da ce mi dati anesteziju da malo bolje pregledaju, urade reviziju i usiju ranu. Sledece cega se secam je jak bol u ruci tj od stiska aparata za merenje pritiska i to me budi a vrace me u zive recenica nekog od dvojice doktora "OVA VAM JE GOTOVA". Ja pokusavam dati znak neki da sam ziva na sta neko prilazi i pipa puls na vratu i kaze ne ziva je samo ima jako slab puls. I sad se jako uznemirim ka o ovome pricam.

Ja se nekako budim i gledam jako poznatu scenu i shvatam da sam to negde vec videla sve sam posmatrala sa plafona porodilista!! Znam da zvuci kao scfi prica ali nemam ni jedan razlog za laganje.

Sledi moja agonija od 3 sata jer sam imala jako bolove a uzrok je bio taj da doticnu venu nisu usili nego presili jer se ona povukla i tu se stvorio hematom velicine bebine glave koji je vrsio pritisak na rranu.

Posle 3 sata dolazi babica i sapuce mi da je na svoju ruku zvala dezurnog hirurga i da on dolazi na sta se zaista pojavljuje dr koji posle pregleda samo kaze vozite je gore ( u operacionu salu).

Operacija je trajala 1.5 sati. Jos 2 dana sam primala krv, plazmu i kojekakvu infuziju.

Dovoljan je i podatak da sam imala 9 braunila u samo 2 ruke!

Imena doktora koji su sudelovali u ovom zlodelu su Ivan Bojovic i Predrag Mitrovic dr koji me je spasao je Dr Dejan Maletic a babica je Nada (prezimena se ne secam).

Znam da moj slucaj nije usamljen i da nikada nijedan dr nije odgovarao za ovakvo nesto.

Ali prici nije kraj...... 4 nedelje posle svega ja opet imam bolove i vidim da "nesto" izlazi iz mene i u panici idem kod dr i ona vadi dva parceta zaostale posteljice koja su trula!!! i drhtecim glasom kaze ja ovo u zivotu nisam videla i ne pusta me iz ordinacije dok mi ne da injekciju da ne bi dobila sepsu.

Sta reci a ne zaplakati

Sam Bog me je sacuvao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STRAŠNO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ovakvu pricu jednostavno nema komentara :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JAO KOJE STOKE SU OVI LEKARI!STRASNO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prvoj sam trudnoci,10.nedelja i nisam bas zadovoljna svojom doktoricom,zena mi nista ne govori i imam utisak da sam primorana da se o svemu sama obavestavam(npr nije mi rekla cak ni da pijem folnu kiselinu!koju na srecu pijem vec par meseci pre zaceca).sve mame vec znaju koliko je tesko kad ste u svemu novi,pa trazite informacije na sve strane.zasad su ostali samo uspeli da me zastrase kojekakvim pricama i sablaznjavanjem tipa ``kako to da te nije poslala na ovja test ili na onaj test?``,pa bih vas zato zamolila da mi odgovorite na sledece:moja doktorica me do sada jos nije poslala na slobodni beta HCG i PAPP-A test(koji treba da se obave u prvom trimestru),treba li da se zabrinem?jedino sto sam do sada odradila je krvna grupa i rh faktor i analizu krvi i mokrace.da li sam do sada trebala da budem upucena i na neki drugi test?unapred zahvalana! : ) :blink:

Double test se radi u 12. nedelji trudnoće, a triple u 16...ja sam radila double, naravno na svoje insistiranje, jer i moja doktorka je slična tvojoj hehe..pošto je rezultat bio dobar i bebac super napreduje, nisam radila triple test..inače, šta da ti kažem..dodjem na pregled i da ne tražim uz pregled, uput za analizu krvne slike i mokraće, nikada ih ne bih ni dobila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno strašno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takva je naša stvarnost, nažalost :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam etalon za lekarsku gresku!!

Prvi porodjaj.... gradska bolnica Zvezdara. Sve je islo ok dok beba nije rodjena. Beba je imala 4500gr i 58 cm, ja pukla kao balon a doktor mlad napirlitan i nadobudan. Posto je velicina bebine glave uzrokovala cepanje i to jako duboko pukla je neka vena glavna koja vodi krv u nogu i ja sam vec posle 5 min pocela da se tresem jer mi je bilo jako hladno a razlog je bio jako krvarenje. Kad je dr video da se tresem prisao je i rekao "sta histerises sad cu te siti smiri se". Suptilno zar ne?! ....

Imala sam priliku da budem na Zvezdari 7 dana nakon porodjaja, pa mi je 'zapala' knjiga utisaka. Neces verovati kako tog Bojovica zene hvale. Imala sam utisak da su sve zaljubljene u njega. A onda, kako je prolazilo vreme, shvatih koliko su tu 'ljubav' placale i castile. I sad, posle tvoje price, potpuno je jasno da paznja lekara ima bar-code i da ako ne platis, mozes da prezivis... a mozda i ne! Ja nisam platila nikome nista i moj porodjaj je bio poprilicno ovencan nepaznjom lekara, ali...nisam jos spremna da se vracam na te detalje. Jedno vreme sam krivila sebe sto mi je porodjaj bio tako katastrofalan, a onda, kako je vreme prolazilo, shvatila sam koliko je to bila greska drugih.

Kako dokazati njihovu krivicu? Ko ce jednoj porodilji medju osobljem biti svedok? Voditi muza na porodjaj da bi bio svedok ako se, ne daj boze, nesto desi? Platiti da se, ne daj boze, nesto ne desi? Uh! Zemljo SRBIJO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,evo mene sa novostima...NAPOKON SAM PROMENILA GINEKOLOGA ! :D ovaj osmeh ne skidam sa lica,jer sam prezadovoljna sto sam donela pravu odluku.covek je odlican ,temeljan,odgovara na svako pitanje...otrkio je da KRAVA KOJA MI JE DO SAD VODILA TRUDNOCU,uopste nije videla RANU NA GRLICU MATERICE,koja krvari!! nije to nista strasno i ne stresiram se zbog toga...covek me je pregledao i putem uz I TO MNOGO TEMELJNIJE I DETALJNIJE NEGO DR U BETANIJI,beban je,kaze ODLICAN.zacudio se zasto me ni jedna ni druga dr nisu poslale na tripl test,pa cu mu to uraditi ovih dana...SVE U SVEMU,POSTOJI SLUZBA ZA ZALBE PACIJENATA,KOJU CU RADO ISPROBATI NA MOJOJ,SADA VEC B I V S O J DR :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.