Greške lekara

odgovora

Objavljeno

Poštovane dame,

Negde na forumu sam pročitala kako devojke kukaju u vezi nalaza u trudnoći.

konkretno moj slučaj:

Početkom aprila utvrđena mi je trudnoća od 9 nedelja. Redovno sam išla na preglede kod neke nove doktorke koju svi hvale a eto ja sa njom nisam imala sreće.

Svaka analiza krvi i mokraće bila je uredu, svaki pregled normalan, plod vitalan. Dok nisam ušla u 29. nedelju i saznala od iste te doktorke da mi je u trudnoći zastoj od 5 nedelja, a 3 nedelje pre toga bila na pregledu i kao sve je bilo uredu. Da ne dužim priču, u 4 mesecu zakačila sam neke viruse TORCH-a, od kojih sam ja imala 3. Na početku trudnoće neophodno je raditi nalaze torch-a ali mene moja doktorka nije uputila na vreme. Sreća u nesreći što sam otišla privatno u Genesis kod profesora Stojića, koji mi je ukazao na zastoj u rastu ploda i na srčanu manu koja se mogla videti i sa 4 meseca trudnoće ali je moja doktorka koja je vodila trudnocu totalno nestručna pa ništa nije videla a svaki put mi je govorila da je beba vitalna, ni mere nije redovno uzimala. Mesec i po dana sam se vukla po lekarima, svaki drugi dan na Betaniji, 2 puta u Beograd..Strašno. Znala sam šta me čeka i prihvatila sam to tako kako je moralo biti. u 36. nedelji trudnoća je morala da se prekine. Primljena sam na patologiju gde je urađena priprema za prekid trudnoće indukcijom. Beba je uspavana, ja dobila indukciju i moja beba je rođena mrtva! :( Sve zbog greške doktorke koja je nestručna i neume da radi svoj posao kako treba. Dakle, u današnje vreme potrebno je raditi sve neophodne analize ma koliko god nas to nerviralo. Posle ovakvog traumatičnog događaja, planiram pre trudnoće da uradim sve analize koje su potrebne da bi sledeći put bilo sve kako treba. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno strasno. Zao mi je sto si prosla kroz sve to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gogule, o kako tužno, naježih se.... :( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovane dame,

Negde na forumu sam pročitala kako devojke kukaju u vezi nalaza u trudnoći.

konkretno moj slučaj:

Početkom aprila utvrđena mi je trudnoća od 9 nedelja. Redovno sam išla na preglede kod neke nove doktorke koju svi hvale a eto ja sa njom nisam imala sreće.

Svaka analiza krvi i mokraće bila je uredu, svaki pregled normalan, plod vitalan. Dok nisam ušla u 29. nedelju i saznala od iste te doktorke da mi je u trudnoći zastoj od 5 nedelja, a 3 nedelje pre toga bila na pregledu i kao sve je bilo uredu. Da ne dužim priču, u 4 mesecu zakačila sam neke viruse TORCH-a, od kojih sam ja imala 3. Na početku trudnoće neophodno je raditi nalaze torch-a ali mene moja doktorka nije uputila na vreme. Sreća u nesreći što sam otišla privatno u Genesis kod profesora Stojića, koji mi je ukazao na zastoj u rastu ploda i na srčanu manu koja se mogla videti i sa 4 meseca trudnoće ali je moja doktorka koja je vodila trudnocu totalno nestručna pa ništa nije videla a svaki put mi je govorila da je beba vitalna, ni mere nije redovno uzimala. Mesec i po dana sam se vukla po lekarima, svaki drugi dan na Betaniji, 2 puta u Beograd..Strašno. Znala sam šta me čeka i prihvatila sam to tako kako je moralo biti. u 36. nedelji trudnoća je morala da se prekine. Primljena sam na patologiju gde je urađena priprema za prekid trudnoće indukcijom. Beba je uspavana, ja dobila indukciju i moja beba je rođena mrtva! :( Sve zbog greške doktorke koja je nestručna i neume da radi svoj posao kako treba. Dakle, u današnje vreme potrebno je raditi sve neophodne analize ma koliko god nas to nerviralo. Posle ovakvog traumatičnog događaja, planiram pre trudnoće da uradim sve analize koje su potrebne da bi sledeći put bilo sve kako treba. Pozdrav

Žao mi je :(:( :( ...a ovo boldovano mi nije jasno...ja sa svakog UZ pregleda imam one neke skraćenice i mere, pa to je sasvim normalna stvar....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žao mi je :(:( :( ...a ovo boldovano mi nije jasno...ja sa svakog UZ pregleda imam one neke skraćenice i mere, pa to je sasvim normalna stvar....

Merila je bebu svaki put, nikad na sličici ništa nije pisalo niti mi je rekla kolika je beba. Svaki put je sve uredu, a kad je ja pitam kolika je beba i da li je sve uredu njen odgovor na sve je: Beba je vitalna, srce kuca i pusti da čujem i to je to. Nikakve konkretne odgovore ne da na postavljena pitanja. Užas. Na greškama se uči tako da više nikad kod nje. Žalosno je što moraš da platiš da bi znala šta je i kako je ali kad se mora, mora se.

Sreća u nesreći što sam na kraju pronašla pravog doktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gogule, ne smem ni da pomislim kroz koji si pakao prosla. Tuzno je sto se danas svi bave svim profesijama, ali je najtuznije kada se nestrucni bave zivotima. To je horor prica nase svakidasnjice, izgleda. :(

Sta je na kraju ta doktorka rekla, posle svega? Da li si se nekom obratila od komisija, ministarstvu? Da li bi trebalo tu dr. poslati na neki test iz 'njene profesije' posle takvog iskustva? Ja joj ne bih oduzela dozvolu za rad, ja bih je zatvorila iza resetaka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za glavešine u Betaniji se spremaju dve krivične tužbe od strane dve porodice. Koga zanima, neka pogleda na vestima. Ne bih da postavljam link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je na kraju ta doktorka rekla, posle svega? Da li si se nekom obratila od komisija, ministarstvu? Da li bi trebalo tu dr. poslati na neki test iz 'njene profesije' posle takvog iskustva?

Da, Gogule - šta je sa DR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, Gogule - šta je sa DR?

Pošto kontam o kojoj se dr radi, ona i dalje radi, ali je promenila način rada... sada detaljnije pregleda trudnice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto kontam o kojoj se dr radi, ona i dalje radi, ali je promenila način rada... sada detaljnije pregleda trudnice....

Ja se naježim od ovakvih priča, svaki put kad otvorim temu... Sramota ko sve radi i šta u zdravstvu! Bolje reći - NE RADI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se naježim od ovakvih priča, svaki put kad otvorim temu... Sramota ko sve radi i šta u zdravstvu! Bolje reći - NE RADI.

Iskreno da ti kažem ovo je jedina loša priča o njoj i to sam juče saznala kad sam pročitala post od Gogule...naravno sve pod predpostavkom da mislimo na istu dr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno da ti kažem ovo je jedina loša priča o njoj i to sam juče saznala kad sam pročitala post od Gogule...naravno sve pod predpostavkom da mislimo na istu dr...

Maki, konkretno se radi o doktorki Tatjani Mitrović iz Bečeja, ona mi je od početka vodila trudnoću. Trenutno se psihički oporavljam od svega ali iskreno na ovome neće ostati. Ne samo zbog mene, nego i zbog drugih trudnica. Bila sam prošle nedelje kod nje zbog bolovanja, ona se smeška kao da se ništa nije desilo. Iskreno,ništa ja njoj nisam govorila ko je kriv, ko nije kriv ali šta će dalje biti ne znam. Ali ništa dobro sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za glavešine u Betaniji se spremaju dve krivične tužbe od strane dve porodice. Koga zanima, neka pogleda na vestima. Ne bih da postavljam link.

Inace, KC je bankrotirao i ukidaju se dezurstva, a to znaci da ne znaju kako ce se organizovati i bice haos za pacijente, sigurno.

Za ovu tuzbu ne verujem da ce biti nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, KC je bankrotirao i ukidaju se dezurstva, a to znaci da ne znaju kako ce se organizovati i bice haos za pacijente, sigurno.

:blink: :blink: :blink:

E baš su našli kad će..... :huh: ja ću se kod kuće porađati :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cu da te porodim :lol: :lol: ajde ajde nije sve tako crno

Ma ne plašim se ja porođaja :lol: :lol: :lol: ja sam i na prvom imala samo babicu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da i ovoj temi ima mesta na forumu......

Drage mame,

Ovo sto cu napisati kao odgovor na temu "Greska lekara" , zelim samo da bude korisno devojkama koje zele da se ostvare kao majke...

Naime,imam zdravo dete koje ima 19 meseci,trudnoca je protekla u najboljem redu i vodjena u KBC "Dragisa Misovic" kod lekara Dr.Antica.Porodjaj protekao u najboljem redu,carskim rezom.

Nakon deset meseci sam ostala trudna ponovo,i naravno vratila se svom lekaru sa VELIKIM POVERENJEM,sto ce se kasnije ispostaviti kao velika greska.

Pocelo je sa manjim problemom,u 13-oj nedelji mi je NT (nuhalni nabor) bio uvecan 2.8cm,sto je po njima tada bilo zanemarljivo.Poslata sam naravno privatno u lab.KONZILIJUM da uradim double test,koji je bio savrseno normalan cak fantastican.Doktor mi je tada rekao vidimo se za 2 meseca.Naravno,verujuci mu nastavila sam normalno da zivim,da se ponasam kao i u prvoj trudnoci.Posle dva meseca,u 19-oj nedelji sam otisla na kontrolu,kada mi je uradio 4D ultra zvuk,rekao je da savrseno sve u redu i da je NT smanjio sto je i ocekivao da hoce,i kao i prethodog puta poverovala sam i srecna otisla svojoj kuci,

Zelela sam da imam snimak i slike iz druge trudnoce (jer u "Dragisa Misovic" ne daju slike ultra zvuka cak ni crno bele),posto sam to imala i u prvoj,pa sam otisla kod doktorke dr.Jurisic u privatnu ordinaciju 4D, koja mi je DAN posle pregleda mog lekara rekla,da su bebine butne i nadlakticne kosti manje za dve nedelje i da mi ona predlaze Amniocentezu (inace imam 26 godina),i po preporuci odlazim privatno kod dr.Radunovica koji mi na ultra zvuku potvrdjuje isto.Uradila sam kod njega amnio,platila 32.000 din,i rezultat je bio ZDRAV MUSKI KARIOTIP!

Naravno,kao i svakoj buducoj mami,laknulo mi je i mislila sam da mogu da budem mirna.

Medjutim,u 28-oj nedelji odlazim na redovnu kontrolu,gde mi moj lekar tek tada govori da su butne i nadlakticne kosti manje za dve nedelje i upucuje me kod svog prijatelja Dr.Mikovica u Narodni front na konsultaciju.U narodnom frontu HAOS KAO NA ZELEZNICKOJ STANICI!!!!!SRAMOTA!!!!!

DR.Mikovic me je pregledao i rekao doslovce :"Moze da bude svasta,a moze i da bude nista,da se ne bi desilo da rodis mongoloida,uradicemo KORDOCENTEZU".

E onda dva dana j.... papirologije i procedure kao da sam Haski optuzenik,u sistemu koji jos poznaje samo kucacu masinu.Po zavrsetku te agonije,Dr.Filimonovic u Narodnom Frontu mi je uradio KORDOCENTEZU a pre toga konstatovao isti problem.

Nakon deset dana rezultat KORDOCENTEZE je glasio "ZDRAV MUSKI KARIOTIP".Opet,kao i prvi put,srecna odlazim kod svog lekara za rezultatom koji mi govori da sad nemam sta da se brinem,iako sada imam malo vise plodove vode pa da uradim analizu na secer,ali nista strasno,jer je bitno da su sada butne kosti u granicama normale manje!!!!

Secer mi je naravno bio u redu,ali je i dalje plodova voda bila malo povecana.Tada mi je rekao da se vidimo za mesec dana ukoliko ne bude nekih problema sa nagli porastom stomaka.Sve je sasvim tih mesec dana bilo u najboljem redu.

Nakon mesec dana,tada vec u 33. nedelji odlazim na kontrolu-kad je usledio SOK!!!!

"Vise me ne brine povecana kolicina plodove vode vec to sto su kosti manje za mesec ipo dana!!!!"

Bila sam zgranuta tek onim sto je sledilo.Uputio me je na Konzilijum u Tirsovu,na expertni ultra zvuk da oni odluce i kazu sta mi je raditi!Naravno u nasoj drzavi moras na sve da cekas te sam ja tako drage moje morala da cekam citavih nedelju dana da bih otisla na konzilijum i "Smrtnu presudu"

Sa velikom verom da je sa bebom sve u redu,otisla sam u Tirsovu,gde sam nakon 4 sata cekanja,pregledana....Uzasavam se samo kada se setim.Receno mi je da ce dete imati fizicku anomaliju kratkih ruku i nogu,da sve to vuce ostala oboljenja poput misicnih i mentalnih,ali da oni ne mogu da postave dijagnozu jer je jako komplikovano i prvi put vide takav slucaj!Tada nam je patolog objasni da Amnio I Kordo nisu 100% pouzdane i iskljucive analize,tj,ne iskljucuju sva oboljenja i ne garantuju da ce beba biti zdrava u potpunosti!!!!

I onda mi je ortoped DR.Brdar rekao "Bolesno dete,bolesna porodica",gde ja vise nisam mogla da disem od suza i placa i nevidjenog soka.Receno mi je da prekinem trudnocu ali da oni to ne mogu da napisu!!!!!

Od tog trenutka moj doktor dr.Antic,nije ni prstom mrdnuo da pomogne ama bukvalno nista!!!!

Otisla sam na GAK u Visegradskoj gde dozivljavam jos veci pakao.Naravno hvata me nova godina,praznici,nigde nikoga....Srecom,nas jako dobar poznanik doktor na hirurgiju me prima u bolnicu 4.januara s obecanjem da ce sve uraditi da se to zavrsi kao treba!!!!

Posle pregleda kod dr.Radunovica,dr.Ljubica,receno mi je da su oni nemoci posto nemaju dijagnozu i da ETICKI KOMITET nece odobriti prekid.Upucuju me na psihijatriju kako bi psihijatar dao predlog,i hvala bogu na tom coveku koji je rekao "ne zelim da unistim ni tebe ni tvoje zdravo dete,dacu predlog za prekid"

09.01.2012 mi je uradjen FETICIT uspavljivanje bebe,radio mi je dr.MILICEVIC koji je apsolutni kreten i veoma velika zivotinja,koljac koji me je unistio!!!

Potom su me operisali carski rez.Izvadili su bebu koja je bila patiljak i potpuno ravne nosne kosti sa deformisanim licem.....ceka se nalaz patologa i autopsije.....

Tri veoma dobra lekara su sve to uradila i zahvalna sam im do neba na tome,jer da nije vilo njih sada bih imala bolesno dete koje sam osudila na tugu i patnju za ceo zivot.Ne postoje reci kojim bih mogla da vam objasnim moje stanje i moju tugu,ali i neku sebicnu srecu koju osecam samo iz razloga jer sam to dete spasila nesrece za ceo zivot....Svako vece placem do iznemoglosti u zelji da bol prodje.

Moj vam je savet,dobro birajte lekara i ako je potrebno trazite i vise misljenja jer se danas nikome ne moze verovati,a pogotovo ne ginekolozima.Imajte na umu da ste tu najbinije vi kao majke i da imate prava apsolutno na sve,a toj mafiji bi neko trebao doci glave.Samo smo mi vemoma male i sitne da bi njima naneli neku stetu.Ali,za sve postoji dan,i bog koji sve gleda i zna kako i kada ce udariti tamo gde su najslabiji!!!

Zelim vam svu srecu,i neka vam zdravlje bude na prvom mestu,i imajte mene za primer kada budete ostale trudne i pravile izbor gde i kod koga zelite da vodite trudnocu i kome i kako mozete da verujete!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala što si podijelila tvoje iskustvo sa nama...Jako tužno i žalosno :( Želim ti snagu za dalje...mlada si i nadam se da će brzo proći bol...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajooj Joshka :( :( kako me ovo rastužilo :( I ja imam jedno ružno iskustvo sa dr.Mikovićem, ali moj slučaj je neuporedivo blaži od tvog. Budi jaka, nemam ti ništa drugo pametno reći.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joshka mnogo mi je zao sto ti se sve ovo desilo!

Mislim da je svaka rec suvisna u ovajkvoj situaciji... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joshka sta god da napisem nije dovoljno. Zao mi je sto ste prosli kroz to, jako mi je zao. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joshka sta god da napisem nije dovoljno. Zao mi je sto ste prosli kroz to, jako mi je zao. :(

Takodje!

Ova prica me je bas potresla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni je ovo samo jos jedna potvrda da nijednoj analizi ne treba verovati 100%... Joshka, ne bih da komentarisem tvoj slucaj, verujem da je tebi i tvojoj porodici bilo jako tesko... Jedino sto mi pada na pamet je cinjenica da mnogi abortiraju bas zbog tih analiza, i ko zna koliko zdrave dece zbog njih nije doneto na svet :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strašno,nemam reči :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne verujem da bi na Joshkinu priču lakše oreagovala i da mi se ne dešava ovo kroz šta trenutno prolazim.

Ne dao bog nikom ovoliko tuge, bola i stresa!

ja tek treba da vidim šta će biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.