Odeća za dojenje

odgovora

Objavljeno

Drage mame,

da li ste koristile odeću za dojenje? Da li se vama svidela ili nije? Gde ste nabavljale? I uopšteno, šta mislite o tome. Da li treba/ne treba?

Što se mene tiče ja sam još pred kraj trudnoće nabavila nekoliko majica, stalno koristim, kupujem nove, obnavljam garderobu) Za mene je to jako ugodno i najbitnije je da mogu da dojim svoje dete gde god, a da to niko ne primeti (što se mene tiče meni je baš svejedno,hoće li neko videti, ali možda se nekome ne sviđa da gleda gole grudi, šta ja znam).

A kako vi dojite na javnim mestima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar to postoji? Ja samo znam za grudnjake...u svakom slučaju sve što je ugodno i praktično dolazi u obzir...ali mislim da su pamučne rastezljive potkošulje naprihvatljivije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

da li ste koristile odeću za dojenje? Da li se vama svidela ili nije? Gde ste nabavljale? I uopšteno, šta mislite o tome. Da li treba/ne treba?

Što se mene tiče ja sam još pred kraj trudnoće nabavila nekoliko majica, stalno koristim, kupujem nove, obnavljam garderobu) Za mene je to jako ugodno i najbitnije je da mogu da dojim svoje dete gde god, a da to niko ne primeti (što se mene tiče meni je baš svejedno,hoće li neko videti, ali možda se nekome ne sviđa da gleda gole grudi, šta ja znam).

A kako vi dojite na javnim mestima?

Tema o dojenju na javnom mestu postoji, upravo na ovom podforumu.

Sto se tice garderobe, vazno mi je bilo samo da je korisno i prakticno. Dok sam dojila nije mi bilo vazno uopste da li je to neka lepa garderoba, vec samo da imam zgodan "V" izrez na majici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cak ni grudnjak za dojenje nisam kupila.....koristila sam obican i nikad mi nije predsavljalo problem da skinem.....mislim da je nepotrebno davati novac za majce i majcice za dojenje kad u ormanu sigurno imate pamucnih majci koje rade posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

da li ste koristile odeću za dojenje? Da li se vama svidela ili nije? Gde ste nabavljale? I uopšteno, šta mislite o tome. Da li treba/ne treba?

Što se mene tiče ja sam još pred kraj trudnoće nabavila nekoliko majica, stalno koristim, kupujem nove, obnavljam garderobu) Za mene je to jako ugodno i najbitnije je da mogu da dojim svoje dete gde god, a da to niko ne primeti (što se mene tiče meni je baš svejedno,hoće li neko videti, ali možda se nekome ne sviđa da gleda gole grudi, šta ja znam).

A kako vi dojite na javnim mestima?

Koristila sam samo prus i moram da priznam da mi je extra jer baš daje podporu grudima i drži ih čvrsto.

A na javnom mestu sam dojila ili podvrnem majicu (ako je ona obična) ili spustim okovratnik (ako je neka sa velikim izrazom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto rece Filipa, zar to postoji? I ja sam cula samo za grudnjake, koje nisam koristila. Nisam ni za ni protiv, u principu svako radi onako kako mu je lakse a meni je bilo u pocetku bitno da (posto uglavnom nosim duze majice t.j. tunike) bude veci okovratnik kako bih bez problema brzo i efikasno podojila dete i sto vec neko rece ako smo sramezljive uvek postoji opcija da se dojka prekrije pelenicom ili vec necim drugim ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala grudnjake za dojilje, bilo mi je prakticnije neko "vaditi" iz normalnih one moje tada ogromne mlekare :lool:

Obavezno sam koristila i uloske za dojilje, jer malo-malo pa mi je neko rekao: "Ommm, ovaaaj...curi ti...hm, mleko"

Gledala sam da majice budu komotne da ih mogu zadici ili sa dubokim rastegljivim okovratnikom.

Bitno je i za mamu i za njene grudi i za mleko da ih nista ne steze, stiska, grebe, znaci da se osecamo kao gole, a ja sam u pocetku nocu tako spavala, jedino tada sam mogla da "vetrim",tj susim bradavice da se ne bi prokvasile i napukle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar to postoji? Ja samo znam za grudnjake...u svakom slučaju sve što je ugodno i praktično dolazi u obzir...ali mislim da su pamučne rastezljive potkošulje naprihvatljivije.

Jeste, postoji. I nikako ne izgledaju kao potkosulje. U stvari se uopste ne vidi da je neka specialna majica.

I pitanje je bilo bas ybog toga sto otvaram net prodavnicu u kojoj ce sve to biti pa me interesuje da li ima oupste zainteresovanih ili cu morati na kraju sama sve to da nosim :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam i grudnjake i majice za dojilje i licno mislim da je i jedno i drugo glupost...ne osjecam da mi je ista lakse dojiti sa grudnjacima i majicama za dojilje ...naprotiv...majica mi sva bude mokra od mlijeka...kod mene licno nema nista dok se to fino ne zadigne...stomak dijete sakrije...a ako smo sramezljive uvijek mozemo siku prekriti gazom ili dekicom...

Bilo koja ce majica biti mokra od mleka dok se uspostavlja laktacija. Skoro kod svih mleko suri, za to mogu da se koriste ulosci. A ako ste mislili da mleko curi kad dete sisa, onda znaci da dete nije pravilno namesteno.

I u dobro sasivenim majicamamozete izvaditi i celu dojku ako zelite, ali ya to uglavnom nema potrebe, jer detetu treba samo areola.

Ako smem da pitam, gde ste nabavile majice i kog proizvodjaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, sve zavisi jos i od toga, koliko dugo zena doji. Ako par meseci onda stvarno ne treba nista, i mozes da se posluzis nekom starom rastegnutom majicom. Ali cim duze dojis, cik dete starije, tim cesce izlazis, sreces se sa ljudima itd. i onda sasvim je prirodno da zena zeli lepo da izgleda. Savremena odeca za dojenje nije samo prakticna, vec i lepa i modna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

laktacija je uspostavljena...i sa dojenjem nemam problema...vec dok dijete sisa cesto zna da namjerno ispusti dojku pa da pri tome mlijeko prska i curi...i u tom slucaju mi sve ode na majicu tako da mi je najlakse kada majicu zadignem...a od prvog dana koristim uloske za dojilje...majicu sam kupila u H&M-u a grudnjak u Lindexu...

ispusta dojku yato sto jako zuri mleko. I kod nas je tako bilo, jednostavno ne moze da guta :rolleyes: Ali to ce proci)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: ...ma jok...ona je vec veeeelika bebaca...za mjesec mi puni godinu...taj razlog je bio i prosao...sada se samo igra...malo jede...malo se smije,,,pa malo jede,,,pa malo grize....pa se svadja sa mamom,,,pa opet jede...i tako bi mogla i dan i noc da mami ne dodije i onda "mema vise"... :rolleyes:

Pa to je skroz normalno) ali nema veze sa odecom za dojenje :P

Inace moja mala je juce napunila 19 meseci, i dalje sisa i se ne spremamo da prekidamo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja samo kazem da je meni lakse dojiti sa obicnim majicama kad fino zadignem...ne ostaju mi fleke po majici od mlijeka... ;)

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja drugarica ima specijalan, da tako nazovem, prekrivac, koji se okaci oko vrata, a napred se prekrije i beba i grudi, tako da lagodno moze da se doji bilo gde bez bilo kakvog uzdrzavanja. ona je to nabavila u usa, a ja nigde ne mogu da nadjem gde to moze da se kupi! da li mozda neko zna o cemu je rec i gde moze da se kupi?

smatram da je to super stvarcica, jer na bilo kom mestu postoji intimnost izmedju mame i bebe, a u nekim situacijama nije bas zgodno dojiti bebu na javnom mestu..bar meni nije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

grudnjake imam i super su mi. mada nemam ih bas gomile pa da smao njih nosim. Liscini su mi extra stvarno. odecu nisam niti trazila da kupim niti bih. jednostavno, prilagodjavam se datoj situaciji, sve sto mogu da obucem mogu i da zadignem ili vec spustim i mene licno nije blam da li cu dojiti dete negde jer smatram da to sto cu ja vec da "izvadim" dojku radim iz lepog razloga i prosto mi je to toliko prirodno da smatram da je potpuno ne potrebno ne znam kako se sakrivati.. ko se bas stidi onda podoji dete kuci pa ide dalje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cini mi se da se taj prekrivac za dojenje moze i sasiti, deluje mi prilicno jednostavno ili mozda gresim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cini mi se da se taj prekrivac za dojenje moze i sasiti, deluje mi prilicno jednostavno ili mozda gresim?

i meni deluje jednostavno, ali nisam bas vicna u sivenju..slucajno sam pronasla tkz monita maramu za dojenje. cini mi se da je to ono sto sam trazila..narucicu je, cini mi se prakticnom! takodje sam planirala da kupim hug bug maramu za nosenje, jer imam strme stepenice, a planiramo krevetac na spratu (duplex je u pitanju). ne bih rizikovala da drzim bebu u rukama, moram imati slobodne obe ruke, da slucajno ne skliznem kad silazim sa bebcem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, mislim da je to isto sto si trazila. ne kupih tu maramu kad je mali bio beba, ne znam ni sama zasto. komotno sam mogla s obzirom koliko sam ga nosala :D i sta sam sve sa njim u rukama radila.

stepenice takodje imam u kuci i tacno znam o cemu pricas. kada smo se doselili u kucu, penjala sam se i silazila na stepenice kao po jajima-idu u krug, ali navikla sam se. kad je mali stigao, taman sam se usemila :) najgore je sto je njegova soba bila na spratu, a dole smo provodili vecinu vremena, pa se desi da zaboravim pelenu, cuclu, rezervnu benkicu pa ajde gore dole 100puta dnevno. onda sam lepo imala dole sve duplo i odmah manje setkanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja drugarica ima specijalan, da tako nazovem, prekrivac, koji se okaci oko vrata, a napred se prekrije i beba i grudi, tako da lagodno moze da se doji bilo gde bez bilo kakvog uzdrzavanja. ona je to nabavila u usa, a ja nigde ne mogu da nadjem gde to moze da se kupi! da li mozda neko zna o cemu je rec i gde moze da se kupi?

smatram da je to super stvarcica, jer na bilo kom mestu postoji intimnost izmedju mame i bebe, a u nekim situacijama nije bas zgodno dojiti bebu na javnom mestu..bar meni nije..

Znam o cemu se radi ali kod mene u prodavnici toga nema. Za sad)))

Ovako nesto http://www.woohoo.hr/artikli/marama-za-dojenje-ikebana-89096

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ovo potrebno? Gdje je zrak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

grudnjake imam i super su mi. mada nemam ih bas gomile pa da smao njih nosim. Liscini su mi extra stvarno. odecu nisam niti trazila da kupim niti bih. jednostavno, prilagodjavam se datoj situaciji, sve sto mogu da obucem mogu i da zadignem ili vec spustim i mene licno nije blam da li cu dojiti dete negde jer smatram da to sto cu ja vec da "izvadim" dojku radim iz lepog razloga i prosto mi je to toliko prirodno da smatram da je potpuno ne potrebno ne znam kako se sakrivati.. ko se bas stidi onda podoji dete kuci pa ide dalje..

A sta radite kada je hladnije? Meni naprimer se ne svidja kada duva u stomak. Ja sam cele zime prosle i pretprosle dojila i napolju i na -25)))) sumnjam da bih to izvela bez majica za dojenja, slinga i jakne za nas dve)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takodje sam planirala da kupim hug bug maramu za nosenje, jer imam strme stepenice, a planiramo krevetac na spratu (duplex je u pitanju). ne bih rizikovala da drzim bebu u rukama, moram imati slobodne obe ruke, da slucajno ne skliznem kad silazim sa bebcem.

Koliko je teska vasa beba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ovo potrebno? Gdje je zrak?

i meni se bas zbog toga te marame ne svidjaju. nekako semeni cini da je dete mnogo pokriveno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je teska vasa beba?

trenutno sam u 34.oj nedelji..ne znam koliko ce biti teska beba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam o cemu se radi ali kod mene u prodavnici toga nema. Za sad)))

Ovako nesto http://www.woohoo.hr/artikli/marama-za-dojenje-ikebana-89096

jeste, to je to! postoji kod nas tkz. monito marama za dojenje koja se narucuje preko sajta bebino i dostavlja se na kucnu adresu.. to sam nedavno otkrila ceprkajuci po net..po meni je to jako korisna stvar..i nije tacno da beba moze da se ugusi. moja drugarica je koristi od samog pocetka i jako jezadovoljna udobnoscu, jer moze na bilo kom mestu, bez problema da doji bebu, nerazmisljajuci da li neko gleda ili ne..po meni je to intiman trenutak izmedju bebe i mame..i radoznali pogledi mogu samo da ubace u nervozu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.