Odeća za dojenje

odgovora

Objavljeno

trenutno sam u 34.oj nedelji..ne znam koliko ce biti teska beba :)

Nisam videla da jos nemate dete:) Pitala sam zbog toga da u trikotaznim marama (kao sto je i hug bug) ne bi trebalo da nosite dete preko 9-10 kila. Posto tada se jako razvlaci i ne obeybedjuje potrebnu podrsku i preopretecuje majcina ledja (ili druge osobe koja nosi). Nada je stvarno dobra za novorodjene bebe i mame koje tek pocinju da koriste takve nosiljke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste, to je to! postoji kod nas tkz. monito marama za dojenje koja se narucuje preko sajta bebino i dostavlja se na kucnu adresu.. to sam nedavno otkrila ceprkajuci po net..po meni je to jako korisna stvar..i nije tacno da beba moze da se ugusi. moja drugarica je koristi od samog pocetka i jako jezadovoljna udobnoscu, jer moze na bilo kom mestu, bez problema da doji bebu, nerazmisljajuci da li neko gleda ili ne..po meni je to intiman trenutak izmedju bebe i mame..i radoznali pogledi mogu samo da ubace u nervozu..

I ja dojim bilo gde i niko cak ni ne misli da dojim i kad kazes da beba trenutno sisa niko ne veruje:)

Ne kazem da su te marame lose, znam ja da ih dosta zena koristi, ali da bi je namestili i smestili bebu ipak treba malo vise vremena nego kad imate majicu za dojenje. ali je to moje iskustvo i ne znaci da je za svih isto.

Korislim odecu za dojenja vec 20 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja dojim bilo gde i niko cak ni ne misli da dojim i kad kazes da beba trenutno sisa niko ne veruje:)

Ne kazem da su te marame lose, znam ja da ih dosta zena koristi, ali da bi je namestili i smestili bebu ipak treba malo vise vremena nego kad imate majicu za dojenje. ali je to moje iskustvo i ne znaci da je za svih isto.

Korislim odecu za dojenja vec 20 meseci.

a iz Vaseg iskustva, koliko takvih majica za dojenje treba nabaviti da bi mogle stalno da se oblace i presvlace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a iz Vaseg iskustva, koliko takvih majica za dojenje treba nabaviti da bi mogle stalno da se oblace i presvlace?

Pa kao obične majice. Trenumto imam nekih 5 komada na kratke i 3 na duge. Imala sam pre neke druge pa sam iz njih izrasla:) to jest one iz mene. smršala sam pa su mi postale velike.

Hoću da kažem da su te majice deo obične garderobe, ni ne izgledaju kao neke posebne majice tako da ih možete nositi i posle. Neke se mogu koristiti i u trudnoći.

A koliko puta dnevno se presvlačite? Ja nosim jednu majicu dan dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kao obične majice. Trenumto imam nekih 5 komada na kratke i 3 na duge. Imala sam pre neke druge pa sam iz njih izrasla:) to jest one iz mene. smršala sam pa su mi postale velike.

Hoću da kažem da su te majice deo obične garderobe, ni ne izgledaju kao neke posebne majice tako da ih možete nositi i posle. Neke se mogu koristiti i u trudnoći.

A koliko puta dnevno se presvlačite? Ja nosim jednu majicu dan dva.

a gde se ono bese nabavljaju?

sve zavisi, nekad svaki dan, nekad nosim i dva dana majicu :)

a da li su sve te majice za "kucnu" upotrebu ili ima i onih svecanijih, koje mogu nositi i kad negde izadjem?

moracu da ih potrazim i kupim bar bar komada..

hvala puno na svim informacijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste, to je to! postoji kod nas tkz. monito marama za dojenje koja se narucuje preko sajta bebino i dostavlja se na kucnu adresu.. to sam nedavno otkrila ceprkajuci po net..po meni je to jako korisna stvar..i nije tacno da beba moze da se ugusi. moja drugarica je koristi od samog pocetka i jako jezadovoljna udobnoscu, jer moze na bilo kom mestu, bez problema da doji bebu, nerazmisljajuci da li neko gleda ili ne..po meni je to intiman trenutak izmedju bebe i mame..i radoznali pogledi mogu samo da ubace u nervozu..

Ima čak i svečane haljine. Tražite ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.