Da li mu ugađate do granice samopoštovanja?

odgovora

Objavljeno

Zanimljiv tekst me naveo da otvorim ovu temu...dio teksta je preuzet sa LINK klik

Gde je granica onoga što je neko spreman da učini da bi se drugom dopao, da bi bio prihvaćen, da bi ostvario vezu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"...I zato verujemo da se preterano ugađanje ne isplati, da ne može doneti ljubav. Budimo ono što jesmo i družimo se sa onima koji nas takve prihvataju i vole. "

slozicu se sa ovim ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Blankic, ali to mozemo da skontamo samo posle x godina iskustva i nekoliko propalih veza iza nas ....lepo kaze izreka iskustvo ide sa godinama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo je dobar tekst, pronasla sam se u par recenica. Pogotovo mi se svidja ona "Partner ima zelje, a imamo ih i mi", kao da sam zaboravila da smem i ja da imam neku potrebu koja nije vezana za kucu i cuvanje deteta. Npr. njegov hobi je pecanje i sada kada je na odmoru, ne kazem - zavrsavao je obaveze i oko kuce, ali nalazio je vremena da ode uz punu moju podrsku. Ja ne nalazim vremena bilo gde da odem sama, a stvarno imam potrebu da, recimo, prosetam gradom bez grize savesti sto nisam povela Anu. Ali eto to sam ja - nepopravljivo popustljiva i uvek cu njegovu potrebu staviti ispred svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je tekst jako površan,kao i mnoga piskaranja na ovakvim i sličnim temama po novinama....ovde se više priča o ugađanju na početku veze,što je negde i 'normalno'....dalje pričati možemo baš dosta ,na pr. primećujem koliko MALO partneri ugađaju jedni-drugima,kolko smo netolerantni,nemamo razumevanja...koliko sve ostaje na 'pukoj' priči bez 'delanja'.....volim da ugađam mm...volim da je on srećan...znam da voli kada sam nasmejana...prija mu kada 'zaglavi' uveče a ja ga dočekam sa osmehom (srećom retko 'zaglavljuje')...voli kada mu serviram obrok...voli kada radim stvari koje on voli....i sve to jako ceni i 'vraća' mi onda kada je meni to potrebno.....p.s. mnogi pričaju o razumevanju u braku kao važnoj stavci...pričaju a ne rade ništa da to 'razumevanje' sprovedu u delo...lako je davati podršku u običnim situacijama,svakodnevnim...treba se pokazati onda kada je partneru teško......

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je tekst jako površan,kao i mnoga piskaranja na ovakvim i sličnim temama po novinama....ovde se više priča o ugađanju na početku veze,što je negde i 'normalno'....dalje pričati možemo baš dosta ,na pr. primećujem koliko MALO partneri ugađaju jedni-drugima,kolko smo netolerantni,nemamo razumevanja...koliko sve ostaje na 'pukoj' priči bez 'delanja'.....volim da ugađam mm...volim da je on srećan...znam da voli kada sam nasmejana...prija mu kada 'zaglavi' uveče a ja ga dočekam sa osmehom (srećom retko 'zaglavljuje')...voli kada mu serviram obrok...voli kada radim stvari koje on voli....i sve to jako ceni i 'vraća' mi onda kada je meni to potrebno.....p.s. mnogi pričaju o razumevanju u braku kao važnoj stavci...pričaju a ne rade ništa da to 'razumevanje' sprovedu u delo...lako je davati podršku u običnim situacijama,svakodnevnim...treba se pokazati onda kada je partneru teško......

Skidam kapu za ovaj odgovor !

Ja volim da ugadjam ali ugadja i on meni ... ima stvari koje je on prihvatio kao moje mane kao i ja njegove a ima onih koje smo jedno zbog drugog uspeli da promenimo, to su sitnice koje smo radili ceo zivot ... npr on posle pranja ruku nikada peskir nije vracao na svoje mesto nego sibne gde stigne , sad to vise ne radi , ja volim da zapalim cigaretu odmah posle poslednjeg zalogaja za stolom ali to vise ne radim zbog njega ...

U svojoj bliskoj okolini imam osobu koja menja vrstu jela, muzike ,filmova u zavisnosti od partnera i takva je usla u brak ... totalno sa maskom na licu je zivela 10ak godina , onda je prestala da se smeje i postala pravi zenski robot , brak je trajao 13 godina ... Dvoje dece ... sad ima novog partnera i radi to isto ... doduse osmeh joj je jos uvek na licu samo se pitam dokle .... Zao mi je takvih zena sto prodaju dusu za sacicu ljubavi a slatke su i mile i lake za zavoleti i takve kakve jesu , bez laznih lica ... samo to jos nisu otkrile ... Nadam se da hoce .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je tekst jako površan,kao i mnoga piskaranja na ovakvim i sličnim temama po novinama....ovde se više priča o ugađanju na početku veze,što je negde i 'normalno'....dalje pričati možemo baš dosta ,na pr. primećujem koliko MALO partneri ugađaju jedni-drugima,kolko smo netolerantni,nemamo razumevanja...koliko sve ostaje na 'pukoj' priči bez 'delanja'.....volim da ugađam mm...volim da je on srećan...znam da voli kada sam nasmejana...prija mu kada 'zaglavi' uveče a ja ga dočekam sa osmehom (srećom retko 'zaglavljuje')...voli kada mu serviram obrok...voli kada radim stvari koje on voli....i sve to jako ceni i 'vraća' mi onda kada je meni to potrebno.....p.s. mnogi pričaju o razumevanju u braku kao važnoj stavci...pričaju a ne rade ništa da to 'razumevanje' sprovedu u delo...lako je davati podršku u običnim situacijama,svakodnevnim...treba se pokazati onda kada je partneru teško......

sve se slazem.

svi nesto to ugadjanje vezuju sa upoznavanjem, pridobijanjem druge strane i jako cesto sve se tu i zavrsi. ne verujem da cu ikada prestati da ugadjam mm jer jednostavno uzivam u tome, ali isto tako i on to radi. i to nije puko ugadjanje, to je uprevo uzivanje onome sto drugoga cini srecnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muskarci su kao deca, vole da se maze i da im se ugadja. A volim i ja. Dokle god je to obostrano lepo je. Nadam se da ce tako uvek da bude jer zelja da usrecis svog partnera proizilazi iz ljubavi :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam sto sam ..... nekada napravim kompromis pa npr idem negdje gdje ja inace ne bi ako se to nekom drugom svidja ali onda ocekujem istu stvar od te druge osobe ....

Ne tjeram po svom tvrdoglavo kao jarac, volim da probam nove stvaari ali isto tako znam ko sam i sta sam, sugestije primam i rado se mjenjam ako su te sugestije na mjestu ali nisam povodljiva osoba i nikada ne prelazim neku granicu koju smatram da moj vrhunac tolerancije necega

Na kraju krajeva nikada se ne mjenjam da bi se nekome dopala nego ako shvatim da je taj neko zaista u pravu i ima bolju ili pametniju zivotnu filozofiju od moje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna mama je sve divno napisala! c011.gif

Kod nas, na zalost, znaju naici momenti kada zaboravimo na potrebe onog drugog, ne trudimo se, i ponasamo se kao da cemo zivjeti 1000 godina... Onda se jedno od nas "razdijema", udijeli malo paznje, i ponovo krene period romantike i ugadjanja.

Samo trebamo sebi stalno ponavljati da je ljubav kao cvijet- ako ga redovno ne zalivamo i njegujemo, uvenuce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna mama je sve divno napisala! c011.gif

Kod nas, na zalost, znaju naici momenti kada zaboravimo na potrebe onog drugog, ne trudimo se, i ponasamo se kao da cemo zivjeti 1000 godina... Onda se jedno od nas "razdijema", udijeli malo paznje, i ponovo krene period romantike i ugadjanja.

Samo trebamo sebi stalno ponavljati da je ljubav kao cvijet- ako ga redovno ne zalivamo i njegujemo, uvenuce...

I kod nas se to često dešava. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ugadjanje je obostrano.Mada ja obavljem sve zenske duznosti.Medjutim,npr svako vece mu kuvam caj,ali kada me mrzi lepo mu kazem:"Veceras sam sebi kuvas caj" i to se zna bez problema obavi sta mu treba kada ja jednostavno ne mogu.

Postujem ga ,ugadjam mu ali sve do granice do koje je i meni lepo.Sve preko toga radi sam.Jer zaista ako me nesto mrzi,sigurno to necu uraditi i on to zna.

On meni ugadja na drugaciji nacin.Mazi me,ustaje uvece da mi donese casu vode i sl.Al ja to obozavam i kad nece nesto da mi ispuni ja pocnem da se maltim i kreveljim da na kraju mora da popusti. :D,a ja znam i da se naljutim.

Kod nas je obostrano ,samo svako na svoj nacin i shodno mogucnostima,mada sam ja malo vise razmazena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim da ugadjam mm, deci. Osmeh i sreca u ocima koju vidim je neprocenjiva. Njihova sreca je i moja sreca. I nije mi tesko da im ispunim te male zeljice, jer stvarno to nije nista veliko. Onda dodje mojih pet minuta, kada oni zele da uzvrate, osecam se divno.

E sad ovde tema glasi... do granice samopostovanja. Nikada nisam i nikada necu ugadjati nekome da bi me zavoleo ili da bi ostao kraj mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja njemu ne ugadjam do granice samopostovanja, ali on meni da... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmišljala sam da otvorim novu temu, ali nađoh ovu a ono što hoću da pitam ima poprilično veze s ovom temom.

Interesuje me vaše mišljenje: ako neko, recimo u ovom slučaju devojka, ima iza sebe više propalih veza (konkretno svi su momci nju ostavili s onom pričom ti si divna, ja sam kreten, zaslužuješ boljeg, uz još poneki bedni izgovor), da li se ona možda nesvesno ponaša tako da privlači određen tip ljudi, ili je to jednostavno samo loša sreća?

Radi se o jednoj divnoj osobi koju mnogo cenim i poštujem, osoba od poverenja, neko ko vas nikad ne bi izneverio. Ja sam joj više puta rekla da preteruje sa ugađanjem tim muškarcima, dah ne stavlja toliko njihove potrebe ispred svojih, sve to ona zna, ali ne može protiv sebe. Žao mi je što svaki put biva mnogo povređena, a ne znam više šta da joj savetujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To i ja mislim, da ona i nesvesno u startu pokazuje da joj je stalo do ozbiljne veze, a što je najgore, ti tipovi nisu mladi i neiživljeni, ali eto, još je gore kad je neko od 33 godine nezreli klipan <_<

I svi su joj pričali kako oni eto nisu za ozbiljnu vezu, bla, bla, truć a nakon veze s njom svi se oženili :angry: I ajd se nakon toga ne deprimiraj i ne misli da je problem u tebi.

Najgore je što se sistem vrednosti kod ljudi skroz poremetio pa kad je neko u vezi posvećen i trudi se, on je naravno dosadan, a kad nađu nekog ko ih gazi, onda se pitaju gde su sve te normalne i fine osobe, i šta to bi od ljudi :angry:

Govorila sam ja njoj da uvek sebe stavlja na prvo mesto i da ne otkida od svog sna i zdravlja da bi se videla sa nekim ali neće ona mene da posluša. Iako sam protivnik toga da neko provodadžiše i upoznaje ljude međusobno, pokušala sam je par puta upoznati sa nekim momcima za koje pouzdano znam da su normalni i fini, međutim nijedan joj se nije svideo jer eto nema hemije. I ja sam za hemiju ali ne smatram da se hemija uvek primeti odmah, nekad joj treba vremena da proradi.

Ne smatram da njoj mogu pomoći više nego što već jesam, nego me samo zanimalo vaše mišljenje jer u zadnje vreme čujem mnoge da se žale da stalno naleću na pogrešne tipove pa me zanima ima li za to neki konkretan razlog ili je slučajnost u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nju jednostavno privlaci takav tip, "klipanski" ako se razumemo, mozda je i ona malo nezrela po tom pitanju. Naravno ne mislim nista lose reci ovim, prosto mi na to lici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmišljala sam da otvorim novu temu, ali nađoh ovu a ono što hoću da pitam ima poprilično veze s ovom temom.

Interesuje me vaše mišljenje: ako neko, recimo u ovom slučaju devojka, ima iza sebe više propalih veza (konkretno svi su momci nju ostavili s onom pričom ti si divna, ja sam kreten, zaslužuješ boljeg, uz još poneki bedni izgovor), da li se ona možda nesvesno ponaša tako da privlači određen tip ljudi, ili je to jednostavno samo loša sreća?

Radi se o jednoj divnoj osobi koju mnogo cenim i poštujem, osoba od poverenja, neko ko vas nikad ne bi izneverio. Ja sam joj više puta rekla da preteruje sa ugađanjem tim muškarcima, dah ne stavlja toliko njihove potrebe ispred svojih, sve to ona zna, ali ne može protiv sebe. Žao mi je što svaki put biva mnogo povređena, a ne znam više šta da joj savetujem.

Neznam sta bih ti rekla osim da ta tvoja prijateljica i tebi vazna osoba mora prvo da nauci da posuje sebe. Kad bude naucila da postuje sebe, onda ce umeti da trazi da je postuju i drugi, a ne da oni od nje iznudjuju neko da nekazem titranje, da u stvari prave nejaku osobu od nje. Jednostavno neke stvari mora da presece, da rascisti sama sa sobom i da ne dozvoli nikome da upravlja njenim zivotom. Prakticno, neka manje daje sebe u tim svojim vezama, neka se ne vezuje toliko, pogotovu sto je imala losa iskustva i verujem da moze da prepozna ko je i koliko iskren prema njoj!!! :mellow: :mellow: :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ugađam mu do granice samopoštovanja niti to tražim od njega. Smatram da samo ako sam sebe dovoljno poštuješ možeš očekivati i da te drugi poštuju, posebno partner sa kojim prolaziš kroz sve faze i iskušenja koje život nosi.

Jesam za pažnju i ugađanje ali do određene granice jer ni rođena majka mu nije ugađala baš do krajnjih granica. Muškarci su velika deca koju je veoma lako razmaziti zato treba povući ručnu i ne preterivati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.