Da li ste za to da su samo odredjene boje za odredjeni pol?

odgovora

Objavljeno

Onda nisi videla nekog bas zgodnog? :P E,da si videla ovo sto ja vidjam...nije bitno koje je boje majica,lepsi je bez majice :rolleyes: CMOK

:D :D :D Ma, kad je decko frajer, sigurno je bolji bez majce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja prekjuče bila da kupim detetu patofnice i bile su samo roze i teget... pošto ne volim baš roze boju, a i bile su nekako ružne, ja odaberem teget... prodavačica me je 15 minuta ubeđivala da ne kupim teget jer imaju nacrtane i male fudbalske lopte a ona je ipak devojčica... ja sam na kraju naravno ipak kupila teget... bila je vidno razočarana... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja prekjuče bila da kupim detetu patofnice i bile su samo roze i teget... pošto ne volim baš roze boju, a i bile su nekako ružne, ja odaberem teget... prodavačica me je 15 minuta ubeđivala da ne kupim teget jer imaju nacrtane i male fudbalske lopte a ona je ipak devojčica... ja sam na kraju naravno ipak kupila teget... bila je vidno razočarana... :lol:

BRAVO za tebe :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebi volim da oblacim sve boje. Ima crnu kosicu pa mu lepo stoje i jace boje: narandzasta, zelena, zuta.. Medjutim, najvise ima odece u plavoj boji jer ko god je dosao kupio mu je nesto plavo! Ljudi su, izgleda, navikli da je plavo za decake a roze za devojcice i toga se strogo drze. A i bebi prodavnice imaju najvise odece u tim bojama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene užasno nervirašto svi mojoj bebi donesu nešto roze! Kao da nisu čuli za druge boje!!! Moj brqat je to uvideo na vreme i onda joj uvek kupi nešto da nije roze. I nas dvoje joj kupujemo sve ostale boje.

Da li ste znale da je u 18. veku roze bila boja isključivo za muškarce ? Pogledajte filmove sa dvorskim balovima-nigde nečete videti ženu obučenu u roze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovo prethodno sam bila ja, samo sam se zaboravila registrovat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odelo ne cini coveka! Jednom sam sinu kupila crvenu trenerku i mm je poludeo a meni se bas ta svidjala...A onda sam i za novu godinu njega ubedila da kupi u adidasu trenerku kojoj je gornji deo crven a donji crn...zene na sve spremne... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako i naš tata voli boje koje nisu baš za dečake, ima majce, dukseve i košulje u ljbučastoj, roze i crvenoj boji. Tako da i Srđa ima garderobu u svim bojama osim u roze. U stvari i to smo nosili ali po kući, jer smo imali zekice od mojih bratanica. Imamo dosta nasleđene garderobe i to u crvenoj boji, od drugara iz Nemačke. Meri kupuje garderobu u crvenoj, krem-zelenoj i teget tako da Srđa najviše ima u tim bojama, pošto nasleđujemo garderobu od njenih dečaka . Imali smo jedno mnogo slatku štramplicu crvene boje koju smo dobili od moje drugarice iz Francuske. Zeka je muška, a u crvenoj boji. Bili smo hit sa tom zekom, i još kad mu stavim crvenu dudu, ih. Inače obožavam kad vidim muškarca u roze majci ili košulji. Nekako mi je još muževniji. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne volim takve podele,prosto se zgrozim kad idem da kupim,recimo,poklon za neku devojcicu a u radnji ceo raf za devojcice,sto garderoba,sto igracke,sve roze-lila...a i plavo kao boja za decake je prevazidjena.glasam vise za neke neutralne kombinacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sina kupujem sve sem roze. Crvenu obozavam na njemu i ima bas dosta stvari i oboje kolica su nam crvena. Doduse ima najvise plave garderobe ali dobro valjda uz plave okice mu nekako i najbolje stoji. Zelena,krem,siva... i nista crno naravno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje sam za to da se deca oblace u raznorazne boje odece a ne klasika roze-plavo! Ja moju devojcicu oblacim sem "zenskih" boja i u plavo i u zeleno(bas je pre neki dan od bake dobila maslinaso zelene farmerkice sa nekim sarama) i u teget... Bitno je da je cista i uredna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve su boje lepe za oba pola..treba decu navikavati na šarenilo boja.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne postujem ni ja to pravilo, zato sam kao trudnica uvek napominjala da mi se to pravilo ne svidja, i zato su mu svi kupovali nesto a da nije plave boje :rolleyes:

Ima i plavo, srecom, razlicitih nijansi, od bebi plave do teget, tako da se ne cini da je uvek u istoj boji. Dobio je zelenu stolicu za hranjenje, crvena kolica, plavo sivu hodalicu...cak je dobio i roze garderobu, ali to su mu namerno kupili jer sam napominjala da necu plavo :D

Mislim da se jos u manjim gradovima strogo kupuje roze za devojcice a plavo za decake, i kao sto je vec neko napomenuo, samo se i u prodavnicama nalaze te boje, steta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve nam boje lepo stoje. Imamo puno garderobice od nase brace tako da uopste ne postujemo taj trend podeljenih boja na muske i zenske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OBLACIM JOJ STVARI SVIH BOJA,IAKO KAO DEVOJCICA IMA PRETEZENO ROZE STVARI,NAMERNO KUPIMO I BRAON,ZELENO,PLAVO,ZUTO.......MA SVE BOJE SU ZA NJIH.bf9.gifza4.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve su boje lepe za oba pola..treba decu navikavati na šarenilo boja.. :)

Ma, moze sve... samo NE roze za muske!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neprestano se trudim da bebina garderoba ne bude u roze boji, iako je devojčica. Kada mm i ja kupujemo garderobicu to je obično zelena, krem, žuta...plava...bela, ali sve što smo dobili na poklon roze je ili ljubičasto... :angry: Mrzim roze boju... I ne vidim ni jedan razlog zbog kog bi boja bila neophodna potvrda bebinog polnog identiteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јуче сам Филипу узела розу (мушку) мајцу у Legend-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne! Ja sam vec u 12. nedelji trudnoce znala da cu roditi devojcicu, i kada je doslo vreme kupovine stvari nisam joj kupila ni jednu roza stvarcicu jer sam znala da ce jooj svi kupiti roza stvari jer su najdostupnije. Klasika za decake plavo, za devojcie roza, sto mene malo izludjuje! Sta je sa ljubicastom, narandzastom, crvenom bojom i td. ??? Boje koje su kao malo modernije i nisu roza i plava ima da se kupe, nije da nema, ali su u nekim skupljim radnjama. Pa nije mi jasno, ovde toliko ima firmi koje siju od tog ariljskog pamuka, pa zasto nema svih boja!? Ja sam kupila sve zuta i zeleno i zbog toga sto sam vec rekla, jer sam znala da ce sve roza dobiti, a i zbog toga sto cu to jednog dana moci iskoristiti i za drugo dete tj. i za batu ako Bog da, jer mi je to sad zelja da drugo rodim musko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam devojcicu i oblacim joj sve boje koje postoje...Nema pravila koja je boja za decake a koja za devojcice...Znam samo da mi je roze boja UZASNO DOSADILA...I sta sad one majke koje vec imaju jedno dete npr. zensko a drugo musko moraju sve da bace jer je garderobica roze,crvena ili narandzasta!Ma oblacis dete u sve boje...a kad ono odraste neka oblaci sta hoce! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, kakve muske i zense boje. Zasto deckicu ne obuci, npr. narandzasto?! To je cista glupost. Ja sam zensko, pa najvise imam plavih stvari. Zasto ne bih mojoj devojcici (ako bude devojcica) obukla nesto plavo. Jedino NIKAD NE BIH OBUKA decaku ROZE! N I K A D!!! :)

Isto, sve boje sem roze za mog decaka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj stariji sin nece obuti ni carape ako na njima ima makar tackica ,,zenske,, boje.Bas moram da vodim racuna.A mladi nije toliko zadrt,moze jos uvek da prode crvena i narandzasta,sve ostale ,,zenske,,boje ne dolaze u obzir.Inace kad su bili bebe imali su crvena kolica a sva ostala oprema je bila u sv.plavoj boji.Sto se garderobe tice ,imali su je u plavoj,zelenoj,crvenoj,zutoj,teget,beloj i narandzastoj boji sve do druge godinice.Tada sam obojicu pustala da izaberu sebi cipelice,sandalice,jakne,majice itd.Naravno prvo ja odem do grada,vidim gde sta ima i onda ih odvedem u tri radnje da izaberu.Obojica su to obozavala,osecali su se mnogo bitnim.Moje okruzenje se cudilo sto ja to radim,jer su mali,ali ni jedan ni drugi nikada nisu izabrali nesto glupo.To je uvek bilo u tonu sa ostalom garderobom jer sam ih od malih nogu ucila da slazu boje a ne da idu ko uskrsnja jaja.Medutim sada su vec veliki i postali su ,,tipicni,, muskarci pa u kupovinu idu samo kad kupujemo obucu,jakne i NARAVNO IGRACKE.Sve ostalo kupimo mm ili ja i donesemo im pa ako im se ne svidi,menjamo,ali uglavnom im pogodimo ukus. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je sva krupnija oprema kivi-zelene boje...a odeca...svih duginih boja.A od roze se ne moze pobeci...mi joj cak ni carapice roze nismo kupili...ali zato je nadobijala rozle... :lol: meni je od tih iskljucivo zenskih boja mnogo lepsa lila-ljubicasta,a najvise volim da joj nosim tirkizno plavu...onda joj oci blesnu.

Ako budemo imali decaka...nosice sve sem roze boje...crvena,narandzasta...to mi je skroz ok da decak nosi,cak sta vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo bas bili da kupimo carapice nasoj devojcici , prodavacica je prvo izvadila zenske (roze, zute, ljubicaste, sa cveticima, srcima, itd.) i kad je pogldeala u kolica rekla je "a vama trebaju muske" jer je od moje devojcice pomislila da je decak samo zato sto sam joj obukla tamne farmerice i teget majicu, koja je inace uzana skroz uz telo i ogromnim slovima na njoj pise GIRL :/ A obavezno je mesaju sa decakom cim nema nista roze na sebi! Cak i kad ima roze cesto misle da je decak jer su nam kolica zelena, i to mi je totalno glupo... ali iskreno razocarana sam sa izborom decijih stvari, posebno za bebe, uglavnom je sve svedeno na roze i plavo. Trudila sam se da kupujemo sve univerzalno dok sam bila trudna jer nismo bili sigurni da je devojcica i izbor je bio veoma ogranicen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo crvena/braon kolica,a odecu(mada plave ima najvise jer u drugoj boji i nema da se kupi) u svim bojama,trudim se da uzimam sto raznovrsnije(pogotovo sad kad znamo da nam stize seka).Dorbo je sto nam je ujko doneo zute stvari iz inostranstva je se ovde ne moze naci,uopste... :blink: Uzas,mene to bas nervira... A cim obucemo to malo zuto sto imamo odmah je Teodor devojcica,cak je jedan bezobrazan cika pitao "pa zasto mu onda oblacite zuto?!?",misliiiim... <_< A da ne pricam o tome kako sam se navikla na ove reci:ne diraj,to je sekino>misleci na auto mog malog koji smo uzeli u roza boje(kad u drugoj nije bilo)... Pa sta?!? Ko da je detetu od god.dana bino sta ima na sebi i koje je boje... Jos i njih da opteretimo ocekivanjima potrosackog drustva... :rolleyes: Tako da ce nam seka nositi puuuuno plavih stvari... ali auto ce imati roze,hehehe.... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.