Da li ste za to da su samo odredjene boje za odredjeni pol?

odgovora

Objavljeno

E ovako, 80% nasih stvari za Emiliju je plavo, zeleno a manji deo roze. Odnosno, sva oprema za bebe (sva kolica koja imamo, stolica za hranjenje, nosiljka, sediste za auto) je u varijanti zeleno/plavo. Sto se tice odelca tu je situacija neresena...

Zakljucak: znak koliko me zabole boja hranilice ako je njoj super u njoj :lol: a sto se tice odelca, iskreno trudim se da joj, kada izlazimo u setnju, oblacim boje za "devojcice" priznajem :rolleyes: a kod kuce, da joj je sto udobnije i prijatnije tako da boju i ne gledamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bas protivnik toga.Muz je pre neki dan isao Danilu da kupi strample i zove me iz prodavnice da me pita da li da mu uzme narandzaste,jer je to jedina boja koja je ostala u njegovom broju,a prodavacica ga ubedjuje kako je to boja za devojcice. <_< Meni je to potpuno bezveze.

Ma ne,to su takve gluposti,pa to je strasno!Nisam podlozna stereotipima i konzervativnim shvatanjima,tako da Nikolu oblacim u sve boje! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto devojcice moraju da budu obucene u roze,a decaci u plavo???Moja cerka doduse ima najvise roze stvari ali ih je dobila,ja joj kupujem sve boje(bez,zutu,naradzastu,plavu,zelenu.)A ako ova druga beba bude decak i njemu cu kupovati razne boje,a ne samo plavo.Pa u svakoj radnji mozete naci roze ili ljubicastu kosulju za muskarce ili kravatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas se orman bas sareni,cak su joj i stvari koje je dobila na poklon u raznim bojama.

Naravno,lakse je kupovati za devojcicu,kod decaka je bitan kroj,a boje su individualna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče mi je mama iz CRO donijela cipele za Filipa, ja sam odmah rekla da su to za curice. Međutim, prodavačica joj je rekla da su tu univerzalne, mm, komšinica, mama, tata..jedino ja kontriram. Uglavnom one su baš kvalitetne, tako da moram razmisliti hoću li ih nekome pokloniti. Na kutiji piše DJEČIJA OBUĆA, boja BURGUNDIJA. Evo slike:

6qa-P10105.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče mi je mama iz CRO donijela cipele za Filipa, ja sam odmah rekla da su to za curice. Međutim, prodavačica joj je rekla da su tu univerzalne, mm, komšinica, mama, tata..jedino ja kontriram. Uglavnom one su baš kvalitetne, tako da moram razmisliti hoću li ih nekome pokloniti. Na kutiji piše DJEČIJA OBUĆA, boja BURGUNDIJA. Evo slike:

6qa-P10105.jpg

Meni su nekako robusne, pa mi vise "vuku" za decaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su nekako robusne, pa mi vise "vuku" za decaka

To je i mm rekao...hajde čekam još mišljenja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK...slikaću ih na njemu, kada dođe...Da, lakirane su. Ja nikada nisam vidjela lakirane cipelice za dječake...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK...slikaću ih na njemu, kada dođe...Da, lakirane su. Ja nikada nisam vidjela lakirane cipelice za dječake...

Uzmi najfiniju smirglu i malo predji preko toga, da se sine lak, onako ne mora skroz vec da izgubi taj prvi udarni sjaj, a onda namazi nekom kremom, i ubices svu lakiranu zenstvenost. A sto se tice djona, - imalin crni malo utrljaj ili sprej za antilop, ali moras biti pazljiva da ne isprskas i ostale delove..mada..i taj sprej moze da "omuski" cipelu svojim zatamnjivanjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Sive, ako ja budem radila to što si ti sada nabrojala, tek se tada neće znati kome su najmenjene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Sive, ako ja budem radila to što si ti sada nabrojala, tek se tada neće znati kome su najmenjene...

:(:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa i meni su ok cipelice za dečake...

p.s. i ja ne volim lak, ali nema ga mnogo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ima ga puno...izgleda da ja nemam pojma :lol: Svi oko mene me uvjeravaju...a ja kontam sada će moje cure reći da je to za curice...

k9-P10105.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje misljenje je da je podela na boje za decake i devojcice totalna glupost. Onda bi i mi odrasli trebali strogo da vodimo racuna o tome. Ja licno vise volim "muske" boje sivu, teget, crnu, ljubicastu, dok md nosi kosulje i majice u narandzastoj,roze,crvenoj boji. Niti sam ja manje zensko, niti on izgleda manje privlacno i muzevno. Rodicu decaka i sve boje ce biti zastupljene u njegovoj garderobici. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

doki ih dvaput obuje pustis ga u park bice bez laka :D

pa u orfeju su sve muske cipele lakirane tako da ce Filip biti sminka u gradu :)

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ima ga puno...izgleda da ja nemam pojma :lol: Svi oko mene me uvjeravaju...a ja kontam sada će moje cure reći da je to za curice...

k9-P10105.jpg

Filipa, pa ovo je sasvim drugi ugao i sasvim si u pravu..puno laka...Ovo bih ja kupila Jani. Povlacim sve prethodno.

Podela boja, mislim da svako treba da nosi ono sto mu lepo stoji. Svetlo roze muska majca moze bas da bude super komad garderobe..ovde su mi neke bas ok... majice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, pa ovo je sasvim drugi ugao i sasvim si u pravu..puno laka...Ovo bih ja kupila Jani. Povlacim sve prethodno.

Podela boja, mislim da svako treba da nosi ono sto mu lepo stoji. Svetlo roze muska majca moze bas da bude super komad garderobe..ovde su mi neke bas ok... majice

Pa kažem ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom sinu cesto kupujem crveno a i sada voli kars i spidermana oni su crveni. Skoro nam je dosao sestric u roze majci. Naravno moj sin mu je odmah konfiskovao i odbio tri dana da je skine, tako da cemo od sad da nosimo roze :))). Mm se ne buni. Vise se brine kad vidi sina da probava moje cipele :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako su kvalitetne (udobne) zadrži ih ako ti se ne sviđaju a imaš mogućnosti da kupiš nove, kupi ih. Iskreno meni se ne sviđa što su lakovane. Meni to totalno nije za dečake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako su kvalitetne (udobne) zadrži ih ako ti se ne sviđaju a imaš mogućnosti da kupiš nove, kupi ih. Iskreno meni se ne sviđa što su lakovane. Meni to totalno nije za dečake.

Ni meni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa podrzavam te. Previse su lakirane i jos taj crveni sjaj....

Nisam za podelu na musko zenske boje, ali ovo previse sija za decaka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam za to da se dele boje na muško ženske, ali ipak ne možete dečaku obući roze komplet - ono - od pete do glave :D - ja NE MOGU:::P

Elem, ove cipelice su prave devojačke, 99% :)

Nisu za dečaka, baš su sjajne za neku maminu princezicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za razliku od devojcica na kojima su mi sve boje ok,na decacima nekako roze mi nije bas,mada vidim da je sada moderna i za odrasle decake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Dunja ima sve boje u svojoj garderobi.Nekad nas pitaju jel ona decak. :rolleyes:

Iskreno,ne volim muskarce u roze boji nikako,ostale "zenske" boje i nekako,ali od roze mi se povraca. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obozavam jake boje , nisam bas za to da ga "urozim" ali u nekoj kombinaciji sto da ne ... Moja sva garderoba je toliko sarena da mm kaze da ga glava zaboli ako moj orman ostane otvoren :D tako radim i sa Markom a i mm je navikao vec da mu kupujem "vristece " majice :D

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.