Bezosećajnost

odgovora

Objavljeno

E, baš me pogodi tema...

Kako ste vi opisale uglavnom prijatelje, takav je moj otac! To je najsebičnija osoba koju poznajem! A, duboko u sebi ga volim, to je jače od mene. <_<

Kao, pita me nešto u vezi mog života i tačno vidim kako jedva čeka da završim da bi on po milioniti put kukao nad svojom nesrećnom sudbinom. Ceo život je jadan, nesrećan, neshvaćen...

Dugo, dugo sam ga sažaljevala, sada sam, na sreću, oguglala, ali me toliko energetski iscrpi da je to neverovatno, koliko god se trudila da ga ne slušam kao ni on mene. Par puta smo se užasno posvađali i on se kao naljuti, ali vrlo brzo shvati da nema nikog više na svetu i onda se pravi kao da ništa nije bilo.

Naravno, kada sam se porodila nije dosao da vidi unuka (ne živimo u istom gradu), na kraju smo mi bebu posle 7 meseci odneli kod njega. I on se kao sav raznežio, nije znao da takav osecćaj postoji... i naravno, kad smo se vratili opet ista priča, svaki, ali svaki put kad me nazove, nešto strašno mu se desilo ,a da ni ne pita kako sam ja! I muka mi je svaki put kad vidim da me zove, a ne mogu ni da se ne javim...užas!

I kada razmislim hladne glave - ma, nije njemu ni lako da živi sa takvim mentalnim sklopom, ali ne znam kako više da mu objasnim da me užasno iscrpljuje! Sve ljude je oterao od sebe i zna da ću mu ja uvek biti tu, ali stvarno sam ponekad na granici živaca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da tu ima i bezosecajnosti i ljubomore... i ja imam drugaricu sa kojom sam bukvalno svaki dan pircala, cula se, samo mi je cestitala rodjenje sina i evo dva i po meseca ni reci od nje... da covek ne poveruje :( sva sreca pa je jedina u mom okruzenju kao takva..

i sto dalje od takvih.... samo crpe energiju iz nas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva sreca pa moji prijatelji nisu takvi,medjusobno slusamo jedni druge i kad imamo da podelimo probleme i kad imamo nesto lepo pohvaliti se.

Sto se tice bezosecajnosti ljudi koji nemaju decu(drugarica),mislim da stvarno nemaju osecaj,niti znaju sta sa sobom nosi jedan novi zivot i koje su obaveze oko njega,prosto se ne mogu staviti u kozu nas koji imamo decu.

A imala sam i ja susret sa bezosecanjem nekad dobre drugarice,kada sam joj se pozalila na bolest svog muza,ona je presla preko toga bez komentara i rekla samo ja ovog mog sam dobro ugojila :blink: Naravno vec tada nismo se nesto preterano druzile,a sada ni toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva sreca pa moji prijatelji nisu takvi,medjusobno slusamo jedni druge i kad imamo da podelimo probleme i kad imamo nesto lepo pohvaliti se.

Sto se tice bezosecajnosti ljudi koji nemaju decu(drugarica),mislim da stvarno nemaju osecaj,niti znaju sta sa sobom nosi jedan novi zivot i koje su obaveze oko njega,prosto se ne mogu staviti u kozu nas koji imamo decu.

A imala sam i ja susret sa bezosecanjem nekad dobre drugarice,kada sam joj se pozalila na bolest svog muza,ona je presla preko toga bez komentara i rekla samo ja ovog mog sam dobro ugojila :blink: Naravno vec tada nismo se nesto preterano druzile,a sada ni toliko.

Joko..ne slazem se u potpunosti sa tobom...Ja imam dve dobre drugarice, jedna ima 33 god, kao ja, a druga 35, koje ne mogu imati decu, ali su toliko osecajne da je to strasno...dok imam iskustva sa jednom koja ima 41 god i toliko je zlobna i bezosecajna da to prelazi granice normalnog ljudskog bica!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko..ne slazem se u potpunosti sa tobom...Ja imam dve dobre drugarice, jedna ima 33 god, kao ja, a druga 35, koje ne mogu imati decu, ali su toliko osecajne da je to strasno...dok imam iskustva sa jednom koja ima 41 god i toliko je zlobna i bezosecajna da to prelazi granice normalnog ljudskog bica!!!

Pa mozda sam se lose izrazila,eto da ispravim stav -mozda se neko rodi osecajan i takav je u bilo kojem zivotnom dobu,a neko ne moze da bude osetljiv za nesto jer ga to ne dotice jer ni sam nije to iskusio,a kad iskusi menja se.ali opet to se ne moze podvuci crta pa podeliti tako ljude,niti opravdavam bezosecajnost.Samo sam primetila kod nekih poznanica da im je interesovanje za porodicu moju decu naglo poraslo kada su i same bile na pragu roditeljstva.Moja najbolja drugarica je rodila dete 5 godina pre mene,i verovatno sam ja kao devojka pravila neke bezveze komentare ili nisam razumela kad ona mora naglo da prekine vezu jer dete place,ili poklanjala neke gluposti i sl,a posle kad sam postala majka sve sam razumela i znala bolje i iz drugog ugla gledala mnoge stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slozicu se sa tobom i tu si u pravu, mada ima nas raznih, mnogi oko mene imaju decu pa opet ne kapiraju neke stvari, i nemaju ni mrvu onog ljudskog u sebi.

Tako da smatram da je sve individualno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma okej :) Samo sam prokomentarisala!!! Ja licno sam isuvise emotivna i mene svaka tudja nesreca, bol i patnja pogadja kao da je moja, a sreca me raduje. Ali ima ljudi koji na to ne gledaju tako i takvi ljudi su mi nejasni i trudim se da ih izbegavam koliko god mogu. Nisam mislila nista lose...izvini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma okej :) Samo sam prokomentarisala!!! Ja licno sam isuvise emotivna i mene svaka tudja nesreca, bol i patnja pogadja kao da je moja, a sreca me raduje. Ali ima ljudi koji na to ne gledaju tako i takvi ljudi su mi nejasni i trudim se da ih izbegavam koliko god mogu. Nisam mislila nista lose...izvini!

Ma sta ti je,jos se izvinjavas :rolleyes:

Ja nekad umem,a nekad ne lepo da se izrazim.Veceras se nesto uplicem.Definitivno je individualna stvar,a ja sam htela da opravdam one koji bez dozivljenog iskustva ne znaju da se udube i saslusaju neciji problem,jer samim tim da nisu doziveli nista slicno i ne dotice ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro i ja sam osetljivija...videla sam moju bebu, pa sam sva raspilavljena ;) !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slozicu se sa tobom i tu si u pravu, mada ima nas raznih, mnogi oko mene imaju decu pa opet ne kapiraju neke stvari, i nemaju ni mrvu onog ljudskog u sebi.

Tako da smatram da je sve individualno ;)

Naravno, razume se. Ne ocekujem da igraju oko mene, ali jedno pitanje "Kako napreduje beba" je sasvim normalno kada vidis trudnicu. Oduvek su se za mene "lepili" ljudi opsednuti svojim problemima koje sam JA morala da slusam i tesim. Kad god sam JA imala neki problem, oni nisu bili tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam imala srece sa ovim... Moje drugarice su divne i prema meni i prema mom detetu! O porodici da i ne pricam... Imam dve drugarice koje se nisu pokazale, ali njih sam lako otpisala, i sad su mi ostali samo oni pravi :) I mojim najmilijim kumama, koje obozavaju Lunu i sad se stalno raspituju za bebanu u stomaku se desi da ne shvate neke stvari dok im ja ne objasnim (tipa dolazenje posle 22h i takve stvari), ali meni uopste nije problem da im sve otvoreno kazem, i one se nijednom nisu zbog toga naljutile. Mnogo ih volim :wub:

Jedina bezosecajna je, naravno, svekrva <_< Ali ona vise nije u mom zivotu, tako da sam mirna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ko nije upoznao moju sestru od strica ne zna sta je bezosecajnost. Odrastale smo zajedno i meni to nekako nije bilo cudno niti me bas doticalo. Njena stvar je kako ce se ophoditi prema ljudima, pa i prema meni. Ali sad me bas pogodila, i vise ne zelim da je vidim, ali ne mogu ni da je izbegnem u potunosti. ne glumim sad neku jadnicu, koju svi treba da tese, prvo sto to nisam i ne zelim da budem ali ipak nesto treba precutati, pa iako zaista mislis da je tako. kad su nam saopstili da nas sin mozda nece preziveti, ja sam plakala i dan i noc, i dosla moja sestra da me "tesi". Njene reci utehe su bili, citiram od reci do reci jer ta izjava se ne zaboravlja :" Ma opusti se , bre, tek si ga rodila nisi ni stigla da ga zavolis kako treba, pa iako umre malo ces patiti ali i jos brze zaboraviti".

Ne znam sta je tu trebalo da bude utesno, ali valjda ona zna. Tada je mm izbacio i rekao da ne dolazi par meseci, i na tome sam mu jako zahvalna. A ona, posle svega, pozove me danas i pita :" Sta radi tetkin najsladji andjeo?" Da nije smesno, bilo bi tuzno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da rezimiram:Po meni bezosecajnost i bezobzirnost su odlika necijeg vaspitanja i nacina zivota,mada ima tu i malo ljubomore...

U potpunosti se slažem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajojojoj, Beba Borac! <_< Uzas, uzas, uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ko nije upoznao moju sestru od strica ne zna sta je bezosecajnost. Odrastale smo zajedno i meni to nekako nije bilo cudno niti me bas doticalo. Njena stvar je kako ce se ophoditi prema ljudima, pa i prema meni. Ali sad me bas pogodila, i vise ne zelim da je vidim, ali ne mogu ni da je izbegnem u potunosti. ne glumim sad neku jadnicu, koju svi treba da tese, prvo sto to nisam i ne zelim da budem ali ipak nesto treba precutati, pa iako zaista mislis da je tako. kad su nam saopstili da nas sin mozda nece preziveti, ja sam plakala i dan i noc, i dosla moja sestra da me "tesi". Njene reci utehe su bili, citiram od reci do reci jer ta izjava se ne zaboravlja :" Ma opusti se , bre, tek si ga rodila nisi ni stigla da ga zavolis kako treba, pa iako umre malo ces patiti ali i jos brze zaboraviti".

Ne znam sta je tu trebalo da bude utesno, ali valjda ona zna. Tada je mm izbacio i rekao da ne dolazi par meseci, i na tome sam mu jako zahvalna. A ona, posle svega, pozove me danas i pita :" Sta radi tetkin najsladji andjeo?" Da nije smesno, bilo bi tuzno.

Kuku, kakvih sve stvorenja ima na svetu? Moram da kažem stvorenja, ne zamerite. To nema ni Č od čovek!

Još TVOJA sestra!

Muž ti je u pravu što je udaljio od vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuku, kakvih sve stvorenja ima na svetu? Moram da kažem stvorenja, ne zamerite. To nema ni Č od čovek!

Još TVOJA sestra!

Muž ti je u pravu što je udaljio od vas.

Uzas od devojke. Imala je ispade i ranije, ali meni je sve uvek bilo smesno, pa sad se prisecam svih njenih recenica, i vise mi nisu smesne. Kada sam diplomirala, cestita ona meni i kaze : "E, divno i tebe odskolovase, a sad lepo diplomu pod ruku pa da prosis." U fazonu, tesko ces naci posao, ali receno je na uzasan nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzas od devojke. Imala je ispade i ranije, ali meni je sve uvek bilo smesno, pa sad se prisecam svih njenih recenica, i vise mi nisu smesne. Kada sam diplomirala, cestita ona meni i kaze : "E, divno i tebe odskolovase, a sad lepo diplomu pod ruku pa da prosis." U fazonu, tesko ces naci posao, ali receno je na uzasan nacin.

KaNtastrofa (katastrofa....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ko nije upoznao moju sestru od strica ne zna sta je bezosecajnost. Odrastale smo zajedno i meni to nekako nije bilo cudno niti me bas doticalo. Njena stvar je kako ce se ophoditi prema ljudima, pa i prema meni. Ali sad me bas pogodila, i vise ne zelim da je vidim, ali ne mogu ni da je izbegnem u potunosti. ne glumim sad neku jadnicu, koju svi treba da tese, prvo sto to nisam i ne zelim da budem ali ipak nesto treba precutati, pa iako zaista mislis da je tako. kad su nam saopstili da nas sin mozda nece preziveti, ja sam plakala i dan i noc, i dosla moja sestra da me "tesi". Njene reci utehe su bili, citiram od reci do reci jer ta izjava se ne zaboravlja :" Ma opusti se , bre, tek si ga rodila nisi ni stigla da ga zavolis kako treba, pa iako umre malo ces patiti ali i jos brze zaboraviti".

Ne znam sta je tu trebalo da bude utesno, ali valjda ona zna. Tada je mm izbacio i rekao da ne dolazi par meseci, i na tome sam mu jako zahvalna. A ona, posle svega, pozove me danas i pita :" Sta radi tetkin najsladji andjeo?" Da nije smesno, bilo bi tuzno.

:blink: Svasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ko nije upoznao moju sestru od strica ne zna sta je bezosecajnost. Odrastale smo zajedno i meni to nekako nije bilo cudno niti me bas doticalo. Njena stvar je kako ce se ophoditi prema ljudima, pa i prema meni. Ali sad me bas pogodila, i vise ne zelim da je vidim, ali ne mogu ni da je izbegnem u potunosti. ne glumim sad neku jadnicu, koju svi treba da tese, prvo sto to nisam i ne zelim da budem ali ipak nesto treba precutati, pa iako zaista mislis da je tako. kad su nam saopstili da nas sin mozda nece preziveti, ja sam plakala i dan i noc, i dosla moja sestra da me "tesi". Njene reci utehe su bili, citiram od reci do reci jer ta izjava se ne zaboravlja :" Ma opusti se , bre, tek si ga rodila nisi ni stigla da ga zavolis kako treba, pa iako umre malo ces patiti ali i jos brze zaboraviti".

Ne znam sta je tu trebalo da bude utesno, ali valjda ona zna. Tada je mm izbacio i rekao da ne dolazi par meseci, i na tome sam mu jako zahvalna. A ona, posle svega, pozove me danas i pita :" Sta radi tetkin najsladji andjeo?" Da nije smesno, bilo bi tuzno.

Ja sa njom posle ovakvih reci u zivotu ne bih progovorila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ko nije upoznao moju sestru od strica ne zna sta je bezosecajnost. Odrastale smo zajedno i meni to nekako nije bilo cudno niti me bas doticalo. Njena stvar je kako ce se ophoditi prema ljudima, pa i prema meni. Ali sad me bas pogodila, i vise ne zelim da je vidim, ali ne mogu ni da je izbegnem u potunosti. ne glumim sad neku jadnicu, koju svi treba da tese, prvo sto to nisam i ne zelim da budem ali ipak nesto treba precutati, pa iako zaista mislis da je tako. kad su nam saopstili da nas sin mozda nece preziveti, ja sam plakala i dan i noc, i dosla moja sestra da me "tesi". Njene reci utehe su bili, citiram od reci do reci jer ta izjava se ne zaboravlja :" Ma opusti se , bre, tek si ga rodila nisi ni stigla da ga zavolis kako treba, pa iako umre malo ces patiti ali i jos brze zaboraviti".

Ne znam sta je tu trebalo da bude utesno, ali valjda ona zna. Tada je mm izbacio i rekao da ne dolazi par meseci, i na tome sam mu jako zahvalna. A ona, posle svega, pozove me danas i pita :" Sta radi tetkin najsladji andjeo?" Da nije smesno, bilo bi tuzno.

Toj dobar dan vise ne bih rekla u zivotu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ko nije upoznao moju sestru od strica ne zna sta je bezosecajnost. Odrastale smo zajedno i meni to nekako nije bilo cudno niti me bas doticalo. Njena stvar je kako ce se ophoditi prema ljudima, pa i prema meni. Ali sad me bas pogodila, i vise ne zelim da je vidim, ali ne mogu ni da je izbegnem u potunosti. ne glumim sad neku jadnicu, koju svi treba da tese, prvo sto to nisam i ne zelim da budem ali ipak nesto treba precutati, pa iako zaista mislis da je tako. kad su nam saopstili da nas sin mozda nece preziveti, ja sam plakala i dan i noc, i dosla moja sestra da me "tesi". Njene reci utehe su bili, citiram od reci do reci jer ta izjava se ne zaboravlja :" Ma opusti se , bre, tek si ga rodila nisi ni stigla da ga zavolis kako treba, pa iako umre malo ces patiti ali i jos brze zaboraviti".

Ne znam sta je tu trebalo da bude utesno, ali valjda ona zna. Tada je mm izbacio i rekao da ne dolazi par meseci, i na tome sam mu jako zahvalna. A ona, posle svega, pozove me danas i pita :" Sta radi tetkin najsladji andjeo?" Da nije smesno, bilo bi tuzno.

O moj Boze...Ne mogu da verujem,citam i ne verujem...kako neko moze da izjavi tako nesto..strasno..ja je ne bih vise pogledala u zivotu,ma kakav rod da smo...ne mogu ni da zamislim kako si se osecala posle te izjave..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mom zivotu najvise me je povredila rodjena majka. Celi zivot sam joj povladjivala i pustala da se izivljava na meni, ipak je to majka. Moja sestra je jednostavno rekla ja sa njom ne mogu a ti kako hoces, ne cuju se i ne vide osim kad sestri treba neka usluga od majke a to je vrrrrlo retko. Moja duznost je da majci placam lekare, da je zovem i obilazim jer je sama a i bila mo je duznost da joj kupim nov stan sa liftom jer stari i ne moze da se penje stepenicama. Bilo je u sistemu ti zivis lepo a ja po hleb ne mogu da odem.... I tako nasu ustedjevinu mm i ja dali za njen stan. I to je plakala da joj kupimo stan u fulu, sve novo, kupila joj stvari za celi stan od soljice do masina... Da bi mi posle prebacivala ja nju ne gledam i kupila sam joj stan na svoje i mm ime da bi ona ostala na ulici. Ko ce nju da ocuva kad padne u krevet.... E onda ja putem vto zatrudnim prvi put, dobila neku vodu u stomaku i na strogom mirovanju. Ona cuva sestri decu i zove me da mi kaze da su se posvadjale i da hitno sednem u auto i dodjem po nju ili ce se baciti pod voz. Pop..zdela sam. Ajde zovem mm na posao da ide po nju. Tu mi je vec tesko palo, brinula sam da ne pobacim od stresa zbog nje. Ajde proslo je to ok i ja joj to vise nisam pomenula ali nisam ni zaboravila. Sada sam trudna, opet vto, blizanci i rizicna trudnoca. Sta se sad desava... Sestra mi se razvede, nadje nekog tipa preko fb. Majka prvo decko ok, onda pocne da tripuje da joj on salje ljude da je prate, da hoce da je opljacka, ubije, sta li sve... Sestra joj preporuci da ode kod dr da se malo pregleda... Ova utripuje da sestra hoce da je strpa u ludnicu i pocne da prijavljuje u mupu njenog momka... I svaki dan me zove i dere mi se sto ja ne resim tu situaciju i ne urazumim sestru... Laze me kao malo dete. Ja skapiram da je stvarno otisla u aut... Preplakala sam prvih pet meseci trudnoce, sto zbog nje, sto zbog jadnih mojih bebica sto to trpe... Onda kaze da ce da skrati svoje muke i ne javlja se danima. Ja zovem njenu jedinu prijateljicu ni njoj nece da se javi danima niti otvara vrata da bi joj napokon posle nekoliko dana rekla da zbog mene nece da se javi, da zapamtim da sam imala majku...a ja 1600 km udaljena... I pored stabilne kilaze i povracanja ja dobijem secer, mislim najvise od stresa. I onda ona mene zove i pocinje bez zdravo da mi se dere da ja resim nesto u cezi sestre itd. Ja joj kazem ne mogu vise da se brinem dobila sam secer a ona mi kaze sta me briga gledaj mene kako se nerviram. Tu sam joj rekla zaobidji me i ne zelim da te cujem dok se ne porodim, vaznija mi deca od tebe. Evo od kada se ne cujem sa njom secer mi je bolji i bolje podnosim trudnocu. Ali me boli i grize savest, mozda sam trebala da istrpim i cutim, sad o njoj niko ne vodi racuna... Ja se izjadah, izvinite me. Sta cu-tesko mi pada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nena1,draga,ne mogu da verujem..pa zar ni u takvom stanju da te ne postedi?Verujem da te grize savest i da je ona tvoja majka,ali zapitaj se da li nju grize savest kad tebe u teskoj trudnoci tako psihicki maltretira glupostima?

Izjadaj se slobodno,cemu sluze prijatelji :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh neno.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nena1 potpuno te razumem, imam slicnu situaciju, do duse sa tetkom ali.... Samim tim sto je u pitanju tvoja majka mnogo je teze, ali ja se slazem sa My heart da moras da mislis na sebe, na svoje bebice, na svoju buducnost jer ces tim bebicama ti trebati najvise i to zdrava. Jednostavno to je takav profil ljudi, nikada ih nece zanimati kakav problem ti imas u zivotu, samozivi su i sebicni. Grozno zvuci ali je tako i nikada se nece promeniti i nista ih nece promeniti i nikada niko nece biti ispred njih i sto su stariji sve su gori :(. Tesko jeste ali misli na sebe i svoju decu kojoj si najpotrebnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.