Problemi sa probavom kod beba-Zatvor

odgovora

Objavljeno

Drage mame,

da li ste imale iskustvo sa opstipacijom (zatvorom) kod vaše bebe?

Šta ste preduzele?

Moja beba ima 3,5 meseca, dojim je i ima neredovnu stolicu. Savetovala sam se sa pedijatrom koji mi je rekao da kod dojenih beba normalno je da stolica izostane i do 7 dana. Međutim moja beba se toliko mučila, naprezala i puštala gromoglasne gasove da sam želela da joj što pre pomognem, ne čekajući da prođe 7 dana pa onda tek da reagujem. Kupila sam mikrolax, glicerinsku klizmu i to je pomoglo. Kupila sam i Hipp čaj za probavu. Dešava se da malena ima 3-4 dana za redom stolicu a onda 4-5 dana nema nikako.

Kakva su vaša iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

da li ste imale iskustvo sa opstipacijom (zatvorom) kod vaše bebe?

Šta ste preduzele?

Moja beba ima 3,5 meseca, dojim je i ima neredovnu stolicu. Savetovala sam se sa pedijatrom koji mi je rekao da kod dojenih beba normalno je da stolica izostane i do 7 dana. Međutim moja beba se toliko mučila, naprezala i puštala gromoglasne gasove da sam želela da joj što pre pomognem, ne čekajući da prođe 7 dana pa onda tek da reagujem. Kupila sam mikrolax, glicerinsku klizmu i to je pomoglo. Kupila sam i Hipp čaj za probavu. Dešava se da malena ima 3-4 dana za redom stolicu a onda 4-5 dana nema nikako.

Kakva su vaša iskustva?

I ja imam bebu od 3,5mj i samo je dojim.Ista stvar, nema stolicu nekad i do 7 dana a onda je ima 2 puta na dan.Pedijatrica kaze da je to kod dojenih beba normalno.Nama ponekad pomogne hip-ov caj kamilica malo jaci : ) Probaj nije stetno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se neredovna stolica pojavila kad je bebica imala 2 meseca i jos uvek traje (sad ima 4). Ima stolicu u proseku jednom u 7 dana. Pedijatar kaze da je to normalno za dojene bebe. Bebicu to ne muci, ima gasova, ali nista preterano. I ja joj dajem hipp - ov caj od kamilice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja Minja sisa i desava joj se nekada da nema stolicu i po 5-6 dana ja joj tada kuvam kamilicu dobro je zasladim i ona vrlo brzo odreaguje na nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je pedijatar preporucio slatku kamilicu (zuti secer) i kod moje bebe ima efekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na svu srecu, od rodjenja pa do danas Lena samo dva puta nije imala redovnu stolicu. Tacnije, kada je imala grceve, nije kakiila 4 dana i skoro joj se desilo da jedan dan preskoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Nataša, kojoj je inače 4,5 meseci, i koja samo sisa, juče je imala stolicu posle 10 dana pauze !! No, to me ne zabrinjava previše, jer su mi i stariji sinovi patili od istih problema u istom uzrastu, i znam da se to samo od sebe reguliše kada se uvede nemlečna ishrana. Malo joj masiram stomačić, s obzirom da ne želi da pije nikakve čajiće, i pokušavam da joj olakšam probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok je samo sisala, stolicu je imala na, otprilike, nedelju dana. Kada je počela da jede i drugačiju hranu, počela je i da kaki svaki dan i to po nekoliko puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Vuk ima skoro 5 meseci(za 3 dana),prva 2 meseca je siskio ali zbog nedovljno mog mleka pio i bebelak kao dohranu sve do kraja drugog meseca kada je on sam dohranu izbacio jer mi je mleko verovatno nadoslo i to mu je bilo dovoljno!Od drugog meseca kad je poceo samo da siki poceo je da ima problema sa stolicom,desavalo se cak i 9 dana da je nema,i ja sam se isto brinula jer mi je bilo nelogicno da toliko vremena ne kaki,ali pedijatrica kaze da je majcino mleko kvalitetno i bebac ga maksimalno iskoristi.I desavalo se tada a i sada da ima tvrdu stolicu,ali i za to kazu da je do majcinog mleka jer je gusto i masno pa preporucuju da se jede sto vise narandzi i mandarina i da se pije svez sok od paradajiza,i to pomaze iz iskustva znam.E sa 4 puna meseca smo uveli kasice i sokice,tako da sada ima redovnu stolicu,nekad cak i 2-3 puta na dan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači, kod svih uglavnom ista priča. Pa da, verujem da se to reguliše vremenom samo od sebe i čim se uvede čvrsta hrana.

Nisam čula da se treba piti sok od paradajza. Probaću, jer ga baš volim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo sluican problem imamo stolicu na dva do tri dana ali ja mom bebcu izmasiram stomak malo dignem nogice na stomak i malo izmasiram cmaric. I kaki on za dva do tri sata posle.stomak mu masiram tako sto uzmem palac i kod bebinog levog kukica masiram u pavcu kazaljke na satu i tako idem iznad do rebara i preden na drugu desnu starnu ali od desnog rebra se spustam ka desnom kuku. ))) tako uradim tri puta i bude oki ))), caj od komorace mu pomogne )))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači, kod svih uglavnom ista priča. Pa da, verujem da se to reguliše vremenom samo od sebe i čim se uvede čvrsta hrana.

Nisam čula da se treba piti sok od paradajza. Probaću, jer ga baš volim.

[/

Meni je tako rekao pedijatar,zato se i ne preporucuje kod dece koja doke i imaju normalnu stolicu da majke piju previse soka od svezeg paradajiza i da jedu mandarine i narandze jer mogu da dobiju proliv!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, narocito one koje imaju prvu bebu, (a iskljucivo je doje), nemojte brinuti ako beba ne kaki i preko 10 dana. To je misljenje vise pedijatara koje sam pitala a i na par foruma sam videla iskustva. Naravno, ja sam sa moje dvoje dece takodje u toj grupi koja je sve to prosla i prolazi. Kazu da nikako ne treba stavljati cepice, zato sto nije pitanje opstipacije tj. zatvora, nego je majcino mleko takvog sastava i kvaliteta da ga beba skroz iskoristi, pa prosto receno nema sta da izbaci :)

Moja cerka je skoro imala raspon izmedju 2 stolice 10 dana. Bila je cila i vesela, stomacic mek... Pratila sam kako se ponasa... Sve je bilo u najboljem redu i pokakila se 10. dan. To je bilo najduza pauza.

Stare patronazne kazu da treba dati toplu, dobro zasladjenu kamilicu, mada se to kosi sa pravilom da se dojenim bebama ne daje ni voda ni caj... I jos toliki secer na ta tanka crevca, pa makar bio i smedji, mislim da nije bas najbolje resenje... Mada, kome je jos caj od kamilice smetao ;) ?

Jedna drugarica mi je rekla da svom sinu kad ima taj zastoj, par puta dnevno da Espumisan kapi (one za grceve i gasove) i da se on uz izbacivanje gasova pokaki do uvece.

Mislim da je potpuno druga stvar i reagovanje kad su bebe na formuli ili ne mlecnoj - cvrstoj hrani.

Pozdrav od mame koja je veliki zagovornik dojenja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, zelim da cujem Vase misljenje i iskustvo o ovom problemu.

Moj sin ima 3,5 meseca, do mesec ipo dana je kakio svaki dan po 3-4 puta, ali otkad su grcevi prestali, kaki jedva jednom dnevno, pa onda ne kaki cak i po sest dana.

Lekari su nam rekli da se tolerise do sedam dana deci koja iskljucivo sisaju, ali meni je opet to malo neprirodnio, iako se on potpuno normalno ponasa, cak i posle tih par dana.

Sad sam pocela da mu dajem sokic od jabuke, pa mu to malo pomaze, ali opet mu naidje period kada uopste ne moze da kaki.

Stvarno vodim racuna sta jedem, zbog mleka, ali mi nije jasno zasto mu se to stalno desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista ovo nije tako strasno. Ako se on normalno ponasa kao sto kazes, vremenom ce se sve regulisati. Mislim da ne trebas da panicis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista ovo nije tako strasno. Ako se on normalno ponasa kao sto kazes, vremenom ce se sve regulisati. Mislim da ne trebas da panicis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da li jos neko ima ovakav problem. Nas sincic sada ima 35 dana, i do juce ujutru je imao normalno stolicu i od tada nije nijedanput. Do juce je bilo sve normalno nikakve probleme nije imao. Ima gasove i muci ga stomacic, pokusava da se isprazni i stenje ali bez rezultata.Ocigledno da ima zatvor i ako mi je nelogicno da je to moguce ali je na zalost tako. Ima li ko neki savet? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da li jos neko ima ovakav problem. Nas sincic sada ima 35 dana, i do juce ujutru je imao normalno stolicu i od tada nije nijedanput. Do juce je bilo sve normalno nikakve probleme nije imao. Ima gasove i muci ga stomacic, pokusava da se isprazni i stenje ali bez rezultata.Ocigledno da ima zatvor i ako mi je nelogicno da je to moguce ali je na zalost tako. Ima li ko neki savet? Hvala

Veljo,moj sin ima 6 nedelja,prve tri nedelje je imao stolicu posle svakog podoja,a onda su počele da se proređuju.Ako beba samo sisa, dovoljne su tri stolice dnevno,ali se toleriše i ukoliko pet dana ima zatvor.Verovatno da su krenuli grčevi,ako jesu neka Vam je sa srećom.Ja sam pokušala i sa čajevima i sa kimom i sa termoforom,pa pošto nije bilo rezultata počela sam da mu dajem espumisan kapi i sad je malo lakše.Možete pomoći bebici kada se grči tako što ćete joj nogicama vršiti blagi pritisak na stomačić,nama to pomaže.U svakom slučaju ne treba da brinete.

P.S. Lepo je videti da su i tate jednako zainteresovane kao i mame

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan ima dva meseca i do sada je imao redovnu stolicu, tj. posle svakog podoja. Ali juce ceo dan nije kakio, naprezao se i videlo se da se muci. Dali smo mu bebibion, posle je pustao gasove i jutros je majstorski obavio posao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da li jos neko ima ovakav problem. Nas sincic sada ima 35 dana, i do juce ujutru je imao normalno stolicu i od tada nije nijedanput. Do juce je bilo sve normalno nikakve probleme nije imao. Ima gasove i muci ga stomacic, pokusava da se isprazni i stenje ali bez rezultata.Ocigledno da ima zatvor i ako mi je nelogicno da je to moguce ali je na zalost tako. Ima li ko neki savet? Hvala

Isti problem imamo i mi...uprawo smo usxli u 4-tu nedelju ...na pocxetku je takodje bila uredna stolica ali posle par dana dolaska iz bolnice i swakodnewnog sisanja,bebac nekad nema stolicu po dwa-tri dana...raspitali smo se kod pedijatra...dobili smo odgowor da ako beba sisa,tolerisxe se da nema stolicu i po 5-6 dana...tako da bez brige :rolleyes: e sad tu su problem grcxici kojix je swe wisxe zbog toga,ali nama su espumisan kapi mnoooogo pomogle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista situacija je bila i kod svo troje moje dece. Iskljucivo su sisali. Sad sa trecom bebicom sam digla frku jer je od drugog do cetvrtog meseca imala stolicu na svakih 7 do 10 dana. Njoj to nije zadavalo probleme, mene je nerviralo. :) Naravno kao i vama receno mi je da je to sasvim normalno i od pre 15-ak dana ima jednu do dve stolice dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da li jos neko ima ovakav problem. Nas sincic sada ima 35 dana, i do juce ujutru je imao normalno stolicu i od tada nije nijedanput. Do juce je bilo sve normalno nikakve probleme nije imao. Ima gasove i muci ga stomacic, pokusava da se isprazni i stenje ali bez rezultata.Ocigledno da ima zatvor i ako mi je nelogicno da je to moguce ali je na zalost tako. Ima li ko neki savet? Hvala

Pa sada mu je vreme za grceve, tako je i mojoj deci. Samo drzim fige da ne budu bolni, i da ih prebrodite sto brze i lakse. A zatvor je normalan, tako se i nama desavalo, u tom periodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 2 meseca i sesnaest dana,

od pre nekih mesec ima stolicu na svakih 7 do 8 dana, a sto me najvise brine ona je zelena i retka, stvarno sam zabrinuta i neznam sta da radim, a na kontrolu tek za 6 dana. Stvarno sam zabrinuta :( , a inace hranim ga adaptiranim mlekom Aptamil pepti 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, zelim da cujem Vase misljenje i iskustvo o ovom problemu.

Moj sin ima 3,5 meseca, do mesec ipo dana je kakio svaki dan po 3-4 puta, ali otkad su grcevi prestali, kaki jedva jednom dnevno, pa onda ne kaki cak i po sest dana.

Lekari su nam rekli da se tolerise do sedam dana deci koja iskljucivo sisaju, ali meni je opet to malo neprirodnio, iako se on potpuno normalno ponasa, cak i posle tih par dana.

Sad sam pocela da mu dajem sokic od jabuke, pa mu to malo pomaze, ali opet mu naidje period kada uopste ne moze da kaki.

Stvarno vodim racuna sta jedem, zbog mleka, ali mi nije jasno zasto mu se to stalno desava.

Apsolutno isto se dešavalo mom bebcu. I on je isključivo sisao i jednom se čak desilo da 9 dana nije imao stolicu. Onda smo mu uzeli Novalac IT adaptirano mleko za bebe koje imaju probleme sa zatvorom injega sam mu davala samo uveče pred spavanje. Već posle 2 večeri je dobio stolicu. Onda je posle otprilike 2 nedelje počeo redovno da kaki. Od tada više nema problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ovako, i mi imamo problem sa zatvorom tj. nadam se da vise necemo imati. Moja beba nije imala stolicu 4 dana i onda sam joj stavila toplomer sa malo kreme koju koristite i odma je odradila svoje (inace, dete samo dojim). Medjutim, problem se nastavio i danas je 6. dan, ali juce smo bili kod pedijatra i on mi je pokazao kako da masiram stomacic kad god beba ima napone. Ja sam praktikovala kad god je previjam po 10-15 min. Pre svega ovoga, probala sam zasecerenu vodu, kamilicu, HIPPov caj od komorace koji koristimo protiv grceva i odlican je, bar nama i nista nije vredelo. Posto je danas 6. dan da ne bih isli na klistir, koji nezelim nikom a pogotovo ne bebama dobili smo savet da probamo sa glicerinskim cepicem. Jedva smo nekako mrvicu ubacili u guzu i momentalno je proradilo...beba se iskakila konacno u dva navrata. To je bilo jutros, a veceras sam je opet masirala i ponovo je obavila nuzdu jos vise nego jutros, sada smo konacno prazni :) i laksi za pola kg :) Masaza izgleda ovako, u pravcu kazaljke na satu prstima redom kao da svirate klavir, stiskati stomacic od pupka kruzno pa sve sire i tako isto nazad. Treba strpljenja neproradi odmah, ali ako kaka neizadje, bar ce se beba lakse osloboditi gasova. I da, kad god je budna stavljati je na stomacic da ti gasovi izadju, pa mozda se i omakne i izleti jos nesto sem vazduha :) srecno

P.S. Postoji mogucnost da beba preradi svo mleko pa zato nema par dana stolicu, ali ako su gasovi neprijatnog mirisa to je znak da su creva puna, kao i tvrd stomacic, a ako gasovi nemaju miris onda ste ez brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.