Problemi sa probavom kod beba-Zatvor

odgovora

Objavljeno

I moja beba je u četvrtom mesecu tako da mi je potpuno jasno o čemu pričaš. To što guraju ruke u usta je poželjno i veoma važno jer razvijaju motoriku. Rukice mu više puta na dan isperem fiziološkim rastvorom, a ako ga neko dodirne( od čega poludim) isperem i 3% hidrogenom. Bljuckanje će proći kada sistem organa za varenje potpuno sazri i tu je najveći problem što nam je uvek malo portikli :) .Probleme sa stolicom sam delimično rešila Hippovim čajem od kamilice, a ovih dana sam mu uvela i sokić od jabuke koji se prepotučuje kod beba koje imaju problem sa zatvorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba je u četvrtom mesecu tako da mi je potpuno jasno o čemu pričaš. To što guraju ruke u usta je poželjno i veoma važno jer razvijaju motoriku. Rukice mu više puta na dan isperem fiziološkim rastvorom, a ako ga neko dodirne( od čega poludim) isperem i 3% hidrogenom. Bljuckanje će proći kada sistem organa za varenje potpuno sazri i tu je najveći problem što nam je uvek malo portikli :) .Probleme sa stolicom sam delimično rešila Hippovim čajem od kamilice, a ovih dana sam mu uvela i sokić od jabuke koji se prepotučuje kod beba koje imaju problem sa zatvorom.

Mi sutra punimo 4 meseca i takodje guramo sve u usta, madjutim imamo i skoro vec dva meseca problem sa stolicom, nije kakila i po 7 dana. Znam da je to normalno, ali je malo mucno jer se nocu budi zbog toga dok se neisprducka...to nekad traje minut-dva, a nekad i 15-tak minuta i to sa jakim placom. Htela bi da probam da joj pomognem sa sokicem, kupila sam HIPPov ali ne znam kada da joj ga dam i kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo zadnjih par dana imali zatvor, i bio je placljiv, kad mu se kaki napinje se, zacrveni se i trtne tako jako i smrdgavo kao mator covek, kao da je pokvario stomacic. U apoteci su mi rekli da mu dam kasicu od sljive i to sam i uradila i hvala Bogu iskakio se normalno, i bas mu je kasica prijala.

Koliko ste stari? I kad i koliko si mu davala kasice? Da li na prazan stomak ujutru ili kad? Mi imamo isti problem, i placemo dok se neisprduckamo...pa cak nas to i nocu budi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sutra punimo 4 meseca i takodje guramo sve u usta, madjutim imamo i skoro vec dva meseca problem sa stolicom, nije kakila i po 7 dana. Znam da je to normalno, ali je malo mucno jer se nocu budi zbog toga dok se neisprducka...to nekad traje minut-dva, a nekad i 15-tak minuta i to sa jakim placom. Htela bi da probam da joj pomognem sa sokicem, kupila sam HIPPov ali ne znam kada da joj ga dam i kako?

Ja bebi dajem čaj obično oko 10h, savetovali su me da je poželjno da bude na sobnoj temperaturi, a ne topao. Patronažna sestra mi je rekla da bez obzira što piše da se ne dodaju dodatni zaslađivači, ipak dodam malo žutog šećera kada je velika frka sa stolicom. To sam zaista retko primenjivala. Beban popije oko 50 ml čaja svaki dan i oko 50 ml vode i tada nema problem sa stolicom.Svaki put kada se ta količina smanji nastaju problemi. Možeš bebi dati i više čaja ako želi, ili iz više puta, bitno je samo da je dovoljno hidrirana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je pedijatar preporucio slatku kamilicu (zuti secer) i kod moje bebe ima efekta.

Moja beba nije odreagovala na zasladjenu kamilicu :( pa me interesuje na koliko ml caja stavis kasikica secera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne sekiraj se, i ja sam sa mojim sinom imala muke do pre 2 meseca, dok je samo sisao. Cim sam pocela da mu dajem sokice i sad vocni obrok, redovno kaki 1x, a nekad i 2x dnevno.

I ja sam njemu vise puta koristila tu klizmicu, jer se desavalo da ne kaki po 7 dana i vise!

I ja sam probala taj caj za probavu, nije mu pomoglo, ali probaj da ti jedes suvih sljiva i kajsija, meni je to pomoglo nekoliko puta!!!

Uglavnom, videces sve ce se to srediti, cim pocne da unosi i drugu hranu, osim mleka!!!

A i vec bi trebalo da mu uvodis polako sokice, po jednu kasicicu dnevno, pa polako povecavaj svakodnevno, videces odmah ce da pocne redovno da kaki!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imali taj problem.Dojila sam je samo punih 5 meseci,dok nismo uveli nemlecnu hranu.Do tog trenutka stolicu je imala na svakih 5/7dana,ali SVI kazu da se do 10 dana tolerise.Kako smo uvodili sve vise nemlecne hrane,stolica je redovna,a sada je ima i VISE PUTA dnevno.Sve je to normalno! f015.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bebi dajem čaj obično oko 10h, savetovali su me da je poželjno da bude na sobnoj temperaturi, a ne topao. Patronažna sestra mi je rekla da bez obzira što piše da se ne dodaju dodatni zaslađivači, ipak dodam malo žutog šećera kada je velika frka sa stolicom. To sam zaista retko primenjivala. Beban popije oko 50 ml čaja svaki dan i oko 50 ml vode i tada nema problem sa stolicom.Svaki put kada se ta količina smanji nastaju problemi. Možeš bebi dati i više čaja ako želi, ili iz više puta, bitno je samo da je dovoljno hidrirana.

Hvala na savetu, probacu....zavisi od dana, kada je malo toplije popije dosta tecnosti, cak i vodu nezasladjenu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sasvim normalno. Bljuckanjem izbacuje visak i nece je boleti stomacic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je problem poceo sa tacno dva meseca, i probavala sam svasta...slatke cajeve od kamilice, Hippov caj takodje, topao ili sobne temperature, slatku vodu, samu vodu davala izmedju podoja, toplu vodu na prazan stomak, masaza, grejanje stomaka pelenom, okretanje na stomak kad god je prilika, mazasa stopala, ma ne znam ni sama sta sve nisam probala, i na kraju kad je napunila 3.5 meseca probala sam i sa sokicem od jabuke, i Hippovim i domacim, u toku dana, kao i nocu pre podoja znaci kao na prazan stomak, ma mislim da nista od toga nije puno pomoglo, jednostavno se samo regulisalo od pre par dana, inace kakila je na 6 dana, e onda je smanjila na 4, pa dva, i evo juce je kakila i danas ponovo :lol: Sada imamo nepuna 4.5 meseca i dva meseca iza sebe ljute borbe sa stolicom ;) Hvala Bogu izgleda da se sve resilo samo od sebe, e sad se pitam sta ce biti kada krenemo da uvodimo svrstu hranu, posto smo jos uvek samo na sisanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bebi dajem čaj obično oko 10h, savetovali su me da je poželjno da bude na sobnoj temperaturi, a ne topao. Patronažna sestra mi je rekla da bez obzira što piše da se ne dodaju dodatni zaslađivači, ipak dodam malo žutog šećera kada je velika frka sa stolicom. To sam zaista retko primenjivala. Beban popije oko 50 ml čaja svaki dan i oko 50 ml vode i tada nema problem sa stolicom.Svaki put kada se ta količina smanji nastaju problemi. Možeš bebi dati i više čaja ako želi, ili iz više puta, bitno je samo da je dovoljno hidrirana.

:) Izgleda da nam se problem resio sam od sebe, zadnjih par dana kakimo na 2-3, pa cak je juce i danas ponovo imala stolicu (znaci oba dana) :lol::D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ne izgleda da je sasvim normalno da beba ne kaki 5 i 10 dana,narocito kada rucka.moja beba sad ima 6 meseci,od pre neki dan sam mu uvela cvrstu hranu,i bas me brine kada ne kaki i 3 dana,dok je sisao nije me puno brinulo,mada je sada drugacija prica,probala sam sve,i sljive i kamilicu i krusku i masiranje i opet nista,sigurna sam da je nekim bebama samo problem u cevasca,kod nas se ovaj problem pojavio pre 2 meseca i jos uvek traje,pedijatra nam je preporucio mikrolax,ali ni to nije resenje i ako ima efekat,nadam se da ce se resiti ovaj problem sa zatvorom u najskorije vreme jer bas dosta brinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim NAN HA 1 i veoma sam zadovoljna... Beba nema nikakvih tegoba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo napunili 6 meseci i povremeno imamo zatvor. Kad sam joj uvela sokice i cvrstu hranu, stolica je postala redovnija, nego kad sam je samo dojila. Medjutim pre par dana smo imali haos. Beba nije imala stolicu tri dana i sva tri dana se toliko naprezala i crvenila a nikako da se isprazni. Toliko je bila tvrda stolica da nije imala snage da je izgura. Masirala sam je, i pomagala tako da se isprazni. Popila je hipp-ov caj za probavu, za uzinu sam joj dala kasicu od sljive i konacno je predvece imala stolicu. Jako tvrdu. I do sutradan je 5-6 puta kakila. Misica moja mala, bas se namucila. Zvala sam Hallo bebu da se posavetujem kako najbolje da joj pomognem. Ispricala sam sta joj sve dajem da rucka i da pije. Pedijatar sa kojim sam razgovarala rekao mi je da joj ne dajem bananu neko vreme i milupine zitarice koje u sebi imaju adaptirano mleko, jer moguce da joj je to mleko jako. A da forsiram dosta tecnosti, breskvu, kajsiju i sljivu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da i meni mozete pomoci?

moja beba ima dva meseca i samo sisa. do pre neki dan je normalno kakio i imao stolicu zuto-zlatne boje. dobro napreduje. ono sto mene muci je stolica koja je pocela da se pojavljuje, a ona je zelene boje. ima i sline koje su mu u grlu i cesto ih povrati ili iskaki. doktor kaze da dobro napreduje i da ne brinem, da li je neko imao isti problem?

Draga Ivana moj Ognjen ima sada 4.5 meseca i mi smo u tom periodu imali isti problem.Doktorka nam je rekla da on tako izbacuje slajm koji ne zna da iskaslje pa ga iskaki.Super je napredovao i vesela je beba tako da smo samo pustili da gato prodje i na srecu nije dugo trajalo.Ali ja bi ti savetovala svakako da odes i da pitas svog pedijatra.Puno pozdrava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage mame...ja sam mama ptogodisnje devojcice i dvoipomesecnog decaka...Sto se tice gurnja rukica u usta,to je kod nas standardno,cak i posle klope,rukice su neizbezne,po nekad uspem da mu utrapim lazu i stvar je resena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je normalno da se beba muci kad kaki, jako se napreze i place? Da li je to normalno i da li neko zna nesto o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi navela koliko je beba stara, da li se svaki put napreze, da li je dojis ili je na adaptiranom mleku, sta tvoj pedijatar kaze na to.. Od mnogih faktora moze da zavisi.. Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi imamo taj problem.

Aljosa ima 4,5 meseci i samo sisa, ponekad pije cajeve. Znam da je normalno sto ne kaki po 5-6 dana, ali se uzasno napinje i place. Ne znam sta da radim, doktori kazu da je normalno, ali meni je zao da se tako muci, jos su i zubici krenuli.

Ima gasove ali tesko da se iskaki, obicno na svakih 5 dana.

Da li da mu dam nesto da mu bude lakse, sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo mi imali taj problem (ali ne bas cesto) rekli su nam da samo masiramo stomacic dlanom (svaki put kada je presvlacimo) u pravcu kretanja kazaljek na satu (desetak krugova) i onda tabane sitnim kruznim pokretima vrhovima palca od pete ka korenima prstica i to ponoviti sto vise puta. Na sve to ja sam drzala i svoju celu saku preko stomaka i iskreno upalilo je.

To je normalna pojava i ne preporucuju nikakve cajeve, dakle samo majcino mleko, jer idu logikom da creva sama treba da se izbore sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da li jos neko ima ovakav problem. Nas sincic sada ima 35 dana, i do juce ujutru je imao normalno stolicu i od tada nije nijedanput. Do juce je bilo sve normalno nikakve probleme nije imao. Ima gasove i muci ga stomacic, pokusava da se isprazni i stenje ali bez rezultata.Ocigledno da ima zatvor i ako mi je nelogicno da je to moguce ali je na zalost tako. Ima li ko neki savet? Hvala

I nama je sad beba tog uzrasta i ima iste probleme. Na adaptiranom mleku je. Sve je bilo normalno do pre neki dan ( po 3-4 stolice dnevno ) i sada nista. On se napinje ali nista. I ja sam koristila metodu toplomerom i tada se isprazni, ali nije poenta da to radim stalno. Nadam se da ce se ponovo uskoro normalizovati. Jer mi se ovako budi nocu i stenje po sat vremena a ne uradi nista.

Cula sam da muska deca mnogo cesce pate od grceva nego zenska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kuvali čaj od kamilice, blago zašećeren ( na vrh kašičice) i mlak davali bebi, to joj je olakšavalo da se iskaki. I danas kad ne kaki ili vidim da se muči dam joj čajić i odmah joj proradi stomačić.

Kad je bila jako mala (do trećeg meseca) čaj sam pravila od pet cvetova kamilice, sada joj kuvam jači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slozila bi se sa pticicom, caj od kamilice blago zaseceren za bebironce koji imaju poteskoce sa kakom ;) Nama se desilo samo jedan jedini put da nije kakila 7 dana pred kraj prvog meseca, uzas samo kad se setim koliko se jadna mucila. Moja devojka je od treceg meseca na dohrani sa Humanom a grcevi su poceli oko 20-tog dana i trajali su do cetvrtog meseca :( A za grceve smo pili prvo espumisan kapi, a zatim presli na sirup Nurse Harvey's jedna kafena kasicica denvno. (mi smo joj davali pred spavanje) i zaista je pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba kaki penasto, da li neko ima takvo iskustvo i da li je to normalno? ima dva meseca, doji i lepo napreduje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba kaki penasto, da li neko ima takvo iskustvo i da li je to normalno? ima dva meseca, doji i lepo napreduje.

Ako beba lepo napreduje, nema razloga za sekiraciju imala sam isti problem i proslo je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.