Problemi sa probavom kod beba-Zatvor

odgovora

Objavljeno

Ja samo da dodam da bebina stolica, one koje sisaju majčino mleko, zavisi i od toga šta je mama jela...I ukoliko ima bilo kakvu stolicu, znači da nema problema sa crevima, jer vidim da si i to napomenula, kao nešto što te zabrinjava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Istina,ukoliko pijes nesto za zeljezo ili mozda sok od borovnice bebina stolica je zelena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Istina,ukoliko pijes nesto za zeljezo ili mozda sok od borovnice bebina stolica je zelena

Nisam pila nista od toga. Jesam samo caj od nane i maticnjaka, ali ne verujem da od toga moze biti zelena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo problem sa zatvorom.. Vodili smo je kopd lekara, pije probiotik ali ne pomaze... Imala je 2 - 3 stolice od kako smo poceli da joj dajemo ali opet nista. Koristimo ga od srede. Moram sutra opet da je vodim u savetovaliste... Malopre sam pokusala da joj stavim sapun, tako kazu da moze da se izazove stolica ali nisam uspela. Po ceo dan se napinje uz plakanje i grcenje, stomak joj je tvrd... Kako mogu da joj pomognem? Kazu i da moze toplomerom da se izazove ali ja to ne smem... Koristili smo humanu pa bebelac do juce i vratili se humani jer joj b. nije odgovarao... Ne znam da nismo mozda tim menjanjem izazvali zatvor? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo problem sa zatvorom.. Vodili smo je kopd lekara, pije probiotik ali ne pomaze... Imala je 2 - 3 stolice od kako smo poceli da joj dajemo ali opet nista. Koristimo ga od srede. Moram sutra opet da je vodim u savetovaliste... Malopre sam pokusala da joj stavim sapun, tako kazu da moze da se izazove stolica ali nisam uspela. Po ceo dan se napinje uz plakanje i grcenje, stomak joj je tvrd... Kako mogu da joj pomognem? Kazu i da moze toplomerom da se izazove ali ja to ne smem... Koristili smo humanu pa bebelac do juce i vratili se humani jer joj b. nije odgovarao... Ne znam da nismo mozda tim menjanjem izazvali zatvor? :mellow:

moras da pazis sa tim menjanjima mleka,reaguju zatvorom...pokusaj da stavis malo pavloviceve u guzu da joj pomeras nogice kaa da vozi biciklo(podizes ih prema grudima i savijas u kolenima dok ne dodirnu trbuh!!! daj caj od kamilice blago zasladjen,ali ne mnogo topao nego prohladjen ili puno vode da popije!!!jel doji????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moras da pazis sa tim menjanjima mleka,reaguju zatvorom...pokusaj da stavis malo pavloviceve u guzu da joj pomeras nogice kaa da vozi biciklo(podizes ih prema grudima i savijas u kolenima dok ne dodirnu trbuh!!! daj caj od kamilice blago zasladjen,ali ne mnogo topao nego prohladjen ili puno vode da popije!!!jel doji????

nece vodu, jedva 10ml... Sad sam pokusavala... A meni mleko nadodje jednom dnevno da moze da doji, ulavnom je dohranjujemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavljaj bebu sto cesce da sisa, nema veze kada ce tebi mleko da nadodje.... kad beba sisa mleko se i stvara...zakom ponude i potraznje, sto beba vise sisa ima i vise mleka.

Zatvor se najcesce javlja zbog promene mleka, postoje neke posebne formule AD koje su prilagodjene za bebe sa problemima sa stomacicom. Sve sto budes radila, pavloviceva sa tomplomerom, sapun, znaj da to nista nije dobro, posebno kod mnogo malih beba, koristi to samo baass kad moras!

Koliko dugo beba nije kakila? Da li ima grcice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nece vodu, jedva 10ml... Sad sam pokusavala... A meni mleko nadodje jednom dnevno da moze da doji, ulavnom je dohranjujemo...

probaj caj od kamilice kao sto sam ti napisala zasladjen to ce je malo proterati(kamilica se inace preporucuje kod zatvora),kad pocne da se napimnje mozes joj olaksati tako sto ces postaviti svoj palac sa jedne strane njenog struka,a ostale prste sa druge strane pa onda stegni njen stomacic dok se gotovo ne spoje tvoji prsti sa palcem...nemoj se bojati ovo bebe ne boli ni malo ali im moze olaksati praznjenje creva-uradi to nekoliko puta!!!

Pokusaj i malo da joj masiras stomacic evo imas ovde sve lepo napisano da ti ne pisem ponovo

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=1993

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kako smo je namazali sapunom imala je tri stolice... U toku noci 2 i sad jednu... :) Hvala Bogu... Pa sad ne znam da li je to pomoglo ili je nesto drugo u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kako smo je namazali sapunom imala je tri stolice... U toku noci 2 i sad jednu... :) Hvala Bogu... Pa sad ne znam da li je to pomoglo ili je nesto drugo u pitanju...

Milenice kako to mislis namazali sapunom,bas me zivo zanima :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kako smo je namazali sapunom imala je tri stolice... U toku noci 2 i sad jednu... :) Hvala Bogu... Pa sad ne znam da li je to pomoglo ili je nesto drugo u pitanju...

to za sapun prvi put cujem :blink: ,ali sta god da je bitno je da pomaze i da je kakila....sad ti je bitno da kaki mekano i da ne dobija cesto zatvor...nemoj joj menjati mleka na svoju ruku obavezno se konsultuj sa pedijatrom oko toga,100% je to bio uzrok!!!drago mi je da je sad ok.ljubac :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasladjena kamilica sa kimom i "voznja bicikla" je i nama pomagala s tim da kad koljena dodju do stomaka zadrzim ih po 5-10 sec. tako,pa ponovo,ako vidis da se beba napreze kao da ce da kaki cuvaj joj none u tom polozaju cak i duze jer tako joj je lakse da se isprazni.Nama je pomagalo...srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas Petar ima puna 2 meseca i vec 15 dana smo 100% na adaptiranom mleku koje je lepo prihvatio(Humanu).Medjutim,zadnjih dana se borimo sa njegovom kakom koja nikako da Izadje :blink: a vodu odbija,gadi se na nju kao i na cajic.

Molim vas ,ukoliko neko ima neki savet kako da pomognemo nasoj bebi neka nam napise koji redic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas Petar ima puna 2 meseca i vec 15 dana smo 100% na adaptiranom mleku koje je lepo prihvatio(Humanu).Medjutim,zadnjih dana se borimo sa njegovom kakom koja nikako da Izadje :blink: a vodu odbija,gadi se na nju kao i na cajic.

Molim vas ,ukoliko neko ima neki savet kako da pomognemo nasoj bebi neka nam napise koji redic!

Mi smo imali zatvor jer smo prelazili sa humame na bebelac.... IMas temu zatvor i tamo dosta toga pise. Mis mo stavljali komadic sapuna i pomoglo joj je malkice. Nakraju smo kupili klizmu ( ili glicerinski stapic ) od koje se lepo ispraznila po preporuci pedijatra. isto moze da se stavi i toplomer sa pavlovicevom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali zatvor jer smo prelazili sa humame na bebelac.... IMas temu zatvor i tamo dosta toga pise. Mis mo stavljali komadic sapuna i pomoglo joj je malkice. Nakraju smo kupili klizmu ( ili glicerinski stapic ) od koje se lepo ispraznila po preporuci pedijatra. isto moze da se stavi i toplomer sa pavlovicevom...

hvala za savete,probacemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala za savete,probacemo!

Mi smo je vodili kod lekara jer mi je bilo zao da se muci.... Po ceo dan se napinjala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cica ima 2 i po meseca, evo danas je 6. dan kako ne kaki. Pre toga je bilo na 5,4,3.

Znam da kazu da je to sve normalno za dojene bebe ali bi mi bilo lakse kad bi bar jednom dnevno kakila. I ovih dana se bas jako oseti kad prducka, svaki put se ponadam da je to to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kazu do 10 dana je ok. masiram joj stomacic i malo radimo vezbice nogama, to sa toplomerom mi je nesto agresivno :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cica ima 2 i po meseca, evo danas je 6. dan kako ne kaki. Pre toga je bilo na 5,4,3.

Znam da kazu da je to sve normalno za dojene bebe ali bi mi bilo lakse kad bi bar jednom dnevno kakila. I ovih dana se bas jako oseti kad prducka, svaki put se ponadam da je to to.

Valjalo bi da ti uzmes da pijes Laxomucil,za regulisanje probave,tacnije protiv zatvora.Na prirodnoj bazi,ja sam ga pila cim sam dosla iz porodilista,pa sigurno nekih mesec dana jer sam imala zatvor.I sve vreme naravno dojila bebu.

Mozda ce tako preko mleka uticati i na nju.Probaj. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno je kakila, deveti dan.

Kupila sam joj hipov caj za probavu i nastavila sa masazom stomacica. Kakila je najnormalnije, neko kaze da mu se beba muci sa tvrdom stolicom pa zato kasnjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama obicno pomogne sljiva, ali sada nije. Pomogla nam je kasica od kruske, breskve, pahuljica i hippovog soka od crvenog voca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.