Problemi sa probavom kod beba-Zatvor

odgovora

Objavljeno

Apsolutno isto se dešavalo mom bebcu. I on je isključivo sisao i jednom se čak desilo da 9 dana nije imao stolicu. Onda smo mu uzeli Novalac IT adaptirano mleko za bebe koje imaju probleme sa zatvorom injega sam mu davala samo uveče pred spavanje. Već posle 2 večeri je dobio stolicu. Onda je posle otprilike 2 nedelje počeo redovno da kaki. Od tada više nema problema.

Hvala na informaciji.Reci mi samo da li mu se stolica unormalila kada je poceo da jede drugu hranu, sem mleka?

Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo zadnjih par dana imali zatvor, i bio je placljiv, kad mu se kaki napinje se, zacrveni se i trtne tako jako i smrdgavo kao mator covek, kao da je pokvario stomacic. U apoteci su mi rekli da mu dam kasicu od sljive i to sam i uradila i hvala Bogu iskakio se normalno, i bas mu je kasica prijala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi samo pričaju o zatvoru kod beba koje samo sisaju, a šta je sa bebama koje su na adaptiranom mleku ili se dohranjuju?

Mi našeg bebca dohranjujemo. Za neki dan punimo mesec dana. Do sada nam se desilo u dva navrata da po jedan dan ne kaki ali već sutra dan ima normalnu stolicu. Ali jadnica, kako se samo muči taj dan kad ne kaki. Napreže se i napreže ali ništa... Počeli su nam i grčevi ali vrlo diskretno, hvala Bogu!

Koliko je "normalno" da beba ne kaki ako ne sisa?

Zanima me za u buduće, za "ne daj Bože"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je i do 13 dana! :wacko: Nemoj da se nerviras, sve je to normalno! Sada su joj poceli i grcevi pa ce to malo da je urnise ali izdrzaces! ;) Da li joj dajes vodu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodu ne jer joj dajemo čaj protiv grčeva. Kad god mislim da je žedna dam joj to. Misliš da bih trebala da joj dajem i vodu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodu ne jer joj dajemo čaj protiv grčeva. Kad god mislim da je žedna dam joj to. Misliš da bih trebala da joj dajem i vodu?

Nama caj nije pomagao, a grcevi su nas urnisali :) a oboje su na adaptiranom, mislim da ne treba puno tecnosti, da ne optereti zeludac, koji se jos navikava na varenje, ako caj pomaze onda je ok, ako ne, caj izbaci probaj vodu. Nama nista nije pomagalo, dok se sam stomak nije navikao na mleko, i dok grcevi nisu sami prosli, preziveli smo golgotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

preziveli smo golgotu.

Joj, Sanja... katastrofa. Nadam se da će se zadržati na ovim blagim tegobama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda nekom pomogne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da i meni mozete pomoci?

moja beba ima dva meseca i samo sisa. do pre neki dan je normalno kakio i imao stolicu zuto-zlatne boje. dobro napreduje. ono sto mene muci je stolica koja je pocela da se pojavljuje, a ona je zelene boje. ima i sline koje su mu u grlu i cesto ih povrati ili iskaki. doktor kaze da dobro napreduje i da ne brinem, da li je neko imao isti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurno mu se sekret koji se skuplja u nosicu sliva u grlo pa ga zato povraca a ostatak izbacuje kroz kaku. Moguce da je kaka promenila boju zbog toga. Ako nisi sigurna u svog lekara, idi kod drugog, cuj i drugo misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nikada nismo imali taj problem,ali je moje sestra to itekako okusila sa svojim sinom..

Doktorka joj je ppreprucila probiokid imuno od ivancic i sinovi

i veruj mi da je mali Duca imao redovnu i normalu stolicu.

Najbolje je da koristis to jedan mesec,pa jedan preskocis,pa opet.Znaci nekih 3 meseca sa prekidima od mesec dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali bolje je da se posavetuje sa lekarom. Nekako kada su probiotici u pitanju narocito kod ovako male dece, ja to nikada ne bih na svoju ruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malo sam odahnula jutros je normalno kakio dva puta.

setih se jutros da sam mu dala da pije caj hipppo od komorace za grceve, ali ne verujem da je stolica bila zelena od toga, a da nije od zelene salate pozelenela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na informaciji.Reci mi samo da li mu se stolica unormalila kada je poceo da jede drugu hranu, sem mleka?

Pozdrav!!!

Unormalila se i pre toga a naravno i tada mu je ostalo sve normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prethodno sam već pisala da naša veverica kaki samo jednom dnevno ali to je mašala... moramo posle komplet da se peremo... samo kosu ne. :lol:

Inače se dohranjujemo Bebelac-om.

Ali čini mi se da imamo mali problem. U toku dana se više puta napreže jer hoće da kaki ali ne može. Stolica joj je uvek žitka, znači to nije problem.

Htela sam da pitam da li je moguće da je to od Bebelaca? Negde sam to pročitala. Da li možda trebamo da menjamo adapt. mleko?

Ima li neko slična iskustva?

Možda je to normalno, a ja paničim bezveze!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prethodno sam već pisala da naša veverica kaki samo jednom dnevno ali to je mašala... moramo posle komplet da se peremo... samo kosu ne. :lol:

Inače se dohranjujemo Bebelac-om.

Ali čini mi se da imamo mali problem. U toku dana se više puta napreže jer hoće da kaki ali ne može. Stolica joj je uvek žitka, znači to nije problem.

Htela sam da pitam da li je moguće da je to od Bebelaca? Negde sam to pročitala. Da li možda trebamo da menjamo adapt. mleko?

Ima li neko slična iskustva?

Možda je to normalno, a ja paničim bezveze!?

Moguce, probaj da promenis mleko. Nama je tako isto bilo od Bebelac-a pa smo presli na Aptamil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce, probaj da promenis mleko. Nama je tako isto bilo od Bebelac-a pa smo presli na Aptamil.

Da li ste vi, Sanja, samoinicijativno promenili mleko ili ste se konsultovali sa pedijatrom pa vam je on rekao koje mleko da uzmete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste vi, Sanja, samoinicijativno promenili mleko ili ste se konsultovali sa pedijatrom pa vam je on rekao koje mleko da uzmete?

Pitali smo nasu doktorku, nista nismo na svoju ruku. Prvo nam je doktorka u porodilistu rekla da uzmemo Humanu, ali od nje je bilo gore. A i vidi se, Humana je toliko gusta, da se jedva rastvarala u vodi. Posle nam je nasa dr, iz DZ rekla da probamo Aptamil, i to nam je odgovaralo.

A za Veljka sam odmah pocela da koristim Aptamil. U porodilistu ih dohranjuju Bebelac-om, tako da su mojoj deci grcevi pocinjali jos u porodilistu. Samo sam sa Veljkom imala iskustva pa odmah kupila Aptamil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih sto se tice probave kod beba preporucila Hippov caj od kamilice, komorace i anisa. Cini mi se da smeju da ga piju bebe od drugog meseca, mi smo poceli da ga koristimo pre skoro dva meseca i hvala Bogu, sve je ok. Dajem mu taj caj skoro posle svakog jela, pogotovu nakon kasica, jer one ucvrscuju stolicu. Pokusajte i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo bebca od cetiri meseci. Ne znam zasto posle svakog sisanja bljucka i nema redovnu stolicu. I stalno trpa ruke u usta. Sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo bebca od cetiri meseci. Ne znam zasto posle svakog sisanja bljucka i nema redovnu stolicu. I stalno trpa ruke u usta. Sta da radim?

i kod nas je bilo tako i sve je bilo u redu... mislim da ništa od toga nije ništa zabrinjavajuće... mislim da nema deteta koje nije prošlo fazu guranja rukica u usta... bljuckanje nije problem sve dok ne povraća u mlazu... što se stolice tiče ne znam tačno šta je problem koji dovodi do neredovne stolice, ali i moje dete je u jednom periodu imalo neredovnu stolicu i to nije bilo ništa strašno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kod nas je bilo tako i sve je bilo u redu... mislim da ništa od toga nije ništa zabrinjavajuće... mislim da nema deteta koje nije prošlo fazu guranja rukica u usta... bljuckanje nije problem sve dok ne povraća u mlazu... što se stolice tiče ne znam tačno šta je problem koji dovodi do neredovne stolice, ali i moje dete je u jednom periodu imalo neredovnu stolicu i to nije bilo ništa strašno...

Slažem se. To nije ništa strašno i potpuno je uobičajeno za taj uzrast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je sasvim normalno.I moja beba stalno trpa ruke u usta,.a za stolicu su mi rekli da je normalno i do sedam dana da je nema.a to sto bljucka,to je samo visak koji bebi nije potrteban.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo bebu od 4 meseca. Takodje smo u fazi da sve gura u usta, ne samo ruke, vec sve sto mu je pri ruci. Bljuckanje nije strasno i nije opasno za bebu, a sto se stolice tice ovo je uzrast kada se ocekuje smeanjen broj stolica tokom dana. Koliko cesto beba ima stolicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam ja cula da je normalno, za bebe koje sisaju, da nemaju stolicu i do 7 dana. Moj malisa takodje stalno gura ruke u usta, ali i sve sto mu dodje do ruku: portikle, pamucne pelene, nase ruke,... I dosta balavi. Takodje imamo problema sa bljuckanjem, ali koliko sam citala to se regulise negde oko njihovog 7 meseca. Ako bebac dobro napreduje nema razloga za brigu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.