Problemi sa probavom kod beba-Zatvor

odgovora

Objavljeno

DA,i ne samo nas pedijatar nego svaki....jer se majcino mlijeko moze iskoristiti 100%,totalno je razgradivo

Da, svaki će pedijatar tako reći za bebe koje isključivo sisaju. I moja je imala stolicu jednom u nedelju dana i isto su nam to rekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to vazi za bebe koje samo sisaju..i naravno da je tvrdoca stomaka vazna..ako je mek znaci da su crijeva prazna tj da je beba sve iskoristila...i naravno broj mokrih pelena,napredovanje,i kolicina mlijeka koju podoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I opet, kapiram da se radi o deteu koje je na majčinom mleku, ali još nigde ne čuh da je ok ako dete ne kaki mesec dana. Koliko meni doktori rekoše - do 10 dana ako je na majčinom mleku.

No danas ni sebi više ne verujem, a kamo li doktorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni su doktori rekli da moze da prodje i vise od 20 dana,a da dete koje sisa ne kaki i da to nije nista strasno pod uslovom da stalno vlazi pelenu i da kad na kraju kaki to ne bude tvrda stolica!!! kazu da deca koja sisaju prosto ne mogu imati zatvor,a da je majcino mleko toliko lako za varenje da neka deca nemaju potrebu za preteranim praznjenjem!!! isto su mi rekli da je cesta upotreba cepica jako opasna jer se olenje creva i da ako moras da das cepic cekas 7dana,a onda das pola cepica ali da to ne ponovis u narednih 20-30 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj bebac ima 6 nedelja i muku mucimo sa stolicom, nje bvas klasican zatvor, ali jako tesko kaki i sve je to prpraceno gasovima i plakanjem, grcevi su prosli, tako da nije to, inace ne sisa, na humani je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Sonjica ima 3.5 meseca do pre 5 dana je kakila svaki treci dan a sad tri dana uzastopno kaki po cetiri, pet puta juce je kakila i sedan puta stim sto je jedna kaka obilna a sve ostale su po malo i nisu mnogo retke imaju dosta belih gromuljica....i primetila sam da kad bi da isbaci gasove ona tada malo i kakne pa se bas brinem sta je, nisam sigurna da li je proliv i ne znam da li ima veze sa tim sto sam od pre par dana prestala da joj dajem onaj Engleski sirup za grceve jer su joj grcici prestali...svakako planiram da se konsultujem sa pedijatrom ali mi je nekako lakse da cujem da li je od vas neko imao slicno iskustvo :rolleyes:

A da i to nisam naglasila da samo siki:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soki ništa ne brini i iz mog iskustva ti govorim - pevaj dok kaki tako :lol:

Pošto samo siki, nije nikakav problem kad kaki često, čak mislim da je to i ok (ako naravno nije voda, tj proliv)

Polako im se sređuje probavni sistem. Mnogo veći problem je zatvor, opet, naravno, napominjem samo da nije proliv

Imaće lepu liniju kad poraste

p.s. šta si jela? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soki ništa ne brini i iz mog iskustva ti govorim - pevaj dok kaki tako :lol:

Pošto samo siki, nije nikakav problem kad kaki često, čak mislim da je to i ok (ako naravno nije voda, tj proliv)

Polako im se sređuje probavni sistem. Mnogo veći problem je zatvor, opet, naravno, napominjem samo da nije proliv

Imaće lepu liniju kad poraste

p.s. šta si jela? :lol:

Ha,ha dobra ti ta fora za liniju :lol: jedem kao i uobicajeno mada sam pre neko vece jela kompot od sljiva pa ne znam da li mozda nije od toga.......a inace cula sam se sa pedijatrom i rekla mi je da mogu jedno tri dana da joj dajem i probiotik pa cemo za dalje da vidmo u svakom slucaju hvala na savetu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheh jela šlive i onda pita što :lol:

daj joj, samo mislim da je to od šljiva i da će se srediti vrlo brzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheh jela šlive i onda pita što :lol:

daj joj, samo mislim da je to od šljiva i da će se srediti vrlo brzo

SAMO SE TI SMEJ A JA DOK ME NISI PITALA NISAM SE NI SETILA DA PREMOTAM FILM I SETIM SE STA SAM JELA :lol: TJ TOLIKO JEDEM DA NE MOGU SVE DA NABROJIM hAHAHAAHAA :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo isti problem poslednjih dana. Kada kaki, sav se zacrveni, napinje i

uglavnom bude tvrdje. Isto se desava da to radi vise puta na dan. Mozda je nas

problem to sto Luka vrlo malo tecnosti pije, osim mleka. Ja mu posle svakog cvrstog

obroka obavezno dam nesto da popije, ili vodu ili sokic. On flasice ne voli, ne pije nego gricka cuku. Onda mu dam na soljicu ili kasicicu, ali i to je po meni nedovoljno. Isto sam mislila da pokusam sa kompotom od suvih sljiva. Bas mi je tesko gledati ga kako se muci. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecika, mislim da to nije zabrinjavajuće, s obzirom da su uredne stolice. Možda ne bi bilo loše da mu daješ češće voćne kašice, kruška i jabuka. Ne znam da li često jede rižu, ako da, pokušaj da ju smanjiš u iskrani. Daj mu kandirano voće, sušene marelice ili šljive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu. Probacemo i nadam se da ce biti bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage mame,moja beba ulazi u 5 mesec,posle hranjenja bljucka i stalno sake stavlja u usta,citam vase price i vidim da nije strasno,inace stolicu regulisemo hippovim cajem koji koristimo od rodjenja i pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle, izludeh posmatrajuci pelenu bebe i vise zaista nisam nacisto kako treba da izgleda stolica s obzirom na to da se njemu stalno menja i ja vise ne znam sta je normalno.

Sad ima punih 6 nedelja i samo sisa. Od pre dve nedelje poceo je da kaki jednom dnevno i to naglo (u odnosu na ranije kad je imao stolicu skoro svaki put kad ga presvucem). Stolica jeste uvek zuta, ali to su nijanse od zlatnozute, nekad ka mrko-tamnijoj, nekad cak i zuta ka zelenoj... A takodje se juce npr desilo da mu je stolica jako gusta - moze se podvesti pod tecnu ali je licila bas onako na testo po konzistenciji, tako da i nije cudo sto se muci da kaki.

Izvinjavam se na eksplicitnim opisima, ali bila bih zahvalna kad bi mi neko rekao kako je sve normalno da izgleda stolica bebe koja iskljucivo doji u ovom periodu i jel normalno da kaki samo jednom dnevno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa ne brini, prema tvom opisu apsolutno je sve OK sa stolicom tvog djeteta.

Ne znam zašto se brineš?! Prema konzistenciji nalik tijestu ne bi trebalo da se muči...

Vidjećeš kakva će konzistencija biti kada krene sa pravom hranom :lol:

Uglavnom, da skratim, nema mjesta panici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slažem se sa Filipom. Opušteno i sasvim je ok što kaki jednom dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa ne brini, prema tvom opisu apsolutno je sve OK sa stolicom tvog djeteta.

Ne znam zašto se brineš?! Prema konzistenciji nalik tijestu ne bi trebalo da se muči...

Vidjećeš kakva će konzistencija biti kada krene sa pravom hranom :lol:

Uglavnom, da skratim, nema mjesta panici.

Ja se najvise brinem jer on ima jake grceve, pri kojima bas jako stenje, kao da rezi, izbacuje toliko gasova da ne mogu da verujem da to stane u jednu bebu i onda sam vremenom pocela da se zabrinjavam da li su to stvarno grcevi ili ima neki problem sa crevima. Imam utisak da se mnogo muci sad kad kaki jednom dnevno a obilno u odnosu na ranije.

A i mislila sam da je jos uvek rano da se stolice toliko prorede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje mišljenje je da su to klasični grčevi.

Jesi mu pipala stomačić, da li je tvrd na dodir?

Koristite li nešto za grčeve?

Da li mu masiraš stomačić?

Moj savjet: uzmi pamučnu pelenu, zagrij ju peglom i stavi na stomačić, ali ne direktno na kožu, može preko bodića...tako ga ljuljuškaj, mazi ga po stomačiću u pravcu kretanja kazaljke na satu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

yexi i moj bebac kaki jednom dnevno... Evo naprimer juce je kakio posle dva dana pauze... Ali sam mu predhodno jedno 10min masirala tibu... Muz i ja nismo verovali sta je iz njega izaslo, da jedna beba moze toliko da se iskaki, tri pelene je u roku od 5min napunio i to ceeeeele, uplasila sam se vec... Ali posle mu je tiba skroz splasnula i bila meka...

A grceve redovno ima, i isto tako stenje i crveni se i prducka kao lud :) Sve je to normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo ste me smirile sada.

Nema sta nismo probali za stomak - ne vredi. Espumisan kapi, tople obloge, masaza... jedino nismo probali cajeve jer on odbija da proba bilo sta osim mog mleka.

A kod nas je isto tako kao kod barbarice - jednom dnevno i za to se dobro pomuci, a da ne verujes sta izadje iz njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo ste me smirile sada.

Nema sta nismo probali za stomak - ne vredi. Espumisan kapi, tople obloge, masaza... jedino nismo probali cajeve jer on odbija da proba bilo sta osim mog mleka.

A kod nas je isto tako kao kod barbarice - jednom dnevno i za to se dobro pomuci, a da ne verujes sta izadje iz njega.

I mi smo sve isto probalim cak i cajeve i bas ih voli, ali samo bam masazica pomogne malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

yexica ne brini nista,moja beba ima dva i po mjeseca i tek unazad 15 dana joj je redovna stolica (1-2 puta dnevno).Sasvim je normalno da beba koja sisa ne kaki i po 7 dana,to ce ti svaka mama a i svaki pedijatar potvrditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo kao da sam izbaksuzirala, jutros stolica zelena. Da izludis, stvarno! Jedino me tesi sto nije ona vodenasta zelena, vec bas gusta, ali zeleni se... Ne znam dal ce se ikad unormaliti i da konacno vidim tu zlatno-zutu ponovo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.