Podočnjaci

odgovora

Objavljeno

... kako se riješiti ove napasti?

.... crni su i ogromni ispod očiju, posebno dolaze do izražaja na slikama .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba utvrditi uzrok pojave podočnjaka. Da li je neispavnost i hroničan umora ili već neki drugi problem. Podočnjaci često dolaze kao posledica problema sa bubrezima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oooooo ovo je "moja tema" :D

Kod mene su se pojavili još početkom puberteta. Nemam nikakvih zdravstvenih problema (često navode da podočnjaci ukazuju na loš rad bubrega) ali eto skoro cela familija (sa očeve strane) imaju te "podočnjake". Tj crne kolutove oko očiju. U početku sam bila opterećena tim ali sada (kada znam da nije posledica zdravtsvenih problema već gen) ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i umor i neispavanost, i stres, losa ishrana...svasta, i mrzim ih, pogotovo kada vidim da su mi duboki pa ih dzabe prekrivam...

Kazu da pomaze da stavis hladne krastavce...ja nemam vremena da setam po kuci sa povrcem na ocima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma podocnjaci se obicno javljaju genetski, znam sve moje drugarice cije majke imaju podocnjake imaju i one same. Takodje kazu da moze i od zapusenog nosa posto te vene koje odvode krv iz predela ociju ka nosu se prosire pa se kroz kozu proziru i vide se. Sigurna sam da postoje milion uzroka.

Sto se lecenja tice, nisam cula za nesto specijalno osim za neke kiseline ili kreme sa vitaminom C ili K.

Mada podocnjaci se lako prekriju, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lako se prekrju sem na +40 stepeni kada sve krene da se topi sa lica onda nastaje problem

nemam zdravstvenih problema nego jednostavno tu su, svaki dan i nerviraju me ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lako se prekrju sem na +40 stepeni kada sve krene da se topi sa lica onda nastaje problem

nemam zdravstvenih problema nego jednostavno tu su, svaki dan i nerviraju me ....

Najbolje onda da kupim onu kremu za suncanje sa zastitnim faktorom koja ima puder u sebi. ona sve prekriva i mozes da je mackas non stop pa cak i kad si napolju. ali cemu to opterecivanje?! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje onda da kupim onu kremu za suncanje sa zastitnim faktorom koja ima puder u sebi. ona sve prekriva i mozes da je mackas non stop pa cak i kad si napolju. ali cemu to opterecivanje?! :rolleyes:

Jer su ogromni i strše na mom licu, prvo oni upadnu u oči

Sanja čula sam da je garnijer dobar, probacu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer su ogromni i strše na mom licu, prvo oni upadnu u oči

Pa dobro, ti si lepa devojka, sta te briga za podocnjake. ALi naravno ako te nerviraju onda probaj ovo sto ti je sanja rekla.

Ja , hvala Bogu , njih nemam. Samo mi jos i oni fale :)

Ali sam nekada volela taj izmuceni izgled, ali mi nikad nije uspevao koliko god da ne spavam :lol:

Ali daleko su ti tinejdzerski dani iza mene :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, ti si lepa devojka, sta te briga za podocnjake. ALi naravno ako te nerviraju onda probaj ovo sto ti je sanja rekla.

Ja , hvala Bogu , njih nemam. Samo mi jos i oni fale :)

Ali sam nekada volela taj izmuceni izgled, ali mi nikad nije uspevao koliko god da ne spavam :lol:

Ali daleko su ti tinejdzerski dani iza mene :lol:

hvalaaaa :wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer su ogromni i strše na mom licu, prvo oni upadnu u oči

Sanja čula sam da je garnijer dobar, probacu

Meni stvarno pomaze,ja bas imam podocnjake.Prvi put kad sam ga probala bila sam sebi cudna bez podocnjaka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i ne smijem na ovu temu,meni se faca deformisala od neispavanosti,a od Bromokriptina oci su mi se smanjile,jedva se i vide! :lol: Mada,ovaj Sanjin prijedlog i nije los,ali meni treba samo sna i odmora i bila bi kao nova! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, san je rjesenje ya sve samo sto mi je on sada luksuz .... jedva cekam da se teta vrati sa mora, ima da sppavam citav taj dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvonka...nemam pojma ni'š o njima...ali imala sam ih od umora (to oko male bebe :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci jednom ce proci :lol: :lol: aj dobro

aham..ja ih od nedavno nemam... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto...sada se lakše diše... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.