Operacija, pripreme za operaciju, anestezija

odgovora

Objavljeno

Ako se neko nadje u ovoj temi A NADAM SE DA NEĆE, evo kratkog vodiča jer ni jedan doktor vas neće uputiti na neke stvari ....

Danas kada nadjem papir dopisacu koje sve nalaze smo radili ovi su iz glave

KKS

Urin

Vrijeme koagolacije

Stepen koagolacije

CRP

EKG

ŠUK

UZ ili pregled pluca ako je u pitanju beba, kod starije djece pluca se slikaju

Tačna težina djeteta (u gram)

nalaz i mišljenje pedijatra

Nalaz i mišljenje tj pristanak anestezijologa

OVI NALAZI VRIJEDE 30 DANA SEM NALAZA OD PEDIJATRA KOJI VRIJEDI 15 DANA

moj savjet je da idete negdje gdje ce nalaze da rade lucno a ne komjuterski jer komjuter uvijek fula za 15% najmanje a u ovakvim situacijama i tih 15% su bitni.

u jednom danu stefanu su trombociti bili prvo 415 pa 160 pa doktoririca nije dala da sa tako niskim trombocitima ide na operaciju pa smo opet radili i onda je bilo 360, takodje hgb mora biti najmanje 115 i uredni svi ostali nalazi.

ovo je naravno uslov ako se radi o tkz hladnoj operaciji tj kada nije riječ o hitnoći, svaka hitnoća je sa stepenom rizika. koliko sam ja skontala nije problem u samoj operaciji nego u narkozi, podnošenju narkoze i BUĐENJU IZ NARKOZE

U bolnici ste dan ranije, obavljaju se još neki rutinski pregledi, beba ne smije da jede poslije 12h naveče ništa, pa čak ni vode, ako nije imao stolicu onda mu daju sirup ili rade klistir taj dan.

bebe su obično prve na spisku za operaciju jer glad kod beba ne čeka a ne smije da klopa

Obično se ostaje minimum 24h nakon operacije ali mi smo izašli ranije

Nakon 6 do 8 dana se vade konci i da jedna vrlo bitna stavka, beba ne smije primiti regularnu vakcinu mjesec dana ni prije ni poslije operacije, ako vec jeste, naglasite to pedijatru

Ako ima neko nekih pitanja neka pita, pisacu o svom iskustvu u svakom slucaju to bi bilo to

Ono najbitnije što sam zaboravila da napišem jeste da sam u jednom momentu u sebi pomislila "kada sam se radovala novoj bebici i izšla iz bolnice smišljajući najbolje načine za odgovj tog malog bića niko mi nije dao uputstvo ni pripremu za ovakve situacije"

u prevodu: OK JE DA POŠIZITE U GRANICAMA NORMALE ... ja sam cak i bensedin kljuknula ....

Slaky voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopste ne znam sta me ceka u ponedeljak i zato ne spavam vec par dana , bas sam nervozna i nikakva ... Ne plasi me operacija koliko anestezija , uzas , jos sad kad sam procitala post od Topaz , i deo o HGB koji ne sme biti ispod 115 :blink: Pa nama je od rodjenja najveci bio 106 cini mi se ... A sve te pretrage... nista mi to nismo radili , ja se svemu tome nadam u ponedeljak u bolnici :unsure: Pa valjda mi nece dete poslati na operaciju bez toga ?! Trebam li nesto od toga da zahtevam ili... Uffff ... Da mogu da se menjam sa njim sada :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se neko nadje u ovoj temi A NADAM SE DA NEĆE, evo kratkog vodiča jer ni jedan doktor vas neće uputiti na neke stvari ....

 

Danas kada nadjem papir dopisacu koje sve nalaze smo radili ovi su iz glave

 

KKS

Urin

Vrijeme koagolacije

Stepen koagolacije

CRP

EKG

ŠUK

UZ ili pregled pluca ako je u pitanju beba, kod starije djece pluca se slikaju

Tačna težina djeteta (u gram)

nalaz i mišljenje pedijatra

Nalaz i mišljenje tj pristanak anestezijologa

 

OVI NALAZI VRIJEDE 30 DANA SEM NALAZA OD PEDIJATRA KOJI VRIJEDI 15 DANA

 

moj savjet je da idete negdje gdje ce nalaze da rade lucno a ne komjuterski jer komjuter uvijek fula za 15% najmanje a u ovakvim situacijama i tih 15% su bitni.

 

u jednom danu stefanu su trombociti bili prvo 415 pa 160 pa doktoririca nije dala da sa tako niskim trombocitima ide na operaciju pa smo opet radili i onda je bilo 360, takodje hgb mora biti najmanje 115 i uredni svi ostali nalazi.

 

ovo je naravno uslov ako se radi o tkz hladnoj operaciji tj kada nije riječ o hitnoći, svaka hitnoća je sa stepenom rizika. koliko sam ja skontala nije problem u samoj operaciji nego u narkozi, podnošenju narkoze i BUĐENJU IZ NARKOZE

 

U bolnici ste dan ranije, obavljaju se još neki rutinski pregledi, beba ne smije da jede poslije 12h naveče ništa, pa čak ni vode, ako nije imao stolicu onda mu daju sirup ili rade klistir taj dan.

 

bebe su obično prve na spisku za operaciju jer glad kod beba ne čeka a ne smije da klopa

 

Obično se ostaje minimum 24h nakon operacije ali mi smo izašli ranije

 

Nakon 6 do 8 dana se vade konci i da jedna vrlo bitna stavka, beba ne smije primiti regularnu vakcinu mjesec dana ni prije ni poslije operacije, ako vec jeste, naglasite to pedijatru

 

Ako ima neko nekih pitanja neka pita, pisacu o svom iskustvu u svakom slucaju to bi bilo to

 

 

Ono najbitnije što sam zaboravila da napišem jeste da sam u jednom momentu u sebi pomislila "kada sam se radovala novoj bebici i izšla iz bolnice smišljajući najbolje načine za odgovj tog malog bića niko mi nije dao uputstvo ni pripremu za ovakve situacije"

u prevodu: OK JE DA POŠIZITE U GRANICAMA NORMALE ... ja sam cak i bensedin kljuknula ....

Da li znate sta o operaciji kraniostenoza kod beba? Uskoro mojoj bebici rade skener glavice da se potvrdi ili ponisti sumnja na kraniostenozu? Umirem od brige i neizvjesnosti. Plasim se operacije ako do iste dodje. Ne znam sta nas sve ceka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mojoj devojcici je sa 15 meseci radjen skener glave, zbog sumnje na kraniostenozu.

Posto nam je receno da beba ne sme da jede i pije pre skenera, a mi smo cekali do 10h ujutru, ona je pial malo vode i nije primila anesteziju i skener je ipak uradjen , na nasu srecu.

Dijagnoza je potvrdjena Pancraniosinestosis.To je bila najgora moguca dijagoza,jer znaci da je par savova vec bilo u fazi zatvaranja.Posto je vec bila velika, operacija nije uradjena, cekali smo do druge godine kako ce se glava razvijati i rasti i na kraju je sve bilo ok. Uopste dakle nije ni trebala operacija.Koliko je meni ansteziolog rekla na prijemu , operacija se radi do 6 meseca, najkasnije 9 meseca zivota, posle toga ne.U najvecem broju slucajeva na kraju sve bude ok, dakle operacija nije ni bila potrebna.Ne znam kakva je situacija kod vas?

Izmenjeno od strane MalaNina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.