Proširene vene na genitalijama

odgovora

Objavljeno

Da li ih je neka od vas imala ili ih ima? Meni su se pojavile pred kraj prve trudnoce, i bile su dosta male, i odmah posle porodjaja su nestale. Sad u drugoj trudnoci su se odmah valjda pojavile, velike su i izuzetno neprijatne :wacko: Vise doktora mi je reklo da nije nista opasno, i da pustimo da prodje trudnoca, pa ako se ne povuku da onda resavamo, ali to je toliko ruuuzno, sto estetski, sto zbog toga sto meni cesto prokrvare-na nezgodnom su mestu, pa je dovoljno samo malo da ih zakacim i puknu. Inace, po nogama uopste nemam i nisam imala prosirene vene :blink: Ako je neka od vas imala ovo, i ako zna neki nacin da se ublaze tegobe, neka pise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je u rangu hemoroida, kad se porodis-proci ce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je u rangu hemoroida, kad se porodis-proci ce.

Hvala! Verujem i ja da ce proci, i posle prvog porodjaja su odmah prosle. Nego mi je cudno sto mi svi govore da ih kuliram, a one meni vec mesecima smetaju, ne mogu k'o covek ni da sedim, stalno me zuljaju :wacko: Sva sreca pa su mi svakako zabranjeni odnosi, inace bi bilo bljaaaak!! :lol: Dr nece da mi kaze da li postoji neka krema kojom bih ublazila neprijatnost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala! Verujem i ja da ce proci, i posle prvog porodjaja su odmah prosle. Nego mi je cudno sto mi svi govore da ih kuliram, a one meni vec mesecima smetaju, ne mogu k'o covek ni da sedim, stalno me zuljaju :wacko: Sva sreca pa su mi svakako zabranjeni odnosi, inace bi bilo bljaaaak!! :lol: Dr nece da mi kaze da li postoji neka krema kojom bih ublazila neprijatnost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam jednu debelu kao mali prst pojavila mi se u 23. nedelji,ne znam kako ce se ponasati tokom porodjaja ?? Niko mi nista posebno od lekara nije rekao,tako da... ako ce da raste, neka raste, sta cu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam jednu debelu kao mali prst pojavila mi se u 23. nedelji,ne znam kako ce se ponasati tokom porodjaja ?? Niko mi nista posebno od lekara nije rekao,tako da... ako ce da raste, neka raste, sta cu...

Pa ni meni niko nista nije govorio, iako sam ih svaki put pitala :angry: Na porodjaju su me sekli s druge strane, sad ne znam da li to ima veze... Inace moze se desiti i da se smanji, meni su se skroz smanjile, nisu nestale, vec kao da su se izduvale, ne znam kako da objasnim :blink: Izgleda da im je najkriticniji period bio kad su bile velike vrucine, i kad sam puno sedela jer sam morala da ucim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni Dr rece da beba verovatno pritiska neki venski splet pa je to zato, jer su mi i vene na toj butini katastrofa. Mene nista ne boli, ne zulja, samo se pipa veliko prosirenje,mozda ako se beba pomeri sa tog spleta i to se smanji... ne znam..

A kada su ti se povukle,pred kraj trudnoce ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni Dr rece da beba verovatno pritiska neki venski splet pa je to zato, jer su mi i vene na toj butini katastrofa. Mene nista ne boli, ne zulja, samo se pipa veliko prosirenje,mozda ako se beba pomeri sa tog spleta i to se smanji... ne znam..

A kada su ti se povukle,pred kraj trudnoce ?

U prvoj trudnoci su se i pojavile tek pred kraj, a odmah posle porodjaja su nestale. Sad u drugoj su se pojavile odmah na pocetku, stalno su rasle, a pre par nedelja (sad sam u 39. nedelji) su se smanjile, i vise ih skoro ni ne osecam. Ja inace nemam prosirene vene na nogama, vec su mi se ove pojavile na mestu gde imam oziljak od spaljivanja kondiloma, a kaze moj dr da se to cesto desi. Nadam se da ce se i tebi povuci, iako ti ne smeta, bitno je da se ne pojavljuju nove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hVALA LUNAISUNCE,POZITIVNO CU MISLITI,PA CE VALJDA TAKO I BITI :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hVALA LUNAISUNCE,POZITIVNO CU MISLITI,PA CE VALJDA TAKO I BITI :rolleyes:

Ma ni nema sta da ne bude u redu, svi kazu da to nije nista opasno, samo je neprijatno ;) A tebi cak nije ni neprijatno :lol: Tako da, samo opusteno ;) I drago mi je da nas nema vise sa ovim problemom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I bolje,a cini mi se da se mozda malo i smanjilo,verovatno se beba sve vise penje na gore :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I bolje,a cini mi se da se mozda malo i smanjilo,verovatno se beba sve vise penje na gore :rolleyes:

Jupi za bebu! :lol: Sad nek samo tako nastavi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvestaj: opet su se povukle posle porodjaja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U osmom sam mesecu trudnoce, doktor mi je rekao da imam prosirene vene. Brinem za porodjaj, da ne bude neki probem. Ako imate iskustva pisite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U osmom sam mesecu trudnoce, doktor mi je rekao da imam prosirene vene. Brinem za porodjaj, da ne bude neki probem. Ako imate iskustva pisite.

Ti ih imaš na nogama...evo pročitaj ovde, možda ti pomogne...KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U osmom sam mesecu trudnoce, doktor mi je rekao da imam prosirene vene. Brinem za porodjaj, da ne bude neki probem. Ako imate iskustva pisite.

Ja na nogama nisam imala prosirene vene, o tome nista ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam na nogama, ali i u vagini. Dal' je to zabrinjavajuce, da ne puknu prilikom porodjaja. Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam na nogama, ali i u vagini. Dal' je to zabrinjavajuce, da ne puknu prilikom porodjaja. Unapred hvala.

Opet ne razumem, imas ih unutra? Meni su bile spolja, u obe trudnoce, i rekli su mi da uopste nije opasno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam razumela doktora, imam ih unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam razumela doktora, imam ih unutra.

E pa onda ne znam sta da ti kazem :( Nadam se da ce se naci neko da ti odgovori... Jesi li pitala dr-a, sta ti on kaze na sve to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su se pojavile u 6om mesecu, prvo jedna linija sa jedne strane, a onda sam i cela otekla negde sredinom 7og meseca. svi lekari kazu - ma bice ok, samo da izdrzim, "osim ako se bas ne pogorsa". Iskreno, ne znam sta to znaci jer ja vec sad jako tesko sedim, mokrim... imam neprestani pritisak dole.

Doktor je rekao da "uzmem neki hepatrombin" ali su mi u apoteci rekli da proverim jos jednom jer oni ne preporucuju, kazu da ce dole sve isušiti.

Ne znam više šta da radim. imam još 2 meseca do porodjaja.. ko zna šta će da bude do tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se pojavima jedna velika i podebela vena , negde krajem 6 meseca.Negde u 8, pocetkom 9 bivalo je sve gore, pocela je da boli i pulsira pri dugim setnjama i sedenju, to je u tim slucajevima strogo zabranjeno.Bilo je uzasno bolnno.Za redovnu stolicu pomogla mi je donat voda, posto nisam smela da se naprezem kod velike nuzde.

Hepatrombin jedino spolja u tankom sloju ali nece pomoci, tu spasa nema.Na porodjaju me nisu sekli i to sam naglasila, tako mi je rekao moj ginekolog ,posto postoji mogucnost jaceg krvarenja.Sve je proslo ok, i vena se povukla vec 10 dana posle porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MalaNina mozes li mi napisati gde je tvoja prosirena vena bila? Sad si me uplasila sa ovim da se moze javiti jace krvarenje jer kod nas po difoltu seckaju:angry: I da li ona boli pri porodjaju? I da, meni je vaskularni prepisao da mi daju fraksiparin posle porodjaja, da li si ti dobila? Ja bih da ga izbegnem po svaku cenu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis kod mene u porodilistu retko kad seckaju, ja nisam secena ni prvi ni drui put, a ni dosta mojih drugarica.mada, nekada to i bolje, ja sam sina sada bas tesko izgurala, dobio je i hematom na vratu i bas se namucio.

Vena je takozvana varikozna vaginalna vena, ispod usmine ka vagini je bila jedna deblja i jedna tanka spolja od vagine ka nozi.Ta spoljna nije bila bolna, ali ova unutrasnja uzas blagi.Koliko je meni doktor objasnio ukoliko i secnu seku uvek ka suprotnoj strani od vene.Meni je bila levo, znaci sekli bi me desno ali veoma pazljivo.

Fraksiparin mi nije dat, moj ginekolog je svakog meseca pratio rast D-dimera, koji  je bio ok, pa je smatro da nema potrebe za fraxijem, vec sam uzimala samo andol 75.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.