Sta raditi kad se muz kocka?

odgovora

Objavljeno

OT?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DanijelaDani, mislim da ne treba tako lako odustati. Verujem da će razgovor sa stručnim licem biti od koristi, ali mislim da je ključna uloga ipak tvoja. Sigurno ti nije lako, kocka je jedan od najgorih poroka, ali ipak treba dati maksimum od sebe da se stvari poprave i da se porodica očuva. Možda bi mogla da ga podstakneš da napravite zajednički plan odvikavanja kojim biste sagledali sve - i trošenje novca i trošenje slobodnog vremena.

Želim ti da se što pre zajedno iščupate iz toga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta raditi? Ostaviti Ga radi deteta? Krije novac, laze... i pored teske materijalne situacije. Da li ima neko sa slicnim ili istim problemom?

Koja vrsta kocke je u pitanju,ako znas?Kladionica,rulet,poker,aparati?Svaka vrsta nosi odredjenu tezinu,ali i laksu ili tezu mogucnost odvikavanja od iste.Ljudi u teskoj materijalnoj situaciji misle da ce na taj nacin lako doci do para,sto se i desava ali ne toliko cesto koliko se sve izgubi.Kazem iz iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ti primer jedne moje prijateljice ....

Ziveli su svoju bajku , on uspesan u svom poslu ( bio je vlasnik par lokala po NS i suvlasnik jedne kladionice,tad se nije kockao ) Stan u centru grada , pravi porodicni kutak i samo im je falila beba ... dugo su pokusavali dok nisu uspeli sa VTO , dolaskom bebe je pocelo sve nizbrdo umesto da uzivaju jos vise . Ona i dan danas kaze da je trebala otici , bar da ga uplasi kad mu je pocela nalaziti prve tikete po dzepovima ... ali nije... u nadi da ce ispuniti obecanja i prestati ... Nije ni on prestao ... samo je jedan dan nestao sa lica zemlje a nju sa sa bebom od dve godine izbacili iz stana na ulicu , uzeli joj automobil i sve sto su imali ... ALi sreca pa je ona sa tako malom bebom a bez ikakve pomoci ( majku nije videla od svoje 4 godine kad ih je napustila) imala snage i hrabrosti da se bori sa kriminalcima i zelenasima .... I uspela je da dobije polovinu od vrednosti stana koji su joj uzeli i kupila malu garsonjericu za nju i dete ... nasla posao prvi put u zivotu i isla podinute glave posle svega .... Posto joj je stan koji je kupila bio daleko od posla , njeni poslodavci su joj dali stan koji je bio blize poslu na koriscenje i posle dve godine od njegovog nestanka on se opet pojavljuje ... nema gde , nema sa cim , totalno propao i oronuo ... I njoj ga bio zao ( iako vise nista nije osecala prema njemu ) primi ga u stan da ne bude na ulici jer je kako ona kaze i ona od njega zivela 10 godina i nikad joj nista nije nedostajalo pored njega , bio je dobar prema njoj ... Inace je on jako dobar covek ali kocka je bolest... Mesec dana posle povrtaka njega kidnapuju i prete njoj i detetu .... Ona uspeva da ga iscupa uz pomoc novostecenih poznanstava na poslu ( od starih prijatelja ostale smo joj samo moja sestra i ja ) Kad se vratio pretucen rekao joj da mu je glava u torbi ako im ne stvori pare za nedelju dana, ... I ona proda onu garsonjericu( uz njegovo obecanje da ce joj on te pare vratiti) za koju se do krvi borila da joj dete sutra nebi reklo da nije pomogla njenom tati .... Proslo je od svega toga vec 5 godina , ona i dalje zivi u tom stanu koji je dobila na koriscenje ( trpi torture na poslu jer mora zbog krova nad glavom koji joj oni daju ) a on ... Prodaje pljeskavice po seoskim vasarima i od toga zivi od danas do sutra , kocka se i dalje , kaze on "po malo " hmmm ... teska je to bolest ... Mislim da je on jedini koji moze da pomogne sebi a ti samo da mu pruzis podrsku .... PUNO SRECE TI ZELIM !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tesko je biti pozitivan u ovakvoj situaciji pored toliko negativnih iskustava... I ja imam tetku ciji je muz bio kockar, prokockao sve sto su imali, a to uopste nije bilo malo, do kraja bili podstanari, sa dvoje dece... Ona je sve vreme bila uz njega, pokusavala da mu pomogne, ali dzabe... Pritom je to takva zena, da je ne mozes nikad videti bez osmeha na licu! A koliko je samo propatila :( Ipak se do kraja razvela, a on je posle par godina "poginuo u saobracajnoj nesreci", ili su bar to nama deci tako rekli...

Sto rece mama maza , moja tetka bar zna da je sve pokusala pa nema za cim da zali. To sto su materijalno sve izgubili, to se sve da nadoknaditi-njena deca su danas vredni ljudi koji umeju sebi da steknu, i sigurno bi im bilo lakse da su imali povoljniju osnovu, ali to su mogli da imaju jedino da je njihova mama napustila njihovog oca odmah i da nije pokusala da mu pomogne, a kako bi je onda postovali i kakvo bi misljenje ona imala o samoj sebi? Ne znam... Stvarno je tesko... Da probas da ga odvedes u crkvu? Nisam neki verski fanatik, ali mislim da stvarno covek tamo moze naci lek za dusu, a mislim da tu i cuci problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja vrsta kocke je u pitanju,ako znas?Kladionica,rulet,poker,aparati?Svaka vrsta nosi odredjenu tezinu,ali i laksu ili tezu mogucnost odvikavanja od iste.Ljudi u teskoj materijalnoj situaciji misle da ce na taj nacin lako doci do para,sto se i desava ali ne toliko cesto koliko se sve izgubi.Kazem iz iskustva.

Slot aparat je u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf bas zeznuta situacija.

Jednostavno imas ljude koji su skloni porocima. Ja sam jedna od njih i zato nikada nisam pocinjala da se drogiram, kockam ili bilo sta, jer znajuci sebe znam da tu ne bi bilo ktaja, i onda se ne zavaravam. Mada ponekad odigram tombulu sa penzosima :lol: , jednom u 3 meseca i to je to.

Ja generalno mislim da se kocka leci. e sad koliko si ti spremna da prolazis kroz to?!

mislim da bi on trebao naci neki hobi ili bilo sta sto mu dize adrenalin kao kocka. Sta jos voli?

Ne znam, nisam strucnjak za odvikavanje od kocke, ali generalno mislim da bi trebao naci neki mnogo jeftiniji porok :lol:

Tj neki hobi, da me neko pogresno ne razume.

Izvini sta ti je muz u horoskopu? Znam glupo je pitanje, ali jrcevi su skloni porocima tacnije kocki, a moj luka je jarac pa proveravam informaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slot aparat je u pitanju...

Ja sam radila u sportskoj kladionici koja je imala i dva aparata,a mm je radio u kazinu.Kao radnik sam znala da se aparati steluju i zatezu i da tek 10 uplata po redu dobija nesto "malo vise".E sad ko zna za to ne prilazi im.Ja dok nisam znala nisam se skidala sa aparata.I dobijala sam i gubila i zaduzila skoro pola plate...Jednom me je sef zatekao za aparatom.Nije vikao na mene vec mi je rekao ovo za stelovanje.Sta je ustvari aparat?Kompjuter u svetlecoj kutiji raznih oblika.A kompjuter se streluje tako da pamti svaki presek tj. popis koji se radi svakog dana i nikako ne moze biti u minusu u odnosu na prethodni dan.Neki su povezani na glavnu centralu kazina ili kladionice i jos su laksi za manipulaciju.Ja sam pratila stanje i primetila da tacno u 21:30 svakog dana daje dzek-pot,u zavisnosti od toga koliko je dnevno imalo uplata.Na primer ukoliko je dnevno imalo uplata oko 20.000 dinara,daje dzek-pot oko 2.000.Neko u ovome vidi laku zaradu novca,tako je u pocetku dok traje "pocetnicka sreca",a posto takvi ljudi posle slucajnog dobitka hoce sve vise i vise kockanje prelazi u zavisnost.Tesko se leci,aparat postaje centar sveta,pozajmljuje se novac i u najgorem slucaju zalazu se nekretnine.Ukoliko ne moze da prekine s tim,moj savet ti je da on procita ovo sto sam napisala o stelovanju,sto moze i da proveri kod nekoga ko radi s tim,ili potraziti pomoc od nekog "zalecenog"(jer izlecen ne postoji)kockara.

CocaGomboca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM je lav u horoskopu. Bilo bi mi lakse da je on malo svestraniji,... on nema nikakva interesovanja, nikakav hobi i kad bi zapoceo nesto on ne zna sta bi... njemu je sve dosadno ili nije to za njega... Navikao je zahvaljujuci njegovoj mami da problemi koje ima neko drugi resava. Ranije je svaki problem ona resavala dok bi on skrstenih ruku cekao da ona to sredi, sad sam ja tu pa imam osecaj da od mene ocekuje da se polomim oko njegovog problema a da on nista ne preduzima sem sto kaze da on hoce to da prekine da bi ostali zajedno i bolje ziveli. Ne mogu da vam opisem koliko mi je tesko. A juce nam je bebica operisala kilu, place, grci se i zahteva punu paznju... U takvoj situaciji bas mi sad treba da se borim i sa tim. A pored tog imamo jos jako puno problema i finansijskih i porodicnih, losi uslovi za zivot... Verujte otkad sam se udala sve je nekako krenulo nizbrdo, spisak problema se povecava a nijedan se ne resava. Do sada kada smo se dogovorali sve je ostajalo na recima a na delima se nista nije pokazivalo. Videcemo sta cemo i kako cemo, ako misli da ostanemo zajedno i zivimo bolje mora da "otkrsti ruke" i preduzme nesto, jer je ovo previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRaga ja bih njemu zapretila odlaskom. i zaista ako se ne smiri, otisla kod svojih bar na par dana, da vidi da si ozbiljna u svojoj nameri. e ako je bas toliko lud da svoju porodicu izgubi zbog kocke, onda sta reci.

mada lako je pricati ovako kad ti se to ne desava, ozbiljne su to stvari, ali iskreno ti zelim da se toga resite, a sigurno postoji resenje.

srecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad sam sve ovo procitala, i probleme sa sveki, tetkom, i muzem, reci cu samo (u svoje ime) ja bi otisla odavno :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da bi mnogi do sada vec 5 puta otisli, ali eto ja nisam. Sve mislim sredice se situacija, resicemo probleme, odsecicemo nase potkrovlje od sveki, ali sve je tesko za realizaciju. Roditelje sam naravno uputila u sve da ne budu sokirani ukoliko se razvedem. Posto sam odrasla kod oca i on me je odgajio, njega sam morala da uputim u sve jer kod njega bi morala i da se vratim sa bebom. Covek je sokiran svime sto mi se desava i u kakvu sam kucu dosla. Rekao mi je da porazgovaram sa muzem jos jednom i da se dogovorimo kako cemo dalje... ako nema dogovora i sve se nastavi, rekao mi je da spakujem i sebe i dete i dodjem kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta pametno da ti kazem. Slazem se sa onim Filipinim postom, da bih stalno sebi postavljala pitanja. Znam da postoji mogucnost izlecenja, ali isto tako znam da uvijek postoji mogucnost ponovnog pocetka.

Ja to ne bih mogla da izdrzim, a ni osoba koja je 4zlecena. Jer, toliko se trudi da ozdravi i ti na kraju nemas povjerenja u izljecenje i stalno zapitkujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da bi mnogi do sada vec 5 puta otisli, ali eto ja nisam. Sve mislim sredice se situacija, resicemo probleme, odsecicemo nase potkrovlje od sveki, ali sve je tesko za realizaciju. Roditelje sam naravno uputila u sve da ne budu sokirani ukoliko se razvedem. Posto sam odrasla kod oca i on me je odgajio, njega sam morala da uputim u sve jer kod njega bi morala i da se vratim sa bebom. Covek je sokiran svime sto mi se desava i u kakvu sam kucu dosla. Rekao mi je da porazgovaram sa muzem jos jednom i da se dogovorimo kako cemo dalje... ako nema dogovora i sve se nastavi, rekao mi je da spakujem i sebe i dete i dodjem kuci.

Drago mi je da imas podrsku oca! Dobila si od njega lep savet, postupi kako mislis da trabas ili moras. Poljubac za bebusku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tigrice,jako postujem i tebe i tvoje postove,ali mislim da si sada malo pogruba...ja vjerujem da ti je mozda poznat neki neuspio slucaj pa tako strogo reagujes...svakom treba dati priliku da se popravi...ali ako taj "svako" to ne prihvati...onda je opravdano tom istom okrenuti ledja...

ali ako se ne pokusas izboriti za nesto onda neces ni znati da li bi uspio ili ne... ;)

nadam se da me neces razumjeti pogresno... ;)

Naravno,jesam gruba,ali sam do srzi iskrena!Nema razloga da te pogresno shvatim!Tu smo da razmjenimo misljenje i pomognemo ako mozemo!Znam mnogo primjera,nazalost bliskih meni i tesko da se od toga bilo ko izlijeci!

Ako on hoce da izadje iz svega toga mislim da mu treba pomoci i pruziti podrsku ;)

Da,treba pomoci i sama sam to radila(nazalost),pruzala pomoc i podrsku,ali uzalud!Svaka cast ako uspiju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad sam sve ovo procitala, i probleme sa sveki, tetkom, i muzem, reci cu samo (u svoje ime) ja bi otisla odavno :( :(

takodje.

ako vec toliko toga nosim na ledjima ne moram i njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve mislim ako odem sada da cu pogresiti, sta ako je resenje svih problema blizu a ja nisam bila dovoljno strpljiva. Ucenila sam ga odlaskom i postigli smo neki dogovor, trgao se ali videcemo koliko ce to da traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tigrice,,,najlakse je ruke dici...treba pokusati i spasiti ono sto se i ako se moze sta spasiti...ako uspiju preci preko toga i pobijediti taj porok,svoj odnos ce produbiti i njihov brak ce biti jaci i vrijedniji...

a ako ne bude bolje,ili on ne pokaze zainteresovanje da se taj problem rijesi,onda je opravdano odustajanje od borbe i pakovanje kofera...

Odrastala sam sa primjerom blesti ovisnosti u kući, opravdavam ovo što si napisala ali SAMO MAJKA ZA DIJETE MOŽE DA PODNESE TU ŽRTVU

Nemate pojma ŠTA JE TO!!!

nakon svega što sam vidjela u toku svog odrastanja gdje su me pojedini primjeri trgli da prinudno, preko noći odrastem i pokušam da shvatim neke stvari mislim da sam ih jasnije tada kao dijete shvatala i vidjela nego sada jer tad ne bi odustala od borbe NIKADA, bila sam spremna da se žrtvujem 100% sada .... sada tu žrtvu više ne bi podnjela (osim kada bi, ne daj Bože morala) ni za jednog muža ma da je od zlata, dragog kamenja i dijamanata okrenula bi se i otišla .... ovo naravno ne savjetujem tebi, daj sve od sebe, daj maksimum, padni i na dno ako moraš ali kada dotakneš (ako) to dno, okreni se i nestani ... Tada ćeš sa mirom moći da zaspeš sa razmišljanjem kko si zaista dala sve od sebe

Na kraju krajeva, možda je TM zaista jedan od 100 koji uspje .... Bori se, ali povuci crtu ako shvatiš da je to jedino rješenje ....

ssneki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...jer ti se sada ne boris samo za svoj brak,za svog covjeka...ti se sada boris za buducnost svog djeteta...za oca svoga djeteta...

ti sada odlucujes kakvo ce vase dijete imati misljenje o vasem braku...

moja mama da se nije borila za brak sa mojim ocem,ona bi bila ta koju bih krivila za razvod...a ovako sam ponosna na svoju mamu,i gledam je kao velikog borca...i kad god mi naidje neki problem,ona mi je uzor da se borim da ga rijesim... ;)

Ti si me najbolje razumela. Upravo se radi o tome. Imamo bebu od 2 meseca i stalno razmisljam... Sta da se razvedem sada? Sta bi mi moje dete sutra reklo? Bilo bi: "Zar je moj dolazak na svet kriv sto ste se razveli? Zar niste mogli malo vise da se potrudite i duze ostanete zajedno?" Ne zelim da ga lisim odrastanja kraj oca. Nije isto kad ste razvedeni pa otac dodje uzme dete na vikend i slicno, i nije isto kad odrasta kraj njega u istoj kuci. Naravno, nekad i u mnogim slucajevima je bolje da ne odrasta kraj oca ako je cena takvog odrastanja visoka, los primer za dete, losiji uslovi i kvalitet zivota, losi odnosi u porodici... sve ono sto moze da ostavi posledice na dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene i Zlatni papagaj da vam javnem...

Ovaj mm se popravio. Da ne cuje zlo, necu mnogo da ga hvalim. Citao je i on vase postove, hvala vam na iskrenim misljenjima. Sprovela sam u delo mnogo toga sto ste me posavetovale. Nije proslo puno vremena, ali verujte da je to za mene, njega tj. nas veliki napredak. Novac ne nestaje, svaki dinar zna se na sta je utrosen. Kladionica se ne pominje uopste, ne mogu vam opisati koliko mi je lepo da tu rec ne cujem nijednom niti iz njegovih niti iz svojih usta. Fenomenalan osecaj! Ne znam sta je tacno bilo to sto je uticalo na njega da vise ne ide tamo i to ne pominje jer sam verujte sve pokusala sto ste mi rekle i sve sto mi je usput padalo na pamet. Mislim da je najjaci utisak ostavilo citanje vasih postova. Videvsi kako druge mame reaguju na to pa i muskarac shvatio je da mnogo gresi takvim nacinom zivota i koliko u stvari to utice na nas kao porodicu. Hvala vam zene puno i nasem muskom drugaru. A ja se molim i nadam da ne cuje zlo, pa da opet krene sve po starom. Ludo je radovati se kao da je sve zasigurno proslo ali Daaaaj Boze! Mnogo nam je lepo ovako!

buduca mama i ssneki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danijela, jako mi je drago zbog vas! Samo neka tako nastavi! Nadam se da se sve zaustavilo na vreme, dok se porok jos nije ukorenio... Uostalom, sad neka se posveti bebi, i sigurna sam da ce videti koliko je to lepse nego skitati po kojekakvim kladionicama ;) Pooozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene i Zlatni papagaj da vam javnem...

Ovaj mm se popravio. Da ne cuje zlo, necu mnogo da ga hvalim. Citao je i on vase postove, hvala vam na iskrenim misljenjima. Sprovela sam u delo mnogo toga sto ste me posavetovale. Nije proslo puno vremena, ali verujte da je to za mene, njega tj. nas veliki napredak. Novac ne nestaje, svaki dinar zna se na sta je utrosen. Kladionica se ne pominje uopste, ne mogu vam opisati koliko mi je lepo da tu rec ne cujem nijednom niti iz njegovih niti iz svojih usta. Fenomenalan osecaj! Ne znam sta je tacno bilo to sto je uticalo na njega da vise ne ide tamo i to ne pominje jer sam verujte sve pokusala sto ste mi rekle i sve sto mi je usput padalo na pamet. Mislim da je najjaci utisak ostavilo citanje vasih postova. Videvsi kako druge mame reaguju na to pa i muskarac shvatio je da mnogo gresi takvim nacinom zivota i koliko u stvari to utice na nas kao porodicu. Hvala vam zene puno i nasem muskom drugaru. A ja se molim i nadam da ne cuje zlo, pa da opet krene sve po starom. Ludo je radovati se kao da je sve zasigurno proslo ali Daaaaj Boze! Mnogo nam je lepo ovako!

Bravo dani! I bravo za tm, veliki je to uspeh. Sad uzivajte i pazite da zaobilazite kladionicu u sirokom luku B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danijela, baš mi je drago da se popravila situacija! :)

Samo nastavite tako! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bicu na oprezu naravno, samo cu za mm delovati umereno-opusteno, da se i on ne bi opet "opustio" previse. Nikad se ne zna, djavo ne spava. Al sto zena smisli to djavo ni ne nasluti! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bicu na oprezu naravno, samo cu za mm delovati umereno-opusteno, da se i on ne bi opet "opustio" previse. Nikad se ne zna, djavo ne spava. Al sto zena smisli to djavo ni ne nasluti! ;)

Dani, mnogo mi je drago zbog vas!!! Bravo za muža, i veliko bravo za tebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.